Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ma jeste dnes vyznam kupovat plasmu ?

nettopejr (20)|29.6.2008 22:43
velice plodné a pro nás ostatní platné a přínosné dohadování.......chodím sem abych se něco dozvěděl, než si koupím novou tv. ,naštěstí to na tomto fóru nefunguje jako jinde a admini zde nezamykají témata a nemažou příspěvky, jinak bych se tady snad ani nic nedozvěděl....jen tak dál :-(
KOCOUR65 (653)|29.6.2008 22:49
to by jsi koukal jak se tu dokaze zmizikovat
nem.p (29)|29.6.2008 22:50
axicom: diky zkusim tvoje nastaveni. Dnes jsem zkusil pripojit PC zatim zkusebne pres PC vstup a je to celkem dobre, ale dela mi to dole zeleny prouzek na dva pixely tlusty po cele delce spodni hrany. Nemas s tim zkusenost ? Zitra to pripojim pres HDMI tak pocitam, ze to bude uz v poho.
Jinak HD ripy velice pekne. Doporucuji.
KOCOUR65 (653)|29.6.2008 22:53
to jsi nevidel br - to by jsi pak rekl velice Pekne
Connor (509)|29.6.2008 23:11
nem.p: Co si při zakládání takového threadu čekal? :-)
jarino1978 (8045)|30.6.2008 06:43
[QUOTE=KOCOUR65;183255]Ale Me To Neva Protoze Cucim Vetsinou Na Film S Pruhama Dole A Nahore Takze Ty Pruhy Tam Jaksi Patri - Jinak Toho Vlka Si Hlidej - Jak Si Vezme Bilou Cepici Tak Zapadne Do Bileho Stada[/QUOTE]

- keĎ Ti to nevadí, tak nepíš do ďaľších 4 tématov, že plazmu už nechceš nikdy vidieť, že ak budeš kupovať nový TV, plazma to už nikdey nebude = všetko preto, že Ťa nasralo trvalé vypálenie obrazu na tej tvojej naj plazme...
jarino1978 (8045)|30.6.2008 06:45
tento thread je o tom, či má ešte význam kupovať plazmu . Ja si myslím, že má....
kadell (212)|30.6.2008 06:52
[QUOTE=nem.p;183263]axicom: diky zkusim tvoje nastaveni. Dnes jsem zkusil pripojit PC zatim zkusebne pres PC vstup a je to celkem dobre, ale dela mi to dole zeleny prouzek na dva pixely tlusty po cele delce spodni hrany. Nemas s tim zkusenost ? Zitra to pripojim pres HDMI tak pocitam, ze to bude uz v poho.
Jinak HD ripy velice pekne. Doporucuji.[/QUOTE]

U PX70 mi to dela taky a pri nastaveni rozliseni plazmy mam vpravo asi 1 cm cernej pruh. Ten zelenej prouzek jsem resil posunutim obrazu dolu a doprava, aby zmizel i cernej pruh. Jen ted mam na obouch stranach 2 sloupce pixelu cerny, coz mi je divny, ze obraz neni na celou obrazovku, mam to pripojeny pres VGA kabel.
nem.p (29)|30.6.2008 07:50
kadell: cerny pruh po strane jsem odstranil roztazenim a posunutim obrazu primo v nastaveni graficke karty (ATI) a ten zeleny dole timto zpusobem nelze. Takze ty jsi to zrejme posunul na TV, jestli to dobre chapu. To jsem ja zatim nezkousel.
axicom (626)|30.6.2008 09:42
V menu je funkce prevzorkovani, nevim zda je dostupna o vstupu PC. Ja to zkousel pres HDMI a nebyl nikde zadny prouzek. Mam HDMI i na VGA.
nem.p (29)|30.6.2008 09:54
tak to zkusim, uvidim jak to bude pri zapojeni pres HDMI, to bude pripojeno primarne. Pres VGA to mam jen zkusebne. diky
Hmm (1739)|30.6.2008 11:54
[QUOTE=jarino1978;183111]Apropo : profil výrobku je niečo iné, ako porovnávací test !!![/QUOTE]
A proppos, no to je snad jasné. Nicméně pokud se budou u 46PZ85 (uživatel ttm už k ní začíná sepisovat své postřehy) konat neostré pohyby jako u 42PZ80, zmínit by to v S&V mohli. Jinak mě štvou, že u profilů je jen slovní popis a celkový verdikt, že tam nemají stejné hodnocení konkrétních parametrů jako při srovnávacím testu (což třeba Video-domácí kino v profilových solotestech má), takže to nemá žádnou přímou srovnávací souvztažnost k již otestovaným modelům. Navíc vypíchnuté klady a zápory jako má V.Teoh na hdtvtestu nebo K.Rampacher na areadvd by byly velmi vítány. Blafvěta "Proč ho koupit?" je reklamní blábol o ničem.
jarino1978 (8045)|30.6.2008 12:13
Pamätáš si na tie testy v S@V cca pred 3-4 rokmi ? To bolo niečo iné.
jarino1978 (8045)|30.6.2008 15:51
jeden testík, čo sa týka spotreby plazmy a LCD, je to dnešný článok myslím...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Hmm (1739)|30.6.2008 16:50
[QUOTE=jarino1978;183363]jeden testík, čo sa týka spotreby plazmy a LCD, je to dnešný článok myslím...
[/QUOTE]
No mě teda připadá mnohem důležitější linka z diskuze od Tonyho pod článkem....
http://reviews.cnet.com/4520-6475_7-6400401-3.html?tag=nav
Jsou to sice americké modely, ale jsem znechucen ze spotřeby mnou zvažovaného 46PZ85 ve srovnání s jinými (nemyslím LCD) a zvláště srovnání s 50PZ800 se mi dost nezdá, aby větší uhlopříčka brala o tolik míň, no nevím nevím....
kadell (212)|30.6.2008 17:05
[QUOTE=nem.p;183301]kadell: cerny pruh po strane jsem odstranil roztazenim a posunutim obrazu primo v nastaveni graficke karty (ATI) a ten zeleny dole timto zpusobem nelze. Takze ty jsi to zrejme posunul na TV, jestli to dobre chapu. To jsem ja zatim nezkousel.[/QUOTE]

tak tak, posunul jsem to na televizi
ttm (80)|30.6.2008 22:38
[QUOTE=Hmm;183368]No mě teda připadá mnohem důležitější linka z diskuze od Tonyho pod článkem....
http://reviews.cnet.com/4520-6475_7-6400401-3.html?tag=nav
Jsou to sice americké modely, ale jsem znechucen ze spotřeby mnou zvažovaného 46PZ85 ve srovnání s jinými (nemyslím LCD) a zvláště srovnání s 50PZ800 se mi dost nezdá, aby větší uhlopříčka brala o tolik míň, no nevím nevím....[/QUOTE]

No podle toho testu to vypadá, že asi ušetřím za topení :-)

Že by se mi to zrovna chtělo měřit se říct nedá. Viděl jsem spoustu příspěvků v DE(třeba na hifi-regler), kde to měřili (samo, že na různým signálu a různě ) a vycházelo jim to v průměru podle filmu a nastavení (pokud si dobře pamatuju) bylo mezi 220-250W. Je teda pravda, že to byl E model, ne U - ty se vnitřkem docela výrazně liší.

BTW - když už dáš těch 50 tis u nás a nebo 40 tis za opečkama za tuhle televizi, faktu to bude to, co tě od ní odradí?

V každém případě je už u mě doma, takže pokud bude fakt tolik žrát, asi stáhnu topení a navýším zálohu na elektřinu :)))
ttm (80)|30.6.2008 22:47
[QUOTE=Hmm;183332]A proppos, no to je snad jasné. Nicméně pokud se budou u 46PZ85 (uživatel ttm už k ní začíná sepisovat své postřehy) konat neostré pohyby jako u 42PZ80, zmínit by to v S&V mohli. Jinak mě štvou, že u profilů je jen slovní popis a celkový verdikt, že tam nemají stejné hodnocení konkrétních parametrů jako při srovnávacím testu (což třeba Video-domácí kino v profilových solotestech má), takže to nemá žádnou přímou srovnávací souvztažnost k již otestovaným modelům. Navíc vypíchnuté klady a zápory jako má V.Teoh na hdtvtestu nebo K.Rampacher na areadvd by byly velmi vítány. Blafvěta "Proč ho koupit?" je reklamní blábol o ničem.[/QUOTE]

Hmm - jak jsi myslel ty neostré pohyby? Ať to správně nastavím a uvidíme. Je pravda, že na nekvalitním SD signálu zlobí (pokud dám automaticky filtry, tak to holt zkouší vyhlazovat tak, až se mi nelíbí ostrost obrazu. A ten Inteligent frame creation to v tomto případě dorazil - tak jsem ho pro tento signál vypnul)

No zítra si vyzvednu HDMI kabel a testnu to DVD. Uvidíme, jak se bude smýkat....

BTW sedím od televize cca 2,5 metru a docela si na SD nemůžu stěžovat (DVB-T ). Nova má většinou překvapivě velmi kvalitní signál, na některém z ČT kanálů jsem chvilku pustil tenis a když byl z dálky záběr do publika, tak ty davy vypadali z bližší vzdálenosti nic moc (teda pokud se na to člověk podíval blíž). Nic ostatní věci budu rvát do 85 threadu, ať tady neotravuju ty, co to nezajímá,....
Hmm (1739)|1.7.2008 13:45
[QUOTE=ttm;183414]Hmm - jak jsi myslel ty neostré pohyby? Ať to správně nastavím a uvidíme. [/QUOTE]
V testu posledního StereoVidea proti sobě postavili plazmy a LCD stejných výrobců a 42PZ80 prohrál s horší ostrostí pohybů s jen 80cm (může ta uhlopříčka mít vliv?) LCD Panasonic, což je na pováženou, pokud má plazma mnohem kratší reakční dobu. To snad musí mít to LCD výrazně lepší elektronická střeva nebo co...
Hmm (1739)|1.7.2008 13:54
[QUOTE=ttm;183413]BTW - když už dáš těch 50 tis u nás a nebo 40 tis za opečkama za tuhle televizi, faktu to bude to, co tě od ní odradí?[/QUOTE]
No spotřeba sama o sobě asi ne, zvlášť pokud se průměr vejde do těch cca 250W. Vyzkoušej náchylnost na ten zelený fosforlag, ten Gears of war linkovaný z Y-tube vypadal chvílema dost tragicky. Ale na hry bych to neměl, tam by vyhrálo LCD. Spíš jde o to, jak to tedy zvládne ten průbířský kámen Sin City a jak to bude případně subjektivně rušivé. Kdyby mě měla pobleskávat na hranách objektů v tmavosvětlých scénách viditelně zelená, to by mi asi vadilo. Ale musel bych to vidět, pro velké procento lidí prý ani takový objektivní jev nepůsobí rušivě.
jarino1978 (8045)|1.7.2008 13:58
[QUOTE=Hmm;183452]V testu posledního StereoVidea proti sobě postavili plazmy a LCD stejných výrobců a 42PZ80 prohrál s horší ostrostí pohybů s jen 80cm (může ta uhlopříčka mít vliv?) LCD Panasonic, což je na pováženou, pokud má plazma mnohem kratší reakční dobu. To snad musí mít to LCD výrazně lepší elektronická střeva nebo co...[/QUOTE]

- osobne by som Panasonicu sa tú reklamu o reakčnej dobe panely 0,01 ms asi otrepal o hlavu...
- žiaľ, všade sa šetrí...
jarino1978 (8045)|1.7.2008 13:59
- pokiaľ to zbadáš, tak už sa toho nezbavíš, vnútorne to budeš stále hľadať
ttm (80)|1.7.2008 17:04
[QUOTE=jarino1978;183455]- pokiaľ to zbadáš, tak už sa toho nezbavíš, vnútorne to budeš stále hľadať[/QUOTE]

Tak to abych to asi ani nezkoušel :-))

Ale vážně - zatím s hrama blbnout nemíním. Jednak k tomu tu plazmu nemám a pak ještě potřebuju přečkat vypalovací období, než ji dám zabrat. Ale slibuju, jakmile natočím dost hodin (v servisním menu), tak to testnu,.. Zatím pouštím jenom DVD (dnes jsem si vyzvedl HDMI kabel takže to konečně zítra rozumě zapojím)a DVB-T signál. Tam ale určitě taky bude možný najít vhodnou scénu. Pokud má někdo tip na typického kandidáte (film), kde by se photolag mohl snadno projevit tak sem s tím :-)
axicom (626)|1.7.2008 18:30
Jeste k te spotrebe 42PX80, nedalo mi to a pujcil jsem si digitalni elektromer do zasuvky, v rezimu viz. obrazek je spotreba 110 - 180W

edit: po 1h provozu spotreba 130W!

Vstup SCART ze SAT, vysilani TV NOVA - REDAKCE

kadell (212)|1.7.2008 18:30
[QUOTE=ttm;183464]Tak to abych to asi ani nezkoušel :-))

Ale vážně - zatím s hrama blbnout nemíním. Jednak k tomu tu plazmu nemám a pak ještě potřebuju přečkat vypalovací období, než ji dám zabrat. Ale slibuju, jakmile natočím dost hodin (v servisním menu), tak to testnu,.. Zatím pouštím jenom DVD (dnes jsem si vyzvedl HDMI kabel takže to konečně zítra rozumě zapojím)a DVB-T signál. Tam ale určitě taky bude možný najít vhodnou scénu. Pokud má někdo tip na typického kandidáte (film), kde by se photolag mohl snadno projevit tak sem s tím :-)[/QUOTE]

Jestli photolagem myslis zelene stiny, tak na PX70 to delalo i pri hokeji. Pokud hraci prudce menili smer, tak za nima byl videt zeleny stin. Ale treba pritelkyne nic nevidela a kdybych o tom problemu nevedel, taky bych si toho nevsim

Ted si uvedomuju, ze to nedelalo pri pohybu hracu, ale pri pohybu kamery.
visaton (42)|1.7.2008 19:41
Dlho som sa premahal, vplyzit sa Vam do diskusie , ale po mnohych urazkach a hadkach medzi uzivatelmi som sa rozhodol reagovat. Precital som mnoho testov a for o tej ci onej technologii. Mam znameho ktorý pracuje v nemenovanom obchode, kde je ozaj z coho vyberat a da sa tam ist aj po zaverecnej dobe. Result je jasny - niet vitaza. Ja som bol predtym velky zastanca plazmy, ale dnes uz viem ze riesenie je jedine kvalitny Full HD LCD TV. Ako tu uz niekto povedal, nad 720p tato technologia ide lepsie, a preto ich predsa kupujeme a nie kvoli SD signalom. Ale aj tam uz niektore firmy dosiahli kvalitu plaziem. Asi tolko. Dalo by sa o tom rozpravat hodiny.....
jarino1978 (8045)|1.7.2008 20:57
[QUOTE=visaton;183473]Dlho som sa premahal, vplyzit sa Vam do diskusie , ale po mnohych urazkach a hadkach medzi uzivatelmi som sa rozhodol reagovat. Precital som mnoho testov a for o tej ci onej technologii. Mam znameho ktorý pracuje v nemenovanom obchode, kde je ozaj z coho vyberat a da sa tam ist aj po zaverecnej dobe. Result je jasny - niet vitaza. Ja som bol predtym velky zastanca plazmy, ale dnes uz viem ze riesenie je jedine kvalitny Full HD LCD TV. Ako tu uz niekto povedal, nad 720p tato technologia ide lepsie, a preto ich predsa kupujeme a nie kvoli SD signalom. Ale aj tam uz niektore firmy dosiahli kvalitu plaziem. Asi tolko. Dalo by sa o tom rozpravat hodiny.....[/QUOTE]

- dúfam, že ten ochod nemyslíš Romanov?
- máš pravdu, momentálne kvalita obrazu = PAT ( plazma/LCD )
- budúcnosť : LCD, OLED
- formát obrazu : na 10 rokov FULL HD
jarino1978 (8045)|1.7.2008 20:59
- ten screen je pre mňa ako pre hada noha
- daj radšej screen obrazu v tomto režime
- uveď typ vstupu , rozlíšenie
ttm (80)|1.7.2008 21:33
[QUOTE=kadell;183469]Jestli photolagem myslis zelene stiny, tak na PX70 to delalo i pri hokeji. Pokud hraci prudce menili smer, tak za nima byl videt zeleny stin. Ale treba pritelkyne nic nevidela a kdybych o tom problemu nevedel, taky bych si toho nevsim

Ted si uvedomuju, ze to nedelalo pri pohybu hracu, ale pri pohybu kamery.[/QUOTE]

OK, mrknu během víkendu na něco podobného a dám vědět. Už si občas připadám jak pako, když si jdu sednou 30 čísel od televize a sleduju, jestli ten a nebo onen jev je a nebo není, jak viditelný je rastr atd,...:-) Nestalov se vám to už taky? :-)
axicom (626)|2.7.2008 06:16
[QUOTE=jarino1978;183483]- ten screen je pre mňa ako pre hada noha
- daj radšej screen obrazu v tomto režime
- uveď typ vstupu , rozlíšenie[/QUOTE]

Mas doplneny vstup a obraz. Screen obrazu? To bych musel udelat video, kdyz to bylo hodinu:-)
nksh (116)|2.7.2008 06:24
trochu přispěju do původní diskuze jestli má cenu kupovat plazmu-včera jsem měl možnost sledovat několik filmů z dvd na 42PZ800 a byl to nehorázně skvělý zažitek. Z obrazu jsem doslova padnul na zadek:) Akorát škoda, že ta cena je taky nehorázná, jinak by moje PX70 okamžitě letěla do světa
jarino1978 (8045)|2.7.2008 06:52
[QUOTE=axicom;183515]Mas doplneny vstup a obraz. Screen obrazu? To bych musel udelat video, kdyz to bylo hodinu:-)[/QUOTE]

- rád by som videl HDMI s napr. HD ripom 720p alebo 1080i/p ( samozrejme spotreba a nastavenie )
- screen som myslel mrtvolku, napr. zmraz obraz a odfoť ho
pat01 (249)|2.7.2008 06:53
Hmmmm nooo nevím nevím.Je známo že 7XXXX řada panasonicu byl povedená ale nezdá se my že ROZDÍL !! mezi PZ800 při sledování KLASICKÉHO DVD byl tak ,,nehorázně " skvělý zážitek že to člověka pošle k zemi NA ZADEK...
Samozřejmě že zlepšení tam nějaké musí být ale určitě ne takové že při DVD člověk padá na "zadnice"..at je to jak chce tak pořád je to SD signál a tem vlastně na placky nepatří....
jarino1978 (8045)|2.7.2008 06:53
[QUOTE=nksh;183516]trochu přispěju do původní diskuze jestli má cenu kupovat plazmu-včera jsem měl možnost sledovat několik filmů z dvd na 42PZ800 a byl to nehorázně skvělý zažitek. Z obrazu jsem doslova padnul na zadek:) Akorát škoda, že ta cena je taky nehorázná, jinak by moje PX70 okamžitě letěla do světa[/QUOTE]

- myslíš rozdiel kvality obrazu z PZ a PX z DVD ?
- nehorázne skvelý zážitok Ťa čaká až z BD, ale aj DVD vie byť zaujímavé na HD placke
axicom (626)|2.7.2008 07:04
[QUOTE=jarino1978;183518]- rád by som videl HDMI s napr. HD ripom 720p alebo 1080i/p ( samozrejme spotreba a nastavenie )
- screen som myslel mrtvolku, napr. zmraz obraz a odfoť ho[/QUOTE]

Nemam bohuzel zdroj HD, pouze DVD pres HDMI s upscalem na 720.
Hmm (1739)|2.7.2008 07:17
[QUOTE=jarino1978;183454]- osobne by som Panasonicu sa tú reklamu o reakčnej dobe panely 0,01 ms asi otrepal o hlavu...[/QUOTE]
No rychlejší to jistě bude, i když je otázka zda právě o tolik. Ale i kdyby to bylo stejně rychlé, tak kdyby vevnitř byla stejně rychlá a stejně kvalitní elektronika, tak by snad měla podávat téměř stejné výsledky na panelech (tedy samozřejmě myslím ty (ne)stejně ostré pohyby, ne barvy atd..)
Hmm (1739)|2.7.2008 07:26
[QUOTE=ttm;183464]Pokud má někdo tip na typického kandidáte (film), kde by se photolag mohl snadno projevit tak sem s tím :-)
......
Už si občas připadám jak pako, když si jdu sednou 30 čísel od televize a sleduju, jestli ten a nebo onen jev je a nebo není, jak viditelný je rastr atd,...:-) Nestalo se vám to už taky? :-)[/QUOTE]
Ale Sin City je přece film, černobílej a výbornej, má tam roličku i B.Willis. Jestli je to i hra, netuším.
......
Pokud se mi tohle stane, tak až za několik měsíců :-) Ale takové pitvání samozřejmě nemá cenu. Jde o to, zda něco nepůsobí viditelně rušivě nebo subjektivně ne dost dobře z normální pozorovací vzdálenosti a při plánovaně většinovém způsobu využití TV....
nksh (116)|2.7.2008 08:30
[QUOTE=pat01;183519]Hmmmm nooo nevím nevím.Je známo že 7XXXX řada panasonicu byl povedená ale nezdá se my že ROZDÍL !! mezi PZ800 při sledování KLASICKÉHO DVD byl tak ,,nehorázně " skvělý zážitek že to člověka pošle k zemi NA ZADEK...
Samozřejmě že zlepšení tam nějaké musí být ale určitě ne takové že při DVD člověk padá na "zadnice"..at je to jak chce tak pořád je to SD signál a tem vlastně na placky nepatří....[/QUOTE]

no předpokládám že rozdíl při sledování BR bude ješte větší. Každopádně to má zřejmě nějaké obvody navíc, protože "obyčejná" PZka takový skvělý obraz nemají. A porovnovnání s řadou 7xxx mám myslím dostatečný, když jednu tv mám doma a do včerejška jsem byl spokojený. Ted vidím že mám pouze kupu šrotu :)
visaton (42)|2.7.2008 10:37
[QUOTE=jarino1978;183482]- dúfam, že ten ochod nemyslíš Romanov?
- máš pravdu, momentálne kvalita obrazu = PAT ( plazma/LCD )
- budúcnosť : LCD, OLED
- formát obrazu : na 10 rokov FULL HD[/QUOTE]

Nie nie je Romanov.Inak k tomu aky presne model. Ak nechces dat vela penazi tak Samsung A656 radu, popripade si pockat(co robim ja) na LED podsvietenie, cize 9 rada. Ak mas prachy, tak jednoznacny vitz SHARP LC46HD1E, ale to zial nezaplatis(cez 100 000Sk). Videl som ho v porovnani SAMSUNG, Pioneer a Hitachi plazmy a zdal sa nam subjektivne najprirodzenejsi obraz. Panasonic PZ800 sme vtedy nemali, ale vraj ten Hitachi je prakticky zhodny. Z ostatnym s Tebou suhlasim.
Hmm (1739)|2.7.2008 11:38
Visatone, a který Hitachi? Pokud se pamatuji, tak plazmy Hitachi byly kritizovány za šedou černou.
axicom (626)|2.7.2008 16:04
jarino1978:
zde mas ty screeny, ale nevim co tam uvidis.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
grooveJ (140)|2.7.2008 21:10
[QUOTE=visaton;183535]Ak nechces dat vela penazi tak Samsung A656 radu, popripade si pockat(co robim ja) na LED podsvietenie, cize 9 rada.[/QUOTE]
Dnes si môžeš kúpiť poriadne zlacnenú LCD+LED podsvietenie, keby išlo len o to http://www.videoexpert.sk/lcd-televizory-16-9/samsung-le40m91b Akciová cena: 29699 Sk s DPH (ušetríte 80% , pôvodne 145990 Sk) :) Má tvoje čakanie nejaký racionálny základ (ak vyčkávaš napr. na súčasné modely s LED p., ktoré o 2 roky zlacnejú) - napr. obraz je na nich krajší úžasným skokom, alebo z nich menej bolia oči oproti trubicovým LCD..?
Connor (509)|3.7.2008 20:29
Nejsem zastánce ani jedné technologie, nevidím každý pixel a nerad přispívám do tohoto flamewaru, ale nedá mi to se nezeptat:
Po návštěvě Datartu a shlédnutí velkého množství TV pohromadě, jsem si všimnul jedné věci a to, že se mi celkem bez problémů daří při pohledu na obrazovku rozlišit jestli se jedná o LCD nebo plasmu.... a to je u mých očí co říct.
Při sledování TV od Sony, Samsungu, Panasonicu a LG jsem si všimnul, že na některých vypadá zelená lépe a zářivěji a na pohled lépe (plasmy) než na jiných, kde je spíš šedozelená (LCD). Běžel tam akorát nějaký SD program, ale stejné vlastnosti sem si všimnul i při lepším (DVD, HD) vysílání. Prostě na plasmách je více žluté, barvy jsou saturovanější a tak vypadá obraz živější.
A otázka je: Čím to je? Není to tím, že televize jsou v prodejnách puštěny na default nastavení a u plasma TV je standardně barevnost nastavena na vyšší sytost než u LCD TV? Ale že by to ta měli všichni výrobci stejně? Anebo to je zářivkami a v domácím žlutém světle to tak vypadat nebude? Nebo má prostě plasma lepší barvy a basta?
Shrnu to: Je to nastavením sytosti barev, anebo technologií?

Sorry, že přispívám do flamu, fakt nerad, ale překvapilo mě, že jsem to se svým zrakem rozpoznal tak zřetelně...

Díky že reakce udržíte v mezích slušnosti.
Huncut (221)|3.7.2008 21:18
To je znama vec, ze LCD ma takovy plozsi obraz, Plazma naopak zivejsi, kontrastnejsi s vetsi hloubkou. Nektere hi-end LCD to podle me uz docela slusne dohaneji, ze ten rozdil neni tak markatni. Ale Plazma ma obraz proste lepsi no, to se neda nic delat. Vyhody LCD jsou zase jinde.
robert.kotasek (777)|4.7.2008 00:30
otazkou je i uhel pohledu.... plazmy barvy nestraci ani z uhlu, ale u LCD ty barvy trosicku straci... ale doma se urcite na tv z uhlu divat nebudu (teda kdyz sleduji tv) ;)
Connor (509)|4.7.2008 00:59
Úhlem to nebude, koukal jsem přímo. Nevím jestli se tomu říká živější obraz, ale prostě barvy byly u plasmy jiný, žlutější... kvalitu nehodnotím, byl to SD pořad a ten vypadal na všech podobně... jen ty barvy.
Dá se to dohnat u LCD nastavením, nebo to je neměnný fakt?
Spíš mě to zaujalo, že sem si toho všimnul... doteď jsem dokázal plasmu a LCD od sebe rozeznat jen ve vypnutém stavu... :-)
robert.kotasek (777)|4.7.2008 07:22
dalsi otazka je ta, zda ten "zlutejsi" obras je realny. Ja osobne preferuji prirozenou barevnost a i z toho duvodu jsem nekoupil samsung ale philips. Kdyz uz jsem u techto dvou znacek, tak samsung ma krasne a libive barvicky v obchodaku.... ale te cervene je tam na me hodne... videl jsem v byte LG plazmu a ta mela taky krasne barvicky, jak rikas, ale ta zelena byla silena... tak trava nevypada, ale kdyz nekdo chce mit "omalovanku" a ne realny obraz, tak je to jeho vec...

PS: nesnazim se o flame, tak to berte z rezervou jako muj nazor...Dik
Huncut (221)|4.7.2008 08:10
Barvy jsou z nejvetsi casti ovlivnene volbou nastaveni. Kazdy si muze upravit podle sebe. Nicmene obecne u plazmy jde nastavit verneji barvy. Je to poznatelne treba na pletovce, kde u LCD vypadaji lidi trochu jako umely panaci.
Kvalitni LCD jsou uz na tom take dobre, ale pokud se bavime obecne, tak plazma je na tom s barvama lepe.
robert.kotasek (777)|4.7.2008 08:23
Huncut: Ano souhlasim s tebou, ale tu pletovku si nastavis ty, ja a jini co se tematikou trosicku zabyvaji... ostatni "jelita" tam nechaji tovarni nastaveni, ktere je i v obchode a pak to jsou omalovanky... Mimochodem ja s pletovku problem nemam... ;) (32pfl7562d)
pat01 (249)|4.7.2008 08:53
Ano protože těch "Jelit" jak jsi je nazval je 95 % populace a nějaké barevné nastavení na TV je nezajímá chtějí jen koukat a zapnout.Ty "jelita" mají daleko jiný duležitější životní priority než honit barvu na TV jestli je víc žlutější nebo modřejší.
Ty ,,Jelita" nám 5 procentum zase říkají třeba "televizní nablbla"(tak říkají mě kámoši)..
Ač nepatřím k "jelitům" ale k těm co honí ty barvy tak ono když se nad tím opravdu zamyslím tak nějaká TV a barvy na ní je opravdu v životních problémech tak hloupá a zanedbatelná malichernost že bych chtěl patřit snad k těm "jelitum"...