Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení HTPC s LCD TV - která kombinace vstupů a výstupů

audiofil (102)|17.5.2010 18:46
dodavam dalsie ukazky po velmi dlhom nastavovani....
vsetko facha ako ma DTS HD MA pracuje korektne...vsetko sa prave zahorieva

http://www.imagebam.com/image/b4e28780918551
http://www.imagebam.com/image/b7db4680918545
http://www.imagebam.com/image/ae896a80918536
http://www.imagebam.com/image/d74dfb80918573
David Lister (405)|18.5.2010 16:55
Tak problém s přehrávači vyřešen.

Použil jsem testovací verzi MPC z těchto stránek.
Tahle verze sice není 100% stabilní, ale má spoustu věcí, kterým poslední stabilní verze nedisponuje.
Například - umí automaticky přepínat obnovovací frekvenci obrazovky dle zdroje, po ukončení ji může vrátit, nebo taky ne, záleží jak si to nastavíte.
Umí preferenci jazykové mutace titulků a audia - tohle mi chybělo, protože jinak přehrávač dost tvrdohlavě preferoval titulky uvnitř mkv. Teď už mi ale CZ titulky jedou hned.
Má velmi dobrý render, který dokáže synchronizovat A-V na jakékoliv frekvenci, video je plynulé a snímky nevypadávají.
Problém s trháním titulků také odstraněn - v této verzi je interní filtr na titulky tak kvalitní, že to už nedělá.

Přešel jsem komplet na 32 bitové verze a vše funguje dobře - možná už jen to vyřešilo spoustu potíží.

Jako základ používám XBMC a mám v něm nastavený script, pomocí kterého se video spouští v MPC a po skončení se přehrávač vypne a vrátí se zpátky do XBMC. Jediné co brání úplně spokojenosti je vyřešit přetáčení videa - možné jsou pouze menší skoky, ale plynulé přetáčení jako to má XBMC jsem nerozchodil. To by asi byl problém při práci s ovládačem.

Zkoušel jsem i KMP, ale ani tam jsem si možnosti přetáčení nevšiml.
Mystix (274)|19.5.2010 14:40
Zdravíčko, můžete mi někdo dopuručit kablik DVI - HDMI. Na propojení PC s TV? Potřebuji něco za rozumnou cenu a délka 10 metrů. Grafiku mám ATI Radeon HD48xx a TV bude Panasonic TX-P50S20E.

Bylo by vhodné například toto?

http://www.softcom.cz/produkt/home-theater-dvi-hdmi-kabel-dvi-dm-hdmi-m-s-ferrity-10m/?flist=1

Díky
audiofil (102)|19.5.2010 17:04
pri tom co mas je to uplne jedno...nejdes do dtshdma ani do audia,tak tam kup aj tesco 1.1 :D
Mystix (274)|19.5.2010 17:21
Jde mi o to aby byl super obraz. Když půjdu do nějakého "Tesco" kabliku nedegraduji tím obraz? Zvuk vedu jinou cestou, takže zvuk neřeším.
audiofil (102)|19.5.2010 17:29
[quote=Mystix;282438]Jde mi o to aby byl super obraz. Když půjdu do nějakého "Tesco" kabliku nedegraduji tím obraz? Zvuk vedu jinou cestou, takže zvuk neřeším.[/quote]presne to som pisal,ked nejdes do audia ako ja tak ti staci shit kabel,ziadna degradacia neexistuje otestovane na mojich vyse 10 HDMI kabloch od audio za nehorazne money certifikovanych 1.3A az do shitiek z tesca...obraz ziadny rozdiel...vsetko ber moje sub pocity..mne skor islo u tychto kablov o audio ako o obraz ...skor som zistil ze obraz sa mi vylepsil resp zlepsenie obrazu mi zaviselo od hdmi vstupov na TV...ale to nechapem doteraz
Sc@rY (18)|19.5.2010 18:19
Chtěl jsem se zeptat zda je možné propojit HTPC i s 3DTV a pouštět následně 3D filmy ? Pokud ano tak je nutné HDMI 1.4 ? Nikde jsem se nedočkal jasné odpovědi někdo říká, že je nutný 3D BD přehrávač jiný zase že není. Předem díky moc za odpověď.
Mystix (274)|19.5.2010 20:37
Mám ještě jeden lehký dotázek. Mám tuhle graf. kartu http://www.alza.cz/graficka-karta-gainward-bliss-hd4850-1gb-ddr3-golden-sample-d101505.htm

Má 2 DVI-I konektory. Chtěl bych se zeptat jestli je jedno s kterým konektorem TV propojím co se týče kvality obrazu nebo je tam nějaké omezení?

Díky
David Lister (405)|20.5.2010 11:59
[quote=Mystix;282481]Má 2 DVI-I konektory. Chtěl bych se zeptat jestli je jedno s kterým konektorem TV propojím co se týče kvality obrazu nebo je tam nějaké omezení?[/quote]

Je to úplně jedno. Deska v HTPC bude mít naštěstí přímo HDMI, takže konečně nebudu muset řešit redukci. Dnes začínám stavět a budu ladit do finální podoby.
David Lister (405)|21.5.2010 14:22
Tak jsem to včera poskládal a jen na rychlo vyzkoušel.

Nakonec to skončilo kombinací těchto komponent.
Krabice Silverstone Grandia GD4 v černém provedení. Elegantní, jednoduchá, hezká a hlavně s minimální hloubkou, takže se mi vleze do TV stojanu.
Procesor Athlon X2 240, Základní deska GB s čipsetem 785G (ATI 4200), 2x1GB DDR2 800Mhz, Zdroj Enermax Eco 350W (úžasně tichý, můj Seasonic je proti němu vrtulník), Win7 32bit.

Po prvním spuštění velké překvapení - bez zapojených větráků krabice je PC v klidu prakticky neslyšné. Větráky připojená přes redukci na molex se točí hodně rychle a slyšet jsou, tak jsme zatím zapojil jeden do desky jako systém Fan a to ho dost umravnilo, ostatní půjdou přes regulátory. Při zatížení se začíná hodně ozývat Boxový chladič procesoru, takže to se časem taky ošéfuje. Disk i když není v boxu, tak je tak tichý, že ani při seekování o něm skoro nevím - pozitivum, oproti Samsungu F2 zlepšení o 1000%.

Bohužel s provozem jako HTPC zatím spíš problém. Použil jsem poslední ovladače na ATI. Samsung Oceanic se mi akceleruje pouze ve WMP, pokud použiju MPC-HC, tak akcelerace nefunguje - ani na interním filtru, ani při použití FFDshow.
Pokud je video akcelerované, tak trvá dost dlouho přeskakování na jiný čas - cca 10 sekund trvá, než se obraz rozjede plynule a synchronizuje se s videem.
Další trochu zvláštnost - render má nastavený výstup 0-255 a jedině takhle funguje správně. Pokud nastavím omezený rozsah, který by měl být pro TV přirozený, tak je vše přesvětlené. A tomu teda nerozumím, protože by to mělo být přesně naopak. Tak ale na funkci to nemá vliv, jen s tím musím počítat.
Když opustím celoobrazový režim tak se video začne zasekávat - trápit mě to moc nemusí, ale dělat by to nemuselo.

Videa 1080i, která mi systém na Intelu přehrál bez problémů, tady prakticky zablokují systém a to i když se akcelerují.

Čekal jsem minimální zátěž procesoru, ale i když jedu DXVA, tak je zátěž procesoru 20-30% (pravda, že při snížené celkové frekvenci na cca polovinu, ale čekal bych ještě mnohem míň).

Budu to muset odladit, ale jestli se mi to nepovede, tak asi budu trochu zklamaný, že jsem se nechal ukecat na AMD. Zkusím ještě externí ATI grafiku, jestli to v něčem pomůže.

Asi tam bude někde nějaký softwarový záser, budu muset vyzkoušet i jiné přehrávače atd...
Ještě jsem neinstaloval reclock, původní systém mi ho vůbec nenačítal, ale tady pod 32bity by to snad jít mohlo.
artam (1147)|21.5.2010 18:15
Budes musiet asi poladit software, problem by nemal byt v AMD, cela zostava je dostatocne vykonna.
Vyskusal som prave teraz na jednom starom testovacom athlone 4850e a doske s chipsetom 780G (tusim ati 3200), pri prehravani DXVA ide 1080p (mkv BD rip) na zataz max. do 10%, prehravanie 1080i (zaznam zo satu) funguje tiez bez sekania, nic sa nezablokuje.
Ale samozrejme, je tu rozdiel - ziaden Win7, ale stare dobre XP...
David Lister (405)|21.5.2010 18:24
[quote=artam;282771]Vyskusal som prave teraz na jednom starom testovacom athlone 4850e a doske s chipsetom 780G (tusim ati 3200), pri prehravani DXVA ide 1080p (mkv BD rip) na zataz max. do 10%,[/quote]

A akcelerovalo ti to veškeré video? Co jsi použil za přehrávač a filtry. Teď u toho nejsem, včera jsem měl tak cca 1,5 hodiny na zkoušení, takže jsem toho nestihl moc vymyslet. Taky myslím, že to bude SW záležitost. Možná je testovací verze MPC-HC méně stabilní, než jsem myslel.
David Lister (405)|25.5.2010 08:46
Trhání vyřešeno. Dělá to resize filtr v MPC v kombinaci s některými filtry. Pokud se nastaví na metodu Bicubic, tak se mlže stát, že se pak pohádá s filtrem a pak to takhle trhá. Pozoroval jsem to kdysi na NTB při přehrávání prokládaného MPEG videa. Moje standardní PC s tím problém nemá, ale tohle zase ano. Takže asi dost záleží na kombinaci komponentů a operačního systému - když si to tak uvědomí,, tak jsem to pozoroval pod 32bit systémem a u 64 bit jsem to neviděl, ale může to být jen náhoda.
Takže musím mít nastavený bilinear, což je trochu škoda, protože to není tak ostré :-(

Teď řeším rozsah výstupu. V 90% to je OK (Xvid, Divx, MKV), ale videa ve vysokém rozlišení v MPEG2 a WMV mají podle mě nastavený rozsah špatně - chybí tmavé odstíny černé a je ořezaná bílá. Prý se dá tohle nějak nastavit v registrech, ale nevím, kde to hledat.

Je vidět, že nastavení HTPC není úplně hračka. Buď to člověk nevidí a je spokojený, nebo to chce mít dokonalé a to dá zabrat. Pro většinu lidí budou asi malé HD tanky jednodušší volba - SW věci za ně odladí výrobce a testeři.
ladik1983 (257)|29.5.2010 10:38
Zdravim, prosim Vas nevite kde a jak nastavit klavesovou zkratku pro prepinani 24p a 60Hz rezimu v ATi ovladacich, nikde jsem to nenasel diky predem :)
David Lister (405)|31.5.2010 12:21
[quote=ladik1983;283712]Zdravim, prosim Vas nevite kde a jak nastavit klavesovou zkratku pro prepinani 24p a 60Hz rezimu v ATi ovladacich, nikde jsem to nenasel diky predem :)[/quote]

Vytvoř si dva profily, které se budou lišit jen nastavenou obnovovací frekvencí. V okamžiku, kdy je budeš ukládat, tak si můžeš vybrat jakým způsobem chceš profil aktivovat - je to na druhé záložce nastavení daného profilu - koukni na to, najdeš to jednoduše. Na každý profil nastavíš jednu zkratku a ty pak používáš. Nevím, zda jde použít jen jednu zkratku na cyklické přepínání nastavených profilů - o tomhle nevím.
ladik1983 (257)|31.5.2010 17:39
diky za radu :)

a jeste bych mel jeden dotaz, mam pripojeny PC s TV pomoci HDMI a DVI redukce od ati, zvuk jde, ale pouze z TV, repro pres PC nejede, neni v tom nejaky figl jak zakazat zvuk pres HDMI aby sel pres PC repro (pokud je to tedy tim), diky za kazdou pomoc :)
MlokCZ (636)|1.6.2010 14:34
V případě ATI grafiky máš pak v systému dvě zvukovky a pokud chceš zvuk dostat i ze zvukovky na desce (nebo pokud máš samostatnou zvukovku), tak v programu, kde přehráváš video musíš vybrat tu druhou zvukovku než tu ATI.
Pokud ve správci zařízení zakážeš ATI zvukovku, tak tím to pořešíš většinou taky, protože většina přehrávačů když tu poslední použitou zvukovku nemají, tak se přehodí na jinou dostupnou.

Já mám třeba nastavenou v systému defaultně M-Audio Audiophille 192 a pouze pro přehrávání videa mám nastavenou zvukovku na ATI grafice (protože používám reclock, tak tohle mám nastaveno v reclocku), protože jedině přes tu M-Audio nelze dostat ven 5.1 PCM.

Konkrétní nastavení závisí na použitém přehrávači.
David Lister (405)|1.6.2010 15:32
Tak po delším testování přidám ještě jeden dotaz.

Jde mi o barevné rozsahy. Mám to nastavené tak, že mi všechny videa jednou dobře, černá je černá, bílá je bílá. Včera se mi ale při pouštění videa Imaginarium of Dr. parnassu Alliance 720p stalo, že jsem měl rozsah ořezaný -černá byla šedá a stejně tak i bílá nebyla úplně 100%. Musel jsem použít filtr převádějící 16-235 na 0-255 a pak vše vypadalo normálně. Přitom jsem to přehrával v defaultním přehrávači a použil interní kodek MPC, který používám jako standardní DXVA filtr.
Mám to brát tak, že chyba byla ve videu a tím pádem se tomu člověk občas nevyhne, nebo by mohla být někde chyba v nastavení systému.
ladik1983 (257)|2.6.2010 21:28
diky za rady, zvuk uz z reproduktoru bezi, ale zas mam problem se synchronizaci zvuku, pri prehravani spoustim reclock ale porad se zvuk opozduje pri prehravani v rezimu 24p, nevite jak to nastavit, diky moc za radu
Ales0s (35)|9.6.2010 21:03
Zdravím, mám problém s kvalitou obrazu na TV (1360x768, 60Hz), když vedu obraz z PC. Tmavé oblasti se zobrazují tmavě zelené, a jejich ohraničení je hodně kostrbaté (čtverce).
Z PC vedu signál z DVI pomocí redukce na HDMI a dále HDMI kabelem (3 metry), zvuk zvlášť. Když stejné video nahraji na flešku a pustím v TV, tak je obraz normální, takže filmem ani TV to nebude.
Nemáte někdo zkušenosti s touto chybou? Nevím jestli je problém v kabelu, redukci, nebo někde v nastavení.
Díky předem za odpověď.
Ukázka.JPG
cadi (4)|7.9.2010 02:27
Zdravim vsechny,

mam doma nove notebook Asus g73 a plasmu Panasonic Viera. Mam je propojene HDMI kabelem a prenos funguje vyborne. Mam s tim akorat jediny problem a sice, ze pracovni plocha v televizi je vetsi nez zobrazovana plocha v notebooku.

V notasu mam grafiku ATI Mobility Radeon HD 5870 a jako OS Windows 7 Ultimate. Zkousel jsem nejak zmenit nastaveni jak pres Ovladaci panely/Zobrazeni, tak pres Catalyst Control Center, ale nikde jsem nenasel moznost upravit si pracovni plochu projektoru/TV, tak aby to zobrazovalo stejne jako pracovni plochu notebooku.

Nevite, kde se to da nastavit?

C.
Pytkin (7947)|7.9.2010 10:18
nepises aky asus g73 mas .. su aj full HD aj s rozlisenim 1600x900 .. ak mas ten mensi , tak to je problem ..
cadi (4)|7.9.2010 13:23
[quote=Pytkin;295700]nepises aky asus g73 mas .. su aj full HD aj s rozlisenim 1600x900 .. ak mas ten mensi , tak to je problem ..[/quote]


V notasu mam rozliseni 1920 x 1080, je to Asus g73jh. Takze to rozliseni je stejne jak pro nej, tak pro televizi...

C.
Pytkin (7947)|7.9.2010 16:15
tak potom by to malo fungovat .. das 1920x1080 , nastavis klonovanie a hotoveeee .. tancime konverzujeme ..
cadi (4)|8.9.2010 21:31
[quote=Pytkin;295743]tak potom by to malo fungovat .. das 1920x1080 , nastavis klonovanie a hotoveeee .. tancime konverzujeme ..[/quote]


No to bychom mohli, kdyby to prave fungovalo...

Bohuzel v TV mam porad vetsi plochu nez v notasu, nevidim listu Hlavniho panelu (stejnou cast i zhora), zleva i zprava neni videt plocha zhruba o rozmeru 2 rad ikon.

C.
garb7 (1189)|9.9.2010 17:37
A co převzorkování obrazu má na to nějaký vliv ?
cadi (4)|15.9.2010 13:11
[quote=garb7;296025]A co převzorkování obrazu má na to nějaký vliv ?[/quote]


Co to je a jak se to dela?
vivid.sk (11472)|15.9.2010 14:28
[quote=cadi;295909]No to bychom mohli, kdyby to prave fungovalo...

Bohuzel v TV mam porad vetsi plochu nez v notasu, nevidim listu Hlavniho panelu (stejnou cast i zhora), zleva i zprava neni videt plocha zhruba o rozmeru 2 rad ikon.

C.[/quote]

velakrat rieseny problem (aj tu na strankach).

Mas 2 moznosti, kde bude problem.

1) TV - treba nastavit zobrazenie "Just scan", alebo "fit to page" (v Samsungoch, alebo LG je default nastavenie ine, preto to zobrazuje s orezom. Predpokladam, ze aj pri inych znackach moze byt podobny problem)

2) v PC vid prispevok:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=271929
Duba30 (2)|12.10.2010 22:02
Dobrý den,
mám LCD televizi : LG 37LH7000 koupil sem i jí záměrně k tomu, abych jí mohl propojit s PC kvůli hraní her. Jenže nastal problém! Když propojím PC s televizí do HDMI vstupu tak mi to v PC píše, že televize nepodporuje HDCP. Nevíte někdo jestli to jde odstranit nejakým patchem, který nahraju do TV nebo něco takového??
vivid.sk (11472)|12.10.2010 23:28
Duba30> to je zrejme nejaky nezmysel. Vsetky TV by mali podporovat HDCP, inak by tam nemuseli byt ziadne HDMI vstupy.

Skor je mozne, ze TV karta nejakym pricinenim nedetekuje spravne typ zariadenia (skus aktualizovat ovladace na grafike, pripadne prezriet nastavenia)
Duba30 (2)|13.10.2010 22:58
vivid.sk> Tak to je zajímavý.. ovladače na grafice mam aktualizovaný grafiku mam Nvidia GTX 280.. včera jsem se v tom hrabal a v Ovládacích panelech Nvidia kde si můžu nastavit různé věci na grafice a monitoru atd.. tak tam je okínko "stav HDCP" a když na to kliknu tak to vyhodí, že TV nepodporuje funkci HDCP tak to fakt nechápu.
Přitom televize má 4 HDMI vstupy tak nechápu proč to nepodporuje.
Ale když PC propojim s TV přes VGA kabel tak to normálně funguje a můžu hrát hry, ale bohužel nejsou ve FULL HD a to mi docela vadí :((
Bohužel vůbec si nevím rady :(( Poraďte prosím
vivid.sk (11472)|13.10.2010 23:59
Skus pouzit iny HDMI vstup (na prepojenie s TV sa obykle odporuca pouzit jeden uvedeny v manuale).

Ja mam takisto kartu NVIDIA a v tej istej zalozke stav HDCP mam uvedene ze HDCP je OK.
Nowi (22)|13.11.2010 16:33
Zdravím, už jsem jednou svůj problém na toto fórum psal, jenže asi ne do moc sledovaného tématu, tak doufám, že se nebudete zlobit, že se zeptám ještě jednou na lepším místě.

Mám svojí televizi LG 42LD550 propojenou se svým pevným PC jako sekundární monitor. Kabel používám HDMI-HDMI 10m ClickTronic a redukci z dvi na hdmi originální od ati(zvládá přenést i zvuk). Grafickou kartu mám ATi HD4850 s nejnovějšími catalysty. Zvuk posílám přes optiku zvukovkou Asus Xonar DS do domácího kina.

Bohužel u přehrávání videa mám neustále problém s jeho sekáním. U některých filmů si všimnu jemného seknutí třeba jednou za minutu což mi opravdu nevadí, ale u některých videí je to sekání tak extrémně viditelné, že se na to nedá koukat.

Tento problém jsem zkoušel řešit nejrůznějšími způsoby, které mi lidi poradili a nebo, které jsem na forech našel.
1. Nastavuji výstupní frekvence podle fps filmů, což je většinou 24Hz protože většinu videa mám blue ray ripy.

2. Zkoušel jsem nejrůznější přehrávače a kodeky a nastavovat jiné typy renderování, synchronizace a frame time corection. Defaultně používám media player classic HC s kodeky ffdshow.

3. Zkusil jsem u MPC-HC použít ReClock (bohužel zde si nejsem jistý že jsem vše nastavoval správně) a taky bez účinku. Ikonka hodin byla vždy zelená(dobrá frekvence k filmu) a po různých změnách fps ať u audia nebo videa se nic nezměnilo. Když v MPC zapnu Display Stats tak tam jsou jednotlivé výkyvy na grafu dobře vidět i když následné zpomalení videa zase ne (myslím, že zrovna to zpomalení je násladek desynchronizace audio a video stop).

4. V ovladačích grafické karty jsem nic extra neobjevil. Nastavení televize jako primárního monitoru taky nepomáhá.

5. Televizi jsem nastavoval různými způsoby. Buď jsem ji nechal v režimu Hra nebo jsem zkoušel při 24Hz vypínat a zapínat funkci Real Cinema 24p. 100Hz TrueMotion tomu nijak nepomáhá, spíš naopak.

6. U her, po sekání ani vidu ani slechu (výstup nastavený na 60Hz).

Už jsem z toho docela zoufalý, protože většině lidí, kterým se to také stávalo stačila některá z těch věcí co už jsem vyzkoušel a bylo po problému.
Kdo o tom něco ví, prosím napište mi. :(
panasonic650 (1124)|13.11.2010 17:27
Necital som uplne vsetko co si pisal a tak moze byt hlupost co pisem, ale skus pripojit iba TV. Vybechaj monitor... odpoj ho. A potom napriklad v Media Player Classic nastav nech sa pri full screen zmeni rozlisenie a frekvencia na tu v ktorej je film (avi).
Nowi (22)|14.11.2010 18:59
[quote=panasonic650;307090]Necital som uplne vsetko co si pisal a tak moze byt hlupost co pisem, ale skus pripojit iba TV. Vybechaj monitor... odpoj ho. A potom napriklad v Media Player Classic nastav nech sa pri full screen zmeni rozlisenie a frekvencia na tu v ktorej je film (avi).[/quote]

Ahoj, částečne mi tvoje rada pomohla. Nechal jsem v grafické kartě zapojenou jen televizi a počítač nastartoval. Když jsem u MPC nastavil, aby si měnil výstupní frekvence sám podle videa, sekání bylo extrémní a permanentní.
Když jsem ale zkusil frekvenci nastavit ručně v ovladačích, sekání se prakticky zmizelo.
Pak jsem připojil zpátky monitor a sekání se znovu objevilo :( Vím, že tohle je téma o HTPC kde je většinou připojena jen televize, ale nevíte někdo co s tím?
panasonic650 (1124)|14.11.2010 21:35
Ja zatial neviem... jedine co viem ze ja som odpojil kvoli tomu monitor aby som tomu zabranil. Ked budes vediet... rad sa to dozviem ;)
vivid.sk (11472)|14.11.2010 21:51
nowi> Ak nastavis len TV ako jediny zobrazovac (vypnes klonovanie; = jediny monitor musi byt TV) robi to tiez?
Nowi (22)|15.11.2010 07:59
Televizi mám normálně nastavenou na rozšíření plochy. Pokud jsem udělal to co si říkal, problém přestal. Pak jsem znovu zkoušel ponechat jako primární monitor televizi a taky to nedělalo. (Nevím čím to, možná jsem v minulsti něco špatně nastavoval). Každopádně se dá říct, že je problém vyřešen co? :) Sice mi to příjde trochu nepraktické a pokaždé změně mi to přehází všechny ikony na ploše :( ale pokud není jiná možnost asi se s tím smířím.
tomrab (6)|21.11.2010 16:10
a co říkáte na toto řešení

Bezdrátové propojení PC a TV
21 Duben 2010, počet zobrazení: 705

hanshin-uwb-box Zařízení Icreon HUWB-3000Kit – výrobce Hanshin, umožňuje bezdrátové video a audio přenosy, přičemž k přenosu dochází pomocí Ultra-Wideband technologie. Nejzajímavějším využitím bude asi bezdrátové propojení PC (se standardním USB portem) a televizorem vybaveným HDMI konektorem. Zařízení dokáže přenášet video v HD kvalitě – 720p, audio pak jako vícekanálový záznam stereo. Icreon HUWB-3000Kit dokáže bezdrátově propojit i PC s monitorem, reproduktory, nebo projektorem. Cena zařízení, bohužel známá není, na trhu se objeví už letos.
vsp (704)|22.11.2010 01:53
drát je drát... preferuji propojení přes LAN, než wireless...
palisandr (14)|5.12.2010 16:24
Ahoj, prosím o radu. Jakým způsobem propojit grafickou kartu v PC s LCD (led) TV, abych ji mohl používat jako monitor na hraní her? Grafika je 8800GT, 2xDVI, televize má 4xHDMI a VGA. Koupit HDMI kabel a redukci DVI na HDMI nebo VGA kabel a redukci DVI na VGA? Nebo nějak jinak? Díky
Nowi (22)|6.12.2010 21:10
Myslím, že hdmi kabel a redukce na DVI bude v dobrá volba. Každopádně tohle bys na tomto foru měl v mžiku najít kdyby ses aspoň snažil ;)
panasonic650 (1124)|7.12.2010 13:06
[quote=palisandr;312449]Ahoj, prosím o radu. Jakým způsobem propojit grafickou kartu v PC s LCD (led) TV, abych ji mohl používat jako monitor na hraní her? Grafika je 8800GT, 2xDVI, televize má 4xHDMI a VGA. Koupit HDMI kabel a redukci DVI na HDMI nebo VGA kabel a redukci DVI na VGA? Nebo nějak jinak? Díky[/quote]

DVI na HDMI (je to vlastne to iste v ruzovom a niektore karty ho maju pribaleny, mozno ho ma tvoj kamos v supliku)
dvi-hdmi.jpg
palisandr (14)|7.12.2010 23:00
Díky za radu, dnes jsem vyzkousel, je to ok.
Slamka (33)|4.2.2011 15:28
Prosim o pomoc s mojim problemom.
Mam LED LCD TV Samsung UE46C7000 a k nemu zostavene HTPC (ASUS AT5IONT-I Intel Atom D525 + ION2 grafika, 2GB RAM).

Po pripojeni HTPC k TV cez HDMI kabel (3m) vidim plochu rozcapenu, orezanu z kazdej strany cca o cca 1cm (spodna win lista odrezana, lave ikony su len polovicne,...) - to sa poriesi jednoducho, nastavim v TV obraz na "fit screen". Vyriesene.

Hlavnym mojim problemom je ze po spusteni HD videa dochadza k nahodnemu jemnemu sekaniu tohto videa.
Cital som tu o tom vela, ale fakt netusim kde co spravne nastavit, uz mi pride ze som skusal vsetko. Ovladace nVidia mam najnovsie.

A co je uplne zvlastne, po pripojeni do HDMI1/DVI portu na TV (kde jedine by malo vraj byt PC pripojene) a jeho "pomenovani" PC mi obraz zosedne, akoby som cez cely desktop pretiahol sivy filter. Doslova to degraduje kvalitu obrazu.
Co s tym? Uz sa s tym trapim mesiac a stale som nenasiel rozumne riesenie.
panasonic650 (1124)|4.2.2011 16:08
To vyzera na problem karty v PC. Ja mam ATI a tak neviem ci to plati. Skus pohladat "overscan" slovo k tomu "natiahnutiu".
Slamka (33)|5.2.2011 00:51
Tak ja uz fakt neviem, skusal som vsetko co som sa docital - nechaval telku v rezime 16:9 a zmensoval plochu jazdcami, dal TV do rezimu fit screen, znizovanie frekvencii,... A video sa mi stale zasekava. Kto poradi?

Co sa tej farby tyka, zistil som ze ma na to vplyv frekvencia. Pri 60Hz a rezime HDMI vstupu PC su farby sedive, pri 50Hz su ostre a ziarive. Ked vypnem PC rezim, su farby pomerne v pohode aj pri 60Hz.
Slamka (33)|7.2.2011 13:44
Mam blbu otazku - moze mi TV "nestihat" prijimat signal HDMI-HDMI kablom z PC do portu HDMI1/DVI??? A preto sekat videa??
Podla manualu sa totiz PC ma pripajat DVI/HDMI kablom a zvuk sa pripojit zvlast.. Lenze zial nemam prevodnik HDMI/DVI a kupovat ho kvoli nejakemu testu je asi skoda 8e...
vivid.sk (11472)|7.2.2011 15:09
Nepises o aky typ videa ide.
Nastav si 24Hz pre fps, video pojde plynulo ako zdroj. I ked pojem "sekanie" sa moze vysvetlovat rozne, o co presne ide?
Slamka (33)|7.2.2011 20:42
Ako som pisal o par prispevkov vyssie..
Mam Samsung UE46C7000 a k nemu HTPC Intel Atom s ION grafikou.

Ked pripojim HTPC do HDMI1 portu (nastavim aj jeho nazov na PC) a pustim HD video 1920x1080 alebo aj nizsie, tak obraz mi seka. Nie ako ked nestiha procesor a su rozhasene kodeky, ale proste z casu na cas sa zastavi, potom poskoci a ide dalej. Najviac to vidno na scenach kde sa pohybuje napriklad vrtulnik nad mestom, lietadlo krajinou a podobne.
Skusal som aj ine PC, aj stvorjadro, sekalo to rovnako.

Teraz som skusil rozlisenie PC 1920x1080 @ 24Hz, seka rovnako.
Ako inak 24Hz nastavit, ake fps?

Vsetky "vylepsovace" obrazu mam vypnute, Anynet tiez, proste zaklad...