Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S s HDD vs. DVD HDD recorder

losos (2977)|18.2.2009 23:50
A máme další novou recenzi na další HDTV sat. přijímač He@d SD8500 Challenger zde :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jednoduchý komentář : nic moc, nebo také bída... daleko lepší se mi jeví Comag SL 100 HD, i když nemá čtečku a ani neoficiální firmware. Má ale češtinu i v Menu a vše u něj funguje, včetně nahrávání a přehrávání na USB Flash disk... a ještě je k tomu levnější !
Bomiňo (14)|11.3.2009 23:17
Zeptám se rovnou jako tupec. Jde u Topfield TF 7700 HSCI a u Technisat digit HD 8-S nahrávat na flešku a zároveň sledovat jiný program? Díky a nekamenujte mě moc.
MONYS (460)|12.3.2009 16:51
Tyto přijímače nemají 2 tunery čily nelze.
losos (2977)|15.3.2009 19:09
Recenze na dlouho očekávaný Dreambox DM 8000 HD PVR - čtyřtunerový :
https://www.tvfreak.cz/recenze-dreambox-dm-8000-hd-pvr-blize-ke-hvezdam/2913
losos (2977)|22.8.2009 18:23
Recenze na OPTIBOX HD 2CICX PVR Ready - levný satelitní přijímač v poměru cena/výkon :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Má velkou výhodu, umí (podobně jako Vantage HD), sdílet kartu pro oba současně nahrávané programy a na třetí se lze dívat...
dunaj (1030)|27.10.2009 23:19
[quote=losos;237672]
Má velkou výhodu, umí (podobně jako Vantage HD), sdílet kartu pro oba současně nahrávané programy a na třetí se lze dívat...[/quote]

Mohol by prosim niekto napisat/potvrdit, s akym FW a ci vobec toto funguje?

Samozrejme mam na mysli Vantage 8000s so Skylink kartou. Aktualne problemy su:

1. Jeden kodovany program pozerat a druhy kodovany nahravat, vsetko s jednou kartou.
2. Jeden kodovany program pozerat a druhy kodovany mat v PIP.
losos (2977)|27.10.2009 23:36
O tom PIP moc nevím (téměř nic, protože mne to nezajímalo, ale o tom vnitřním sdílení karty se dozvíš např. i v recenzi na Vantage HD 8000S zde :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ještě nedávno jsme tu měli celý seznam všech recenzí a popisů sat. přijímačů, ale, bohužel, někdo mocný je smazal...- já to nebyl, nejsem "mocný"...

Zrekapituluji odpověď na bod ad 1. - lze najednou nahrávat nejméně i dva programy a na třetí se dívat - vše odkódovaně, ale zřejmě jen s neoficiálním firmware... (to oficiální nás nikdy ani nenapadlo zkoušet) ;)
dunaj (1030)|28.10.2009 08:26
Mne sa skor zda, ze s dvomi tunermi mozno nahravat naraz najviac dva programy a na jeden z nich sa divat... A jeden by snad mohol byt kodovany (?)...

V recenzii pisu aj o PIP, ale som z toho jelen: Přijímač má také k dispozici funkci PIP (Picture in Picture). Ta ale pracuje pouze u SD kanálů a pouze přes HDMI rozhraní (nikoliv přes SCART konektor)

Naivne sa domnievam, ze PIP by sa mal "uvarit" priamo v prijimaci a poslad do TV ako vysledny obraz tak cez HDMI, ako aj cez SCART. A co s tym ma HD a SD uz vobec nechapem.

Ale ako to tak zacinam sledovat, tak nadobudam dojem, ze prijimace s dvomi tunermi su viacnmenej problematicke. Resp. hladam DVB-S/S2 Twin prijimac, ktory dokaze sucasne nahravat alebo "PIP-ovat" dva kodovane HD kanaly s jednou alebo dvomi Smartkartami.
jarino1978 (8045)|28.10.2009 08:52
@dunaj : na cssf som ti písal PM

V krátkosti : Ja mám HD6000 - 1 tuner, vie nahrávať naraz 4 SD cryptované programy, alebo 2 HD cryptované programy. V oboch prípadoch sa ešte môžeš na 1 cryptovaný program dívať, alebo sledovať záznam z HDD. Všetko závisí od dátového toku jednotlivých staníc, čiže do limitu priepustnosti HDD...Toto je možné v kombinácií oboch čítačiek a rôznych cryptovacích systémov ( odskúšané Conax + Cryptoworks ) naraz !

PIP + mozaika funguje u HD8000 takisto, akurát neviem, s akým FW ( nemám možnosť to odskúšať ).

Viac potom v PM na cssf...
dunaj (1030)|28.10.2009 10:02
[quote=jarino1978;245905]@dunaj : na cssf som ti písal PM

V krátkosti : Ja mám HD6000 - 1 tuner, vie nahrávať naraz 4 SD cryptované programy, alebo 2 HD cryptované programy. V oboch prípadoch sa ešte môžeš na 1 cryptovaný program dívať[/quote]

No dobre, ale tie kanaly musia pri DVB-S vysielat na rovnakej pozicii, frekvencii a rovnakej polarizacii. A vsetky zdielaju jednu Smartkartu?
jarino1978 (8045)|28.10.2009 10:31
[quote=dunaj;245915]No dobre, ale tie kanaly musia pri DVB-S vysielat na rovnakej pozicii, frekvencii a rovnakej polarizacii. A vsetky zdielaju jednu Smartkartu?[/quote]

- to platí len v prípade 1 tuner STB, u HD8000 to tak nie je.
- obe čítačky sú zdielateľné
losos (2977)|28.10.2009 23:08
[quote=dunaj;245915]No dobre, ale tie kanaly musia pri DVB-S vysielat na rovnakej pozicii, frekvencii a rovnakej polarizacii. A vsetky zdielaju jednu Smartkartu?[/quote]

Jak to tak vidím, tak jsi tu recenzi na Vantage HD 8000S nečetl, nebo nečetl pozorně. Přečti si ji ještě jednou (je tam i o sdílení karet) - ubude ti otázek... ;)
A nešpekuluj o tom, kup Vantage HD 8000S - A JE TO ! Budeš mít potom doma ten nejlepší stroj, co je k mání (snad kromě Dreamboxu 8000).

Až teď jsem si všiml, že tu na fóru mají stále letní čas !
jarino1978 (8045)|29.10.2009 21:04
[quote=losos;246006]A nešpekuluj o tom, kup Vantage HD 8000S - [/quote]

- ja verím tomu, že Dunaj treskne lopatou po tej NEO PDP a Vantage bude na Viandy u neho doma...
losos (2977)|9.11.2009 01:17
A nebo si pro větší zábavu pořídí třeba tohle ? :
https://www.tvfreak.cz/recenze-dreambox-dm-8000-hd-pvr-blize-ke-hvezdam/2913
(Mimochodem, pěkná recenze).
duzu (43)|9.11.2009 13:12
mladenci za cenu drema , ci vantage , kupim dnes 4 Arivy200 a to potom dokaze daleko viac ako vantage8000
jarino1978 (8045)|9.11.2009 13:44
Vďaka. Ten poľský čerep, ktorý sa už len na pohľad rosýpa, si nechaj. Ale dám Ti kontakt na servisáka, ktorý ich dennodenne opravuje....
losos (2977)|10.11.2009 02:21
Pravda je, že ten DM 8000 je opravdu hodně předražený. Počkáme, až bude levnější, nebo počkáme na Vantage VT1, co říkáte ? (Jenom aby nebyl ještě dražší... :D )
losos (2977)|23.12.2009 08:50
Recenze na HD sat přijímač DreamSky DSR-9300 HD PVR: s nahráváním ze satelitu přes USB :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Je to neuvěřitelné, ale je ještě o dost menší, než Ariva 200 HD...
Můj komentář : nechápu dost dobře, proč je dražší než Ariva 200, když nemá ani takový displej jako Ariva..., má sice dva CI sloty a tuner Sharp, ale jinak nic zajímavého...
Navíc, tohle je přímo ostuda :
"Přijímač, ač správně zobrazil vysílanou audiostopu, neuměl dekódovat zvuk vysílaný v Dolby Digital. Zaznamenal jsem to na kanálech Discovery HD, FilmBox HD, Brava HDTV a History HD. Na většině kanálů je v Dolby Digital vysílán i český zvuk a tak se budete zatím muset spokojit s angličtinou, nebo maďarštinou, či jinou audiostopou pokud je vysílána."
losos (2977)|2.1.2010 21:29
Pěkné obrázky, jak zkombinovat propojení DiSEqC přepínačů pro více LNB najdete zde :
http://www.satlex.net/sk/1participant-type_conf_1p_8s.html

Klikněte vždy dole na "předcházející konfigurace", nebo na "následující konfigurace", je to perfektní zobrazení a každému srozumitelné...
(link na ně mi poslal jirbar)
lkfreak (46)|24.2.2010 12:19
Lososi, využil bych tvoje znalosti, a to že se tady v tom vlákně na tohle téma rozepisuješ:

Mám monoblok a jeden samostatný LNB, přepínané pomocí EMP-P162IW-Option.

Pochopil jsem, že můžu přidat ještě jeden LNB (80-tka parabola taktak zvládne 13-19-23-28E), ale chtěl bych jestli bys mi potvrdil, že tedy stačí ty dva samostatné LNB zapojit přes přepínač Position, konkrétně přes tento přepínač http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/diseqc-emp-p162iw-position, a výstup z tohoto přepínače přivést do vstupu přepínače Option, na kterém doteď visí jen jeden LNB.

Představuju si to, jako že v tom monobloku už takovýhle přepínač position je už vestavěný, a pro ty dva samostatné LNB ho musím dodat.

Bude to spolupracovat?

Je mi jasné, že v tuhle chvíli je to spíš zralé na čtyři LNB a jeden přepínač, jenže jsem holt začal s monoblokem....
losos (2977)|24.2.2010 19:58
V monoblocku není přepínač position, ale jen normální DiSEqC.
Pravděpodobně to půjde zapojit tak, jak píšeš, ale já jsem to ještě v praxi nepoužil, takže je to z mé strany jen teorie...
http://www.antiradary-distributor.cz/switch-monoblok-diseqc-switch-pro-2-monobloky-pro-24-lnbsat-p-20416.html
a obrázek zde :
http://www.antiradary-distributor.cz/index.php?main_page=popup_image_additional&pID=20416&pic=4&products_image_large_additional=images/large/sat/emp-p162iw-option_schema-monoblok-single_LRG.jpg
tohle je varianta s monoblockem :
http://www.satlex.net/sk/1participant-type_conf_1p_3s.html
tady ta parabola vpravo je také monoblock :
http://www.satlex.net/sk/1participant-type_conf_1p_6s.html
Prostuduj to, atd...- ten DiSEqC 1.1 je také jiný přepínač, prostuduj na "antiradary"
lkfreak (46)|26.2.2010 12:46
Přesto díky.
Náhodou jsem dneska objevil, že tady

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

se zrovna k tomuhle vyjadřuje saxon ve čtvrté reakci odshora, potvrzuje to s tím relátkem position, udělám to teda taky tak.

Jen už si tak nejsem jistý dostatečnou velikostí mojí paraboly, 80-tka nebo 75-tka už je prý malá...
losos (2977)|26.2.2010 22:35
Ano, čím menší parabola, tím blíže k sobě jsou i ohniska jednotlivých družic, psal jsem o tom zde již na str. 2., či 3... - někdy pomohou LNB ALPS, protože mají úzká vstupní hrdla :
http://www.antiradary-distributor.cz/sat-multimedia-c-79.html?alpha_filter_id=76&sort=20a
O dost lepší je to u paraboly multibeam...
losos (2977)|10.3.2010 15:32
Recenze na Octagon SF 1008HD Intelligence: Linux a možnost síťového nahrávání :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nepřišel jsem na to, proč je např. oproti Arivě 200 Hd více než dvakrát dražší...

Recenze na Showbox HD 5000 Vitamin - multimediální HD box s rozhraním Ethernet :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Recenze na Ferguson Ariva 200/100 HD – PVR ready HDTV satelitní přijímače :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
V článku je pár nepřesností, např. tohle :"...Zápisy oprávnění pro sledování jednotlivých programů na vložené kartě přijímač zobrazit neumí v případě použití karet Cryptoworks...." to určitě pravda není u firmware V1.04B7, protože právě včera jsem si prohlížel nové zápisy na modré Skylink.sk kartě, je tam 5 nových zápisů - příprava na něco nového od 1.4.2010... V každém případě lze zápisy prohlížet, pokud je karta vložena v CI modulu Twin Easy.TV.
nahlis (107)|10.3.2010 15:51
2losos
1)ty máš nějakej HD přijímač?
2)Testoval si něco dvoutunerového?
díky za odpovědi
lkfreak (46)|12.3.2010 12:41
Losos má v podpisu Arivu200, takže jí asi má !
losos (2977)|14.3.2010 14:36
Pro nahlis :
Ano, vskutku mám a denně používám stroje, co mám v podpisu. Dvoutunerový je ten TF a dále znám dvoutunerový Vantage HD 8000S.
Mrkněte o dva příspěvky výš na ty poslední recenze...

Recenze na SatElita 2000HD PVR Ready :
http://www.satcentrum.com/clanky/3846/seznamte-se-satelita-2000hd-pvr-ready/
PetanB (29)|24.7.2010 13:31
Dobrý den, chtěl bych trochu "oživit" toto téma. Přečetl jsem to celé a odpověď jsem nenašel.

Plánuji koupi dalšího sat. přijímače. Bohužel před pár lety jsme koupili poměrně drahý ale vývorný DVD HDD rekordér Panasonic a je škoda ho úplně odstavit. Plán je koupit HD sat. přijímač se dvěma tunery (model ještě není vybraný) a tento propojit s DVD HDD rekordérem. A teď k otázce. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli tento rekordér můžu připojit přes SCART ze sat. přijímače (VCR) s tím, že si například v menu sat. přidám načasování pořadu a tento sat použije volný tuner a signál pošle přes SCART do rekordéru? Bude tedy možné něco nahrávat a na něco jiného koukat?

Snad jsem to napsal celkem srozumitelně. Děkuji za odpověd.

EDIT: Teď mě napadá, jestli vůbec bude ten rekordér schopný nahrávat přes SCART... :-(

EDIT2: Druhý SCART na rekordéru je označený jako DECODER/EXT. Půjde nahrávat přes tuto SCART?

EDIT3: Přes SCART decoder/ext by to nahrávání mělo fungovat. Ještě by bylo super, kdyby se rekorder sám zapnul k nahrávání.

Teď jen zůstává otázka, jestli je možné něco nahrávat a na něco jiného koukat.
Pitomec (10211)|24.7.2010 15:48
HD receiver připojovat k SD rekordéru, to je teda dost haluz a obzvlášť za situace, že STB s nahráváním (např. na USB HDD) stojí defacto totéž co STB bez nahrávání (navíc ve dvoutunerovém provedení snad nahrávají STB všechny).
PetanB (29)|24.7.2010 15:54
Ano, souhlasím. Jak jsem ale psal, jen tak vyhodit rekorder, ktery původně stál přes 15t a navíc má DVD vypalovačku a čtečku SD karet (používáme pro zálohu fotek), navíc funguje bezchybně, tak je to škoda.

Pokud uvážím koupit STB bez HDD, tak další investice do ext HDD je někde okolo 2t. Opět peníze navíc. Je to pro rodiče.

OT: Navíc když uvážím, že ne všechny programy jsou v HD, tak zas tak velká ztráta z SD na SD to nebude. Ostatně cokoliv je lepší než stávající kabelovka.

Otázka ale zůstává. Je možné nahrávat na externí rekordér a sledovat jiný program?
Pitomec (10211)|24.7.2010 18:11
Možné to je, pokud máš ten STB dvoutunerový.
losos (2977)|24.7.2010 21:12
[quote=PetanB;290468]Otázka ale zůstává. Je možné nahrávat na externí rekordér a sledovat jiný program?[/quote]

Už jsem o tom psal - možná v jiném threadu...
Na konektor SCART (a tedy i do rekordéru) jde vždy jen to, co právě vidíme na obrazovce připojeného televizoru !
Takže i kdybys měl tisíc tunerů, nebude to nic platné.
A právě proto je důležitý harddisk, atd...
Pitomec (10211)|24.7.2010 21:38
U dvoutunerového STB ovšem toto neplatí, tam můžeš mít na SCART konektoru výstup z jednoho tuneru, zatímco sleduješ signál tuneru druhého - záleží na STB, jestli toto umí nebo ne.
losos (2977)|24.7.2010 21:50
Opravdu ? Já takový sat. přijímač neznám. Kterýpak to dokáže ?
Když nebudeme počítat ten Multiwiew ?
Pitomec (10211)|25.7.2010 11:27
Naposledy jsem měl nějakého Humaxe (tuším iCord) a šlo to.
PetanB (29)|25.7.2010 12:58
Aha, díky za odpovědi. Bohužel se ukazuje, že ne každý přijímač tohle umí. Mimochodem jsem poukázal na výhody STB s HDD a světe div, vypadá to, že volba padla na Topfiled SRP 2411. Nicméně to propojení by se stálo hodilo už jen z důvodu snadné editace nahrávky a její vypálení. Vypadá to, že tohle nakonec otestuju v praxi a o výsledky se podělím :-) Ještě raz díky všem.
Pytkin (7947)|25.7.2010 17:07
urcite harddisk do satelitu .. hlavne pre rodicov .. ktory sa stratia v tom , ze musia casovanie nastavit na satelite aj na recorderi .. je to hlupost .. dalej HD degradujes na SD .. a tie moznosti co ti dava harddsisk v satelite su brutalne , oproti nepruznosti HD recorderu .. zabudni na neho a kupuj harddisko do satelitu ..
PetanB (29)|18.8.2010 19:15
Chci se podělit o informace týkající se propojení STB a HDD rekordéru. Zkoušel jsem propojit Topfield SRP 2411 s Panasonicem (typ z hlavy nevím). Dopadlo to tak, že STB do SCART dekoder posílá přesně to samé, jako do TV. Dokonce se na rekorder nahrálo úplně vše. Listování v seznamu programů, lišta zeslabování a zesilování atp. To samé jsem zkoušel i u VU+ DUO a Yamada 9300HR a opět to samé. Ani jeden z těchto dvou STB nedokázal na druhý SCART posílat přímo zvolený program a na jiný koukat. Nepomohlo přímé nahrávání ani nastavení přepnutí na program, prostě nic...
Pytkin (7947)|18.8.2010 23:23
no .. napis scart decoder naznacuje , ze tam nebude nic ine ako to co ide do telky .. to by chcelo OUT2 , alebo nieco take .. predpokladam ale , ze dvojtunerove primace su dvojtunerove kvoli tomu , aby jeden kanal nahravali a druhy pozerali .. to nema zrejme 2 nezavisle vystupy .. slo by to obabrat streamingom a vystup cez nejaky HD player , typu popcorn a podobne ..
losos (2977)|19.8.2010 00:43
[quote=PetanB;293211]...Chci se podělit o informace týkající se propojení STB a HDD rekordéru. Zkoušel jsem propojit Topfield SRP 2411 s Panasonicem (typ z hlavy nevím). Dopadlo to tak, že STB do SCART dekoder posílá přesně to samé, jako do TV. Dokonce se na rekorder nahrálo úplně vše. Listování v seznamu programů, lišta zeslabování a zesilování atp. ...[/quote]

Vždyť jsem tu o tom psal již několikrát, že to tak je..., asi mi to nikdo nevěří... :D
Pitomec (10211)|20.8.2010 11:31
Topfield taky není přijímač, ale šrot :-(((
PetanB (29)|23.8.2010 15:13
[quote=losos;293250]Vždyť jsem tu o tom psal již několikrát, že to tak je..., asi mi to nikdo nevěří... :D[/quote]Věří, ale není nad to, si to vyzkoušet sám :-)

Pitkyn: Pro mě nápis "scart decoder" zase tak jasnej není. Na tom výstupu mohlo být cokoliv. Pořád tu byla mrňavá naděje, že by jet mohlo. Navíc nechápu, že na tom výstupu je skutečně všechno (lišta ovládání hlasitosti, seznam programů apod). I když vlastně, z TV by to tam asi bylo taky... :-(
Dagy2 (3153)|23.8.2010 16:15
[quote=PetanB;293820]Věří, ale není nad to, si to vyzkoušet sám :-)

Pitkyn: Pro mě nápis "scart decoder" zase tak jasnej není. Na tom výstupu mohlo být cokoliv. Pořád tu byla mrňavá naděje, že by jet mohlo. Navíc nechápu, že na tom výstupu je skutečně všechno (lišta ovládání hlasitosti, seznam programů apod). I když vlastně, z TV by to tam asi bylo taky... :-([/quote]
Z TV by to tam snáď ani nebolo.
losos (2977)|29.8.2010 17:07
losos (2977)|30.9.2010 00:06
Recenze na DiZiPiA DS4H-35IRS: HD satelitní přijímač s licencí pro karty Irdeto PI-sys :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jestli dovolíte, můj krátký komentář zní : umístil jsem to zde ne proto, že bych byl nadšen, ale jako přímo odstrašující případ - mrkněte se až úplně dolů na tu anketu :
"...Vadí Vám, že v budoucnu bude mít váš poskytovatel možnost zasahovat na dálku do možnosti nahrávání pořadů a i jinak upravovat software ve Vašem přijímači?..."

Víc dodávat netřeba...

P.S. - ještě že se toho snad už nedožiju... :D
LoSob (31)|19.11.2010 17:10
Využiju tématu a chtěl bych Vás poprosit o radu.
Netušíte, jestli umí Topfield 2010 přehrávat titulky u filmů v 1080p.mkv? Myslím stejně pojmenované jako film v mkv? Titulky jsou v .srt a nejsou do mkv vloženy

Díky
losos (2977)|5.12.2010 14:18
Recenze na VU+ Solo - Malý Linux, milá Enigma :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Můj krátký komentář - myslím, že to výrobci s těmi úsporami poněkud přehnali...nemít na přijímači displej, připadal bych si jako slepý a bezruký.
To je podobné tomu, jako bychom v autě neměli přední okno, ale jen satelitní navádění. :D

Velmi pěkně provedená recenze na AB CryptoBox 350HD - Malé puzzle velkého výkonu :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jen mi v ní chybí sdělení, zda připojení k síti a nastavení jako server a klient opravdu funguje. A také nějaké info o případném jiném firmware, než jen originálním... ;)
Menu, množství a způsob podání různých informací v něm, se mi velice líbí...
Pitomec (10211)|5.12.2010 15:21
TechniSaty taky neměly displej a nikdo si kvůli tomu nerval vlasy. On je ten displej stejně k ničemu, pokud ukazuje akorát číslo předvolby a hodiny.
StD (8612)|5.12.2010 17:06
[quote=losos;312417]Recenze na VU+ Solo - Malý Linux, milá Enigma :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jen krátký komentář - myslím, že to výrobci s těmi úsporami poněkud přehnali...nemít na přijímači displej, připadal bych si jako slepý a bezruký.
To je podobné tomu, jako bychom v autě neměli přední okno, ale jen satelitní navádění. :D[/quote]

...no já to takto "bezdisplejovitě" mám už skoro tři čtvrtě roku (taky s Enigmou) a halt jsem se naučil mít stále puštěný náhled v PC, který případně vypínám až jako poslední. Zpočátku mi to taky vadilo, ale pak jsem se naučil klávesovou trojkombinaci vypínání na DO i poslepu a je klid. Vždyť jsme jen cvičené opičky. :BB:
losos (2977)|29.12.2010 03:56
Recenze na Opticum X403p: levný HD PVR satelitní přijímač :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pokud někdo nad ním jásá, tak doporučuji prostudovat tohle : http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=14&t=25573
Je to velmi poučné a zajímavé čtení... ;)