Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ma jeste dnes vyznam kupovat plasmu ?

roman2277 (582)|16.6.2008 19:55
[QUOTE=jarino1978;181563]už som zabudol, ale ak máš doma len HD READY, tak Ti verím...1080i na 1080p placke je neporovnateľne lepšie, ako na 720p ![/QUOTE]Dodatek:já osobně měním TV jednou za rok.A na tenhle rok jsem si nechal(z 30 různých modelů-od 15k do 100k co jsem měl doma) Panasonic 42PX80 jako hlavní TV.Dobře vím proč.A tohle je můj poslední příspěvek to tohodle threadu.Nemá smysl se zde hádat s "některými" rádobychytrými členy.
jarino1978 (8045)|16.6.2008 20:06
[QUOTE=roman2277;181744]Chlapče? No spíš bys mohl být můj syn(věkem),ale nebudu odbíhat od tématu.FULL HD je 1080 řádek-ale prokládaně!Takže na ty Tvoje TV stanice ti stačí i Televize HD ready.K čemu je předražená FULL HD TV?Navíc i tohle rozlišení(1920x1080p) bude za chvíli minulost.V JAP a dalších vyspělých státech se už připravují na 2vojnásobné rozlišení.(a více).Jenže bydlíme v České republice a je třeba trošku přemýšlet.Ovšem jestli jsi milionář...?A tohle je můj poslední příspěvek to tohodle threadu.Nemá smysl se zde hádat s "některými" rádobychytrými členy.[/QUOTE]

- ale ale Roman. Teraz si ma sklamal...FULL HD = 1080 riadkov. A je jedno, či i/p. Proste 1080 riadkov, alebo v inom slove HD1 = 720p , HD2 = 1080i/p, alebo 2K...
- to , že v JN už existuje quad HD je fakt, ibaže japonci majú HD od 80. rokov...Never rečičkám, momentálne neexistuje žiadna dostatočná prenosová kapacita na 1080p, nie to ešte na QUAD HD
- neexistuje žiadne médium, ktoré zaznamená Gbit dátový tok, nie Mbit. Existuje dokonca aj spotrebná profi kamera 4K, záznam RAW, nejakésample nájdeš napr. na http://www.hdclub.sk, lenže ako spracuješ a nahráš obrovský dátový tok a hlavne, na čom to prehráš ??? Osobne si myslím, že v komercií tak možno za 10 rokov.
P6166622.JPG
jarino1978 (8045)|16.6.2008 20:14
[QUOTE=roman2277;181745]Dodatek:já osobně měním TV jednou za rok.A na tenhle rok jsem si nechal(z 30 různých modelů-od 15k do 100k co jsem měl doma) Panasonic 42PX80 jako hlavní TV.Dobře vím proč.A tohle je můj poslední příspěvek to tohodle threadu.Nemá smysl se zde hádat s "některými" rádobychytrými členy.[/QUOTE]

- nechápem Tvoju obmenu Tv 1x za rok ... Naozaj nechápem...
jarino1978 (8045)|16.6.2008 20:29
- prečo rating LCD už prevyšuje rating plaziem ?

http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/reviews_main.aspx?prod=s

- LCD Samsung LE40A656 FULL HD - 94 %
- PLAZMA Panasonic TH42PZ85 FULL HD - 93 %
- LCD Sony KDL40W4000 FULL HD - 92 %
- PLAZMA LG 42PG6000 HD READY - 88 %
- PLAZMA Panasonic TH42PX80 HD READY - 92 %

Pretože debilné mýty od debilkov už dávno neplatia !!!
Veď ste chceli dôkaz ? Však HMM.
roman2277 (582)|16.6.2008 21:34
Omlouvám se,ale opravdu naposledy reaguji:Jestli jsi si nevšiml,tak nejvyšší hodnocení má Plazma Pioneer a na dalších místech jsou zase "jen"další Plazmy této značky.Takže laskavě nepiš nepravdy.Děkuji.
axicom (626)|16.6.2008 21:59
[QUOTE=jarino1978;181651]- písal som o filmových BD...
- ináš prázdne BD 1 layer - 180 Sk, 2 layer - 300 Sk , napalovačka - 7 000 Sk[/QUOTE]

Muzes sem hodit odkaz kde jsou filmove BD za 350kc? Myslim ze nebudu jediny koho to zajima.
jarino1978 (8045)|16.6.2008 22:19
[QUOTE=roman2277;181762]Omlouvám se,ale opravdu naposledy reaguji:Jestli jsi si nevšiml,tak nejvyšší hodnocení má Plazma Pioneer a na dalších místech jsou zase "jen"další Plazmy této značky.Takže laskavě nepiš nepravdy.Děkuji.[/QUOTE]

- ale ale Roman. dnes nemáš svoj deň. Pioneer dostal 97 %, 94 % dostal Samko a tá vaša naj plazmička 92 %. Takže netrep. nebudem porovnávať Mercedes a Škodu...
- v niečom má ten Hulan pravdu, Samko porazil aj Vašu the best of plazmičku Panáčka...ha-ha
jarino1978 (8045)|16.6.2008 22:26
[QUOTE=axicom;181768]Muzes sem hodit odkaz kde jsou filmove BD za 350kc? Myslim ze nebudu jediny koho to zajima.[/QUOTE]

- nie 350 Kč, ale 350 Sk...
- napr. http://www.101cd.co.uk/101CD/Promotion_Display.aspx?promotionId=1900000000001227&sortby=price

- dobrý obchod, mávajú tam dobré akcie. pozor, ale na tituli, bývajú aj napr. UK ONLY !!!
- no ceny sú na zaplakanie, keď to porovnáš s našimi...ale čo už...
- dosť filmov aj z CZ dabingom alebo titulkami, dokonca tam nájdeš aj tituly z CZ podporou, ktoré su u nás neni...
- ak si stáli zákazník, tak sa dá pri odbere min. 5 ks vybaviť ďaľšia zľava, nechcel som teda hneď napísať, že je možné filmeček zohnať aj za 250 Sk...
- takže debiliny o tom, že BD nie je, nebude, je drahý a pod. si nechajte pre seba a môžete plakať, že FULL HD na tých vašich 1024x768 nebude nikdy FULL HD !!!

- ešte pre fanúšikov PS3 : http://www.101cd.co.uk/101CD/Games_Platform.aspx?platform=PS3&sortby=price
- keď to porovnáš s našimi cenami, napr.Piráti z Karibiku za 2300 Sk oproti 450 Sk ???
axicom (626)|16.6.2008 22:41
Prvni problem s fw a uvidime jak budete psat o Samsungu:-)
Jinak ceny BD jsou zajimave az neuveritelne.
losos (2977)|16.6.2008 23:08
Již na jiném místě (v jiném téma) jsem uvedl, že jsem měl nedávno možnost se blíže seznnámit (v domácím provozu) s FullHD televizorem LG 37 LF65 (za 18.833,- Kč i s poplatky a dopravou až do domu). Byl jsem velmi překvapen, o kolik moc má lepší obraz, než moje dva roky stará plazma Topmson Scenium. Hlavně jsem jen tiše záviděl opravdu tmavě černou (a ne jen šedomodrofialový hnus, jako má ta má) a velmi se mi např. také líbila možnost nastavování jasu nejen v MENU, ale i během sledování přímo zvláštním samostatným kolébkovým tlačítkem. U té mé musím nejdříve vlézt do menu, tam překlikat na položku jas atd. To znamená stisknout (např.potmě) několikrát různá tlačítka.... (pokračování)
jarino1978 (8045)|16.6.2008 23:13
[QUOTE=axicom;181775]Prvni problem s fw a uvidime jak budete psat o Samsungu:-)
Jinak ceny BD jsou zajimave az neuveritelne.[/QUOTE]

- tie problémy s FW nie sú nijak strašné, ak sú vôbec. napovie Ti ale iný topic v tomto fóre.
losos (2977)|16.6.2008 23:19
No, dělejte to pokaždé, když na Nově zapnou reklamu a místo tmavého filmu najednou naplno září bílá, - (pak se nemají vypalovat chudáci plazmové pixely...) - nenaštvalo by vás to ? Proto DO s tím samostatným tlačítkem na ovládání jasu je jasná volba. Obraz u toho LCD LG se mi natolik líbil, že ani lepší není nutný (pokud by i snad byl vůbec možný).
A co se týká toho nového super formátu QUAD, nevím k čemu by nám vůbec byl, i kdyby to bylo technicky možné. Vždyť i obraz HD nesledujeme z co největší možné blízkosti kdy ještě nevidíme jednotlivlé pixely (u 42" je to např. 160 cm), ale musíme trochu dál, asi až na 2,5 m, abychom na tom nebyli jako v kině v 1. řadě. K čemu potom ještě vyšší rozlišení ? Stejně bychom si nemohli sednout blíže... je to jasné, ne ?
jarino1978 (8045)|16.6.2008 23:29
- Quad HD nechajme teraz tak, najbližšie roky to vážne nehrozí. Verím, že je obraz určite lepší, ako je teraz FULL HD. Potom budem riešiť...
petrkos (23)|17.6.2008 08:40
Ještě že tyto stránky nečtou opravdu profíci do FOTO, grafika atd. protože zdejší články o podání barev, nejlepší černá a bílá a nejpřirozenější a nejhezčí ..... prostě je to k popukání - zeptejte se grafika nebo někoho kdo dělá do fotek, co je to přirozené - nezkreslené podání barev . Foto které posílají někteří snaživci aby dokázali že jejich černá je nejčernější jsou zoufalé kroky - nastavení foťáku,překopání do netu, zobrazení zase na všelijak nastavených monitorech atd. Joooo každej si musí nějak hrát aby nezlobil .....ale jinak dobrý hned mám lepší náladu když tady to klání čtu -opravdu sranda. Doufám že jste ze svými miláčkami hlavně spokojení . Proč třeba neřešíte jak zatočit s tím televizním monopolem co nám nabízí technoligii o dvě generace starší než jsou koncové přijímače . Všichni si kupujeme předražené modely které mají uplatnění jen v samotné kolébce toho všeho ( JAPAN) . Ale nějak pravda soutěžit mezi sebou musíme co ........
Hmm (1739)|17.6.2008 08:54
[QUOTE=jarino1978;181719]debílku :
1. 82 cm plazma je 480p, takže si ju kúp na chatu a k tomu aj poriadny generátor
2. to aby si nezabudol, že aj LCD ponúkajú kvalitný obraz
4. čo sa Ti stalo, Ty si priznal vypaľovanie ? Máš asi už z toho všetkého teplotu !
5. aký pokrok spravila plazma za 2 roky ? žiaden ! a aký pokrok spravili LCD ? Niekoľko ( 120Hz, pohyb, kvalita obrazu SD, pomer cena/výkon ...... ) a plazma ? max. tak cena...
6. a tvrdím, že majú plazmy horšiu čiernu ?
7. tuto som debílek ja. áno, samozrejme sa mýlim, screen dooor efekt patril kedysi LCD projektorom a prvotným LCD TV. Myslel som pôvodne efekt zdvojeného obrazu , ale to je taká chujovina, ako keď tu niekto čmára, že zo 70 stupňového uhla vidí na LCD namiesto čiernej modrú...Asi má doma TV v strede obývačky a díva sa z balkóna...
8. reakčná doba v súčastnosti nermá nič spúoločné s pohybmi ( 2-8 ms ). Dôležité je, aký má mašina SW a obvody, filtre. Debile !
9. si trápny.. pofidérna výhoda. navštív už konečne tých kolegov zo psychiatrie...[/QUOTE]
Zaslepený slovenský kreténku....
ad 1) doplň si laskavě informace a pak blij nesmysly
ad 2) jak jsem psal, fanatik neuzná, že to samé platí pro plazmy
ad 4) dočasné "vypálení" za určitých podmínek, nikdy jsem ho LCDonánku nezpochybňoval, mazání bílou bude pěkný opruz
ad 5) je úplně jedno jaký pokrok udělalo LCD a jak stagnuje plazma z hlediska nynější koupě, kdo nyní koupí to co se mu obrazově líbí, pak už se jeho modelu další vývoj-nevývoj netýká a vývoj mu obraz na jeho modelu nevylepší
ad 6) NE, jen jsi to nějak "zapomněl" napsat do svého "objektivního" hodnocení plusů plazmaTV
ad 7) snad to nebylo úmyslné účelové matení, jinak ta flekatá "černá" modrá ve tmě, co tu vystavil ke své škodě Hulán, to bylo jen z opravdu mírného úhlu...
ad 8) stačí se podívat jak drtivá většina účastníků fóra hodnotí fotbal na LCD - ne že by z plazmy byla zrovna nadšená, ale co je lepší na sport, je jasné... no tobě ne (Hulán má samozřejmě nádherný obraz z DVB-T a padá mu z něj čelist :-))
ad 9) já nemohu za to, jak jsi omezený a nechápeš nic hlubšího než jakási technická data, čisílka a totální samochválu LCD, patrně to bude špatné i s dosaženým vzděláním....
Hmm (1739)|17.6.2008 09:05
[QUOTE=jarino1978;181753]- prečo rating LCD už prevyšuje rating plaziem ?

http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/reviews_main.aspx?prod=s

- LCD Samsung LE40A656 FULL HD - 94 %
- PLAZMA Panasonic TH42PZ85 FULL HD - 93 %
- LCD Sony KDL40W4000 FULL HD - 92 %
- PLAZMA LG 42PG6000 HD READY - 88 %
- PLAZMA Panasonic TH42PX80 HD READY - 92 %

Pretože debilné mýty od debilkov už dávno neplatia !!!
Veď ste chceli dôkaz ? Však HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM....[/QUOTE]
Ale na copak jsme to zapomněli fanatický proLCDmanipulátore?
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Pioneer_PDP-4280XD.htm - 96%

Jinak tuto sajtu jsem zavrhl poté co se zjistilo, že kopírují staré testy k novým modelům. Tyhle testy jsou maximálně na úrovni našeho StereaVidea (a ti plazmu sakra chválí). Nemají zde ani kalibrační grafy, takže kdoví zda kalibrují TV, takže zbývá hdtvtest. Teoh to dělá profesionálně a nedává procenta, abysme se o jedno nehádali, prostě popíše klady a nedostatky a dá výsledné doporučení. Referenci dostal jen Pioneer, a div se odborníku, není to LCD :-) :-) :-)
Taky ještě nebyl testován Panák PZ800, tak jsem zvědav, zda tvým životním LCDláskám natrhne prdel... :-)
jarino1978 (8045)|17.6.2008 12:03
[QUOTE=Hmm;181812]Ale na copak jsme to zapomněli fanatický proLCDmanipulátore?
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Pioneer_PDP-4280XD.htm - 96%

Jinak tuto sajtu jsem zavrhl poté co se zjistilo, že kopírují staré testy k novým modelům. Tyhle testy jsou maximálně na úrovni našeho StereaVidea (a ti plazmu sakra chválí). Nemají zde ani kalibrační grafy, takže kdoví zda kalibrují TV, takže zbývá hdtvtest. Teoh to dělá profesionálně a nedává procenta, abysme se o jedno nehádali, prostě popíše klady a nedostatky a dá výsledné doporučení. Referenci dostal jen Pioneer, a div se odborníku, není to LCD :-) :-) :-)
Taky ještě nebyl testován Panák PZ800, tak jsem zvědav, zda tvým životním LCDláskám natrhne prdel... :-)[/QUOTE]

- Stereo a video v poslednej dobe nejako zvláštne chváli hlavne LCD modeli, viď posledné číslo, kde je test Samka
- na stránka je objektívna
- tá plazma má panel 1024x720p, v reále podľa testov vie zobraziť iba 520 riadkov TV, blbečku
- takže never Ty technickým dátam
Man5on (661)|17.6.2008 12:13
[QUOTE=jarino1978;181848]...tá plazma má panel 1024x720p, v reále podľa testov vie zobraziť iba 520 riadkov TV[/QUOTE]

520 řádků??? nechápu
jarino1978 (8045)|17.6.2008 12:16
[QUOTE=Hmm;181812]Ale na copak jsme to zapomněli fanatický proLCDmanipulátore?
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Pioneer_PDP-4280XD.htm - 96%

Jinak tuto sajtu jsem zavrhl poté co se zjistilo, že kopírují staré testy k novým modelům. Tyhle testy jsou maximálně na úrovni našeho StereaVidea (a ti plazmu sakra chválí). Nemají zde ani kalibrační grafy, takže kdoví zda kalibrují TV, takže zbývá hdtvtest. Teoh to dělá profesionálně a nedává procenta, abysme se o jedno nehádali, prostě popíše klady a nedostatky a dá výsledné doporučení. Referenci dostal jen Pioneer, a div se odborníku, není to LCD :-) :-) :-)
Taky ještě nebyl testován Panák PZ800, tak jsem zvědav, zda tvým životním LCDláskám natrhne prdel... :-)[/QUOTE]

1.Pioneer som Tu nepísal z dôvodov, ktoré som napísal o pár príspevkov hore...
2. ak si si pozorne prečítal testy na hdtvtest a hdtvorg, tak by si prišiel na to, že sa v zásade nelíšia.
3. Všetky uvedené modely boli aj na hdtvtest-e hodnotené skoro rovnako, percentá tam nenájdeš a hádaj, ktoré majú aké hodnotenie ? Prečo má Samko LCD rovnaké hodnotenie, ako Pankáč ? To preto, lebo LCD dosahuje kvalít plazmy, blbečku.
4. ja uznávam všetko, čo je kvalitné, osobne sa viac prikláňam LCD, nie som zarytý fanatik. Len Ty si nevieš priznať, že plazma už nie je strop kvality, blbečku. Tie Tvoje výlevy o tom, či taký pohyb, modrá čierna berú ľudia, ktorí v tom behajú len na posmech.
Keby si chcel vedieť, neskončil som ani základné vzdelanie, mám laptop, žijem pod mostom, nemám elektriku, nemám nič....Som chudák....HA-HA. Ty trápni dement...
Hmm (1739)|17.6.2008 13:07
[QUOTE=jarino1978;181848]- Stereo a video v poslednej dobe nejako zvláštne chváli hlavne LCD modeli, viď posledné číslo, kde je test Samka
- tá plazma má panel 1024x720p, v reále podľa testov vie zobraziť iba 520 riadkov TV, blbečku
- takže never Ty technickým dátam[/QUOTE]
Proč by nechválili, že na LCD je to dobré? :-)
A co těch 520 řádků ty chytrolíne? To jako, když má fyzické rozlišení 768 řádků (nikoli 720), tak bude obraz prezentovat na 520 řádcích a nechá masivní vodorovné pruhy a nezobrazí ani DVD upscalované přehrávačem na HD rozlišení panelu pořádně přes celou obrazovku? Nebo co to meleš? To bude stejné jako s tím screen door efektem, co? :-) Nebo nalinkuj stránku, kdes to vyčetl a zkopíruj sem klíčové věty to dokládající (nejlépe je ještě přelož, když umíš tak výborně anglicky). Po jiných chceš, aby byli konkrétní a sám svá tvrzení doložit nedokážeš (jako třeba, že Sam porazil Panáka v HD). A že je lepší o procento na poloamatérské stránce hdtvorg? Kdyby tam testovali fullHD Pincka, museli by mu dát ve srovnání s tím a656 jasných 100%. :-)
Hmm (1739)|17.6.2008 13:17
[QUOTE=jarino1978;181852].... Všetky uvedené modely boli aj na hdtvtest-e hodnotené skoro rovnako, percentá tam nenájdeš a hádaj, ktoré majú aké hodnotenie ? Prečo má Samko LCD rovnaké hodnotenie, ako Pankáč ? To preto, lebo LCD dosahuje kvalít plazmy, blbečku.[/QUOTE]
Sem tam rozumná věta. V něčem dosahuje, v něčem nedosahuje (rozhodně je to černá ve tmě, ale každý na TV potmě nekouká). Stejně jako plazma vůči LCD, i když třeba spotřeba není kritérium kvality obrazu, výrobku ano. Každý ať si vybere podle preferencí. To mentál Hulán tvrdí, že LCD je ve všem lepší. A ty, pokud chceš rozumně argumentovat, taky musíš vysadit termín plazmošrot. A ano, Sam má prakticky stejné hodnocení jako nový Panák, to jsem nikdy nepopíral.
Hmm (1739)|17.6.2008 13:46
[QUOTE=jarino1978;181852]1.Pioneer som Tu nepísal z dôvodov, ktoré som napísal o pár príspevkov hore...
2. ak si si pozorne prečítal testy na hdtvtest a hdtvorg, tak by si prišiel na to, že sa v zásade nelíšia.
3. Všetky uvedené modely boli aj na hdtvtest-e hodnotené skoro rovnako, percentá tam nenájdeš a hádaj, ktoré majú aké hodnotenie ? Prečo má Samko LCD rovnaké hodnotenie, ako Pankáč ? To preto, lebo LCD dosahuje kvalít plazmy, blbečku.
4. ja uznávam všetko, čo je kvalitné, osobne sa viac prikláňam LCD, nie som zarytý fanatik. Len Ty si nevieš priznať, že plazma už nie je strop kvality, blbečku. Tie Tvoje výlevy o tom, či taký pohyb, modrá čierna berú ľudia, ktorí v tom behajú len na posmech.
Keby si chcel vedieť, neskončil som ani základné vzdelanie, mám laptop, žijem pod mostom, nemám elektriku, nemám nič....Som chudák....HA-HA. Ty trápni dement...[/QUOTE]
Jsi jen slovenský oberpenis (v urážkách můžeme pokračovat jak libo, začal jsi sám). Já neshazuji LCD jako ty plazmy. Já LCD šrotem nenazývám (no někdy jako reakci na tvůj LCDfanatismus) jako ty se svým výrazovým plazmošrotem. Byl bych ochoten o LCD i uvažovat (hlavně kvůli spotřebě), ale budu se dívat mj. na horory a sci-fi ve tmě, a Hulánova flekatá modrá "černá" ve tmě mě vyděsila a nebyl to velký úhel. Však už fotky stáhnul, neladily s jeho vychvalováním svého miláčka ve všech parametrech, včetně lepší černé a SD signálu. Obě technologie mají svá bolavá místa. A lepší fotbal a sport na plazmě jsem si nevymyslel já, stačí číst příspěvky a vidět tu četnost ve prospěch té či oné technologie. Ale filmový antisportovec to samozřejmě neřeší. Takže na podzim se před koupí zajdu podívat na vlastní oči, než se definitivně rozhodnu. Bude i první LCD Pioneer ve 46", tak jsem zvědav. Jinak teď budu kupovat za pade sestavu Canton Chrono, takže priorita je zatím jiná. Já netvrdím, že plazma je jasně lepší jak LCD, jde o preference a způsob využití, odmítám ale řeči o plazmošrotě a jasně lepším LCD. Jinak strop kvality je zatím stále Pioneer (ale sakra zaplacený), Panák je prakticky dostižen, odmítám, že předstižen. Nový model Pioneeru, co už se nabízí LX5090 (LX5090H má snad mít integrovaný HD satelit), vyjde v eurozóně na cca 85 tisíc Kč, je to hodně (ale LCD s LED ve stejné velikosti nestojí prakticky méně, nebo jo?), a nepochybuji, že s tou 4x vylepšenou černou (ne 4x lepší) bude zase král. Ale tolik už bych dát nechtěl a především 50" už nenacpu. Kdyby byl ve 46" (jakože není a do dodávek panelů od Panáka nebude) šel bych do něj hned, za kvalitu se halt platí. Takže zatím nevím a stále vybírám. A teď můžeš začít....
jarino1978 (8045)|17.6.2008 14:17
[QUOTE=Hmm;181859]Proč by nechválili, že na LCD je to dobré? :-)
A co těch 520 řádků ty chytrolíne? To jako, když má fyzické rozlišení 768 řádků (nikoli 720), tak bude obraz prezentovat na 520 řádcích a nechá masivní vodorovné pruhy a nezobrazí ani DVD upscalované přehrávačem na HD rozlišení panelu pořádně přes celou obrazovku? Nebo co to meleš? To bude stejné jako s tím screen door efektem, co? :-) Nebo nalinkuj stránku, kdes to vyčetl a zkopíruj sem klíčové věty to dokládající (nejlépe je ještě přelož, když umíš tak výborně anglicky). Po jiných chceš, aby byli konkrétní a sám svá tvrzení doložit nedokážeš (jako třeba, že Sam porazil Panáka v HD). A že je lepší o procento na poloamatérské stránce hdtvorg? Kdyby tam testovali fullHD Pincka, museli by mu dát ve srovnání s tím a656 jasných 100%. :-)[/QUOTE]

- POZOR ! Nie každá telka v skutočnosti vie zobraziť, čo má v parametroch. Takže sa nenechaj odrbať.
- nechceš, aj pre Teba špeciálne Ti uploadnem na môj BD disc - referenčný BD disc , ktorý obsahuje profi HD testy ( pohyb, ostrosť, rozlíšenie Tv, gammut, čierna, vernosť farieb ), kopu testov, taká operácia pre telku. Ak si niečo aj naštuduješ, ešte žiadna telka, dokonca ani KURO nedosiahlo 1080 riadkov za pohybu...Drvivá väčšina HD READY dosiahne 720 riadkov len pri statickom obraze, to isté platí aj pre FULL HD...
- Samko porazil panáčka na hdtvorg a aj na hdtvtest, už som Ti raz napísal, že sa nauč čítať. Platí to pre full hd.
- na hdtvorg testovali aj full hd panáčka, ale zaostáva, debílku zaostáva za Samkom....
- takže Ti odporúčam hlavne mať viacej vedomostí, no u Teba to bohužiaľ nepredpokladám.
jarino1978 (8045)|17.6.2008 14:24
[QUOTE=Hmm;181862]Sem tam rozumná věta. V něčem dosahuje, v něčem nedosahuje (rozhodně je to černá ve tmě, ale každý na TV potmě nekouká). Stejně jako plazma vůči LCD, i když třeba spotřeba není kritérium kvality obrazu, výrobku ano. Každý ať si vybere podle preferencí. To mentál Hulán tvrdí, že LCD je ve všem lepší. A ty, pokud chceš rozumně argumentovat, taky musíš vysadit termín plazmošrot. A ano, Sam má prakticky stejné hodnocení jako nový Panák, to jsem nikdy nepopíral.[/QUOTE]

- pane bože, Ty si neskutočný blbec, sám sa časom stále viacej zahlcuješ svojimi nezmyslami. Ja som to nebol, ktorý tvrdil, že LCD nemá takú čiernu, ako plazma.Ja viem, že si anti LCD-ista, takže sa stále ponáraš do týcgh svojich nepodložených úvah. Ja viem, na plazmu sa budeš výlučne dívať len cez noc, aby si mohol porovnávať. Ibaže ani plazmy nedosahujú skutočnú čiernu, ibaže aj plazmári priznávajú, že čierna nie je problém LCD, asi si ostal sám...Ale popieral si, že Samko má zhodné, alebo lepšie hodnotenie, ako Pankáč.Moju termínológiu na plazmy - plazmošrot ver mi, nezruším, pokiaľ budeš pozerať HD, tak na to sám prídeš. Plazmy jednoducho nedokážu z technologického hľadiska podať ostrejší HD obraz, ako LCD, pretože tá bunka je príliš malá. Ale to by som Ti zasa prezradil všetko. Nechám to na Teba, aby si na to došiel sám.Ale znova, provnávať porovnateľné modeli, nie plazmu za 50 a LCD za 30 litrov, alebo naopak. Nalinkuj si spätne svoje výplody. Mne sa to už nechce, keby si bol nikto iný, tak áno, lenže pre Teba to nespravím...
jarino1978 (8045)|17.6.2008 14:42
[QUOTE=Hmm;181866]Jsi jen slovenský oberpenis (v urážkách můžeme pokračovat jak libo, začal jsi sám). Já neshazuji LCD jako ty plazmy. Já LCD šrotem nenazývám (no někdy jako reakci na tvůj LCDfanatismus) jako ty se svým výrazovým plazmošrotem. Byl bych ochoten o LCD i uvažovat (hlavně kvůli spotřebě), ale budu se dívat mj. na horory a sci-fi ve tmě, a Hulánova flekatá modrá "černá" ve tmě mě vyděsila a nebyl to velký úhel. Však už fotky stáhnul, neladily s jeho vychvalováním svého miláčka ve všech parametrech, včetně lepší černé a SD signálu. Obě technologie mají svá bolavá místa. A lepší fotbal a sport na plazmě jsem si nevymyslel já, stačí číst příspěvky a vidět tu četnost ve prospěch té či oné technologie. Ale filmový antisportovec to samozřejmě neřeší. Takže na podzim se před koupí zajdu podívat na vlastní oči, než se definitivně rozhodnu. Bude i první LCD Pioneer ve 46", tak jsem zvědav. Jinak teď budu kupovat za pade sestavu Canton Chrono, takže priorita je zatím jiná. Já netvrdím, že plazma je jasně lepší jak LCD, jde o preference a způsob využití, odmítám ale řeči o plazmošrotě a jasně lepším LCD. Jinak strop kvality je zatím stále Pioneer (ale sakra zaplacený), Panák je prakticky dostižen, odmítám, že předstižen. Nový model Pioneeru, co už se nabízí LX5090 (LX5090H má snad mít integrovaný HD satelit), vyjde v eurozóně na cca 85 tisíc Kč, je to hodně (ale LCD s LED ve stejné velikosti nestojí prakticky méně, nebo jo?), a nepochybuji, že s tou 4x vylepšenou černou (ne 4x lepší) bude zase král. Ale tolik už bych dát nechtěl a především 50" už nenacpu. Kdyby byl ve 46" (jakože není a do dodávek panelů od Panáka nebude) šel bych do něj hned, za kvalitu se halt platí. Takže zatím nevím a stále vybírám. A teď můžeš začít....[/QUOTE]

- opäť sa mýliš, ako prvý si s urážkami išiel TY : " maďarský .... "To si napísal Ty, ja som už len na Teba potom reagoval.
- ale k veci, konečne si napísal niečo aj rozumné. Keďže sa chystáš do 46", tak Tvoja voľba by mala byť FULL HD. Či to bude plazma , alebo LCD si vyskúšaš len a len na vlastné oči, bez vychvaľovania jednej alebo druhej strany. Toto presadzujem dlhé roky aj ja a pokúšam sa to poradiť každému.
- Pankáč je už možno pre niekoho porazený, čo netvrdím len ja. keby som mal na to prachy, ver mi, že mám doma KURO a nie M-ko Samka. Ale v dobe, keď som kupoval Tv ja, stálo KURO 240 litrov a M-ko 115 litrov. Voľba jasná, spokojnosť veľká. Samozrejme si nedovolím tvrdenie, že najlepšia. Napr. A-čko od Samka je jasne lepšie, ako moje M-ko.
- Pioneer, ako už dávno vyhlásil, bude robiť dočasne len High end pre tých, ktorý si to zaplatia. Do JPN ide teraz nový model v prepočte za 135 litríkov českých. Takže ak to vôbec stihne prísť do Európy, tak cena sa môže dostať cca na 100 litrov. Ak to vôbec príde ( napr. BD+HDD rekordéry bežne v JPN v prepočte za 25 litríkov ).
- LCD s LED sú v predaji asi rok a pol, ceny sú myslím teraz na hranici 40-45 litrov pri 46". Rozdiel nie je moc výrazný oproti bežným LCD ( mierne lepšia čierna, mierne menšia spotreba, pohyby rovnaké ).
- ten koniec si vystihol veľmi dobre, za kvalitu sa platí, toto pravidlo sa dúfam nikdy nezmení. Pri mne sedia kolegovia, 2 kúpili 32" LG LCD, obraz majú max. SD z poľského sita, DVD majú max. cez Shrink, ibaže sa ma pýtali a nevedia to pochopiť, že z telky v akcií ( modely r. 2006 ) ide nejaký zlý obraz. Takým to v živote nevysvetlíš.
- byť tebou, nechám si na to všetko čas, nikto Ťa nenaháňa, kľudne behaj mesiac, dva po obchodoch, nabaľ si svoje obľúbené DVD, prípadne nahrávky na DVD-R z vysielania, ktoré prijímaš, nahraj si nejaké HD ukážky a vyraz na výber. Ja som sa zatiaľ nikdy neponáhľal, radšej 100x otravovať, ako potom banovať. Kameru som kúpil po 3 mesiacoch rozhodovania, televízor asi po 2 mesiacoch. Jedoné, čo som kúpil ihneď, bol HDTV satelit Vantage HD 6000 ( lebo ho má kamarát, takže som ho dokonale poznal ).
- už by bolo na čase bez urážok, takže ja osobne s urážkami končím. Prajem Ti šťastnú ruku pri budúcom nákupe.
Hmm (1739)|17.6.2008 17:22
[QUOTE=jarino1978;181879]- opäť sa mýliš, ako prvý si s urážkami išiel TY : " maďarský .... "To si napísal Ty, ja som už len na Teba potom reagoval.[/QUOTE]
Jsi příliš agresivní, když s někým nesouhlasíš. Začalo to (a dá se dohledat dle datumů, ale kdo by témata prohledával) útokem s výrazy klamár, hlupáčik a podobné a přitvrzovalo to z obou stran. Maďar přišel až po nějakém debilovi :-)
[QUOTE=jarino1978;181879]Pankáč je už možno pre niekoho porazený, čo netvrdím len ja. keby som mal na to prachy, ver mi, že mám doma KURO a nie M-ko Samka.[/QUOTE]
No ještěže Pincek stále vede, takže generalizující výraz plazmošrot není na místě. :-)
Co se týká Sama lepšího v HD, anglicky jsem se nikdy neučil, a když jsem jsem prohnal příslušné stránky z hdtvtestu google překladačem, nikde jsem se v té vietnamské češtině nedočetl, v čem by měl být A656 lepší než PZ85. U obou se píše o perfektních jemných a drobných detailech obrazu, lidských tváří, vlasů či vousů, odstínů barev atd. Netroufl bych si tvrdit, že Panák je lepší, ale nemohu najít v čem je při HD horší.
[QUOTE=jarino1978;181879]Plazmy jednoducho nedokážu z technologického hľadiska podať ostrejší HD obraz, ako LCD, pretože tá bunka je príliš malá.[/QUOTE] Jak malá? To je vzdálenost svítících plazma bodů o tolik větší než LCDpixelů, aby to hrálo od metru a více nějaký význam při stejném rozlišení? To by přece neplatilo jen při HD...
[QUOTE=jarino1978;181879] Pioneer, ako už dávno vyhlásil, bude robiť dočasne len High end pre tých, ktorý si to zaplatia. Do JPN ide teraz nový model v prepočte za 135 litríkov českých. Takže ak to vôbec stihne prísť do Európy, tak cena sa môže dostať cca na 100 litrov. Ak to vôbec príde ( napr. BD+HDD rekordéry bežne v JPN v prepočte za 25 litríkov).[/QUOTE]
http://www.hifi-regler.de/shop/pioneer/pioneer_pdp-lx5090.php
Toto považuji za high-end (i když to není ten H-model s integrovaným HD DVB-S), který se snad i dá zaplatit. Současný přepočet na Kč cca 85.000,-
Samozřejmě je otázka co udělá pionýří kvalita, až pro něj bude dělat panely i Panasonic, zda imlementuje do výroby pionýrské technologie či zda si Pioneer udrží náskok kvalitou střev TV a zpracováním signálu v nich.
[QUOTE=jarino1978;181879]... plazmári priznávajú, že čierna nie je problém LCD, asi si ostal sám...[/QUOTE]
Podle Hulánových fotek bych řekl, že v noci (kdy já koukám nejvíc) to bez doplňkového zdroje světla (který nehodlám používat) problém je. Ale zajdu se podívat před nákupem, pokud natrefím na zatemněné studio. Ve dne, resp. při osvětlení měla LCD černou velmi hezkou.
[QUOTE=jarino1978;181879]- POZOR ! Nie každá telka v skutočnosti vie zobraziť, čo má v parametroch. Takže sa nenechaj odrbať.
http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=3594080.[/QUOTE]
To je dost zajímavý, takže ty TV si berou při zpracování pohybu ze zdroje signálu mnohem menší počet řádků než kolik zdrojový signál má a pak ho upscalují na fyzické rozlišení panelu ... (??)
Ten článek je docela malý, ale tahle část je zajímavá...
"Z LCD televízorov si najlepšie počínali firmy Sharp a LG, ktoré pracovali pri pohyblivom videu so 600 riadkami obrazu. Sony a Samsung využívajú 500-riadkovú technológiu. Pri plazmových televízoroch exceloval Panasonic s modelmi 50PZ700 a 50PZ750 s 880 riadkami a Samsung s technológiou využívajúcou 830 obrazových riadkov."
Nejsem si jist, jestli jsi nepsal, že Samsung udělá víc řádků jak Panák. Ale spíš mě překvapuje to, že pokud by výsledky takového měření platily jako univerzální, že by neměl Panasonic s 880 řádky výrazně lepší obraz než Sony používající 500 řádkovou technologii?? Nebo to letos Sony zlepšil? Pokud by body prakticky jen zdvojoval na full a vystačí-li si s tak málo řádky, není pak fullHD fyzické rozlišení panelu zbytečné?
K uploadnutí testovacího BR disku - nešlo by nějaké image na Rapid, pokud toho nejsou desítky giga? Ale jak se z něj pozná kolik řádků TV dá? Předpokládám, že nijak, jen bude k posouzení (kromě dalšího) jak dobře ta která TV vybrané scény zobrazuje, ne? Jak vidno, o tom je to víc, než formálním počtu řádků.
[QUOTE=jarino1978;181879]- už by bolo na čase bez urážok, takže ja osobne s urážkami končím. Prajem Ti šťastnú ruku pri budúcom nákupe.[/QUOTE] Díky a souhlasím. Přestávám se přít, prostě se pak půjdu (pojedu) před koupí podívat na tu kvalitu toho kterého modelu na vlastní oči. Jen to budu mít docela daleko.
jarino1978 (8045)|17.6.2008 20:27
[QUOTE=Hmm;181904]Jsi příliš agresivní, když s někým nesouhlasíš. Začalo to (a dá se dohledat dle datumů, ale kdo by témata prohledával) útokem s výrazy klamár, hlupáčik a podobné a přitvrzovalo to z obou stran. Maďar přišel až po nějakém debilovi :-)

- no nechce sa mi vracať späť, ale je to jedno...teda už jedno...

No ještěže Pincek stále vede, takže generalizující výraz plazmošrot není na místě. :-)
Co se týká Sama lepšího v HD, anglicky jsem se nikdy neučil, a když jsem jsem prohnal příslušné stránky z hdtvtestu google překladačem, nikde jsem se v té vietnamské češtině nedočetl, v čem by měl být A656 lepší než PZ85. U obou se píše o perfektních jemných a drobných detailech obrazu, lidských tváří, vlasů či vousů, odstínů barev atd. Netroufl bych si tvrdit, že Panák je lepší, ale nemohu najít v čem je při HD horší.
Jak malá? To je vzdálenost svítících plazma bodů o tolik větší než LCDpixelů, aby to hrálo od metru a více nějaký význam při stejném rozlišení? To by přece neplatilo jen při HD...

- Panasonic : http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Panasonic_TH42PZ85.htm - 4 *
- Samsung : http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/Samsung_LE40A656.htm - 5 *
- Panasonic : http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-th42pz80b-review-20080514109.htm - prečítaj si diskusiu DunklerStreiter on 31 May 2008 6:40 pm ...



http://www.hifi-regler.de/shop/pioneer/pioneer_pdp-lx5090.php
Toto považuji za high-end (i když to není ten H-model s integrovaným HD DVB-S), který se snad i dá zaplatit. Současný přepočet na Kč cca 85.000,-
Samozřejmě je otázka co udělá pionýří kvalita, až pro něj bude dělat panely i Panasonic, zda imlementuje do výroby pionýrské technologie či zda si Pioneer udrží náskok kvalitou střev TV a zpracováním signálu v nich.

Podle Hulánových fotek bych řekl, že v noci (kdy já koukám nejvíc) to bez doplňkového zdroje světla (který nehodlám používat) problém je. Ale zajdu se podívat před nákupem, pokud natrefím na zatemněné studio. Ve dne, resp. při osvětlení měla LCD černou velmi hezkou.

To je dost zajímavý, takže ty TV si berou při zpracování pohybu ze zdroje signálu mnohem menší počet řádků než kolik zdrojový signál má a pak ho upscalují na fyzické rozlišení panelu ... (??)
Ten článek je docela malý, ale tahle část je zajímavá...
"Z LCD televízorov si najlepšie počínali firmy Sharp a LG, ktoré pracovali pri pohyblivom videu so 600 riadkami obrazu. Sony a Samsung využívajú 500-riadkovú technológiu. Pri plazmových televízoroch exceloval Panasonic s modelmi 50PZ700 a 50PZ750 s 880 riadkami a Samsung s technológiou využívajúcou 830 obrazových riadkov."

- ten test je dosť starý, testované modely z roku 2006, naviac ten test som tu nedal, ako smerodajný, ale ako vec, ktorá je dávno známa...nie je podstatné, ktorý model dal viac, ale to, že je to známy jav...

Nejsem si jist, jestli jsi nepsal, že Samsung udělá víc řádků jak Panák. Ale spíš mě překvapuje to, že pokud by výsledky takového měření platily jako univerzální, že by neměl Panasonic s 880 řádky výrazně lepší obraz než Sony používající 500 řádkovou technologii?? Nebo to letos Sony zlepšil? Pokud by body prakticky jen zdvojoval na full a vystačí-li si s tak málo řádky, není pak fullHD fyzické rozlišení panelu zbytečné?

- áno písal som o tom. Samko podal myslím že 930 riadkov pre BD disc ( M-ko )pri statickom dal 1080, pri pohybe myslím že 780, neviem už presne.
- Panasonic : static - 1080, BD - 880 , pohyb - 730
- testovacie médium : http://btjunkie.org/torrent/Hi-Defin...68e6d2444a64fc
- pri pohybových testoch v závislosti od rýchlosti fps ide rapídne dole pohybová ostrosť ( 400-800 riadkov ), pri zábere lyžiara pri zjazde po skalách sa dostanú tesne okolo 800 riadkov, pri rugby ale už tesne okolo 500-600 riadkov
- presne takto sa správajú aj HD kamery, pri pohybe alebo švenkoch klesá viditelne pohybová ostrosť, pri statických záberoch sa obraz vyžehlí až k vrcholu
- preto aj stále píšem, že hlavné su črevá TV, čiže videoobvody a všetko , čo s tým súvisí napr. chip, procák a pod, teda výpočetná rýchlosť. A toto je alfa a omega pri TV.
- mnohý si naivne myslia, že keď príde OLED, tak ich to spasí. bol by som rád, aby to bolo tak. Ako to ale vždy býva, prvé modeli na hovno, stredná generácia je the best a nové modely - fuj...Lebo šetríme a šetríme...Mám namysli výrobcov.
- na tom testovaciom BD ( http://btjunkie.org/torrent/Hi-Defin...68e6d2444a64fc ) je myslím 80 testov, sú tam aj testy pre reálny počet riadkov pri pohybe, samozrejme si ich musíš odčítať manuálne, ale je to vidno aj z 3m, že to nie je full hd...


K uploadnutí testovacího BR disku - nešlo by nějaké image na Rapid, pokud toho nejsou desítky giga? Ale jak se z něj pozná kolik řádků TV dá? Předpokládám, že nijak, jen bude k posouzení (kromě dalšího) jak dobře ta která TV vybrané scény zobrazuje, ne? Jak vidno, o tom je to víc, než formálním počtu řádků.
Díky a souhlasím. Přestávám se přít, prostě se pak půjdu (pojedu) před koupí podívat na tu kvalitu toho kterého modelu na vlastní oči. Jen to budu mít docela daleko.[/QUOTE]


- takže chlapi, hlavu hore...

- všimol som si, že ten torrent blbne, takže radšej takto : http://btjunkie.org/search?q=blu+ray+reference
roman2277 (582)|18.6.2008 12:48
[QUOTE=petrkos;181807]Ještě že tyto stránky nečtou opravdu profíci do FOTO, grafika atd. protože zdejší články o podání barev, nejlepší černá a bílá a nejpřirozenější a nejhezčí ..... prostě je to k popukání - zeptejte se grafika nebo někoho kdo dělá do fotek, co je to přirozené - nezkreslené podání barev . Foto které posílají někteří snaživci aby dokázali že jejich černá je nejčernější jsou zoufalé kroky - nastavení foťáku,překopání do netu, zobrazení zase na všelijak nastavených monitorech atd. Joooo každej si musí nějak hrát aby nezlobil .....ale jinak dobrý hned mám lepší náladu když tady to klání čtu -opravdu sranda. Doufám že jste ze svými miláčkami hlavně spokojení . Proč třeba neřešíte jak zatočit s tím televizním monopolem co nám nabízí technoligii o dvě generace starší než jsou koncové přijímače . Všichni si kupujeme předražené modely které mají uplatnění jen v samotné kolébce toho všeho ( JAPAN) . Ale nějak pravda soutěžit mezi sebou musíme co ........[/QUOTE]Perfektní příspěvek.Lépe bych to nenapsal.
kruch (24)|18.6.2008 22:50
jarino1978: malá technická poznámka, mistře - je vážně nutný kvůli dvou vlastním větám citovat celý předchozí příspěvek?? Obzvlášt ten poslední vstup je "povedený" :-((
marcer (17)|18.6.2008 23:30
jarino1978 nehnevaj sa, ty si neskutocny LCD fanatik. Kazda technologia ma svoje vyhody a nevyhody, ale monentalne je pre pozeranie filmov, sportu a bezneho SD vysielania plazma vyrazne lepsia. Vernost farieb a konrast je pri plazmach vyrazne lepsi. Nevyhodou je vypalovanie plazmy, takze LCD je jednoznacne lepsia na pripojenie PC, HTPC, PS3 atd. Pre toho, kto si iba obcas zahra nejaku hru na PS3, je plazma stale lepsie riesenie, pretoze vypalovanie plaziem sa pri poslednych generaciach vyrazne obmedzilo.

LCD maju nizsiu spotrebu, ale nie az tak vyrazne, pretoze LCD odobera konstantne nominalny prikon (kvoli 100% podsvieteniu, ktore sa iba LCD krystalmi zatemnuje), prico pri plazme spotreba kolise podla celkoveho jasu obrazu ( pri movie mode je to mozno iba polovica) a tym sa rozdiel znizuje. Plazma ma tiez nevyhodu max frekvencie obrazu okolo 100, pretoze plazmove bunky pracuju iba binarne a "jas" jednotlivych buniek sa ziskava rozdielnou frekvenciou plazmovych "zableskov" a vyssie frekvencie by uz znizovali kvalitu obrazu.

V posledenom case LCD vyrazne znizili naskok plaziem, co sa tyka kvality, ale plazmy im stale unikaju. Co sa tyka cien, 50 palcove modely najnovsich Full HD plaziem Panasonic (okolo 70t Sk), Samsung (64t) su stale nizsie ako 52 palcove modely Full HD LCD Samsung (559 stoji 90t a 659 stoji 103t). To uz sa cenovo blizi k horucej novinke Pioneer PDP-LX5090, ktory ma stat 110-120t, pricom jeho predchodca PDP-LX5080 je povazovany za referencny model vsetkych flat TV. PDP-LX5090 je jednoznacne podla prvych reakcii este lepsi.

Co sa tyka tvojich oblubenych zdrojov hdtvorg a hdtvtest vzdy sa porovnavaju LCD s LCD a plazmy s plazmami, pretoze kazdemu su jasne rozdiely technologie LCD a plaziem. LCD maju staticky kontrast max. okolo 2000:1, dynamicky je iba marketingova hra s cislami. Najnovsie plazmy maju okolo 30000:1 a viac, Pioneer uz prestal vo svojich najnovsich modeloch uvadzat kontrast, pretoze neexistuje jednotny standard ako to merat a kazdy aj tak pouziva inu metodiku.
marcer (17)|18.6.2008 23:37
jarino1978

Este doporucujem pozriet si hlasovanie citatelov hdtvtest.co.uk ohladne najlepsich TV za rok 2007. Do pozornosti najma spolocnu kategoriu "HDTV Of The Year 2007".

http://www.hdtvtest.co.uk/news/best-lcd-tv-plasma-2007-2007123198.htm
JM_ (353)|19.6.2008 00:24
[QUOTE=marcer;182062]
LCD maju nizsiu spotrebu, ale nie az tak vyrazne, pretoze LCD odobera konstantne nominalny prikon (kvoli 100% podsvieteniu, ktore sa iba LCD krystalmi zatemnuje),[/QUOTE]

Toto není úplně pravda. Viz aktuální čísla z hdtvtest.co.uk:

Toshiba 40ZF355D
Default 252 watts
Calibrated 118 watts

Samsung LE40A656
Default 223 watts
Calibrated 99 watts
roman2277 (582)|19.6.2008 07:40
[QUOTE=marcer;182062]jarino1978 nehnevaj sa, ty si neskutocny LCD fanatik. Kazda technologia ma svoje vyhody a nevyhody, ale monentalne je pre pozeranie filmov, sportu a bezneho SD vysielania plazma vyrazne lepsia. Vernost farieb a konrast je pri plazmach vyrazne lepsi. Nevyhodou je vypalovanie plazmy, takze LCD je jednoznacne lepsia na pripojenie PC, HTPC, PS3 atd. Pre toho, kto si iba obcas zahra nejaku hru na PS3, je plazma stale lepsie riesenie, pretoze vypalovanie plaziem sa pri poslednych generaciach vyrazne obmedzilo.

LCD maju nizsiu spotrebu, ale nie az tak vyrazne, pretoze LCD odobera konstantne nominalny prikon (kvoli 100% podsvieteniu, ktore sa iba LCD krystalmi zatemnuje), prico pri plazme spotreba kolise podla celkoveho jasu obrazu ( pri movie mode je to mozno iba polovica) a tym sa rozdiel znizuje. Plazma ma tiez nevyhodu max frekvencie obrazu okolo 100, pretoze plazmove bunky pracuju iba binarne a "jas" jednotlivych buniek sa ziskava rozdielnou frekvenciou plazmovych "zableskov" a vyssie frekvencie by uz znizovali kvalitu obrazu.

V posledenom case LCD vyrazne znizili naskok plaziem, co sa tyka kvality, ale plazmy im stale unikaju. Co sa tyka cien, 50 palcove modely najnovsich Full HD plaziem Panasonic (okolo 70t Sk), Samsung (64t) su stale nizsie ako 52 palcove modely Full HD LCD Samsung (559 stoji 90t a 659 stoji 103t). To uz sa cenovo blizi k horucej novinke Pioneer PDP-LX5090, ktory ma stat 110-120t, pricom jeho predchodca PDP-LX5080 je povazovany za referencny model vsetkych flat TV. PDP-LX5090 je jednoznacne podla prvych reakcii este lepsi.

Co sa tyka tvojich oblubenych zdrojov hdtvorg a hdtvtest vzdy sa porovnavaju LCD s LCD a plazmy s plazmami, pretoze kazdemu su jasne rozdiely technologie LCD a plaziem. LCD maju staticky kontrast max. okolo 2000:1, dynamicky je iba marketingova hra s cislami. Najnovsie plazmy maju okolo 30000:1 a viac, Pioneer uz prestal vo svojich najnovsich modeloch uvadzat kontrast, pretoze neexistuje jednotny standard ako to merat a kazdy aj tak pouziva inu metodiku.[/QUOTE] Konečně velmi rozumný příspěvek.Plazma na filmy.LCD k počítači.Jinak je to kompromis.
jarino1978 (8045)|19.6.2008 10:58
[QUOTE=kruch;182060]jarino1978: malá technická poznámka, mistře - je vážně nutný kvůli dvou vlastním větám citovat celý předchozí příspěvek?? Obzvlášt ten poslední vstup je "povedený" :-(([/QUOTE]

sorry, nechcelo sa mi to kúskovať... sorry
jarino1978 (8045)|19.6.2008 11:01
[QUOTE=marcer;182062]jarino1978 nehnevaj sa, ty si neskutocny LCD fanatik. Kazda technologia ma svoje vyhody a nevyhody, ale monentalne je pre pozeranie filmov, sportu a bezneho SD vysielania plazma vyrazne lepsia. Vernost farieb a konrast je pri plazmach vyrazne lepsi. Nevyhodou je vypalovanie plazmy, takze LCD je jednoznacne lepsia na pripojenie PC, HTPC, PS3 atd. Pre toho, kto si iba obcas zahra nejaku hru na PS3, je plazma stale lepsie riesenie, pretoze vypalovanie plaziem sa pri poslednych generaciach vyrazne obmedzilo.[/QUOTE]

- nie som fanatik LCD technológie ! Nemáš pravdu, nie je vždy lepšia plazma na SD, bežné výsielania a DVD. Nemáš pravdu !
- vernosť farieb a kontrast : opäť nemáš pravdu, nebýva vždy lepší na plazmách. dynamický kontrast si daj, vieš kam...
- vypaľovanie : áno, je to už menej problematické, žiaľ , stále je !
jarino1978 (8045)|19.6.2008 11:06
[QUOTE=marcer;182062]LCD maju nizsiu spotrebu, ale nie az tak vyrazne, pretoze LCD odobera konstantne nominalny prikon (kvoli 100% podsvieteniu, ktore sa iba LCD krystalmi zatemnuje), prico pri plazme spotreba kolise podla celkoveho jasu obrazu ( pri movie mode je to mozno iba polovica) a tym sa rozdiel znizuje. Plazma ma tiez nevyhodu max frekvencie obrazu okolo 100, pretoze plazmove bunky pracuju iba binarne a "jas" jednotlivych buniek sa ziskava rozdielnou frekvenciou plazmovych "zableskov" a vyssie frekvencie by uz znizovali kvalitu obrazu.[/QUOTE]

- opäť nemáš pravdu, spotreba, priemerná spotreba je pri bežných modeloch o 20-40 % menšia pri LCD. Už 2 roky nie je príkon na LCD rovnaký, kolíše tiež od deja, snímačov kontrastu od okolia, podsvietenia. Opäť nemáš pravdu.
- podsvietenie sa dá regulovať, pri maxime je napr pri 46" FULL HD spotreba 260W - obraz moc ťahá oči, pri podsvietení na polovicu, obraz nadobudne ešte lepšie parametre, spotreba 165W, pri dynamickom kontraste spotreba kolíše od deja filmu, skáče + - 40 W.
jarino1978 (8045)|19.6.2008 11:08
[QUOTE=marcer;182062]Co sa tyka tvojich oblubenych zdrojov hdtvorg a hdtvtest vzdy sa porovnavaju LCD s LCD a plazmy s plazmami, pretoze kazdemu su jasne rozdiely technologie LCD a plaziem. LCD maju staticky kontrast max. okolo 2000:1, dynamicky je iba marketingova hra s cislami. Najnovsie plazmy maju okolo 30000:1 a viac, Pioneer uz prestal vo svojich najnovsich modeloch uvadzat kontrast, pretoze neexistuje jednotny standard ako to merat a kazdy aj tak pouziva inu metodiku.[/QUOTE]

- opäť nemáš pravdu, televízie sa na oboch stránkach nerozlišujú na plazmy a LCD, ale len a len na TV
- ale asi Ťa sklamalo to, že A-čko dostal viac, ako plazma
jarino1978 (8045)|19.6.2008 11:09
[QUOTE=marcer;182063]jarino1978

Este doporucujem pozriet si hlasovanie citatelov hdtvtest.co.uk ohladne najlepsich TV za rok 2007. Do pozornosti najma spolocnu kategoriu "HDTV Of The Year 2007".

http://www.hdtvtest.co.uk/news/best-lcd-tv-plasma-2007-2007123198.htm[/QUOTE]

- dobré ráno, je polovica roka 2008...
jarino1978 (8045)|19.6.2008 11:12
[QUOTE=roman2277;182077]Konečně velmi rozumný příspěvek.Plazma na filmy.LCD k počítači.Jinak je to kompromis.[/QUOTE]

- a ten najväčší komprosmis si musel urobiť Ty sám...
jarino1978 (8045)|19.6.2008 11:13
a máš doma toho Pioneera ???
marcer (17)|19.6.2008 11:43
[QUOTE=jarino1978;182109]- nie som fanatik LCD technológie ! Nemáš pravdu, nie je vždy lepšia plazma na SD, bežné výsielania a DVD. Nemáš pravdu !
- vernosť farieb a kontrast : opäť nemáš pravdu, nebýva vždy lepší na plazmách. dynamický kontrast si daj, vieš kam...
- vypaľovanie : áno, je to už menej problematické, žiaľ , stále je ![/QUOTE]

hdtvtest.co.uk - Pioneer PDP-LX508D - 1.12.2007 - Reference Level
"the Pioneer PDP-LX508D delivered the best Freeview digital TV picture I've seen on any flat screen television to date" (SD DVB-S)
"SUMMARY - Put simply, no other flat screen television – plasma or LCD – I have seen in 2007 delivered as good a picture quality as Pioneer PDP-LX508D"

hdtvtest.co.uk - Panasonic TH42PZ85B - 14.4.2008 - Highly recommended
"The Panasonic TH42PZ85B HDTV manifests all the traditional strengths we have come to expect from Panasonic flat screen plasmas: excellent black-level performance, revealing shadow detail, fluid motion handling, and natural colours"

hdtvtest.co.uk - Samsung LE40A656 - 5.6.2008 - Highly recommended
"So, in LE40A656, has Samsung finally come up with a candidate that can mount a serious challenge to Sony Bravias at the top of the LCD hill? We believe so. Make no mistake, the Sony Bravias still hold the edge in colour balance and gaming response."
marcer (17)|19.6.2008 11:44
[QUOTE=jarino1978;182115]a máš doma toho Pioneera ???[/QUOTE]

o tyzden by som mal mat LX5090 :)
marcer (17)|19.6.2008 11:55
[QUOTE=jarino1978;182113]- dobré ráno, je polovica roka 2008...[/QUOTE]

Zas az tak velmi sa situacia nezmenila a vysledky za rok 2007 na prelome 2007 a 2008 vela naznacuju.

Najnovsie LCD su dost dobre, je mozne ze v niektorych ohladoch dobehli plazmy (az na ten kontrast), ale su minimalne rovnako drahe. Samsung aj Sony pouzivaju rovnake LCD displeje ale Sony ma lepsiu elektroniku.
jarino1978 (8045)|19.6.2008 12:05
Sony a Samsung už nepoužívajú rovnaké panele ! s novými modelmi sa situácia o dosť zmenila
jarino1978 (8045)|19.6.2008 12:05
[QUOTE=marcer;182118]o tyzden by som mal mat LX5090 :)[/QUOTE]

- tak to Ti gratulujem, nech Ti dobre slúži
jarino1978 (8045)|19.6.2008 12:06
[QUOTE=marcer;182117]hdtvtest.co.uk - Pioneer PDP-LX508D - 1.12.2007 - Reference Level
"the Pioneer PDP-LX508D delivered the best Freeview digital TV picture I've seen on any flat screen television to date" (SD DVB-S)
"SUMMARY - Put simply, no other flat screen television – plasma or LCD – I have seen in 2007 delivered as good a picture quality as Pioneer PDP-LX508D"

hdtvtest.co.uk - Panasonic TH42PZ85B - 14.4.2008 - Highly recommended
"The Panasonic TH42PZ85B HDTV manifests all the traditional strengths we have come to expect from Panasonic flat screen plasmas: excellent black-level performance, revealing shadow detail, fluid motion handling, and natural colours"

hdtvtest.co.uk - Samsung LE40A656 - 5.6.2008 - Highly recommended
"So, in LE40A656, has Samsung finally come up with a candidate that can mount a serious challenge to Sony Bravias at the top of the LCD hill? We believe so. Make no mistake, the Sony Bravias still hold the edge in colour balance and gaming response."[/QUOTE]

- týmto neviem, čo si chcel napísať ?
JM_ (353)|19.6.2008 12:48
[QUOTE=jarino1978;182125]- týmto neviem, čo si chcel napísať ?[/QUOTE]

Jestli ne to, že "Sony Bravias still hold the edge..." :-).
marcer (17)|19.6.2008 13:40
[QUOTE=jarino1978;182112]- opäť nemáš pravdu, televízie sa na oboch stránkach nerozlišujú na plazmy a LCD, ale len a len na TV
- ale asi Ťa sklamalo to, že A-čko dostal viac, ako plazma[/QUOTE]

Ako dostalo viac ako plazma? Ved obe maju highly recomended.

Nejak sa to zvrhava na flame war. Ak si z Bratislavy, chod sa pozriet do Showroomu Samsungu v NTC, maju otvorene do 20:00 a maju tam vedla seba najnovsiu 50 palcovu plazmu PS50A557 a 52 palcove LCD LE52A656. Ja som tam bol a osobne sa mi viac pacila plazma, co ma iba viac utvrdilo v mojom nazore. LCD bolo prepalene, pri SD vysielani tam boli viac viditelne chyby. Zaujimave je tiez, ze sa tvrdi ze LCD je jasnejsie, ale plazma PS50A557 ma svietivosť 1300 cd/m2 a kontrastný pomer 30 000:1, LE52A656 LCD ma svietivosť 500 cd/m2 a DYNAMICKY kontrast 50 000:1. to Znamena ze staticky bude asi 3 000:1
IceDive1 (223)|19.6.2008 14:03
marcer: Aj si sa pohral s nastaveniami keď si porovnával tie 2 Samsungy? Asi nikto znás nepozerá TV s nastaveniami aké sú v obchode. Osobne mi je dynamický režim nepríjemný. Preferujem jednoznačne režim Film s teplejším zafarbením.
V showroome Samsungu v Poluse sa s nastaveniami vôbec nebabrú. Napr. fialové zafarbenie na 46"A656 im vôbec nevadilo. Predpokladám, že sa ani nevedia do servisného menu dostať. :-)
jarino1978 (8045)|19.6.2008 14:13
[QUOTE=marcer;182141]Ako dostalo viac ako plazma? Ved obe maju highly recomended.

Nejak sa to zvrhava na flame war. Ak si z Bratislavy, chod sa pozriet do Showroomu Samsungu v NTC, maju otvorene do 20:00 a maju tam vedla seba najnovsiu 50 palcovu plazmu PS50A557 a 52 palcove LCD LE52A656. Ja som tam bol a osobne sa mi viac pacila plazma, co ma iba viac utvrdilo v mojom nazore. LCD bolo prepalene, pri SD vysielani tam boli viac viditelne chyby. Zaujimave je tiez, ze sa tvrdi ze LCD je jasnejsie, ale plazma PS50A557 ma svietivosť 1300 cd/m2 a kontrastný pomer 30 000:1, LE52A656 LCD ma svietivosť 500 cd/m2 a DYNAMICKY kontrast 50 000:1. to Znamena ze staticky bude asi 3 000:1[/QUOTE]

- svietivosť sa meria ináč na plazme a ináč na LCD
- choď sa pozrieť do show roomu AUDI, jedno auto zaprášené, druhé vyleštené. ktoré si vyberieš ?
- ak si ju v tom show roome dôkladne otestoval, tak nemám nič proti tomu
- ak si len pozeral a nič nenastavoval, neberiem to v úvahu ( a nie je to preto, že sa Ti viac páčila plazma ), takto sa kvalita nehodnotí