Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S s HDD vs. DVD HDD recorder

RossiD (1271)|8.11.2011 23:08
Dekuji za klid v dusi, take si myslim, ze po NASu nechci nic co by bylo nad jeho moznosti a bude slouzit k plne spokojenosti ;) - uz aby bratrovi dorazil novy stroj a ja "podedil" toho sirotka :D
KamilZ (10277)|14.11.2011 20:57
Možná, že se svým názorem budu sám, ale myslím, že od další generace DVB-S s novými chipsety (1GBit, 1080p, HDMI 1.4) nebude nutné mít samostatné MMC, protože ho STB nahradí. Je to sice nedoporučovaná kumulace funkcí, ale v tomto případě mi to nějak nevadí.
losos (2977)|18.1.2013 07:44
Recenze na Vu+ Solo 2: HD dvoutunerový satelitní linuxový PVR přijímač s Linuxem :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Všimněte si, že má velmi nízkou spotřebu el. energie.
Kdo by ho nechtěl, že ? :-)
Dagy2 (3153)|18.1.2013 14:39
Tak losos vidíš aká krásná recenzia sa dá napísať. Už len ten začiatok "dvojadrový procesor, x megahertz, x MB RAM, dokonca zvládá 3D (ty kokso to je už čo???? to je ako HD-ready F-konektor a teraz to kopírujú pitomci z jednej recenzie do druhej) a pod a pod".
Dokonca už má normálnu spotrebu ako každý normálny prijímač!
Dokonca aj EPG (obr. nad modrým textom EPG) je rovnaký ako u TechniSatu! Čo viac by som si mohol priať.

K čomu to ale všetko keď bohužiaľ tento prijímač má základné problémy - nejdú na ňom HD programy od SkyLinku. Verím, že to raz niekto vyrieši, ale k dnešnému dňu je to krásna nepoužiteľná škatuľka.
Inak k obrazu, ktorý "už ani lepší nemôže byť" podľa recenzie - možno je ešte treba si prečítať popis skutočných majiteľov tohto prijímača. K ET9500 sa vraj nedá ani prirovnať a "po hodine nastavovania" sa majiteľ dopracoval k presne rovnako dobrému obrazu ako má TechniSat SIR. hm.. Za trojnásobnú cenu low-end od TechniSatu. Tak táto "recenzia" na AB-forum ma zastavila od kúpy dvoch týchto prijímačov. a ťeď si prdel nedělám...

Teraz babo raď.
kofolak (294)|18.1.2013 15:22
[QUOTE=Dagy2;441507]K čomu to ale všetko keď bohužiaľ tento prijímač má základné problémy - nejdú na ňom HD programy od SkyLinku. Verím, že to raz niekto vyrieši, ale k dnešnému dňu je to krásna nepoužiteľná škatuľka.[/QUOTE]
Nahraj si najnovsi softver, pripadne aj drivers a nezabudni na update FPGA.
Ma uplne rovnake porodne bolesti ako DM.
KamilZ (10277)|18.1.2013 15:37
kofolak: Psst, Dreamy se zde nesmí kritizovat, jsou to svaté modly, já už narazil :-)

Teď vážně: bohužel u VU+ SOLO2 dali zřejmě přednost vánočnímu (který stejně pořádně nestihli) trhu před dlouhodobým otestováním.

Dagy2: nechápu, proč se ze stupidně napsané recenze (nemyslím abfórum) navážíš do toho přijímače. Porovnej si možnosti tohoto stroje a Technisat SIR a předpokládám že snadno zjistíš, proč je cena trojnásobná. Dále si ji porovnej s cenou Technisat Digit ISIO S1 se dvěma kartami a dvěma moduly (a opět další HW výbavou)....

Co se týká problému s některými HD, tak na rozdíl od Technisatu byla oprava velmi rychlá, 2-3 týdny (jak dlouho se čekáte na opravy SIRu, není to už pomalu rok?).

Ke kvalitě obrazu si raději dovolím ocitovat původní příspěvek z ab fóra:[QUOTE]1. Obraz s takym mnozstvom detailov, aky ma Xtrend et9200 sa mi nepodarilo vykuzlit. Ale obraz na nerozoznanie od Technistar SIR som dokazal vykuzlit. [/QUOTE]
kofolak (294)|18.1.2013 15:52
Aby som aspon trochu pomohol so Solo2
1. Update FPGA - mas na to plugin, pouzi ho, nic nepokazis, jedine vylepsis
2. Aktualny softver - code.vuplus.com - sekcia Solo2
3. Drivers su niekedy aktualnejsie, ale novy softver ich ma aktualne.
drivers - changelog
betadrivers - changelog
4. Alternativny softver - ked ho pouzivas, tak si ho vies najst sam a vies aj kde sa spytat na pripadne problemy
5. Obraz - o tom sa mozeme hadat do nekonecna, ja sa tejto prekaracky nezucastnim

p.s.Technisat specific feature = podladovanie TP :-E

p.s2.a nabuduce treba zalozit na Solo2 samostatnu temu
Dagy2 (3153)|19.1.2013 10:19
[QUOTE=KamilZ;441525]
Dagy2: nechápu, proč se ze stupidně napsané recenze (nemyslím abfórum) navážíš do toho přijímače. Porovnej si možnosti tohoto stroje a Technisat SIR a předpokládám že snadno zjistíš, proč je cena trojnásobná. Dále si ji porovnej s cenou Technisat Digit ISIO S1 se dvěma kartami a dvěma moduly (a opět další HW výbavou)....
Co se týká problému s některými HD, tak na rozdíl od Technisatu byla oprava velmi rychlá, 2-3 týdny (jak dlouho se čekáte na opravy SIRu, není to už pomalu rok?).
Ke kvalitě obrazu si raději dovolím ocitovat původní příspěvek z ab fóra:[/QUOTE]

No pri každej odpovedi si pripadám viac a viac ako v nedeľnej diskuzii s našim premieérom. Keď mu niekto pripomenie, že prachy čo mu chýbajú v rozpočte sú presne tie, o ktoré okradli štát na DPH bandy neplatičov tak jeho reakcia je vždy rovnaká. Namiesto toho aby povedal, poďme si na tú bandu posvietiť spolu, "zrudne" a vyhlásí že "vy nemáte právo čokoľvek kritizovať, pretože...." a vymenuje všetko čo jeho opozícia urobila nesprávne.
takže PSSST, tu sa nesmie kritizovať nielen DM ale žiadny linux....

Ale teraz už naozaj a úplne vážne: Nechajme v tomto vlákne TechniSat TechniSatom, táto debata začal recenziou o Solo2. budem rád keď sa tu založí extra vlákno, ale ja nevlastním (možno zatiaľ, pretože fakt som potreboval 2 ale ťažko teraz váham) tento prijímač takže mi to neprináleží.
Pokiaľ som na AB fore a parabole čítal (príspevok "prvé dojmy..."), nový soft ani drajvre zatiaľ príliš nepomohli, takže u niekoho HD programy idú, u iných u ktorých nešli predtým nejdú ani teraz alebo nespoľahlivo. Pár ľudí tie prijímače vrátilo. "Některé HD" programy znamenajú u Skylinku vlastne skoro všetky, pretože na dvoch TP ktoré štvorčekujú je ich 90%. To je fakt nepríjemné.
Ako som už párkrát písal nemienim sa vrtať v žiadnom prijímači ani testovať softy. Nemám garáž kde by som to robil. Chcem to naladené od predajcu a ten mi ponúkol konfiguráciu ktorá mi plne vyhovuje práve pre Solo2 a nie pre iný prijímač (dal podľa mňa rozumné argumenty). Preto záujem o Solo2. Je nie som platený od žiadneho predajcu ani výrobcu.

P.S. kvalita obrazu ma podľa toho popisu citovaného tu vyššie z ABfora dosť zarazila. Aj keď je to veľmi subjektívny názor a každému môže vyhovovať niečo úplne iné.
SIR momentálne určite nemožno považovať za referenciu špičkového obrazu.
jaydoo (542)|19.1.2013 19:05
Dagy2 :
Ale je to tak, že niekto má rád holky a druhý dolky, preto si niekto kúpi Technisat a nič nerieši a zase si niekto rad kúpi STB s Linuxom a skúša a inštaluje a ladí a hrajká sa. Hardwarovo je Solo2 parádny stroj a časom sa určite všetky problémy viriešia.
Preto si niekto kúpi iphone a má ho taký ako mu ho predali a niekto kúpi niečo s Androidom, alebo Symbianom a skúša rôzne custom ROMky a má to ako zábavku a vylepšuje si to podľa svojich potrieb a chutí.
losos (2977)|7.4.2013 04:05
Velmi pěkná recenze na sat. přijímač Coolstream Neo Twin - dvojitá porce Neutrina
Jen takový malý úryvek - umí nahrávat až 8 HD programů najednou...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|7.4.2013 16:56
to by mala zvladnut kazda enigma s podobnym vykonom ..
matchboxx (4)|15.4.2013 14:56
jednak to neni enigma, a ktery prijimac ma podobny vykon? vu+solo2 a azbox me, zvladnou to?
Pytkin (7947)|15.4.2013 15:38
Netusim.. Velky vykon maju xtrendy.. Alurat neviem ktorych 8 kanslov by slo nahravat naraz..
Dagy2 (3153)|15.4.2013 18:47
Solo2 zvládne 6 SD a potom zostane bez varovania černá obrazovka. Koľko HD som neskúšal.