Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení HTPC s LCD TV - která kombinace vstupů a výstupů

MlokCZ (636)|17.12.2008 11:01
[QUOTE=rkubik;206564]Nemuzes prihodit nejaky konkretni link na ten kabel? Potrebuju to taky, cca 10m.

Je jistejsi vzit 10ti metrovy d-sub to d-sub nebo 10m dvi-hdmi ?[/QUOTE]

Rozhodně ber DVI->HDMI. Konkrétní kabel ale neporadím. Na krátkou vzdálenost je to téměř fuk, u 10m už mizerný kabel nemusí fungovat (každý trošku slušnější by to ale měl zvládnout a když to zvládne, tak to pojede perfektně).
d-sub, tam je ještě větší problém, tam je třeba extra kvalitní kabel, u d-subu je znát mizerný kabel i při krátké vzdálenosti (už u 3m určitě) a 10m je na d-sub už limitní vzdálenost, kterou vůbec zvládne bez aktivního prvku (hdmi kvalitní kabely dokáží zvládnout i více metrů než 10, ovšem otázkou je zase jejich cena).
MlokCZ (636)|17.12.2008 11:04
[QUOTE=kornelius;206632]Muzete doporucit opticky kabel kterym propojit HTPC s domacim kinem s optickym vstupem? Diky[/QUOTE]

Je to úplně jedno. Na krátkém optickém kabelu není co zkazit. Naposledy (mám doma 6 zařízení celkem přes optiku připojenou a různé kabely, nikdy žádné drahé a všechny naprosto v pohodě) jsem bral tenhle kabel a v pohodě:
http://www.alza.cz/hama-opticky-kabel-toslink-d79537.htm
rkubik (43)|18.12.2008 17:14
[QUOTE=MlokCZ;207370]Rozhodně ber DVI->HDMI. Konkrétní kabel ale neporadím. Na krátkou vzdálenost je to téměř fuk, u 10m už mizerný kabel nemusí fungovat (každý trošku slušnější by to ale měl zvládnout a když to zvládne, tak to pojede perfektně).
d-sub, tam je ještě větší problém, tam je třeba extra kvalitní kabel, u d-subu je znát mizerný kabel i při krátké vzdálenosti (už u 3m určitě) a 10m je na d-sub už limitní vzdálenost, kterou vůbec zvládne bez aktivního prvku (hdmi kvalitní kabely dokáží zvládnout i více metrů než 10, ovšem otázkou je zase jejich cena).[/QUOTE]

Diky za info. Ted vaham jeste s jednou veci. Zda koupit 10m DVI kablu od PC a zakoncit redukci hdmi do televize, nebo radeji redukce dvi-hdmi a tahnout 10m HDMI kabelu. Ten HDMI by byl lepsi, protoze je tenci. Je to jedno nebo radeji co z toho?

dekuji
MlokCZ (636)|19.12.2008 09:34
[QUOTE=rkubik;207624]Diky za info. Ted vaham jeste s jednou veci. Zda koupit 10m DVI kablu od PC a zakoncit redukci hdmi do televize, nebo radeji redukce dvi-hdmi a tahnout 10m HDMI kabelu. Ten HDMI by byl lepsi, protoze je tenci. Je to jedno nebo radeji co z toho?

dekuji[/QUOTE]

Záleží na grafice. Pokud máš jakéhokoliv HD Radeona, tak bys měl mít u něj originální redukci DVI->HDMI, která umožní případně použít i zvuk. Tady bych volil určitě tu originál redukci a hdmi-hdmi kabel.
V ostatních případech je to úplně jedno, tam bych osobně volil řešení bez redukce (tak to mám), tedy přímo kabel DVI-HDMI, ale nevím, jestli v délce 10m tohle nevyjde výrazně dráž.
rkubik (43)|22.12.2008 11:33
Tak jsem koupil 10m HDMI kabel za cca 500 od CZC. Potreboval jsem celkem 13, tak jsem jeste k tomu pripojil 3m hdmi prodluzku. Na grafice (nv8800) je redukce dvi/hdmi. Vsechno funguje tak jak ma. Parada ;-)
Tilko (5)|23.12.2008 11:19
Zdravim. Chtel bych vas poprosit o radu. Mam HTPC propojene s plazmou Samsung, na grafice je pripojena original redukce DVI-Hdmi a pak kabel Hdmi-Hdmi do TV.
Pokud pustim prvni TV a chci prepnout na Hdmi vstup, napise mi to ze neni pripojeno zadne zarizeni (to bych jeste pochopil), takze musim zapnout HTPC a pak prepnout na Hdmi vstup. Kdyz potom ale vypnu TV a pak ji zase zapnu a chci prepnout na Hdmi vstup, napise mi TV za neni zadny signal (to same udela i kdyz ji jen prepnu na naky jiny vstup nebo vlastni tuner. Nezbyva mi pak nic jineho, nez restartovat HTPC.
Diky za kazdou radu.
haro (12)|24.12.2008 15:32
Dobrý deň,
Mám staršie HTPC z graf. geforce 5900(najnovší driver),kt. má aj DVI výstup.Nemôžem rozbehať tento výstup na 40"samsung656. Používam DVI-HDMI kábel 2M. Nakoniec po dlhšej dobe dostanem(Na tv ,,vyhľadávam signál") obraz,kt je nepoužiteľný-skreslenie..
Kábel je ok,pri pripojení notebooku s dvi-obraz super..
Keď použijem redukciu DVI-VGA + VGA kábel obraz OK - aj 1920x1080.Tak isto aj cez VGA výstup. Mám pocit,že to bude staršou grafikou..Ďakujem

Celé to beží na Windows XP sp2
fablok (9)|11.1.2009 21:40
AHOJ VŠEM,
Prosím o radu pokud lze tento problém vůbec vyřešit, jestli se již toto někde řeší prosím dejte alespoň odkaz. Složil jsem si HTPC k LCD tv Samsung LE40N87BD dále mám bedínky genius home teatre 3200 5+1 s analogovými vstupy (CINCH). V HTPC je základní deska Gigabyte GA-MA78GM-S2H (rev. 1.1) která má integrovanou zvukovku a grafiku. K meritu věci jde o to že potřebuji zapojit htpc s tv HDMI kabelem současně i bedny analogem. Do tv jde přes kabel HDMI i zvuk a z tv posilam dal vystupem pres cinch do bedinek. Problém je že musi být zaplá tv abych mohl poslouchat např radio, jelikož jak vypnu tv tak přestane jit signal do beden. Zkusil jsem nastavit analogovy vystup z htpc a propojil ho z tv i s bedinkami současne, v bednách je sice signál ale v televizi je ticho. Nevim proc jestli hdmi nejak zablokuje signal v tv. Mužete mi poradit jestli jde nejak nastavit na zvukovce vystup pres HDMI i analog současně. Snad jsem svůj problém popsal srozumitelně. Děkuji za radu
Zeppelin (6)|12.1.2009 17:05
Zdravim, a poprosil bych o radu, mam zakladni desku Gigabyte GA-G33M-S2H...deska ma integrovanou grafiku Intel GMA 3100 a pripojil jsem to k LCD HD FULL pres hdmi kdyz nastavim rozliseni 1376x768 nebo tak nejak...tak obraz v pohode dvd filmy bezi plynule ale jak nastavim rozliseni 1920x1080 tak filmy dvd obcas zacukaji a napr. popisky a nápisy u internetove stranky v prohlizeci maji v pozadi bile fleky a obraz je takovy az nadprirozene ostry. Chci se zeptat zda jde nejak nastavit grafika...nic sem bohuzel nenasel mam naistalovany nejnovejsi driver..a nepomohlo to. Je to tedy grafikou???CPU pri prehravani DVD je na 0 % pri HD je 30-40%...CPU mam CORE 2 DUO E8400 3 Ghz, 6MB L2 Cache, 1333 Mhz. a 2GB RAM dual chanel.Takze si myslim ze to procikem neni. Jde tedy nejak donastavit lepe grafiku?? Dekuji za odpoved.

PSokud je to grafikou sla by pripadne tahle?? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] bohuzel mam omezeny vyber grafika musi byt takzvana nízkoprofilová aby se mi vesla do skrine.Pude na teto grafice 1920x1080 a pudou mi na tto grafice filmy ve fullHD rolisení?Nebo mi pls poradte jinou grafiku. Dik za kazdou odpoved.
analhunter (5)|17.1.2009 16:41
Ahoj vsem, neni to sice primo k problematice propojeni HTPC s TV, ale urcite mi tady nekdo pomuze. Uvazuji o koupi plasmy Samsung PS50A756 a potrebuji ji pak propojit s jinymi (jiz vlastnenymi komponenty) - bohuzel mi nikdo ve vlaknu k dane plasme neporadil/nepotvrdil

Vzhledem k tomu, ze mam starsi receiver (Onkyo SR503E bez HDMI) pujde to propojit se Samem a Sigmatek XM400 funkcne ke spokojenosti nasledovne (nebo nekde mam chybu ve vypoctu) ?

- XM 400 optical audio out + component video out do receiveru
- TV digital audio out do receiveru
- receiver component video out do TV
- pripadne PC pak HDMI/DVI primo do TV

Vysledkem propojeni ma byt, ze z jakehokoliv zdroje pujde video do TV a audio pri jakemkoliv zdroji z receiveru / event. pouze TV. Je myslenka component video propojeni zcela zcestna z hlediska kvality nebo ne to lespi nez S-Video / Scart ?

Diky za rady...
FunTomason (3)|22.1.2009 11:22
Dobrý den,
mám problém s propojením LCD LG s pc přes HDMI kabel.Zvuk mi totiž funguje pouze sporadicky,mám dojem že pouze při startu OS, a obraz se mi nepravidelně vypíná a zase naskakuje. Systém na pc,včetně všech ovladačů, jsem instaloval za použití monitoru lcd ASUS a propojení normálně přes VGA a pak jsem pc převezl a snažil se propojit s tv přes hdmi.Děkuji za radu,pokud existuje.
Nefer (8)|25.1.2009 21:51
[QUOTE=Tilko;208170]Zdravim. Chtel bych vas poprosit o radu. Mam HTPC propojene s plazmou Samsung, na grafice je pripojena original redukce DVI-Hdmi a pak kabel Hdmi-Hdmi do TV.
Pokud pustim prvni TV a chci prepnout na Hdmi vstup, napise mi to ze neni pripojeno zadne zarizeni (to bych jeste pochopil), takze musim zapnout HTPC a pak prepnout na Hdmi vstup. Kdyz potom ale vypnu TV a pak ji zase zapnu a chci prepnout na Hdmi vstup, napise mi TV za neni zadny signal (to same udela i kdyz ji jen prepnu na naky jiny vstup nebo vlastni tuner. Nezbyva mi pak nic jineho, nez restartovat HTPC.
Diky za kazdou radu.[/QUOTE]

Čau chlapi, setkali jste se s tímto taky? Nevíte někdo, jak na to vyzrát? Já mám podobný problém... dělá to při přímém propojení přes HDMI i přes DVI-HDMI
vanskej (23)|3.2.2009 12:42
Zdravím. Mohl by mi někdo poradit s propojením TV plazmy s domácím kinem přes optický kabel.Nechce mi jít zvuk z TV vysílání přes domácí kino.Ať DK přepínám jak chci,z reprobeden není slyšet žádný zvuk.Nemusí se to nastavit na TV?Díky za pomoc
Loki12 (22)|16.3.2009 23:04
Ahoj

GK: ASUS EAH 3650 512MB DDR3 SILENT
LCD TV: Samsung LE32A457 (HDready 1366*768)
LCD: Samsung 940WB (1440*900)
kabel: component - priamo z grafiky 3 kable (RGB)

Problem:
ak toto prepojim cez component (alebo cez AV, S-video, zlty-cinch) tak nech nastavim akekolvek rozlisenie na PC tak obraz na LCD TV obrazovke je trochu orezeny (cca 1,5 cm hore/dole 2,5 cm vpravo/vlavo)

Riesenie:
prosim ako toto vyriesit? chcel by som obraz 1:1, alebo aspon tak ze "primary" bude na LCD 1440*900 a "secondary" na LCDTV to bude 1366*768. Myslite, ze pomoze HDMI prepojenie? Nerad by som investoval 30-40EUR do hdmi kablu ked zistim ze to iste mam aj na component-cable.

dakujem.
Nefer (8)|22.3.2009 20:55
Loki12: Zkus změnit obnovovací frekvenci pro sekundární monitor, mělo by to pomoct... kdyžtak se tu porozhlédni... Pochybuji, že by se to tu už neřešilo...
Cesťák_VB (82)|12.4.2009 13:17
Prosím o radu:
Zkouším HTPC s deskou Gigabyte GA-MA78G-UD3H - AMD 780G: ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) s integrovanou grafikou.
Propojuji ji HDMI BANDRIDGE (Suport up to 1080p) s LCD SAMSUNG LE 46A 956D.
TV je nastavena na SCAN a HDMI kabel je ve zdířce PC.
V PC mám nejnovější CATALIST s rozlišením 1920x1080 (32-bit) 60Hz.

Obraz je na TV centrován s ohraničením 2cm z každé strany a kontury na ploše /ikony, písmo.../ jsou lehce mázlé a mají duchy. Je to koukatelné, ale je to o něco horší než D-SUB, který se chytne ihned, využije celou plochu a je perfektně ostrý. Při rebootu využije PC celou plochu, sdrcne se až při startu WIN.
Ohraničení jsem vyřešil v CATALYST, ve SCALING OPTIONS, kde bylo nastaveno cca 7%. Dal jsem 0% a vyplní to přesně celou plochu. Na kvalitu to však nemělo zádný vliv, zůstává stejná. Stejná kvalita je i při změně rozlišení na 720 a při změně na 50Hz a také při změně YUV a RGB v PIXEL FORMAT. DVI výstup se chová stejně jako HDMI.

V čem může být chyba?
1 - Podporuje TV PIXEL 1:1? Četl jsem zde, že to tak u všech být nemusí.
2 - Je OK kabel (2m = 380,-Kč)?
3 - Dělá to deska? Má certifikaci HDMI 1,3?

Jsem před rozhodnutím, zda koupit tuto desku a budu vděčný za radu, nerad bych koupil nevhodný typ.
Cesťák_VB (82)|12.4.2009 13:37
Ještě doplnění:
Pokud TV nastavím na jiný režim (16:9, 4:3 ...) upraví to pouze rozměry okna, kvalita zůstane vždy stejná.
Pokud nastavím v CATAKYST 24Hz tak se výrazně zhorší právě ty špatné vlastnosti, o kterých píšu.
MZagora (12)|14.4.2009 13:09
Ja jsem s tim taky bojoval (viz. zaver diskuze: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16888), ale s jinou deskou(GA-MA78GM-S2H) a TV(LE40A656).
Specialne vyhrazeny HDMI2 vstup oznaceny jako PC je myslim jen pro pouziti redukce DVI/HDMI, kdyz jsem to mel v takto nastavenem vstupu pres HDMI/HDMI kabel, tak obraz byl takovy zamlzeny/mlecny.
Za pouziti kabelu HDMI/HDMI jsem to nakonec nechal v HDMI1 a v TV nastavil "Pouze skenování", v CCC Ovesrcan=0%, timto se zda, ze mam konecne pixel 1:1 a obraz v poradku.
Cesťák_VB (82)|14.4.2009 22:45
Tak jsem na to přišel. Tedy alespoň doufám!
Rozdíl v TV vstupu mezi HDMI 1 a HDMI 2 jsem nezpozoroval. Ze zoufalství jsem ale začal pohybovat zobrazením u TV a ono se to vyřešilo.
Každý zobrazovaný objekt na TV má kolem kontur bílý obrys, který se zobrazuje jen při HDMI a DVI vstupu. Na D-SUB se tento jev nevyskytuje.
Našel jsem nastavení ostrosti obrazu, které poté co jsem nastavil na 0 vyřešilo problém. Bílé duchy zmizely a kontury jsou ostré.
Pokud mi někdo vysvětli genialitu mého počinu, budu mu vděčen.
artam (1147)|15.4.2009 14:42
Cesťák_VB: Genialita tvojho počinu je v tom, že funkcia "ostrosti" obrazu má tak zmysel pri analógovom príjme - spočíva to v zdôraznení vyšších frekvencií vo video signáli - zvýraznia sa tak prechody hrán a obraz má subjektívne akoby "vyššie" rozlíšenie.
Má to ale negatíva - vyšší šum v obraze, prekmity (duchovia) na vysoko kontrastných hranách atď.
Použitie "vylepšovača ostrosti" na digtálny signál pre zobrazenie plochy z PC je číry nezmysel.
Cesťák_VB (82)|15.4.2009 17:29
Tak pro to ti pitomci nastavujou ve fabrice na 50%?!
tomas.helisek (80)|8.5.2009 15:46
zdravím, chci se zeptat jak nejlépe propojit můj notebook toshiba http://www.gigashops.cz/toshiba-satellite-a300d-11t/ s lcd tv od lg 37LH4000??? podle všeho mám na ntb výstup jen na exter. monitor a s-video....
díkes moc
radon (142)|29.7.2009 10:01
Mám k LCD Samsung 656 připojené DVD přes SCART a HTPC přes HDMI.
- když zapnu DVD, automaticky se mně TV přepne na SCART (+12V), když vypnu, sama se vrátí na naposledy sledovaný program = paráda.
- lze totéž rozběhnout i přes HDMI a HTPC ?
Nevím zda koncepce HDMI s něčím takovým vůbec počítala nebo zda to je problém očesaných vyhodnocovacích obvodů mé TV nebo zda je nutné doinstalovat do HTPC nějakou utilitku, která se o to postará ?
kornelius (170)|30.7.2009 20:50
mno, ale pres scart musis mit pekne hnusny obraz ne? z dvd?
radon (142)|1.8.2009 00:25
[quote=kornelius;234942]mno, ale pres scart musis mit pekne hnusny obraz ne? z dvd?[/quote]

hmm, ani ne, je jen trošku horší než DVD přehrávané přes ten HTPC a samozřejmě o světelné roky horší než nějaký full hd rip ... no klidně ti popíšu rozdíly mezi analogovým DVD a digitálním HTPC v samostatném threadu, ale k mému dotazu bys neměl odpověď ?
vica (4)|4.8.2009 12:32
Zdravím
Mám zde asi kapku lamovský dotaz.
Potřeboval bych poradit s ideálním zapojením následujících 3 komponentů
- PC GeForce FX 5200
- LCD TV Toshiba 37X3030D
- GENIUS SW-HF 5.1 5000
Na graf.kartě by měl být DVI výstup,leč jediné co tam vidím jest S-OUT,AV-OUT a VGA pro monitor.Nevím tudíž jak propojit LCD s PC a zároveň propojení TV ze sound systémem 5.1.


Děkuji
PaJaSoft (827)|5.8.2009 13:38
[quote=radon;235102]ale k mému dotazu bys neměl odpověď ?[/quote]

Nutna podpora HDMI CEC (optional) na obou stranach komunikace...
ludva10 (121)|28.9.2009 09:06
Ahoj,
mám stolní PC se základní deskou Asus M3A-H/HDMI, kde na zadním panelu je výstup HDMI. Propojil jsem PC s plasmou Panasonic TX-P46G15E kabelem HDMI-HDMI, ale na TV se objeví jenom pozadí plochy PC, ikony nikde a když pustím v PC film, také se nic neděje. TV mám připojenou k PC jako rozšířenou plochu. Pokud jsem ji dal jako výchozí plochu, tak to jelo OK, ale pak mám v PC rozházené ikony. Lze to nějak zprovoznit jako rozšířenou plochu? Třebas nějakým nastavením v Catalistech.
Moc dík
tomazavr (17)|31.10.2009 20:47
[quote=ludva10;242106]Ahoj,
mám stolní PC se základní deskou Asus M3A-H/HDMI, kde na zadním panelu je výstup HDMI. Propojil jsem PC s plasmou Panasonic TX-P46G15E kabelem HDMI-HDMI, ale na TV se objeví jenom pozadí plochy PC, ikony nikde a když pustím v PC film, také se nic neděje. TV mám připojenou k PC jako rozšířenou plochu. Pokud jsem ji dal jako výchozí plochu, tak to jelo OK, ale pak mám v PC rozházené ikony. Lze to nějak zprovoznit jako rozšířenou plochu? Třebas nějakým nastavením v Catalistech.
Moc dík[/quote]

jestli se nemylim, staci zvolit clone...cili co mas v pc mas i na ps...popripade muzes pouzivat jak mas a v nastaveni u videa si das "overlay"nebo neco podobneho a mas na pc ikony a plochu a na tv budes mit jen rozsirenou plochu a potazmo video....ted nemam u sebe geforce,abych ti rekl presne polozky:-(
alemrk (2)|4.11.2009 22:30
Ahoj. Potřebuju poradit s nastavením zvuku. Mám v PC grafiku GEForce 9800 GT, a ní výstup HDMi. Propojil jsem PC s TV LG47Lh7000 HDMi kabelem do portu HDMi1. Obraz se mi podařilo zprovoznit ale stále nemohu spustit zvuk. Zkoušel jsem nastavovat i ve správci zvukových zařízení, ale pořád nic. Prosím poraďte co mám udělat.
PaJaSoft (827)|5.11.2009 01:11
[quote=alemrk;247054]Ahoj. Potřebuju poradit s nastavením zvuku. Mám v PC grafiku GEForce 9800 GT, a ní výstup HDMi. Propojil jsem PC s TV LG47Lh7000 HDMi kabelem do portu HDMi1. Obraz se mi podařilo zprovoznit ale stále nemohu spustit zvuk. Zkoušel jsem nastavovat i ve správci zvukových zařízení, ale pořád nic. Prosím poraďte co mám udělat.[/quote]

Nahodit do grafarny zvuk skrze SPDIF - takovej dvouzilovej kablik... - bud z MB, pokud je zvukovka integrovana a nebo z externi grafarny... a jako posledni moznost vest ten zvuk analog a nastavit to v TV...:-)

A pokud by ses nahodou divil, proc to nekdy (spise pravidelne) po restartu nahle prestane opet zvucit, tak zavitej na forums.nvidia.com, urcite budes nadsen...:-(
Pavlis (171)|5.11.2009 17:25
[quote=PaJaSoft;247061]Nahodit do grafarny zvuk skrze SPDIF - takovej dvouzilovej kablik... - bud z MB, pokud je zvukovka integrovana a nebo z externi grafarny... a jako posledni moznost vest ten zvuk analog a nastavit to v TV...:-)
[/quote]

jen bych podotknul ze me to externi analog cesta s pouziti hdmi kabelem nefunguje, je to vcelku logicke kdyz tv ocekava zvuk po hdmi a ignoruje ostatni vstupy, ale mozna je to jen zalezitost philipsu
PaJaSoft (827)|5.11.2009 18:00
[quote=Pavlis;247168]jen bych podotknul ze me to externi analog cesta s pouziti hdmi kabelem nefunguje, je to vcelku logicke kdyz tv ocekava zvuk po hdmi a ignoruje ostatni vstupy, ale mozna je to jen zalezitost philipsu[/quote]

Vypinani analogoveho vystupu je dalsi problem a k tomu APP (Audio Path Protection) od WinVista... a mame 3 problemy, kde reseni kazdeho z nich je drbani povestnou ploutvi a celkove to stoji (prominte mi to oznaceni) fakt za hovno... - kdo se tim zabyval blize, vi o cem asi mluvim.
Pavlis (171)|5.11.2009 18:14
[quote=PaJaSoft;247177]Vypinani analogoveho vystupu je dalsi problem a k tomu APP (Audio Path Protection) od WinVista... a mame 3 problemy, kde reseni kazdeho z nich je drbani povestnou ploutvi a celkove to stoji (prominte mi to oznaceni) fakt za hovno... - kdo se tim zabyval blize, vi o cem asi mluvim.[/quote]

na strane tv je to analogovej vstup, ale ja to vyresim kabelem DVI->HDMI kde uz tv pozna ze nema cekat zvuk a bere ho z 3,5 jack audio in coz je to co chci.
PaJaSoft (827)|5.11.2009 19:12
[quote=Pavlis;247180]na strane tv je to analogovej vstup, ale ja to vyresim kabelem DVI->HDMI kde uz tv pozna ze nema cekat zvuk a bere ho z 3,5 jack audio in coz je to co chci.[/quote]

No tak se do toho poradne ponor, jinak budes mozna desne prekvapenej... - radim ti dobre, nez do toho hodlas investovat... a nebo aspon ocekavas jistou funkcionalitu, ktera se dostavi jen s velkymi obtizemi, pokud vubec... - jde o to, ze problem neni v TV (byt nove NVidia drivery prave vuci nekterym Philipsum neco delaji jinak, udajne na ochranu uzivatelu... - podrobnosti si vyhledej, ja Philips nemam, tak jsem to z pameti vyhodil), ale v NVidii, resp. v driverech, ktere vypinaji casto i nechtene analogovy zvuk...
Pavlis (171)|5.11.2009 20:46
[quote=PaJaSoft;247187]No tak se do toho poradne ponor, jinak budes mozna desne prekvapenej... - radim ti dobre, nez do toho hodlas investovat... a nebo aspon ocekavas jistou funkcionalitu, ktera se dostavi jen s velkymi obtizemi, pokud vubec... - jde o to, ze problem neni v TV (byt nove NVidia drivery prave vuci nekterym Philipsum neco delaji jinak, udajne na ochranu uzivatelu... - podrobnosti si vyhledej, ja Philips nemam, tak jsem to z pameti vyhodil), ale v NVidii, resp. v driverech, ktere vypinaji casto i nechtene analogovy zvuk...[/quote]

ja mam IGP od ati a ten zvuk uz jsem testoval ze mi pres zmineny kabel jede pres jinej pocitac, tak predpokladam ze u igp nebude taky problem
komnys (3)|19.11.2009 18:34
Dobrý dem prosím o radu,mám gr.kartu ATI 5770 na ni pripojené LCD Samsung televizi přes HDMIjako hlavní monitor,s tím že jsem si koupil dalsí LCD SAMSUNG P2470HD který chci mít v ložnici na koukaní filmu atd. prosím o radu jakým kabelem to propojit.vzdálenost je od 15do 20m cca.PS:pokud možno jeden kabel v nej kvalitě.
Předem všem děkuji.
komnys (3)|19.11.2009 19:15
[quote=Majlk;156365]Samozrejme dvi-hdmi,o tom neni pochyb,jedine tak budes mit stoprocentne digitalni obraz.Akorat zvuk musis do televize privest jinym kabelem,a nebo poustet pres bedny.[/quote]

no jo ale ja uz dalši hdmi v grafárne volné nemám,pouze dvi.
a je pravda že tato karta podporuje i přenos zvuku přes DVI?
komnys (3)|19.11.2009 23:07
opravdu nikdo neporadí?
WarIord (19)|22.11.2009 23:20
[quote=komnys;249476]no jo ale ja uz dalši hdmi v grafárne volné nemám,pouze dvi.
a je pravda že tato karta podporuje i přenos zvuku přes DVI?[/quote]

nevim teda jakou kartu mas, nechce se mi to hledat v diskusi, nicmene ATI karty oznacene HDxxxx maji na sobe i zvukovy cip a umi to pustit pres HDMI pripadne pres DVI-HDMI (u nVidie nevim jak to je).

Z osobni zkusenosti ale vim, ze je potreba mit spravnou DVI-HDMI redukci... jednu sem dostal primo ke karte a druha se mi jen tak valela v supliku (na prvni pohled byly uplne stejne, dokonce aj logo ATI mely obe na sobe). Omylem sem sahl po te plonkovni. Cely vecer sem se s tim tehda trapil a porad mi to neslo a pak me napadlo zkusit tu druhou.. no a voila, zaclo to fungovat na brnk :) Pokud pouzijes primo kabel DVI to HDMI tak tam by snad byt problem nemel...
PaJaSoft (827)|23.11.2009 08:15
[quote=WarIord;250070]Pokud pouzijes primo kabel DVI to HDMI tak tam by snad byt problem nemel...[/quote]

Ano, problem nebude, jen ten zvuk tak jaksi nebude... aneb "DVI" a "DVI ala ATI" zapojeni..:-)
artam (1147)|23.11.2009 15:23
WarIord:
Tak, tak, pri pouziti priamo kabla DVI->HDMI na ATI kartach nebude zvuk. Je nutne pouzit priamo ku tej karte dodanu ATI redukciu DVI-HDMI a pouzit kabel HDMI->HDMI.

Na tu redukciu mas narok, vyrobcovia ju dodavaju zadarmo v ramci balenia karty. Pokial tu redukciu nemas, tak ju pozaduj u predajcu, kde si kartu kupil. Totiz predajcovia radi tie redukcie zakaznikom spolu s kartou nedavaju a potom ich predavaju "samostatne", co je samozrejme zlodejina.
andre_eu (6)|26.11.2009 00:06
Zdravím pánové,
když je tu řeč o adaptérech DVI/HDMI u grafických karet ATI, tak bych rád přispěl s jedním
velmi zajímavým poznatkem:

pokud se někdo pokouší o zprovoznění zvuku přes HDMI u starších graf. karet ATI řady HD2xxx a přesto, že máte naistalovány správné drivery a vše správně nakonfigurováno, mu stále nechodí zvuk přes HDMI, tak vězte , že problém je právě v redukci DVI/HDMI !!!!!
Pokud použijete jinou, než je originál ATI právě pro tuto modelovou řadu, tak zvuk nechodí !!!!
Já jsem právě použil adaptér DVI/HDMI z novější řady ATI karet HD3xxx a vyšší a pěkně jsem si naběhl.
Doufám, že tím ušetřím někomu hromadu času a nervů.

Více o této lahůdce zde http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/737-28867RadeonHD2xxxSeries-DVI-HDMIAdapterdoesnotwork.aspx
PetrDe (1)|30.11.2009 18:28
Zdravím, chci nahradit starou CRT TV 35cm a pořídit místo ní 23" LCD full HD (vstupy HDMI, SCART, YPbPr a video cinch) a potřebuji k LCD připojit SD satelit, který má výstupy SCART a video cinch. Zatím jsem testoval připojení satelitu přes video cinch na 24" LCD monitor a kvalita mě zklamala. Obraz byl o hodně horší než na 35cm CRT TV a z menší vzdálenosti se na to nedalo koukat (rozmazané kostičkování) . Vzdálenost na koukání budu mít asi 1,7m . Jaké máte s tímto propojením zkušenosti a co byste doporučovali, aby výsledek byl co nejlepší ? Dík.
vivid.sk (11472)|30.11.2009 20:09
který má výstupy SCART a video cinch

Pokial v tom scarte bude vyuzity/pouzity len kompozit (= tvoje odskusane "cinch video"), tak to nebude ziadna vyhra. V tom pripade by som za CRT LCD nemenil. Skus zistit, co je napojene v scarte a pokial tam bude RGB, alebo YPbP, tak si za vodou
funtomi (31)|2.12.2009 15:23
Pekne to je zhrnute tu:

http://www.minidisc.sk/clanok/orange-set-top-box-monitor-dvi

Kvalita výstupov


1. HDMI – prakticky dokonalá kvalita obrazu – čisto digitálny signál, podporuje max. HDTV rozlíšenia.

2. YPbPr, komponent – už analógový signál, ale stále veľmi dobrá kvalita vďaka trom oddeleným zložkám (jas, modrá, červená), pričom štvrtá (zelená) sa dopočítavá. Taktiež podporuje HDTV rozlíšenia.

3. RGB – analógový signál, kvalita veľmi dobrá (tri oddelené zložky – červená, zelená, modrá). V TV technike však nepodporuje HD rozlíšenia, výnimkou sú PC monitory, kde sú ale zložky doplnené o vertikálnu a horizontálnu synchronizáciu, tzv. RGBHV – s RGB nie je teda kompatibilný. V STB sa nachádza na Scart výstupe.

4. S-Video – analógový signál s menším prenosovým pásmom, kvalita obrazu ako pri bežných analógových TV. Signál má dve zložky – jas a farbu. Nepodporuje HDTV. Z STB sa zapája cez redukciu zo Scart výstupu.

5. Video-Out, kompozit – analógový signál s najhoršou kvalitou, v jednej zložke sa prenáša farba i jas, čo na vysoké rozlíšenie nestačí. HDTV samozrejme nepodporuje. Z STB sa zapája cez redukciu zo Scart výstupu.

HDMI a DVI

Vo svojej podstate ide o rovnaký digitálny prenos signálu, podrobnejší opis rozdielov a subverzii by však bol na samostatný článok. HDMI sa používa prioritne pri digitálnych TV, DVI zas v počítačovej oblasti (najčastejšie v prevedení DVI-I, kde sa okrem dig. signálu prenáša i starší analógový RGBHV – VGA). HDMI prenáša i audio signál, rovnako i plná špecifikácia DVI, čo sa však vcelku pochopiteľne pri počítačových grafických kartách veľmi nedodržuje. Keďže ako som spomenul ide o totožný signál, existujú káble a redukcie HDMI <-> DVI.
tjurny (496)|8.12.2009 01:47
[quote=WarIord;250070]nevim teda jakou kartu mas, nechce se mi to hledat v diskusi, nicmene ATI karty oznacene HDxxxx maji na sobe i zvukovy cip a umi to pustit pres HDMI pripadne pres DVI-HDMI (u nVidie nevim jak to je).
[/quote]

A co z toho leze PCM nebo bitstream ? Da se s toho dostat DD true hd nebo DTS master audio ?
milees (17)|10.12.2009 21:05
Mám menší problém s obrazem při připojení LCD TV Thomson a PC.Jelikož mám starší graf. kartu a nepodařilo se mi propojit LCD TV s PC prostřednictvím DVI-HDMI kabelu,tak jsem přistoupil k propojení VGA -VGA kabelem.Nastal jen menší problém v tom,že když se mi zobrazí na LCD TV nějaký tmavší obraz (jak u filmů,her,jpeg a pod.) tak mi ihned ztmavne obraz tak,že to co má být např. bílé je šedé a pokud ihned najedu např. na web Seznamu,anebo do dokumentů,tak se mi po zobrazení obraz rozjasní do reálných odstínů,tedy co má být bílé,je bílé.Nevíte někdo čím by to mohlo být,že se mi takto ztmavuje obraz při každém zobrazení tmavšího obrazu a rozjasní po najetí světlejšího obrazu?Díky za případné vyřešení mého problému
vivid.sk (11472)|11.12.2009 01:11
[quote=milees;253715]Mám menší problém s obrazem při připojení LCD TV Thomson a PC.Jelikož mám starší graf. kartu a nepodařilo se mi propojit LCD TV s PC prostřednictvím DVI-HDMI kabelu,tak jsem přistoupil k propojení VGA -VGA kabelem.Nastal jen menší problém v tom,že když se mi zobrazí na LCD TV nějaký tmavší obraz (jak u filmů,her,jpeg a pod.) tak mi ihned ztmavne obraz tak,že to co má být např. bílé je šedé a pokud ihned najedu např. na web Seznamu,anebo do dokumentů,tak se mi po zobrazení obraz rozjasní do reálných odstínů,tedy co má být bílé,je bílé.Nevíte někdo čím by to mohlo být,že se mi takto ztmavuje obraz při každém zobrazení tmavšího obrazu a rozjasní po najetí světlejšího obrazu?Díky za případné vyřešení mého problému[/quote]

si trosku mimo vlakno. Nema to nic spolocne s grafickou kartou, je to nastavenie TV - funkcie: dynamicky kontrast a setrenie energie (aspon takto sa to vola v TV Samsung). Treba to vypnut, pokial to obtazuje.
Takisto je nutne nastavit preset na "film". V ostatnych presetoch to vypnut nejde. (stale sa to tyka len samsungu)
WarIord (19)|14.12.2009 09:08
[quote=tjurny;253327]A co z toho leze PCM nebo bitstream ? Da se s toho dostat DD true hd nebo DTS master audio ?[/quote]

tak to uz chces po me moc, takhle dalece se v audiu nevyznam... nicmene ja sem nemel problem se zvukem u jedinyho filmu, at uz v kontajneru avi ci mkv...(pokud mi reknes jak, tak to zjistim) ..na druhou stranu ale nemam zadny reciever takze to z TV nikam dal nejde (tam jsou pokud vim problemy kdyz to audio skrz tv posilas dal a tak lidi zvuk z pc tahaj cinchema/optikou a nastavujou delay).