Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení HTPC s LCD TV - která kombinace vstupů a výstupů

vivid.sk (11472)|7.2.2011 21:06
Seka ti aj nejaky SD XviD, alebo len H264 zdroje?
panasonic650 (1124)|8.2.2011 16:50
[quote=Slamka;329138]...a pustim HD video 1920x1080 alebo aj nizsie, tak obraz mi seka. Nie ako ked nestiha procesor a su rozhasene kodeky, ale proste z casu na cas sa zastavi, potom poskoci a ide dalej....[/quote]
Mas moznost to zapojit k monitoru pri tom istom rozliseni ?
Slamka (33)|9.2.2011 13:10
Nie nemam moznost to pripojit k monitoru pri tom istom rozliseni, zial...
Na SD vidno sekanie tazko, ale vidno ho tam.
Tomco85 (134)|31.3.2011 13:23
[quote=Slamka;329138]Ako som pisal o par prispevkov vyssie..
Mam Samsung UE46C7000 a k nemu HTPC Intel Atom s ION grafikou.

Ked pripojim HTPC do HDMI1 portu (nastavim aj jeho nazov na PC) a pustim HD video 1920x1080 alebo aj nizsie, tak obraz mi seka. Nie ako ked nestiha procesor a su rozhasene kodeky, ale proste z casu na cas sa zastavi, potom poskoci a ide dalej. Najviac to vidno na scenach kde sa pohybuje napriklad vrtulnik nad mestom, lietadlo krajinou a podobne.
Skusal som aj ine PC, aj stvorjadro, sekalo to rovnako.

Teraz som skusil rozlisenie PC 1920x1080 @ 24Hz, seka rovnako.
Ako inak 24Hz nastavit, ake fps?

Vsetky "vylepsovace" obrazu mam vypnute, Anynet tiez, proste zaklad...[/quote]

Mam uplne ten isty problem takze ako cez kopirak. ( ION2 + Atom D525) Akurat mam UE55C6900. Skusal som upgradnut fw telky a teraz mi z casu na cas sekne aj klasicka TV ako napr. HBO HD. Takze som pekne vytoceny... Inak ak ten isty komp pripojim k 30" LCD 2560:1600 ... neseka absolutne nic a vsetko je plynule, takze ta grafika a procesor to bez problemov stihaju a problem je na strane TV. Skusal som uz vsetko aj 24fps aj 23fps v Nvidia panely.... nic nepomohlo je to cele na prd.
Slamka (33)|31.3.2011 20:14
Chlape, je mi Ta luto....
Tu mas story na citanie co som si prezil s mojou telkou Samsung:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27653

Venoval som tomu dva mesiace zivota co som mal telku doma denno-denneho nastavovania, skusania, preinstalacii PC a podobne, dalsie dva mesiace reklamacii az nakoniec som to uspesne dobojoval..

Cim viac som to servisoval, tym bola ta telka v horsom stave, obraz TV bol na prd, ako pises, sekal, mne sa z casu na cas zavlnil ako keby bol z gelu a niekto donho stuchol prstom v strede obrazovky a podobne.. No des..

Teraz skutocne verim ze to nie je zla seria alebo co, proste je to zly SAMSUNG..
Tomco85 (134)|1.4.2011 15:41
Neviem ci mam plakat alebo co mam robit.....len cumim :((( A velky respekt pred tebou ... To ze cez dany TV si PC pravdepodobne neprepojim, s tym som sa uz zmieril a pouzivam Xtreamer.

Ale to, ze mi uz zacalo sekat aj UPC a blu ray disky....mimochodom zo Samsung prehravaca.... je silna kava.

No zatial sa to u mna vyvija vcelku dobre a buduci tyzden mi maju vymenit zakladnu dosku u mna doma...verim, ze na nej nebude 3007 firmware ale nieco starsie pripadne ten fabricky lebo ma asi drbne.
Klobuk dolu ja v tvojom pripade by som asi prisiel o nervy.
Slamka (33)|1.4.2011 16:07
Ze sa pytam, odkial si? BA? Servisuje Ti to TOMS?
Tomco85 (134)|1.4.2011 20:22
Zilina a TV AV
Slamka (33)|1.4.2011 22:37
Snad nebudes mat az take zle skusenosti ako som mal ja. Ku mne sa najskor tiez ten servis spraval normalne, ved vypinaciu telku museli opravit a myslim si ze tie prve reklamovane sekundove vypadky vymenili dosku len zo zhovievavosti, lebo "im sa to tam neprejavilo", no treti servis odmietli riesit s tym ze tej telke nic nie je. Lenze bolo..
Inak, mne v servise okrem ineho povedali aj ze ked nie som s nimi spokojny, nech to poslem do Ziliny.. Na hlavu postavene.......
Drzim palce.

Btw. nasiel sa dalsi uzivatel ktoremu to seka..
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Tomco85 (134)|7.4.2011 08:12
Pozdravujem....dlhsie som sa neozval a to len preto, ze som cakal na novy mainboard.
Vcera bol u mna servisak a za 10 minut mal dosku vymenenu. Je na nej firmware niaky 1008 cize pravdepodobne fabricky. Myslim, ze sekanie obrazu uz prestalo no chce to dlhsie sledovat.

( este mi povedal jednu zaujimavu vec ked to mal rozobrane...ze model rady 6900 je uz vraj zvnutra tvarovo ako 3D a keby sa vymenila zakladna doska za 3D, tak by mohlo 3D fungovat... :) :)

Taktiez mi hned vypol v menu urcitu funkciu, ktora ma za nasledok samovolne zapinanie telky...hned som si na teba spomenul. Je to v tej sekcii, kde sa upgraduje firmware a defaultne je tam nastavene 2:00 a dal som tam 0:00 ... to si skusal tiez, ked si riesil tu reklamaciu so zapinanim samovolnym ?

Co sa prepojenia HTPC tyka, tak tam to vypada tiez v pohode a netrha to uz vobec. Udiala sa mensia zmena a to, ze PC bol napojeni do HDMI 1 vstupu. Ten jediny je vraj optimalizovany pre PC a dalej ho treba este aj ako PC pomenovat. Tak sme to skusili a fakt je to lepsie.

Pozeral som zatial tak 5 filmov a z kazdeho 5 minut a pohoda na viac casu nebolo no uvidime.
Slamka (33)|7.4.2011 10:01
Samovolne zapinanie telky urcite nema ziadna funkcia na starosti, to skor vypinanie telky po nejakom case bez signalu - ochrana.
Lenze moj problem bol zapinanie a vypinanie skutocne uplne nahodne, bol to problem ovladacich tlacitok, zrejme bolo nejako nahodne vyskratovane tlacitko zapnutia/vypnutia a tak sa to chovalo ako keby som to tlacitko ja stlacal.. Telka sa obcas vypla po 15min, potom sa hned zapla a este ani nebol obraz, uz bola zas vypnuta. A do osalenia.. Nemalo to nic spolocne s nejakou dobou ochrany alebo tak. Po vymene tlacitok tento problem zmizol.

Co sa tyka pripojenia HTPC k telke, o tom pomenovani vstupu na PC a HDMI1 som vedel a ver ze som skusal VSETKY porty, vsetky nastavenia, aj pomenovanie vstupu samozrejme. Nic. Nic, proste sekalo to jak slak. Ziaden rozdiel ci som mal PC pripojeny k HDMI1 alebo HDMI4, ziaden rozdiel ci bol port pomenovany PC alebo bez mena... Venoval som tomu skutocne dennodenne hodiny casu..

Tak si to uzivaj, ja cakam na Sony Bravia KDL-46HX820 ktora ma prist v polovici maja, cize pocitam ze zaciatkom juna kupujem. Uz ten polrok bez telky hore-dolu......
Tomco85 (134)|7.4.2011 11:17
Jedna otazka...skusal si pouzit KMplayer + DXVA ? DXVA si urcite zapnute mal len ma zaujima ci si pouzil aj KMplayer lebo tie ostatne softy na prehravanie stoja za hovno a podaktore sekaju aj na monitore..... mimochodom 30" LCD 2560:1600
Slamka (33)|7.4.2011 13:00
Heh ako si prisiel na to ze jedine KM player je dobry?
Pouzivam Home Media Player, funguje bechybne. KM som vyslovene neskusal, ale skusal som VLC player, bolo to s nim este horsie, potom zopar platenych ktore "zarucovali" funkcnost, XBMC som skusal ako Win verziu tak aj LiveCD, skutocne vsetko mozne.. Uz si to ani nepamatam vsetko.

A v podstate to uz je jedno, telka je vyreklamovana. :) Ja som to kazdopadne nedokazal rozchodit tak aby to fungovalo a obetoval som tomu pomaly "mladost". V obchode to tiez nerozchodili, v servise detto.. Vsetkym to na mojej telke sekalo, so vsetkymi pripojenymi pocitacmi.
Tomco85 (134)|7.4.2011 13:13
MP HC som tiez skusal ( verim, ze obaja myslime toto http://mpc-hc.sourceforge.net/) ale nedarilo sa mi aktivovat DTS resp. DD zvuk...stale len PCM...obraz mal v pohode. Teraz som v praci netusim si teraz vyjavit tie nastavenia tam, ale v KMplayer trebalo v audio playbacku aktivovat SPDIF a uz vsetko v pohode slo len tu som nic podobne nenasiel....vedel by si mi mozno poradit, ked vravis, ze si u toho presedel uz cele dni ako zapnut DD a DTS ?

Dakujem pekne a som rad, ze uz mas po problemoch a dufam, ze s novou telkou budes spokojny...urcite sa potom ozvi :)
Slamka (33)|7.4.2011 13:30
Teraz sa pobavis mojou odpovedou..
Tak daleko ako je nastavovanie zvuku som sa nedostal, nakolko mi nefungoval obraz.. Cele dni som presedel len pri nastavovani obrazu. Snad s novou telkou to snad bude Plug&Play a cele dni presedim zas nad zvukom. :D :D

Takze zatial fungujem sice na uvedeom HTPC, ale na 19" starom LCD monitore polozenom na skrinke kde by mala byt 46" TV a s klasickym stereo PC repro. Ano, vyzera to dostatocne smiesne na to aby som to nefotil.. :D :D :D
Vsetky moje plany ohladom receivra a kvalitnych repro skrtla samotna TV. :D
Tomco85 (134)|7.4.2011 13:44
:D :D :D :D :D
zimcol (36)|9.4.2011 15:04
[quote=Tomco85;338610]MP HC som tiez skusal ( verim, ze obaja myslime toto http://mpc-hc.sourceforge.net/) ale nedarilo sa mi aktivovat DTS resp. DD zvuk...stale len PCM...obraz mal v pohode. Teraz som v praci netusim si teraz vyjavit tie nastavenia tam, ale v KMplayer trebalo v audio playbacku aktivovat SPDIF a uz vsetko v pohode slo len tu som nic podobne nenasiel....vedel by si mi mozno poradit, ked vravis, ze si u toho presedel uz cele dni ako zapnut DD a DTS ?[/quote]

Zapni si film v MPC HC. Počas prehrávania filmu klikni pravý tlačidlom myši, vybehne Ti ponuka. Tam okrem iných je aj možnosť "Filtre". Ak má film zvukovú stopu v Dolby Digital alebo v DTS, tak sa Ti tam musí objaviť - "Dolby Digital dekóder" alebo "DTS dekóder". Keď klikneš na daný dekóder, tak Ti vyhodí možnosti ich nastavenia - zapni si tam S/PDIF, ak máš subwoofer, tak zaškrtni LFE, výstupnú frekvenciu (spravidla 24bit) a musí to frčať...Sprav tak pre dekoder DD aj DTS a pôjde to v konfigurácii 5.1.

Prajem príjemný audio-vizuálny zážitok:-)
Mrtvola (8)|20.11.2011 16:21
Zdravím, mám problém. Televize LG47LX9500, Karta ATi HD5770, propojení HDMI, televize najde připojený vstup, počítač najde připojený "monitor", ale na něm se nc nezobrazjue. Ovladače i Formware poslední. Přitom spojení s HTPC funguje (AMD Zacate). Dky moc
KamilZ (10277)|20.11.2011 21:20
A máš to správně ve Win nastaveno (rozšíření/duplikování plochy na druhý monitor)? Procházel jsi nastavení Catalystů?
Kamil-os (62)|31.1.2012 09:25
Tak ja se take priojim k tematu. Mam propojene HTPC pres HDMI - HDMI 1.4, tim odpadaji dalsi kabely pro audio. Pomer stran lze opravit primo v programu od ATI catalyst nebo NVIDIA nebo lze primo v TV bez nutnosti upravy v programu. Ovsem tuhle moznost nemusi podporovat vsechny TV. treba jako konretni model PS50B550 tam to neslo a pomer stran se musel opravit v programu graficke karty. Sestavu beden mam zapojenou po optickem kabelu primo do TV coz je taky vyhoda, ze mam skvely zvuk jak z HTPC tak z TV sat.vysilani nebo 3dfilmu apod.
bavorak (1494)|1.2.2012 11:07
[quote=Kamil-os;394671] Sestavu beden mam zapojenou po optickem kabelu primo do TV coz je taky vyhoda, ze mam skvely zvuk jak z HTPC tak z TV sat.vysilani nebo 3dfilmu apod.[/quote]

A aku mas zostavu beden, ze to hra priamo z optiky?
KamilZ (10277)|1.2.2012 13:31
[quote=Kamil-os;394671]Sestavu beden mam zapojenou po optickem kabelu primo do TV coz je taky vyhoda, ze mam skvely zvuk jak z HTPC tak z TV sat.vysilani nebo 3dfilmu apod.[/quote]
Nemáš připojen zvuk z PC do repro, to máš přes TV? Jak řešíš situaci, kdy TV nepodporuje daný audio formát?
Krayzie (325)|1.2.2012 14:25
[quote=bavorak;394917]A aku mas zostavu beden, ze to hra priamo z optiky?[/quote]

Podla podpisu ma LOGITECH Z5500. V kazdom pripade, ked si ich kupil kamarat a chcel sa nimi pochvalit, tak som zaplakal. Hociakou kombinaciou low endu (receiver + repro) by bol na tom 100x lepsie za tie peniaze (tusim dal za ne okolo 12000 SKK ked ich kupoval, realna hodnota podla zvuku cca 3000 SKK).
bavorak (1494)|1.2.2012 14:39
[quote=Krayzie;394950]Podla podpisu ma LOGITECH Z5500. V kazdom pripade, ked si ich kupil kamarat a chcel sa nimi pochvalit, tak som zaplakal. Hociakou kombinaciou low endu (receiver + repro) by bol na tom 100x lepsie za tie peniaze (tusim dal za ne okolo 12000 SKK ked ich kupoval, realna hodnota podla zvuku cca 3000 SKK).[/quote]

tak to je pre mna spravna odpoved :-), uz opat o tom neuvazujem ....
lukas48 (1)|3.2.2012 21:20
Zdravím, potřeboval bych poradit, hodlám připojit obstarožní počítak k TV LG 42LW4500 přes HDMI.
Mám grafickou kartu NVIDIA GeForce 9400GT, jde mi o to jestli pujde zvuk či nikoliv.
vivid.sk (11472)|3.2.2012 21:23
zvuk ti pojde len v pripade, ze kartu vovnutri PC prepojis digitalne so zvukovkou takymto kablikom (kabel je sucastou dodavky GPU):
Kamil-os (62)|9.2.2012 08:21
[quote=KamilZ;394940]Nemáš připojen zvuk z PC do repro, to máš přes TV? Jak řešíš situaci, kdy TV nepodporuje daný audio formát?[/quote]

Bedny mam primo do telky. Mam Z5500, nejsou az tak nejhorsi. Koupil jsem je za dobrou cenu.
Jaky nepodporovany format myslis? Pokud dotaz znel treba na FLAC, OGG atd.? FLAC obstarava DLNA a nepodporovany audio kodek v MKV, tak resim pres HTPC.
Kamil-os (62)|9.2.2012 08:23
[quote=KamilZ;394940]Nemáš připojen zvuk z PC do repro, to máš přes TV? Jak řešíš situaci, kdy TV nepodporuje daný audio formát?[/quote]

Bedny mam primo do telky. Mam Z5500, nejsou az tak nejhorsi. Koupil jsem je za dobrou cenu.
Jaky nepodporovany format myslis? Pokud dotaz znel treba na FLAC, OGG atd.? FLAC obstarava DLNA a nepodporovany audio kodek v MKV, tak resim pres HTPC.

Prosim, smazte. Nejakym nedopatrenim je to zde 2x.
KamilZ (10277)|9.2.2012 09:05
[quote=Kamil-os;396382]Jaky nepodporovany format myslis? Pokud dotaz znel treba na FLAC, OGG atd.? FLAC obstarava DLNA a nepodporovany audio kodek v MKV, tak resim pres HTPC.[/quote]
Myslel jsem třeba DTS, ale HTPC vše vyjasnilo.
BitLife (28)|4.5.2012 10:33
Mam na vas taku otazku. Mam HTPC, TV Panasonic 50" (vt30), reciever Onkyo TX-SR575. Obraz prepojeny cez HDMI (VGA Nvidia Geforce GTX 560Ti), zvuk z optiky (HTPC Creative X-Fi) do recievera. Ked mam nejaky 1080p/720p hd-rip film s DD, alebo DTS zvukom (cez MPC, alebo Power DVD), preco mi to nedekoduje reciever (alebo nezaznamena, nezasvieti DTS/DD), ale musim to dat dekodovat cez soft X-FI zvukovky?Urcite to vie lepsie dekodovat hardware recievera, nez nejaka X-Fi. Stale som na to neprisiel preco to nejde.
KamilZ (10277)|4.5.2012 11:26
Protože máš nějak blbě nastaveny filtry nebo přehrávač v PC, které Ti to dekódují. Záleží, co všechno si tam nainstalovat (jestli nějaké codepacky apod.), jak se chová driver zvukovky, .... Mnoho, opravdu mnoho možností. Podívej se zde:
http://www.mediasmartserver.net/2011/06/30/guide-setting-up-lav-filters-mpc-hc-for-all-your-splitter-and-audio-needs/
http://www.mediasmartserver.net/2010/02/02/guide-setting-up-bitstreaming-with-your-windows-7-htpc-part-i/
http://blogo.biz/?p=24

Podle toho, co používáš, obecně hledej v google "hdmi audio pass thru" nebo "spdif audio passthru" nebo "creative x-fi audio passthru" + přidej Tvoji konfiguraci.

Neochuzuješ se zbytečně o TrueHD, DTS HD apod., když to taháš přes optiku? Proč to nebereš z HDMI? Při digitálu bych nečekal nějaký velký rozdíl v kvalitě audia z HDMI a X-Fi.
BitLife (28)|5.5.2012 09:17
[QUOTE=KamilZ;408561]Protože máš nějak blbě nastaveny filtry nebo přehrávač v PC, které Ti to dekódují. Záleží, co všechno si tam nainstalovat (jestli nějaké codepacky apod.), jak se chová driver zvukovky, .... Mnoho, opravdu mnoho možností. Podívej se zde:
http://www.mediasmartserver.net/2011/06/30/guide-setting-up-lav-filters-mpc-hc-for-all-your-splitter-and-audio-needs/
http://www.mediasmartserver.net/2010/02/02/guide-setting-up-bitstreaming-with-your-windows-7-htpc-part-i/
http://blogo.biz/?p=24

Podle toho, co používáš, obecně hledej v google "hdmi audio pass thru" nebo "spdif audio passthru" nebo "creative x-fi audio passthru" + přidej Tvoji konfiguraci.



Neochuzuješ se zbytečně o TrueHD, DTS HD apod., když to taháš přes optiku? Proč to nebereš z HDMI? Při digitálu bych nečekal nějaký velký rozdíl v kvalitě audia z HDMI a X-Fi.[/QUOTE]

Ďakujem za pomoc, konečne niekto, kto sa tomu rozumie. Takže vyskúšal som prvú možnosť, teda úprava kodekov a nastavenia MPC HC, no nezabralo to, všetko som kontroloval niekoľkokrát, stále reciever zaznamenáva iba PCM zvuk. Neviem už, kde je chyba. Na tu druhú možnosť potrebujem HDMI kábel, teda dva, ak správne ma byť z VGA do recievera a z recievera do TV, je to tak správne? Inak po HDMI sa nesie okrem DD, DTS ešte naviac TrueHD a DTS HD, tak? Nevieš ešte, kde možem mať chybu, lebo ja to vidím na niečo s X-Fi...
KamilZ (10277)|5.5.2012 09:45
[QUOTE=BitLife;408685] Na tu druhú možnosť potrebujem HDMI kábel, teda dva, ak správne ma byť z VGA do recievera a z recievera do TV, je to tak správne? Inak po HDMI sa nesie okrem DD, DTS ešte naviac TrueHD a DTS HD, tak?[/QUOTE]
Na obě otázky je odpověď ano. Pak budeš zřejmě ještě muset změnit v konfiguraci výstup z SPDIF F-Xi na HDMI Audio.
BitLife (28)|5.5.2012 10:13
[QUOTE=KamilZ;408688]Na obě otázky je odpověď ano. Pak budeš zřejmě ještě muset změnit v konfiguraci výstup z SPDIF F-Xi na HDMI Audio.[/QUOTE]

Zmenil som a nič. Grafika je Nvidia, neviem ci tam nie je zase problem, kedze nema integrovanu zvukovku ako ATI...
KamilZ (10277)|5.5.2012 11:57
Co "nic" ? Vůbec to nehraje, nebo zase jede PCM? Ta grafika HDMI Audio má, pokud by ho neměla, tak na co by jsi tím pádem změnil výstup, jak jsem psal?

Pokud to nehraje: Jaké všechny zvukovky vidíš ve správci zařízení? Máš tam pro jistotu poslední drivery přímo od Nvidia? Máš povoleno HDMI audio v nastavení Nvidia? Některé desku to umí ovládat i přes BIOS, nemáš to tam zakázané?

Pokud to hraje, ale PCM (máš alespoň celkem jistotu, že Ti to opravdu dekóduje přehrávač nebo nějaký filtr/plugin, protože F-Xi je teď mimo hru). V tom případě bych zkusil:
- zazálohovat systém
- kompletně odinstalovat přehrávače, kodeky, codepacky, DivXy apod.
- opatrně to ručně dočistit pomocí Autoruns (záložka Codecs, v nastavení Filter/Options si nech "Hide Microsoft Entries"), prostě to "podle citu" promaž, případně ještě info zde krok 0
- následně pomocí [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]pročisti zbytky v registry
- nainstalovat jen a pouze MPC, bez dalších codepacků a první to na nahrávce s prokazatelným DTS rozhodil s ním - /Možnosti/Interní filtry/Transformační filtry/DTS (např.) a mělo by tam být vybráno 2xSPDIF + zakázat (resp. nepovolit) Audio Switcher /Možnosti/Interní filtry/Audio Switcher

Doufám, že to teď z hlavy píšu OK.