Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ukázky a jiné video

Pave1 (4279)|18.5.2008 22:44
Lopolo, je to špička, máš výrazný "rukopis".

Je to umělecké, výtvarné, skvěle pracuješ s pohybem, střih sedí. Sice to nemá s výletem nic společného, ale myslím, že tě to nemusí trápit.

Na druhou stranu je to "jeden styl", tenhle perfektně tajemný, jakoby hororový s výraznou atmosférou - pocitem (jako u detektivky). Dík vloženým "poruchám" jsem čekal, že nakonci se objeví "terminator" oko, ale i bez něj to je pěkné.

Můžeš uvést, jestli tam pracuješ se šírem, případně steadicamem? V detailech na široko to vypadá na už výraznější pojetí perspektivy, jako u hodně širokých objektivů. Na čem jsi dělal tu skvělou postprodukci, v premieře?

Zkus přidat pár detailů, pár informací "z tvé chutné kuchyně" by bylo zajímavých .-) .
stayman (12393)|18.5.2008 22:52
Tu je ku tej stuzkovej tiez kusok, poniektori to uz videli, priprava na oficialnu cast, tam je vidno, ako to maju na haku :D

http://stayman.ic.cz/klipy/priprava.wmv
bugr (295)|18.5.2008 22:59
[QUOTE=LOPOLO_2;177780]V sobotu jsem se byl mrknout za kamosema na painball a mel sebou i kameru (Z1) a natacel jsem asi hodku v okoli, ( bylo blby svetlo ) a nakonec mi z toho vylezlo tohle. Neni to asi uplne typicky video z vejletu ale i tak.. enjoy.

http://www.3d.cz/videodata/Ralsko_the_rest.mpg ( je to mpg2 DVD PAL ... asi 180MB )[/QUOTE]

hele to je fakt dobrý, tomu já jsem na hony vzdálen :-D
jibarr (792)|18.5.2008 23:02
Stay: Že jsi ten úvod předělal. To původní co jsem viděl bylo trochu jiný. A mělo to jiný barvy.
stayman (12393)|18.5.2008 23:04
[QUOTE=jibarr;177796]Stay: Že jsi ten úvod předělal. To původní co jsem viděl bylo trochu jiný. A mělo to jiný barvy.[/QUOTE]

presne tak, aj niektore strihy sli nanovo.B-)
jibarr (792)|18.5.2008 23:22
Tak schválně zkouším nějakou krátkou ukázku udělat na široko. To jsem sám zvědavej. Za chvilku to sem hodím.
LOPOLO_2 (488)|18.5.2008 23:50
[QUOTE=stayman;177794]Tu je ku tej stuzkovej tiez kusok, poniektori to uz videli, priprava na oficialnu cast, tam je vidno, ako to maju na haku :D

http://stayman.ic.cz/klipy/priprava.wmv[/QUOTE]

Sikovnej ... fakt pekny .. to prostredi tam je tak hnusny ze se si nedovedu moc predstavit, jak by to slo udelat lip i kdyz tvy podani barev me uplne nesedi. Cim stabilizujes?
LOPOLO_2 (488)|18.5.2008 23:53
[QUOTE=bugr;177795]hele to je fakt dobrý, tomu já jsem na hony vzdálen :-D[/QUOTE]

Tomu mistu? To bud rad :-)
stayman (12393)|18.5.2008 23:53
[QUOTE=LOPOLO_2;177803]Sikovnej ... fakt pekny .. to prostredi tam je tak hnusny ze se si nedovedu moc predstavit, jak by to slo udelat lip i kdyz tvy podani barev me uplne nesedi. Cim stabilizujes?[/QUOTE]

Tam boli setriace ziarovky, nadych do zelena, potom nejake klasicke, dalej vybojky a este halogeny (dva plus kamera), mal som s vyladenim farieb obrovske problemy, hlavne teda u oficialnej casti, nie u klipov, kde som si mohol dovolit farbit ako chcem, je skoda, ze sa ti to nepaci a inak prostredie hnusneeeeee, ako vravis.

stabilizujem tak, ze drzim ten stabilizator, co mas aj ty, v oboch rukach za konstrukciu, nie za rucky.
LOPOLO_2 (488)|18.5.2008 23:55
[QUOTE=Pave1;177791]Lopolo, je to špička, máš výrazný "rukopis".

Je to umělecké, výtvarné, skvěle pracuješ s pohybem, střih sedí. Sice to nemá s výletem nic společného, ale myslím, že tě to nemusí trápit.

Na druhou stranu je to "jeden styl", tenhle perfektně tajemný, jakoby hororový s výraznou atmosférou - pocitem (jako u detektivky). Dík vloženým "poruchám" jsem čekal, že nakonci se objeví "terminator" oko, ale i bez něj to je pěkné.

Můžeš uvést, jestli tam pracuješ se šírem, případně steadicamem? V detailech na široko to vypadá na už výraznější pojetí perspektivy, jako u hodně širokých objektivů. Na čem jsi dělal tu skvělou postprodukci, v premieře?

Zkus přidat pár detailů, pár informací "z tvé chutné kuchyně" by bylo zajímavých .-) .[/QUOTE]

Steady sem tam nemel ( teda pokud tomu svymu bastlu tak muzu rikat ) a i kdybych ho mel, tak bych ho nepouzil .. chtel sem to lehce nervozni. Ani zadnou predsadku sem nepouzil .. je to proste jenom cisty Ztko. Stih a cast barevny upravy ve Vegasu a neco malo v AE.
stayman (12393)|18.5.2008 23:57
[QUOTE=LOPOLO_2;177806]cast barevny upravy ve Vegasu a neco malo v AE.[/QUOTE]

dufam, ze NewBlueFX mas.
LOPOLO_2 (488)|18.5.2008 23:59
[QUOTE=stayman;177805]Tam boli setriace ziarovky, nadych do zelena, potom nejake klasicke, dalej vybojky a este halogeny (dva plus kamera), mal som s vyladenim farieb obrovske problemy, hlavne teda u oficialnej casti, nie u klipov, kde som si mohol dovolit farbit ako chcem, je skoda, ze sa ti to nepaci a inak prostredie hnusneeeeee, ako vravis.
[/QUOTE]

mno, slusna fotonova kombinace :-) To pak chapu .. proc myslis ze je skoda ze se mi nelibi barevnost? O me nejde, je to vyvazeny a kazdej to cejtime trosku jinak. Ja myslim, ze je to velmi dobra prace.

[QUOTE=stayman;177805]
stabilizujem tak, ze drzim ten stabilizator, co mas aj ty, v oboch rukach za konstrukciu, nie za rucky.[/QUOTE]

whow .. tak to ses kanon ... vidim, ze ses s tim dobre szil a pekne sito vyvazil .. ehm, to je skoro rym nebo co :-)
LOPOLO_2 (488)|19.5.2008 00:00
[QUOTE=stayman;177807]dufam, ze NewBlueFX mas.[/QUOTE]

ee ..
stayman (12393)|19.5.2008 00:04
LOPOLO2, kebyze ti dam original sfarbenie, tak sa po... fakt hrozna miestnost a osvetlenie, tym sfarbenim som to aspon zruzovkastel a sfuturoval.. :D

NewBlueFX tahaj ,su to vymakane korekcie, viidim, ze mas pre ne cit. (poslal som ti SZ)
LOPOLO_2 (488)|19.5.2008 00:35
mrknu .. zkusim ... uvidim :-) zatim si ale relativne pohodlne vystacim s maskovanim, zatmavovanim a vrstvenim.
stayman (12393)|19.5.2008 00:45
Na co tolka skromnost ? :D jj, plno veci sa nevyuzije ani zo zakladnych efektov, navyse sam mam rad "rucnu pracu"...

info mas tu, nemusis tahat, ked to nechces http://www.newbluefx.com/videofx.html
Pave1 (4279)|19.5.2008 00:54
Dík Lopolo za odpověď.

Líbí se mi to, ale na přenos fotbalu bych to například nepoužil .-) (je to prostě "žánr", jedna z možností nahlížení reality, která má svůj jistý účel, něco zdůrazňuje - akci - a něco potlačuje - "obyčejný" tok času).

Je to čistá akce, strhne to pozornost, moderně a dobře udělané. Mně osobně se líbil trochu jiný styl filmů, protože těhle bijáků si užiju dost v akční hollywoodské produkci, videohrách, hudebních klipech a upoutávkách. Ale je to pěkně a čistě udělané.

Líbí se mi ten navazovaný pohyb, moc pěkně pracuješ s detailem (pohyb, tedy snímání v pohybu, i "naširoko"), rytmické záškuby. Je to takové "představení", klip, chybí mi tam jen drobná pointa (ve vztahu k té stylizaci "screen výpadků"). Pořád se na to ale dívat nedá, jako kdybys chtěl hudební tv sledovat (ne poslouchat .-) ) pozorně několik hodin (nejde to).

Je to jeden styl, kameramansky máš ale skvělé vidění. Přiznám se, že nejvíc by mě u tebe zajímala ta pasáž, která přijde po té dynamické "části" (ať už je to dynamická prohlídka Ralska nebo dynamická jízda auťáků), ta nutná "pauza", kde dojde " k ponoru. Pokud by totiž ta pauza nepřišla, hrozilo by, že celá ta krása by zůstala beze smyslu.
Tak po jízdě aut by měl přijít např. večer pod širým nebem, snímaný staticky, u ohně, s auty stojícími opodál, po dynamické prohlídce ruin paneláků by mohl přijít statický záběr na dědu v ošuntělých montérkách, který sedí opodál u cesty, odpočívá a kouří dýmku nebo spíš cigárko, zatímco opodál pomalu kape vodovodní kohoutek.

Tyhle kombinace dynamiky a zastavení se mi pak moc líbí, např. hudební klipy je ale v drtivé většině (logicky) neobsahují, tam dynamika končí s koncem skladby. Moc by mě tak zajímaly nějaká tvá "zastavení", (jako jsi tuhle ukázku "klipově" orámoval tím záběrem na "náletovou dřevinu", tak namísto toho přidat ten statický konec s jistým hlubším vztahem k celému předešlému obsahu).

Je to ale skvělá práce, jen pro mne trochu připomíná kvalitní chutné maso, které je pokaždé "hodně kořeněné" (až se někdy ztrácí jeho původní chuť). Chápu ten styl, ale jsou pokrmy, které se koření jednoduše, aby vynikla původní chuť. Výrazné (jak já říkám upoutávkově-filmové) stylizace tak na sebe strhávají všechnu pozornost, jako to koření na mase. Občas bych tam prostě nechal vystoupit tu "původní chuť", ale to by z toho byl už ten jiný žánr .-) .

Moc pěkný, dík za ukázku.
LOPOLO_2 (488)|19.5.2008 01:17
[QUOTE=stayman;177814]Na co tolka skromnost ? :D jj, plno veci sa nevyuzije ani zo zakladnych efektov, navyse sam mam rad "rucnu pracu"...

info mas tu, nemusis tahat, ked to nechces http://www.newbluefx.com/videofx.html[/QUOTE]

jak rikas :-)
LOPOLO_2 (488)|19.5.2008 01:48
[QUOTE=Pave1;177815]Dík Lopolo za odpověď.

Líbí se mi to, ale na přenos fotbalu bych to například nepoužil .-) (je to prostě "žánr", jedna z možností nahlížení reality, která má svůj jistý účel, něco zdůrazňuje - akci - a něco potlačuje - "obyčejný" tok času).

Je to čistá akce, strhne to pozornost, moderně a dobře udělané. Mně osobně se líbil trochu jiný styl filmů, protože těhle bijáků si užiju dost v akční hollywoodské produkci, videohrách, hudebních klipech a upoutávkách. Ale je to pěkně a čistě udělané.
[/QUOTE]

Vim jak to myslis, fotbalovej prenos to pravda uplne neni .. neprenasim nic konkretniho.


[QUOTE=Pave1;177815]
Líbí se mi ten navazovaný pohyb, moc pěkně pracuješ s detailem (pohyb, tedy snímání v pohybu, i "naširoko"), rytmické záškuby. Je to takové "představení", klip, chybí mi tam jen drobná pointa (ve vztahu k té stylizaci "screen výpadků"). Pořád se na to ale dívat nedá, jako kdybys chtěl hudební tv sledovat (ne poslouchat .-) ) pozorně několik hodin (nejde to).
[/QUOTE]

Ano, pro mnoho lidi je to "klip" mnohdy jenom proto, ze v podstate vzdycky, vice nebo mene vnimam zvukovou cast. Delam to tak prirozene. Tahle vec nema zadnpou pointu, a je dobre ze ji nema. jak jsem psal, neprenasim nic konkretniho .. je to jenom pocit z mista, ktery vypada jako by kus vedle padla atomovka ... nic vic. Pokud nekdo pointu potrebuje, at si ji udela.


[QUOTE=Pave1;177815]
Je to jeden styl, kameramansky máš ale skvělé vidění. Přiznám se, že nejvíc by mě u tebe zajímala ta pasáž, která přijde po té dynamické "části" (ať už je to dynamická prohlídka Ralska nebo dynamická jízda auťáků), ta nutná "pauza", kde dojde " k ponoru. Pokud by totiž ta pauza nepřišla, hrozilo by, že celá ta krása by zůstala beze smyslu.
Tak po jízdě aut by měl přijít např. večer pod širým nebem, snímaný staticky, u ohně, s auty stojícími opodál, po dynamické prohlídce ruin paneláků by mohl přijít statický záběr na dědu v ošuntělých montérkách, který sedí opodál u cesty, odpočívá a kouří dýmku nebo spíš cigárko, zatímco opodál pomalu kape vodovodní kohoutek.
[/QUOTE]

Ano je to jeden styl ... ten, kterej se k tomu podle myho soudu hodi a ten, kterej se da snadno precist a cely to zaroven v jednom dnu zrealizovat. To ostatni, o cem pises v tomhle konceptu nebo rekneme "formatu" nema uplne misto. Vim jak to myslis, ale necejtim to tak. Podle me tam nepatri ani clovek, a ani kapajici kohoutek. To by bylo zivy ... ale to misto je opusteny. Jo skotacili tam kdysi maly harantici na schodech, znali kazdej sutr pred vchodem a jejich rodice sedeli na zidli, jejiz kus je ted uprostred ulice. Deda nebo kapajici voda by uplne menil pocit z toho mista, nepatri tam a nakonec tam ani nebyl. :-)


[QUOTE=Pave1;177815]
Tyhle kombinace dynamiky a zastavení se mi pak moc líbí, např. hudební klipy je ale v drtivé většině (logicky) neobsahují, tam dynamika končí s koncem skladby. Moc by mě tak zajímaly nějaká tvá "zastavení", (jako jsi tuhle ukázku "klipově" orámoval tím záběrem na "náletovou dřevinu", tak namísto toho přidat ten statický konec s jistým hlubším vztahem k celému předešlému obsahu).
[/QUOTE]

Klip to ma tehdy, pokud to ma hudba na kterou je stavenej ... logicky, rekl bych. Dynamiku samozrejme pouzivam, u vetsich veci, ktery jsou jinak postaveny.

[QUOTE=Pave1;177815]
Je to ale skvělá práce, jen pro mne trochu připomíná kvalitní chutné maso, které je pokaždé "hodně kořeněné" (až se někdy ztrácí jeho původní chuť). Chápu ten styl, ale jsou pokrmy, které se koření jednoduše, aby vynikla původní chuť. Výrazné (jak já říkám upoutávkově-filmové) stylizace tak na sebe strhávají všechnu pozornost, jako to koření na mase. Občas bych tam prostě nechal vystoupit tu "původní chuť", ale to by z toho byl už ten jiný žánr .-) .

Moc pěkný, dík za ukázku.[/QUOTE]

Nebyl by to jinej zanr, jen by to nebylo tak vizualne pekny a kompaktni a skodilo by to celkovymu dojmu ... az budu delat jiny video tohodle projektu, bude vypadat samozrejme jinak .. podle toho, o cem to video bude. Tatarak, musi bejt z dobryho masa ... a tohle zas tak dobry maso nebylo.
Pave1 (4279)|19.5.2008 02:13
Jen k tomu dědovi - to byl jen příklad, vím, že tam není .-) .

Šlo ale o to zastavení, podtržení opuštěnosti toho místa statickým záběrem, kouhoutek s pomalu kapající vodou je symbolem "zastaveného času", (v opozici k dynamickému pojetí pohybu toho klipu).
Tyhle kontrasty se mi líbí (interpretace, že by symbolizoval "radostný život", je dle mého chybná; lidé dávají filmům životnost, ta ale může být přesto "opuštěná").

Co se týče toho žánru, je to pro mě stejné jako ty auta (ve smyslu účelu, práce s časem, smyslem i celkovou výtvarnou stylizací). Je to umělecky pojatý, pěkný až krásný "výtvarný klip", který ale potlačuje jistou "přirozenou chuť" místa. Myslel jsem tím, že takhle velkou stylizaci používají jisté konkrétní žánry ("dábělský guláš" apod .-) ).

Na jednu stranu umělecky soustředí divákovu pozornost, na druhou stranu potlačí jisté běžné vyznění (kuk na staré francouzské detektivky či filmy jako Afričan). Není třeba všude mít tu vinětaci - to je čistě výtvarné pojetí uměleckého (obrazova výtvarného) klipu. On např. existuje způsob, kdy natočíš rozpadlý panelák tak, že je "výtvarně krásný", a pak tak, že se z něj poblij....š. Ty jsi výrazně výtvarný, je to způsob vyjadřování. Ale není to jediný způsob pojetí obrazového sdělování, byť jistá "vyšší estetika" je vlastní všem (i obrazově .-) ) pěkným filmečkům. Ale nemusí mít všechny vinětaci a tak výrazné širokoúhlé pojetí (působí to ale velmi "filmově, to ano .-) ). Špína může být "opravdově" špinavá, ne umělecky výtvarná. Jenže pak musí dostat smysl jinou souvislostí, než čistě výtvarnou (to jsem měl "cca" na mysli).

Nic víc, nic míň, je to jen to, co mě při shlédnutí tvé už druhé ukázky napadá (působí na mě velmi podobným dojmem, tedy výtvarná forma je hodně podobná, ale ani jedna nemá "jiný než výtvarný" příběh).tolik jen pro inspiraci.
bugr (295)|21.5.2008 13:39
[QUOTE=LOPOLO_2;177804]Tomu mistu? To bud rad :-)[/QUOTE]

myslel jsem spíš kvalitu záznamu ;)
Pave1 (4279)|22.5.2008 14:02
Kdo by si chtěl vyzkoušet H264
(1280x720p, 4,5Mbps, QuickTime, tedy koncovka .mov; odkaz na přehrávač je u ukázky)

tak jsem dal na stránky jednu starší ukázku (delka asi 10min, velikost 333MB)
http://www.videoproduce.cz/ukazky.htm

Vypadá to líp, než wmv verze.
stayman (12393)|27.5.2008 10:11
Pave1 (4279)|27.5.2008 19:30
Dobrej klip, líbí. (až na ty blikance na zadek zelený žabky, to bys neměl .-) ). Jak jdou po schodech ze školy, tak tam máš jedinou "trochu rušivou" středovou kompozici.

Jinak pěkný, pěkný klipový zpracování, docela fajnově barevné a střihově (triky) stylizované. Vzhledem k tématu a stáří (mládí) zákazníků si myslím, že se jim to i líbilo, ne .-) ?
stayman (12393)|27.5.2008 20:01
Neviem ktory myslis, ale ked uz som pouzil stredovy zaber, tak naschval.:p Jo, a ta zabka nenamietala, tak neva, pekny zadok treba ukazat.
Pave1 (4279)|27.5.2008 20:29
Jak jdou po schodech, tam máš jen jeden takový záběr (zhruba v půlce). Záměr to není (sám mám takové záběry taky .-) , 16:9 tenhle "střed" ale neunese, zatímco blbá kompozice ve 4:3 propluje, 16:9 to vypíchne).

Ale nic zásadního, jen abys měl inspiraci ;) .
stayman (12393)|27.5.2008 20:35
No kebyze viem presne ktory myslis, tak by som vedel, ake mas aj ty. Ja som vsetky zabery vyberal, takze zamer to je.
Pave1 (4279)|27.5.2008 21:20
koukám, škoda slov.

Ale abys neřekl, tak v příloze máš "předchozí" záběr a po něm následující záběr se středovou (až příliš) kompozicí. Nikdo není 100pct dokonalý, o nic nejde. K vyřešení by asi stačilo udělat tři kroky mírně stranou (vpravo) a trochu zmenšit plochu (zbytečné) pravé části ve prospěch levé, aby se to trochu (nepatrně) šouplo. Takhle středově to ale dle mého není moc pěkné.

JInak je to pěkné, ale já na klipy moc nejsem .-) .

ahoj.
tahle kompozice1 je ok.jpg tahle kompozice2 za ni ne.jpg takhle kompozice2 pokra?uje.jpg
Antonin (238)|27.5.2008 21:36
Asi myslí ty venkovní schody s balónkama.
Ale mně se to třeba zrovna líbí, protože to dává atmosféru budovy, která pravda není moc hezká, ale prostě to tak je. Vidím záběr o baráku, ne o lidech.
Líbí se mi celý způsob zpracování, jestli jsi jeden z těch maturantů, a točíš jenom tak pro radost, je to úplně prima.

Když už něco, tak tato nepodstatná maličkost:
Problém je vždycky stejný u všech našich domáckých věcí.
Sestříháme video.
Přibastlíme k tomu zvuk. Nějaký takový, který je po ruce. Aby to bylo.
A ono to je třeba dělat naopak, aby to mohlo být dokonalé.
Nejdříve zvuk a potom k němu klipÿ.
Střihy pak mohou přicházet na stejnou hudební dobu a celá ta věc je jinak dynamická.
Zkuk i obraz mají svůj rytmus a někdy může být fajn, když jsou synchronní.
Koukněte na všechny hudební profiklipy.

Osobní poznámka, jenom pouhý názor, nemusí to platit a nemusí se to líbit jiným:
Když dělám něco, u čeho nechci vůbec původní zvuk, tak pečlivě vybírám záběry, kde zvuk jaksi moc nechybí. Vyhýbám se třísknutí dvěří, odjezdu auta, taky pohledům na ústa, která mluví...Většinou to jde. Pokud ovšem není cílem vyvolat chybějícím zvukem právě jakousi nejistotu pro diváka - obrázky bez zvuku vyvolávají pocit vlastní "hluchosti" nebo něco podobného. A když je u věcí s klišé zvukem schválně jiný zvuk, může to být i docela sranda (tupá verze: pes mňaučí, kočka štěká, ale dá se najít i mnohem chytřejší kontrapunkt).

P.S. text písničky moc nekonvenuje s obsahem :-))
Ale Rimbaud taky není přímočarý, tak co.
Nebo je ten text lhostejný?
stayman (12393)|27.5.2008 21:38
[QUOTE=Pave1;179103]koukám, škoda slov.

Ale abys neřekl, tak v příloze máš "předchozí" záběr a po něm následující záběr se středovou (až příliš) kompozicí. Nikdo není 100pct dokonalý, o nic nejde. K vyřešení by asi stačilo udělat tři kroky mírně stranou (vpravo) a trochu zmenšit plochu (zbytečné) pravé části ve prospěch levé, aby se to trochu (nepatrně) šouplo. Takhle středově to ale dle mého není moc pěkné.

JInak je to pěkné, ale já na klipy moc nejsem .-) .

ahoj.[/QUOTE]

aha uz viem.

V scenke je to prestrihnute tou druhou kamerou (je napravo na schodoch) a v klipe je to takto OK.
stayman (12393)|27.5.2008 21:40
Antonin, text je asi jedno, "stuzkovu" si zaspievali a toto je len klip.

Co sa tyka strihu, tak je dobre, ked obraz koresponduje s hudbou, ako vravis: "nekdy", kebyze strihas na takt, je to smiesne, preto to "nekdy" no a hlavne musis dodrzat aj u obrazu, co chces nim zdelit a to niekedy na takt hudby nejde.

Mal som dost velky problem s inym klipom, tej hudbe vobec nerozumiem a strihal som to snad tyzden, casto som musel praveze z taktu odist zamerne, ak chces, dam to sem, slo to uz aj v TV.
stayman (12393)|27.5.2008 21:55
bugr (295)|27.5.2008 22:02
je to zajímavé ale mě ničí ta klipovitosr. jsem asi staromódní.
Ale ten zadek je dobrej :-)
Pave1 (4279)|27.5.2008 22:03
[QUOTE=Antonin;179105]Asi myslí ty venkovní schody s balónkama.
Ale mně se to třeba zrovna líbí, protože to dává atmosféru budovy, která pravda není moc hezká, ale prostě to tak je. [/QUOTE]

Antoníne, když už mne chceš oslovovat, tak prosím přímo (slovíčko "asi" pak nechápu, vzhledem k přiložené ukázce).

Tvůj názor je vzhledem k mému jinak zcela nesmyslný, má připomínka se netýká obsahu (balónků nebo budovy) ale jeho kompozice (rozmístění v rámu záběru).

Ale to nic, blbců je plný internet .-) (sami od sebe nic neřeknou, ale vždy se rádi navezou do dobře míněné reakce).
stayman (12393)|27.5.2008 22:06
Pave1, hovor ku mne a neprudte tu zbytocne, praveze si myslim, ze mas pravdu, neviem si moc dobre predstavit v normalnom videu takyto strih..
Pave1 (4279)|27.5.2008 22:08
[QUOTE=stayman;179106]aha uz viem.

V scenke je to prestrihnute tou druhou kamerou (je napravo na schodoch) a v klipe je to takto OK.[/QUOTE]

Dík za reakci, na mě to působilo až příliš "středově", ale třeba je to "profesní úchylka" (na druhou stranu, vždy se snažím nejen chválit, ale i inspirovat alespoň někde k možnému zlepšení .-) )
stayman (12393)|27.5.2008 22:13
[QUOTE=Pave1;179118]Dík za reakci, na mě to působilo až příliš "středově", ale třeba je to "profesní úchylka" (na druhou stranu, vždy se snažím nejen chválit, ale i inspirovat alespoň někde k možnému zlepšení .-) )[/QUOTE]

Beriem v prvom rade velkost osob v zabere, ako zaber samotny, urcite by som to nestrihol na seba, kebyze mam velkost zaberu (osoby) rovnaku.
Pave1 (4279)|27.5.2008 22:17
Ber to jen pro inspiraci, v tom klipu se to ztratí. Docela se mi líbí, když má někdo "svůj klipový rukopis" (Lopolo; i ty máš výrazně osobitý), ale jak říkám - moc na klipy nejsem .-) . Přesto oceňuju tu snahu, spojenou s původností výtvarného pojetí, to je na tom to zajímavý (byť na "zrepovaný video moc nekoukám .-) ).

Líbí, mám tu taky dvě nový věci, snad najdu příštích 14dní nějaký čas z nich něco udělat (z jedné i musím), ať se pobavíme.
Antonin (238)|27.5.2008 23:51
2Pave1:
Když se podíváš na časy odpovědí, tak by tě mohlo napadnout, že jsem možná tu tvoji nečetl, než jsem psal svoji. Ono to tak funguje technicky.
Blbců je skutečně plný internet. To máš svatou pravdu.
A nejenom internet.
Pave1 (4279)|28.5.2008 00:38
plácáš blbiny.
Antonin (238)|28.5.2008 08:56
Chybná osoba. Měl jsi to napsat v první osobě jednotného čísla. A k tomu si připsat: jsem bezcenný hulvát.
LOPOLO_2 (488)|28.5.2008 15:33
tady ma zas nekdo mentalni menses
michal_h (492)|28.5.2008 18:39
[QUOTE=LOPOLO_2;179229]mentalni menses[/QUOTE]
:-) :-) :-) :-) :-)
Pave1 (4279)|28.5.2008 18:44
[QUOTE=Pave1;179103]koukám, škoda slov.

Ale abys neřekl, tak v příloze máš "předchozí" záběr a po něm následující záběr se středovou (až příliš) kompozicí. Nikdo není 100pct dokonalý, o nic nejde. K vyřešení by asi stačilo udělat tři kroky mírně stranou (vpravo) a trochu zmenšit plochu (zbytečné) pravé části ve prospěch levé, aby se to trochu (nepatrně) šouplo. Takhle středově to ale dle mého není moc pěkné.

JInak je to pěkné, ale já na klipy moc nejsem .-) .

ahoj.[/QUOTE]

Já si za (výše citovaným .-) ) názorem, že to je pěkné, stojím. K věci mě přišla jediná poznámka, že tam je jedno místo, které stálo za poznámku. Antonínovo nepochopení mi nevadí, ale jeho plácání už ano (když už se chce vrtat v mých poznámkách směrem k ukázce).

Ostatní "pindy mindy lopola a spol" mě nechávají klidným, vím, že se ukázky od Antonína nedočkám, od Lopola pak leda hloupého "nanášení", to je jeho standard...

P.S. Zajímavé je, jak (tendenčně a jednostranně) strhali ukázku od staymana lidi vedle na grafice (diskuze nula, standard); pokusil jsem se vyjádřit jiný názor, ale i tady se to strhává k nulové diskuzi o ukázce, zato nesmyslnému plácání o ničem se tu daří. Tedy dál no comment.
stayman (12393)|28.5.2008 19:35
Pave1, myslis, ze na grafike ocakavam diskusiu? Davam to tam z uplne ineho dovodu :D ;)
H-J (53)|28.5.2008 22:22
Stayman: Dobrá práce! Tentokrát mi ani nevadí "efektová přepíčenost", do shrnujícího klipu se tenhle styl hodí. Celá věc má spád, bavila mě. Postatný je to, že se tam vidí všichni studenti - je to přece video pro ně. Dovolil bych si nesouhlasit s Pav1em ohledně centrální kompozice - v uvedených místech dodává na dramatičnosti (všechno se nedá tlačit do D a PD), navíc na schodech si nedovedu ani představit jiný řešení (vlastně jo - rameno :) ). Video se přece netočí proto, aby z něj fanatici típali fotky...
stayman (12393)|28.5.2008 22:45
Ved prave, 50% zaberov mas celny/priamy pohlad a z toho ich bude polovica stredovych, navyse jak velkost zaberu, obsah, pohyb kamerou, tak aj samotna architektura budovy to tam pekne vyrusi... A pri strihu ma to nijak neiritovalo, to skor prestrih v tej triede na spoluziaka a spoluziacku, ako vchadzaju do triedy, tam by to chcelo bud dalsi taky isty rovnako-velky zaber s inym spoluziakom=zamer, alebo to prestrihnut inak. Je fajn, ze sa pacilo.
stayman (12393)|29.5.2008 00:11
Inak ked tu uz vravite o zaberoch a o strihovej skladbe, tak som sa ucil, ze nie je pripustne urobit celok a potom nasledne detail. Jak to teda je? Mam taky strih praveze rad, chapem, ze je to dost velky skok v obraze,ale to skoci neprijemnejsie bud rovnako velky zaber osoby v inom prostredi, alebo v rovnakom a strih na inu osobu.
jibarr (792)|29.5.2008 01:07
Celek a následný detajl, nebo polodetajl je naopak dobrý. Nejhorší kombinace je z celku na polocelek, nebo americký střih. Úplně v nejhorším případě na stejnou osobu.
stayman (12393)|29.5.2008 01:25
Hmm, teraz ma maties, blizske velkosti zaberov su praveze pripustne, teda detail na polodetail a nasledne na polocelok a celok. ale pozriem to v ucebnici zajtra, teda uz dnes:D