Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení HTPC s LCD TV - která kombinace vstupů a výstupů

Radeq_shw (41)|21.11.2007 16:59
Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o radu, jak nejlépe propojit můj HTPC s mou novou LCD televizí.
Můj HTPC obsahuje základní desku Asus M2NPV-VM, která má tyto výstupy: D-SUB (VGA), DVI, AV (kompozitní video), s-video, RGB (resp. komponentní signál Y/Pb/Pr).
Má televize Samsung LE37M87BD (jestli jsem něco nepřehlédl) obsahuje tyto vstupy: HDMI, D-SUB (VGA) a RGB (resp. komponentní signál Y/Pb/Pr).
Zajímalo by mě, která kombinace vstupů a výstupů (pomocí různých propojovacích kabelů nebo redukcí - např. DVI-HDMI) je nejoptimálnější z hlediská kvality video signálu a funkcí podporovaných televizí.
Děkuji mockrát
Majlk (161)|21.11.2007 17:05
Samozrejme dvi-hdmi,o tom neni pochyb,jedine tak budes mit stoprocentne digitalni obraz.Akorat zvuk musis do televize privest jinym kabelem,a nebo poustet pres bedny.
plikous (62)|29.12.2007 01:30
Jak rika kolega, nejlepsi by bylo DVI-HDMI, ale muze se stat, ze nebudes schopnej na HTPC nastavit rozliseni, tak aby ti to slapalo dohromady s TV. Me se to na moji LCD Samsung(s PC) nepovedlo, bud byl obraz maly nebo naopak velky a nebo rozmazany. Reseni je D-Sub, ten funguje spolehlive a obraz je perfektni.
Suleky (30)|11.1.2008 11:47
no ja taky na Philpsu 7862 bojuju dvi-hdmi
mela by podporovat PC rozlišení 1360x768 1:1 ale nedari se...
podle me umi jen Rozlišení 720p, 1080i, 1080p
Inazuma (71)|29.1.2008 11:55
Také s tím mám nějaké problémy.

Samsung LE37M87BDX mám propojené s PC graf. kartou MSI ATI HD2600XT pomocí ATI redukce DVI-HDMI.
Obraz i zvuk jedou normálně. Obraz je ostrý. TV info hlásí 1920x1080 @60Hz

ALE:
Pokud si pustím nějaký film nebo televizní vysílání (DVB-T karta), pozoruji jakési "cukání". Hlavně je to vidět, když jedou titulky nebo když se obraz posunuje. Hrásně je to vidět na čt24, kde běží vodorovně text zpráv.

Když změním frekvenci zobrazení na 50Hz, tak toto cukání na ČT24 zmizí, ale obraz je zase mimo plochu displeje - neodpovídá rozlišení obrazovky, není vidět panel ani okraje oken. Nejde to bohužel nějak nastavit - měřítko v ATI nastavení je uzamčené (funguje pouze při 60Hz).

Normální vysílání přes DVB tuner televize to nedělá.

Máte nějakou radu?
robert.kotasek (777)|29.1.2008 12:07
Inazuma: mozna je to mimo misu, ale zkousel jsi zaskrtnou v CCC 3:2 pullldown, nebo neco obdobneho... zkus si pohrat v ccc mozna tam najdes i odpoved...
Inazuma (71)|29.1.2008 13:08
[QUOTE=robert.kotasek;163585]Inazuma: mozna je to mimo misu, ale zkousel jsi zaskrtnou v CCC 3:2 pullldown, nebo neco obdobneho... zkus si pohrat v ccc mozna tam najdes i odpoved...[/QUOTE]

tuto volbu ani nějakou jinou, která by pomohla jsem nenašel
-Vl- (366)|29.1.2008 13:14
[QUOTE=Inazuma;163583]Také s tím mám nějaké problémy.

Samsung LE37M87BDX mám propojené s PC graf. kartou MSI ATI HD2600XT pomocí ATI redukce DVI-HDMI.
Obraz i zvuk jedou normálně. Obraz je ostrý. TV info hlásí 1920x1080 @60Hz

Když změním frekvenci zobrazení na 50Hz, tak toto cukání na ČT24 zmizí, ale obraz je zase mimo plochu displeje - neodpovídá rozlišení obrazovky, není vidět panel ani okraje oken. Nejde to bohužel nějak nastavit - měřítko v ATI nastavení je uzamčené (funguje pouze při 60Hz).

Máte nějakou radu?[/QUOTE]

Musíš nastavit na televizi Formát místo 16:9 Pouze skenování. Pak obraz budeš vidět celý.
Inazuma (71)|29.1.2008 17:47
[QUOTE=-Vl-;163602]Musíš nastavit na televizi Formát místo 16:9 Pouze skenování. Pak obraz budeš vidět celý.[/QUOTE]

Tak toto pomohlo. Ještě bylo potřeba odstranit název HDMI2 vstupu, aby si TV nemyslela, že je připojené PC. Potom bylo možné nastavit "pouze skenování".

Text na ČT24 jede už plynule. Ještě to otestuju, jestli to zase nezlobí jinak, ale asi to bude ono.
1920x1080 @50Hz

Dík.
Inazuma (71)|6.2.2008 15:17
Tak s tím pořád bojuji.
Dokonalosti se asi nedočkám.

Záleží na tom, kolik snímků za sekundu má přehrávaný soubor.

TV vysílání jich má 50, proto při jiné frekvenci zobrazení dochází ke škubání. Při stejné frekvenci je obraz vpořádku (viz. příspěvky výše - text na ČT24).

Ale např. většina filmů v HD rozlišení má 24 fps (23,98 fps), což při nastavení frekvence 50Hz opět způsobuje škubání. Spraví to nastavení na 24Hz. Pak se ale zase rozhodí to sledování TV.

Bylo by super, kdyby aplikace, která video přehrává, automaticky přepla i obnovovací frekvenci obrazu podle videa.

Nevíte někdo o něčem, co by pomohlo?
-Vl- (366)|6.2.2008 16:26
Jakorát co to trochu může ulehčit jsou profily v Catalyst Control Center pro jednotlivé nastavení. Ty se pak dají spouštět i pomocí zástupců nebo klávesových zkratek. Do profilu se dá zařadít i spuštění aplikace. Takže si můžeš vytvořit více zástupců které spustí i přehrávač s potřebným nastavením obnovovací frekvence.
mtucek (26)|17.2.2008 16:19
[QUOTE=Suleky;161550]no ja taky na Philpsu 7862 bojuju dvi-hdmi
mela by podporovat PC rozlišení 1360x768 1:1 ale nedari se...
podle me umi jen Rozlišení 720p, 1080i, 1080p[/QUOTE]

Ahoj, mam tu samou televizi a ted resim propojeni s notebookem Lenovo T61, ktery ma Intel(R) Graphics Media Accelerator 965. Nedari se mi za boha ani pres PowerStrip nastavit v TV nativni rozliseni! Nevite jak na to? Nezjistil jsem ani jake paramtery zadat do PowerStripu pro vytvoreni osobniho ovladace. Myslim tim front porch, sync with, back porch, polarita, obnovovaci frekvence a frekvenci bodu.

Pomuze mi nekdo zkuseny? Predem diky. :)
radon (142)|7.7.2008 09:58
pls jak propojujete HTPC s TV a zároveň i receiverem ?
Totiž HTPC má jediný HDMI výstup a přitom pro 60% času by mně stačilo audio pouštět přes reproduktory TV. Receiver bych zapínal jen občas na některé filmy.
Lze na to využít další HDMI port na TV, který by sloužil jen jako audio výstup pro receiver ? Nebo jsou HDMI vstupy/výstupy na receiverech ve vypnutém stavu průchozí ?
Aliens_II (380)|7.7.2008 11:03
[QUOTE=radon;184061]pls jak propojujete HTPC s TV a zároveň i receiverem ?
Totiž HTPC má jediný HDMI výstup a přitom pro 60% času by mně stačilo audio pouštět přes reproduktory TV. Receiver bych zapínal jen občas na některé filmy.
Lze na to využít další HDMI port na TV, který by sloužil jen jako audio výstup pro receiver ? Nebo jsou HDMI vstupy/výstupy na receiverech ve vypnutém stavu průchozí ?[/QUOTE]

V TV aby byl HDMI jako audio výstup pro receiver? No to bys chtěl tedy opravdu hodně. To ani neexistuje a ani nejde.

Snad by to šlo jedině zapojit optiku (pokud jej deska má) do receiveru, HDMI do HDMI v TV a nějak to přepínat, nebo někde jsem četl , že v XP snad jde ten zvuk rvát naráz oběma výstupy, ale nevím, nevím.
brutus (56)|29.7.2008 09:17
Rozhoupavam se k upgrade prastare TV (70cm Nokia cca 15let stara :) a hodlam to spojit s postavenim HTPC.
Pouziju tenhle mobo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (AMD780G chipset - ma to na sobe HDMI, DVI i optiku).

Zapojeni si predstavuju:

HDMI do televize (az si teda nejakou vyberu - zatim je favorit Pana TH-50PX8E)
Optiku do recieveru (mam sice starsi ale mne plne vyhovujici 5.1 Sony s DTS)

Je to takhle "spravne"? :)
Radoo (1302)|3.8.2008 21:38
[QUOTE=brutus;186101]Rozhoupavam se k upgrade prastare TV (70cm Nokia cca 15let stara :) a hodlam to spojit s postavenim HTPC.
Pouziju tenhle mobo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (AMD780G chipset - ma to na sobe HDMI, DVI i optiku).

Zapojeni si predstavuju:

HDMI do televize (az si teda nejakou vyberu - zatim je favorit Pana TH-50PX8E)
Optiku do recieveru (mam sice starsi ale mne plne vyhovujici 5.1 Sony s DTS)

Je to takhle "spravne"? :)[/QUOTE]

To by mohlo běhat, je radost dnes stavět HTPC ! :)
Já to měl před dvěma rokama o moc těžší a hlavně o moc dražší.
Sokolus (51)|1.9.2008 15:07
Nazdar vsem!Uz jsem se zkousel ptat na jinem vlaknu,ale zatim se mi nedostalo odpovedi.Mam propojene pc s PFL7603 pres dvi-hdmi.Prvni problem,fungovalo to jen na hdmi slotu c.2 a na bocnim hdmi.Reklamace? Dale obraz je automaticky prepnut na rezim NEPREPOCITANY a kolem obrazu jsou dost siroke cerne pruhy.Kdyz uz se mi podarilo rozjet obraz v automatickem formatu byl kolem taky cerny ram,ale uz jen cca 1 cm.Tusi nekdo v cem je problem?
theedge (96)|10.9.2008 12:42
Ahoj. Chci se zeptat na možnost propojení PC s TV na delší vzdálenost (cca 8,5m dlohý kabel). PC bude umístěno v protějším rohu místnosti než TV. Na grafice v PC mam dva DVI výstupy (GeForce 8800GT), TV bude Panasonic TH-42PX80E.
Dělám rekonstrukci bytu a chci si tam už nachystat kabeláže. Existuje tak dlouhý DVI-HDMI kabel ? A co zvuk ? Jsou i nějaké jiné možnosti ?
Dík moc za radu a tipy.
Pytkin (7947)|10.9.2008 13:09
ja mam 10m hdmi-hdmi a funguje bez problemov .. ziadny specialny .. 1000 korun stal ..
Commanche (51)|10.9.2008 14:39
ja mam 10m DVI-HDMI a taky ok, dokonce jsem vzal ten nejlevnejsi za cca 600,- tusim ;)
theedge (96)|10.9.2008 15:46
[QUOTE=Commanche;191099]ja mam 10m DVI-HDMI a taky ok, dokonce jsem vzal ten nejlevnejsi za cca 600,- tusim ;)[/QUOTE]

Aha ... taky jsme nad tim premyslel a taky me zajimalo jaky vliv ma na tu delku ta kvalita toho kabelu. Pujdu tim kolem zasuvek 220V.
artam (1147)|10.9.2008 18:47
[QUOTE=theedge;191105]Aha ... taky jsme nad tim premyslel a taky me zajimalo jaky vliv ma na tu delku ta kvalita toho kabelu. Pujdu tim kolem zasuvek 220V.[/QUOTE]

Pri lacnych 10m kabloch je to loteria, jeden moze fungovat na 100% a druhy moze mat problem to rozchodit. Pokial je moznost, tak radsej treba take dlhe kable najprv vyskusat.

Kvalita je u dlhych kablov podstatna, rozhoduje kvalita tienenia, parazitne kapacity, seriova indukcnost atd... to vsetko ma potom vplyv na to, ci sa ten signal z jedneho konca dostane v akceptovatelnej podobe na druhy koniec kabla.
Commanche (51)|11.9.2008 20:42
Zasuvky nevadi, ja kabel tahnu kolem pulky obyvaku, kolem 3 zasuvek a cca 4 metry soubezne s kabelem s 220V :)
killeriq (68)|22.9.2008 19:56
Zdravim,

Mam v plane si kupit LG 42LG6000 alebo Samsung LE40A656 a xcem si to napojit na PC ako monitor a na Nintendo Wii zaujimalo by ma ako je to s rozlisenim bude to 1920x1080? ako na tom vyzera PC desktop, citanie na nete a podobne....pripadne ak by niekto mohol spravit detailne fotoz ako ten obraz vyzera...

Alebo budem muset ist do nejakeho shopu s bookom to ist pozret ? :) diik
kornelius (170)|22.9.2008 22:53
killeriqu, kdyz si na to zitra vzpomenu udelam ti foto, cteni na netu by slo ale musis si zvetsit DPI aspon na 120% jinak to je hoodne maly. pouzivam tv jako monitor pro htpc a pohoda.
killeriq (68)|23.9.2008 13:05
[QUOTE=kornelius;192757]killeriqu, kdyz si na to zitra vzpomenu udelam ti foto, cteni na netu by slo ale musis si zvetsit DPI aspon na 120% jinak to je hoodne maly. pouzivam tv jako monitor pro htpc a pohoda.[/QUOTE]

oo super moc mi to pomoze ;) ked tak rovno posli sem [email]killeriq@gmail.com[/email]

Myslis ze je to lepsie ako ten LG 42" 6000 scarlett?

diki
kornelius (170)|23.9.2008 20:32
Tak foto behem tydne dodam ted jsem v praci cely dny a to posledni kdyz prijdu domu je fotit tv... promin.

S LG zkusenosti nemam ani nikdo znamy v okoli ji nema tak neporadim.
tomas198 (2)|28.9.2008 18:22
Vážení, mám problém se zapojením HTPC - Plasma Samsung. Propojení s plasmou je pomocí HDMI a plasma s receiverem optikou. Bohužel se mi za živého boha (pardon) nedaří dostat do receiveru prostorový zvuk 5.1. Pravděpobně je problém ve výstupu z integr. zvukové karty, kde mám volbu 5.1 pouze u SPDIF a u výstupu HDMI pouze výstup stereo. Zkoušel jsem měnit ovladače, ale nic nepomohlo. HDMI by dle mých info mělo umět přenos prostorového zvuku. Nemá někdo radu? Předem díky.
Aliens_II (380)|29.9.2008 13:41
[QUOTE=tomas198;193590]Vážení, mám problém se zapojením HTPC - Plasma Samsung. Propojení s plasmou je pomocí HDMI a plasma s receiverem optikou. Bohužel se mi za živého boha (pardon) nedaří dostat do receiveru prostorový zvuk 5.1. Pravděpobně je problém ve výstupu z integr. zvukové karty, kde mám volbu 5.1 pouze u SPDIF a u výstupu HDMI pouze výstup stereo. Zkoušel jsem měnit ovladače, ale nic nepomohlo. HDMI by dle mých info mělo umět přenos prostorového zvuku. Nemá někdo radu? Předem díky.[/QUOTE]

Jestli náhodou není problém s tím, že ten prostorový zvuk chceš vytáhnou z televize, kterážto je max. stereo.
Co tak zkusit propojit optikou tvé HTPC a receiver?
taziiik (2)|29.9.2008 17:57
[QUOTE=kornelius;192757]killeriqu, kdyz si na to zitra vzpomenu udelam ti foto, cteni na netu by slo ale musis si zvetsit DPI aspon na 120% jinak to je hoodne maly. pouzivam tv jako monitor pro htpc a pohoda.[/QUOTE]

Zdravim, pripojil jsem v Datartu notebook Acer s integrovanou grafikou Intel k LE40A656 pres HDMI a po nastaveni rozliseni 1920x1080 na nb se na TV objevil obraz na kazde strane cca o 1cm oriznuty, proste jakoby se rozliseni 1920x1080 na full HD TV nemohlo vejit. Ptal jsem se prodavace jak je to mozne a zda to neni v nastaveni TV a ten mi rekl, ze to takhle delaji vsechny LCD a plasmy co zkousel???? Pote jsem pripojil nb k nejake 40" LCD TV LG a opravdu to bylo stejne.

Pokud by mi prodavac netvrdil, ze mu to delalo taky na kazde fullHD TV, tak bych asi hledal, zda to neni nastavenim graficke karty v nb, ale protoze nebyl cas, tak jsem to sbalil a sel domu.

Je nejaky jiny duvod nebo omezeni, proc by se nastaveny obraz v rozliseni 1920x1080 nemohl zobrazovat na fullHD TV presne pixel na pixel?
killeriq (68)|29.9.2008 22:34
2 taziiik:

Uhmm to je zaujimave teeda. Na tom booku mas HDMI vystup? ci si to riesil nejako cez redukciu? Btw aky bol obraz? desktop a tak je to fajn na pracu? ci je to skor len na pozeranie a nejake hranie, dik
taziiik (2)|30.9.2008 17:07
[QUOTE=killeriq;193807]2 taziiik:

Uhmm to je zaujimave teeda. Na tom booku mas HDMI vystup? ci si to riesil nejako cez redukciu? Btw aky bol obraz? desktop a tak je to fajn na pracu? ci je to skor len na pozeranie a nejake hranie, dik[/QUOTE]
Na nb je HDMI konektor, TV byla pripojena HDMI kabelem, obraz byl na TV orezany na vsech stranach, tzn. dole z listy byla videt horni cast, tlacitko Start vlevo dole bylo videt pouze kousek, pokud jsem spustil aplikaci, tak horni lista se zmensovacim, maximalizacnim a uzaviracim tlacitkem nebyla videt.
Moje idea je pouzivat muj HTPC prevazne jako TV recorder, movie, DVD popr. BluRay player, nejake obycejne hry a I-net. Myslel jsem ale, ze fullHD TV s rozlisenim graficke karty 1920x1080 nebude mit problem, ted jsem si malinko nejisty, zda je to vubec mozne nebo aspon u nekterych znacek fullHD TV.
jah7 (37)|1.10.2008 13:32
Nedavno som to riesil tiez. Skus zmenit frekvenciu pri tomto rozliseni zo 60 Hz na 50. Mne to pomohlo.
jamilarov (6)|2.10.2008 02:27
taziiik: Abys videl celou plochu, tak tv musi umet 1:1 pixel mapping a je mozne to aktivovat v jejim nastaveni. To snad uz dneska zvladnou vsechny novejsi tv. Mam takhle propojene pc s lcd Sony W4500 a bez problemu. Prodavaci v Datartu jsou kapitola sama pro sebe, od nich rady urcite nee.
tomas198 (2)|5.10.2008 20:17
[QUOTE=Aliens_II;193696]Jestli náhodou není problém s tím, že ten prostorový zvuk chceš vytáhnou z televize, kterážto je max. stereo.
Co tak zkusit propojit optikou tvé HTPC a receiver?[/QUOTE]

Toho jsem se bál, ale trochu mě mate i ten zmiňovaný výstup přes HDMI pouze ve stereu. Optika je sice řešení, ale je to další kabel navíc. Každopádně díky.
killeriq (68)|16.10.2008 20:06
[QUOTE=kornelius;192757]killeriqu, kdyz si na to zitra vzpomenu udelam ti foto, cteni na netu by slo ale musis si zvetsit DPI aspon na 120% jinak to je hoodne maly. pouzivam tv jako monitor pro htpc a pohoda.[/QUOTE]

stale nic? :) bolo by to fajn...dik
Crashta (3)|12.11.2008 21:18
[QUOTE=jamilarov;194247]taziiik: Abys videl celou plochu, tak tv musi umet 1:1 pixel mapping a je mozne to aktivovat v jejim nastaveni. To snad uz dneska zvladnou vsechny novejsi tv. Mam takhle propojene pc s lcd Sony W4500 a bez problemu. Prodavaci v Datartu jsou kapitola sama pro sebe, od nich rady urcite nee.[/QUOTE]
ale ta lcd tv nejede v 1920 na 1080, i kdyz tam strkam (pres PC) fullHD, tak se rozliseni zmensi a obraz porad je to interpolovany. Me to teda nefunguje ve fullHD. Pls porad co s tim. Dik
mirror73 (8)|13.11.2008 11:18
Ahoj

Zkoušel jsem najít odpověď, ale nebyl jsem úspěšný. Zakoupil jsem plasmu Panasonic TH-37PX80. Propojil jsem ji s PC (ATI HD 4670, přímo má výstup HDMI) HDMI kabelem (3m) do vstupu HDMI 1.
Na PC jsem nastavil druhou obrazovku na rozlišení 1280x720.

Všechno funguje krásně (obrz i zvuk v TV mám přímo přes HDMI), ale mám dva problémy.

1) na TV se mi zobrazuje tenký černý rám okolo obrazu (cca 1cm). Pokud přepnu na jiný zdroj, analog/digitál UPC, obraz je od okraje k okraji. Nevíte čím by tomohlo být
2) nemám zatím žádné zkušenosti s HDMI, ale zapojení kabelu mi "ukradne" zvuk z PC. Nezkoušel už to někdo? Jak zachovat zvuk na PC? Nebo alespoň jak jej přepínat. Spravil jsem to jen tak, že jsem vytáhl kabel z PC a to mi přijde dost nepohodlené.
mirror73 (8)|13.11.2008 23:27
ad1) tak jsem zjistil, ze po HDMI (v mém konkrétním případě) zapne plasma automaticky obraz 16:9 (což je pochopitelné), ale pro mě ne zcela pochopiteln je, že to není přes celou obrazovku. Naštěstí manuální volba zoom2 už zaplní celou obrazovku a upravením obrazu v přehrávači mám vše tak akorát.

ad2) stále netuším co s tím zvukem
Inazuma (71)|14.11.2008 10:15
Mám v HTPC grafiku ATI HD2600 a FullHD Samsung LE37M87.
Problém se špatným zobrazením (obraz nebyl 1:1) byl v tom, že v ovládání grafiky ATI (Catalist Control Center) je po připojení na TV přes HDMI standardně nastavené špatně měřítko (nebo jak se to jmenuje). Po manuálním posunutí na 0 je obraz konečně po celé ploše panelu a 1:1 (krásně ostrý). Dá se to i uložit do profilů. Uložit se mi to nepodařilo jen u 24Hz. Vždy to musím v CCC ručně nastavit.
Inazuma (71)|14.11.2008 10:21
[QUOTE=mirror73;201666]
2) nemám zatím žádné zkušenosti s HDMI, ale zapojení kabelu mi "ukradne" zvuk z PC. Nezkoušel už to někdo? Jak zachovat zvuk na PC? Nebo alespoň jak jej přepínat. Spravil jsem to jen tak, že jsem vytáhl kabel z PC a to mi přijde dost nepohodlené.[/QUOTE]

Zvuk se dá přepínat v Ovládacích panelech - Zvuky a zvuková zařízení - Zvuk (vyberte požadovanou zvukovku). Je to pro WinXP, Vistu nemám, ale bude to asi nějak podobně.
Komi.xxx (5)|16.11.2008 19:26
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké maximální možné rozlišení lze přenášet z notebooku přes S-video do TV (také s S-video)?
mirror73 (8)|17.11.2008 21:48
[QUOTE=Inazuma;201900]Zvuk se dá přepínat v Ovládacích panelech - Zvuky a zvuková zařízení - Zvuk (vyberte požadovanou zvukovku). Je to pro WinXP, Vistu nemám, ale bude to asi nějak podobně.[/QUOTE]

Díky za rady. Dnes jsem to mohl vyzkoušet. Nakonec mi to funguje, jen si úplně nejsem jist, jak se mi to tam nakonec podařilodostat.

V ovládacích panelech zvuku jsem to druhé zařízení neviděl. Zkoušel jsem procházet všechno možné, (hlavně povolovat, zakazovat digitáolní výstup zvuku). Teď už tam ATi HD audio vidím a krásně to přepíná zvuky.

Ten pruh skutečně vyřešilo posunutí měřítka v záložce v Catalyst Control Centre (když jsem to procházel před tím, tak jsem to prostě neviděl :)

takže ještě jednou díky
Inazuma (71)|17.11.2008 22:44
[QUOTE=mirror73;202501]Díky za rady. Dnes jsem to mohl vyzkoušet. Nakonec mi to funguje, jen si úplně nejsem jist, jak se mi to tam nakonec podařilodostat.

V ovládacích panelech zvuku jsem to druhé zařízení neviděl. Zkoušel jsem procházet všechno možné, (hlavně povolovat, zakazovat digitáolní výstup zvuku). Teď už tam ATi HD audio vidím a krásně to přepíná zvuky.

Ten pruh skutečně vyřešilo posunutí měřítka v záložce v Catalyst Control Centre (když jsem to procházel před tím, tak jsem to prostě neviděl :)

takže ještě jednou díky[/QUOTE]

TV musí být připojená a zapnutá. Jinak tyto volby nejsou vidět.
mirror73 (8)|17.11.2008 23:46
Ó důležité info. Opět děkuji.

Tak to již chápu, proč jsem to tam občas nenašel :)
Antigos (11)|9.12.2008 16:37
Copa potřebuji od noteboku ,abych si ho mohl propojit se samem 46 656 a dokazal z něho
přehravat filmy v 1080 ? Grafiku nebo to dokáže každý ? A jak řešit zvuk ? Mám domací kino s optickým vstupem ,ale to asi není běžná věc o noteboku že ?
Díky
rkubik (43)|12.12.2008 15:55
[QUOTE=Commanche;191099]ja mam 10m DVI-HDMI a taky ok, dokonce jsem vzal ten nejlevnejsi za cca 600,- tusim ;)[/QUOTE]

Nemuzes prihodit nejaky konkretni link na ten kabel? Potrebuju to taky, cca 10m.

Je jistejsi vzit 10ti metrovy d-sub to d-sub nebo 10m dvi-hdmi ?
kornelius (170)|12.12.2008 23:10
Muzete doporucit opticky kabel kterym propojit HTPC s domacim kinem s optickym vstupem? Diky
prasivka (2)|17.12.2008 10:17
Ahoj, jsem čerstvým majitelem LCD TV SAMSUNG LE46A786 a mám poskládané HTPC, obojí jsem zkoušel zapojit prostřednictvím HDMI kabelu i VGA.
Obraz se zobrazuje správně, ale na obrazovce se po chvilce objeví vodorovné pohybující se pruhy, vypadající jako rušení. Zkoušel jsem připojit také běžné PC DVI-HDMI kabelem se stejným efektem. K TV mám připojení ještě satelitní přijímač DreamBox DM 7020-S klasickým SCARTem a z něj je obraz zcela v pořádku.
Prosím o radu, co by mohlo toto způsobovat. Díky
MlokCZ (636)|17.12.2008 10:58
[QUOTE=Antigos;206069]Copa potřebuji od noteboku ,abych si ho mohl propojit se samem 46 656 a dokazal z něho
přehravat filmy v 1080 ? Grafiku nebo to dokáže každý ? A jak řešit zvuk ? Mám domací kino s optickým vstupem ,ale to asi není běžná věc o noteboku že ?
Díky[/QUOTE]

Ideální situace je připojit TV přes hdmi a zvuk do domácího kina digitálně (ať už optikou nebo přes koax). Optický výstup zvuku má málokterý notebook, ale jsou modely, které ho mají. Některé modely ho pak mají navíc při připojení dokovací stanice. Já mám u notebooku externí zvukovku připojenou přes USB (Audigy NX), kterou už mám dlouho a řeší problém pro každý notebook (neměl jsem digitální výstup na notebooku a teď na novém taky nemám). Z té pak dostanu bez problémů digitální výstup do receiveru (i když už to není teď aktuální, když mám už teď nějaký čas u TV HTPC, tak už notebook k TV nepoužívám).
Pro připojení obrazu přes hdmi potřebuješ DVI výstup (případně přímo hdmi nebo display port - displey porty se teď do novějších modelů dávají poměrně dost, u display portu pak hodíš rodukci na hdmi a je z toho plnohodnotnotný hdmi výstup).
Každopádně pokud notebook ještě nemáš, tak bych nebral nic, co nemá nějaký digitální výstup (a už je jedno jestli dvi, hdmi nebo display port).

No a abys přehrál 1080p filmy, tak tady to je složitější. Můžeš vzít s grafikou, která podporuje DXVA akceleraci, tím pak stačí i opravdu slabý procesor. Jenže problém je v tom, že DXVA není použitelné pro každý film (záleží jak byl film enkódovaný). V praxi toho z novějších ripů více přes DXVA poběží, ale stačí, že nejde sem tam něco a to je problém.
Tedy pak musíš použít dekódování procesorem, který musí být dostatečně výkoný. Pokud vezmeš Core2duo, tak to zvládne každé, i ty níže taktované. U těch slabších ale je nutno použít správný kodek a další nastavení, rozhodně to nezvládne při libovolném kodeku a nastavení.
No a jakmile vezmeš dostatečně výkoný procesor, tak už grafika podporující DXVA není vůbec nutná.