Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TH-42PX70E

carlos_karlos (4)|22.7.2007 09:51
Ahoj,
mate nekdo zkusenost s touto tv. Chtel bych si ji poridit.
KOCOUR65 (653)|22.7.2007 12:46
tv mam asi mesic a pul - co by jsi chtel vedet ?
carlos_karlos (4)|22.7.2007 17:06
Tak tedy. Potrebuju opravdu uprimny nazor.
Uzivatelske menu, jednoduche nebo slozite?
Obraz, zvuk, a jak funguje PIP.
KOCOUR65 (653)|22.7.2007 18:33
tak menu bych rekl ze je prehledne - jednim tlacitkem prepinas vstupy a ktere vstupy nepouzivas tak je muzes zkryt-na panasonic.cz si stahni manual k teto tv- je to v nem dobre videt jak se orientovat v menu- tato tv pip nema akorat muzes zapnout pat- coz je obraz + teletex-tv prideli obrazu i teletextu polovinu obrazovky-obraz je pri sledovani z dvd rekorderu panasonic ,propojen scart rgb a z dvd prehravace samsung,propojen hdmi perfektni- z obou dvd zarizeni totozny-proto nema cenu dokupovat zarizeni s propojenim hdmi-zalezi na filmu , kdyz je dvd komprimovane tak je to na takto velke uhlopricce uz znatelne,ale pri kvalitnim filmu je obraz spickovy-sleduji ze vzdalenosti 2.6m a vpohode-az z 1.5m teprve zaznamenavam jednotlive bunky obrazovky-obraz z analogove kabelovky je oproti dvd o 5O% horsi - obraz je mazli diky sumu v kabelovce-obraz z ditalniho satelitniho prijimace a paketu cs link je skoro jak z dvd- zvuk ma tv uplne uzasny - zretelny a mohutny - da se regulovat visky i hloubky a zapnout nejajy virtualni 3d prostor,kde je zmena patrna ale ne moc postorova-puvodne jsem mel objednanou 37 , ale kdyz po trech tydnech cekani nebyla tak jsem vzal 42 a ted jsem rad-na tv jsme si zvykli a nyni mi prijde jak bezna tv a kdyz ji vidim v obchode tak se mi tam zda hodne mala-ja jsem ji pred 2 mesici kupoval za 36 tisic a nyni se da sehnat lehce pres 30-z tv jsem maximalne spokojen
carlos_karlos (4)|22.7.2007 19:01
Diky za info. Jeste jedna vec. Nektere TV Panasonic sou vybaveny funkci C.A.T.S. Tenhle model ho nema. Je u nej neco podobneho? Myslim manualne nastavitelneho, treba jednim tlacitkem.
A snad posledni. Da se prepinat mezi analogovym a digitalnim tunerem?
KOCOUR65 (653)|22.7.2007 19:22
funkce C.A.T.S. - automatika kontrastu kdy si televize sama zvysuje ci snizuje kontrast dle intenzity okolniho svetla - jak jsem se dozvedel ne kazdemu toto auto rizeni vyhovuje a nekdy je spis na obtiz,takze ho uzivatele stejne vypinaji-u teto tv zmacknes menu a hned dalsi obraz kde je volba KINO,NORMAL a DYNAMICKY-tyto tri prednastaveni jsou nastaveny na ruznou intenzitu svetla-jednotlive mody se jeste daji bud tlumit nebo zviraznit-takze opravdu bohata volba nastaveni kontrastu-na tv ovladaci je tlacitko tv , ktere po zmacknuti prepne tuner bud analog nebo digital-pozemni digital jsem zatim nemohl vyzkouset jelikos tu neni signal-jinak stahni si manual a ten ti odpovi na hodne otazek-jsou tam obrazky vstupu,propojeni,ruznych menu a vse je perfektne oznacene a popsane.
rRici (5)|24.7.2007 09:16
Mě by ještě zajímalo, jak je to se sledováním sportovních pořadů. Opravdu je třeba fotbal nebo hokej na plazmě horší než na kvalitní CRT? Chtěl bych tuhle plazmu, ale na sport koukám hodně a tak bych si nerad pohoršil, protože CRT mám opravdu kvalitní. Koukám docela z blízka (cca 2,5 m).
setres (158)|25.7.2007 14:39
opravdu bude nejlepší zajit do obchodu vidět na vlastní oči. Každý ti na to řekne něco jiného,je ten obraz jinej ale jestli si pohorších nebo polepšíš, to ti asi nikdo nepoví. Záleží opravdu hodně jaký máš zdroj.
Pitomec (10211)|25.7.2007 14:54
[quote=rRici;146462]Mě by ještě zajímalo, jak je to se sledováním sportovních pořadů. Opravdu je třeba fotbal nebo hokej na plazmě horší než na kvalitní CRT? Chtěl bych tuhle plazmu, ale na sport koukám hodně a tak bych si nerad pohoršil, protože CRT mám opravdu kvalitní. Koukám docela z blízka (cca 2,5 m).[/quote]
Koukat na 106cm velký zobrazovač z 2,5m je teda dost úlet... Jinak Plazma se hodí tak někam do hospody kvůli té velikosti, ale domů bych to nechtěl ani zadarmo (mimo jiné i kvůli spotřebě 270W). Zlatý CRTéčko.
itomik81 (19)|25.7.2007 15:28
Jestli se něco někam hodí nebo nehodí záleží jen na tobě, je to o vkusu, zvyku atd. 106 cm z 2,5m může být paráda, když si pustíte film ve vysokém rozlišení přímo úlet, ano. Jo, žere víc, asi tak 2-3x víc než CRT. I když bych rád věděl, jakou spotřebu by měla CRT o úhlapříčce 106 cm viditelných.
KOCOUR65 (653)|25.7.2007 18:34
pitomce na domaci kino je tato velikost obrazovky uplna bomba a s poradnym ozvucenim je to jeste lepsi - 70 cm crt televizi jsem presunul ke klukovi- drive u ni zvuk byl jaksi vetsi jak obraz - az z touto 106cm si pripadas jak v lepsim kine
Pitomec (10211)|26.7.2007 06:53
He, he - bomba je to asi taková, že je to mazanice, protože HD signál k dispozici nemáš a když tam pustíš analog z antény nebo kabelovky, příp. puzzle z DigiTV/UPC Direct (nebo o trochu lepší CS Link/Sky Link), tak se na to nedá dívat (resp. dívat se na to dá v hospodě z hodně velké dálky, a to ještě musí mít dobrý pivo, abys neměl čas na tu Plazmu koukat tak detailně) :-D
rRici (5)|26.7.2007 08:21
Vím, že 2,5 m je blízko, ale zase kupovat jen 37" se mi nechce, protože mi to příjde jako dost malý nárůst proti současné 72 cm. Včera jsem porozoval starší plazmu s rozlišením 800x400 (byly tam nějaké drobné ale nevím přesně) a uhlopříčkou 126cm a obraz mi přišel podobný jako na CRT, protože byly dost znatelné jednotlivé body i z cca 3m, ale zase byly ostré a neromazané hrany, kdeždo klasická plazma 1024x768 má celistvé plochy, ale zase mi připadají rozmazané hrany. Možná je to tím, že plazmu nejsem zvyklý sledovat. Měl jsem například problém s přechodem z vypouklého CRT monitoru na ploché LCD a chvilku trvalo než jsem si zvyknul. Jako zdroj signálu mám kabelovku UPC a signál mi příjde kvalitni, otázkou ovšem je, jestli je dost kvalitní i pro plazmu. Nemá náhodou někdo zkušenosti?
setres (158)|26.7.2007 08:35
no to UPC bude na hraně. Opravdu nemá valný datový tok. Tam bych i vzhledem k pozorovací vzdálenosti opravdu volil tu 37´ uhlopříčku. Jinak jak uz někdo psal,je to zvyku jako u monitoru. Přechod z klasiky na lcd také ze začátku kde kdo vnímal negativně. Dneska už má "skleněnej" monitor na stole málokdo.
KOCOUR65 (653)|26.7.2007 14:19
pitomce ty si asi fakt pitomec- vis co je to domaci kino ? - a vis co se dnes pousti za signal v domacim kinu- asi tezko nejakej analog- a asi si videl prd a ne poradnej obraz-ja jsem z obrazu z kvalitniho dvd uplne spokojen a obraz je perfektne ostry- az neco poznas tak muzes krityzovat- na analog mam kvalitni 100 hz tv
Pitomec (10211)|26.7.2007 19:26
[quote=KOCOUR65;146618]pitomce ty si asi fakt pitomec- vis co je to domaci kino ? - a vis co se dnes pousti za signal v domacim kinu- asi tezko nejakej analog- a asi si videl prd a ne poradnej obraz-ja jsem z obrazu z kvalitniho dvd uplne spokojen a obraz je perfektne ostry- az neco poznas tak muzes krityzovat- na analog mam kvalitni 100 hz tv[/quote]
Vím, co je to domácí kino - je to nesmysl, se kterým přišli obchodníci, kteří se snaží v zákazníkovi (rozuměj Lojzovi) vzbudit dojem, že si doma pomocí nějakých levných cetek z Číny může navodit atmosféru skutečného kina s promítačkou (samozřejmě nemůže, to je bez debat). Navíc bych chtěl vidět, jak budeš na své Plazmě sledovat jenom obraz z DVD nebo Blu-ray/HD-DVD a z ničeho jiného - to seš potom první člověk, kterého znám (jinak všichni ostatní mají zobrazovač na sledování běžného TV vysílání - kabel, pozemní analog a digitál, satelit - z cca 90% a těch zbývajících 10% je na sledování DVD). A to, že má někdo doma CRT na běžné TV vysílání a Plazmu na DVD, no to je úlet největší - to sem taky ještě nikdy neviděl 8-)
Golmanek (154)|26.7.2007 20:15
[QUOTE=Pitomec;146639]Vím, co je to domácí kino - je to nesmysl, se kterým přišli obchodníci, kteří se snaží v zákazníkovi (rozuměj Lojzovi) vzbudit dojem, že si doma pomocí nějakých levných cetek z Číny může navodit atmosféru skutečného kina s promítačkou (samozřejmě nemůže, to je bez debat). Navíc bych chtěl vidět, jak budeš na své Plazmě sledovat jenom obraz z DVD nebo Blu-ray/HD-DVD a z ničeho jiného - to seš potom první člověk, kterého znám (jinak všichni ostatní mají zobrazovač na sledování běžného TV vysílání - kabel, pozemní analog a digitál, satelit - z cca 90% a těch zbývajících 10% je na sledování DVD). A to, že má někdo doma CRT na běžné TV vysílání a Plazmu na DVD, no to je úlet největší - to sem taky ještě nikdy neviděl 8-)[/QUOTE]

Mé poslední zkušenosti jsou takový, že zvuk mám doma daleko kvalitnější než je v kině, teď i obraz:-) To myslím vážně, zvuk aspoň v cinema city je příšernej, žádný efekty, prostě nic. Takže takový to "pojď do kina, bude to super pokoukáníčko" už dávno neexistuje nebo o něm nevím.
KOCOUR65 (653)|26.7.2007 20:21
pitomce nemam slov ze si nic nevidel tak to si asi mimo - my kamosi maji i ktemto vecem na sportovni prenosy projektory-takze dnes je bezne mit v domacnosti 2 az 3 tv - a ze si zarizen doma jako krovak tak za to nemuze nikdo jiny jak ty - analog jede na crt - domaci kino na plasme a pc na 22 lcd - ty si poustej vse na sve prenosne tv junost
Pitomec (10211)|27.7.2007 00:44
[quote=KOCOUR65;146649]pitomce nemam slov ze si nic nevidel tak to si asi mimo - my kamosi maji i ktemto vecem na sportovni prenosy projektory-takze dnes je bezne mit v domacnosti 2 az 3 tv - a ze si zarizen doma jako krovak tak za to nemuze nikdo jiny jak ty - analog jede na crt - domaci kino na plasme a pc na 22 lcd - ty si poustej vse na sve prenosne tv junost[/quote]
Ty seš chlapče dobrej mentál :-D
Pitomec (10211)|27.7.2007 00:48
[quote=Golmanek;146648]Mé poslední zkušenosti jsou takový, že zvuk mám doma daleko kvalitnější než je v kině, teď i obraz:-) To myslím vážně, zvuk aspoň v cinema city je příšernej, žádný efekty, prostě nic. Takže takový to "pojď do kina, bude to super pokoukáníčko" už dávno neexistuje nebo o něm nevím.[/quote]
Jak velkou máš doma obrazovku (samozřejmě myšleno v metrech a ne v nějakých uprdlých centimetrech), že srovnáváš kino s home-čučkou? :D
Golmanek (154)|28.7.2007 13:36
[QUOTE=Pitomec;146671]Jak velkou máš doma obrazovku (samozřejmě myšleno v metrech a ne v nějakých uprdlých centimetrech), že srovnáváš kino s home-čučkou? :D[/QUOTE]

Jestli si budu chtít vykloubit hlavu jako v kině, sednu si k TV na 5cm a budu z toho mít ještě větší pokoukáníčko než v kině:-)
xfiles (37)|1.8.2007 21:38
Mam tuhle plasmu uz par tydnu a co se TV signalu tyka, krmim ji DVB-T z nej je z dostupnych signalu nejlepsi obraz (analog telestricky, UPC, O2TV). Pokud koukam na CT4 sport na fotbal, zamerim se na pixely mezi hracem a travou v pohybu, je to docela ulet - hnus. Ale na kdyz bylo MS v hokeji, byla to parada, stejne tak formule nemaj chybu. Je to hodne o zvyku - uhlopricka, mekkost obrazu (neni tak silene ostry jako CRT) a samozrejme aspect - placaty xichty na Novje a tak. Proste v necem je to kompromis oproti CRT, v uhlopricce a DVD je to jina liga. Receiver na zvuk ani nezapinam, telka ho ma skvelej.
Golmanek (154)|1.8.2007 22:06
[QUOTE=xfiles;147002]Mam tuhle plasmu uz par tydnu a co se TV signalu tyka, krmim ji DVB-T z nej je z dostupnych signalu nejlepsi obraz (analog telestricky, UPC, O2TV). Pokud koukam na CT4 sport na fotbal, zamerim se na pixely mezi hracem a travou v pohybu, je to docela ulet - hnus. Ale na kdyz bylo MS v hokeji, byla to parada, stejne tak formule nemaj chybu. Je to hodne o zvyku - uhlopricka, mekkost obrazu (neni tak silene ostry jako CRT) a samozrejme aspect - placaty xichty na Novje a tak. Proste v necem je to kompromis oproti CRT, v uhlopricce a DVD je to jina liga. Receiver na zvuk ani nezapinam, telka ho ma skvelej.[/QUOTE]

Souhlas, ale s tím zvukem teda nesouhlasím, to pouštím receiver imrvére:-) Zvuk nemůže být dobrý z 5cm reprodbedny:-(
gti (58)|1.8.2007 22:28
[QUOTE=KOCOUR65;146618]pitomce ty si asi fakt pitomec- vis co je to domaci kino ? - a vis co se dnes pousti za signal v domacim kinu- asi tezko nejakej analog- a asi si videl prd a ne poradnej obraz-ja jsem z obrazu z kvalitniho dvd uplne spokojen a obraz je perfektne ostry- az neco poznas tak muzes krityzovat- na analog mam kvalitni 100 hz tv[/QUOTE]

Přesně tak,je vidět že pan Pitomec tu přezdívku nemá jen tak.Já mám 50" Samsunga,dívám se na něj přesně z 3,4 m,pouštím do něj czech link,Playstation3 a je fakt neskutečná bomba.Takže navrhuju,nechme Pitomce při tom jeho céertéčku a je klid.
Pitomec (10211)|2.8.2007 18:06
Pokud by sis četl i ostatní vlákna tak zjistíš, že zrovna Samsunga jsem vychválil (na úkor Panasonicu), takže občas je dobré se trochu rozhlídnout po okolí a až teprve potom dělat závěry 9-)
JohnyX (1)|18.9.2007 14:50
Zdravim, mam s touhle tv takovy problemek. Obcas pri provozu vyda cvakavy zvuk. Bouhuzel, pokud je v tv ne prilis hlucny porad, tak to pusobi docela rusive. Chtel jsem se zeptat, jestli nekdo neco podobneho taky nezaznamenal. Nevim presne, co to muze delat, ale asi to ma souvislost se zahrivanim, protoze obcasne cvaknuti lze slyset i po vypnuti do rezimu stand-by do doby nez vychladne, navic mam pocit ze nejcasteji vychazi nekde z praveho horni horu (pri pohledu zepredu). Asi jsem narazil na nejaky vady kus...
Dik
KOCOUR65 (653)|18.9.2007 15:30
me taky cvaka ale jenom pri zapnuti a jak pises chvili po vypnuti - je to normalni v tv je nejake spinaci rele ktere sepne kontakty - av prijimace cvakaji stejne je to reseni zduvodu vetsich odberu
Rorxy (10)|17.10.2007 13:49
cvakání relé při zapnutí je v pořádku - dělá mi to také.Druhá věc je občasné jemné lupnutí - při zahřívání/chladnutí.
To je normální vlastnost všech materiálů.
hafca (211)|18.10.2007 06:36
Má někdo představu jakej kabel HDMI by měl být k téhle TV? Stačí single link, nebo by měl být ten dual link? Potřebuju jí spojit s DVD Panasonic DMR-EH65. Nebo tam stačí jen scart? Zatím to jede přes YUV, ale bez zvuku, ten musim hnát přes receiver a na některý věci, by stačil zvuk jen z TV.
špéra (16)|18.10.2007 19:01
[QUOTE=Pitomec;146576]He, he - bomba je to asi taková, že je to mazanice, protože HD signál k dispozici nemáš a když tam pustíš analog z antény nebo kabelovky, příp. puzzle z DigiTV/UPC Direct (nebo o trochu lepší CS Link/Sky Link), tak se na to nedá dívat (resp. dívat se na to dá v hospodě z hodně velké dálky, a to ještě musí mít dobrý pivo, abys neměl čas na tu Plazmu koukat tak detailně) :-D[/QUOTE]

člověče kde jste na to koukal? a kolik těch piv bylo?
Lojzik (100)|19.10.2007 07:06
Mám plazmu od Samsunga - 42" - a z cca 3,5m je digiTV docela dobře koukatelná, rozhodně lepší obraz než u starších CRT (byl jsem sice zvyklý na 18 let starou, ale velice kvalitní JVC). První dojem z plazmy nebyl nic extra, ale po dvou týdnech když se podívám zpět na CRT, tak opravdu ta plazma má obraz lepší. Zejména kontrast a barvy. A samozřejmě velikost. A dost pořadů je co se kvality obrazu týče, celkem koukatelných, zejména na Nově (o obsahu se nebavím - pro rejpavé :-). Nejhorší kvalitu obrazu má asi Prima na analogu.

Takže, rozhodně bych se 42" plazmy na 3m nebál
skaut (66)|12.12.2007 05:08
Že obraz nebude žádná sláva jsem čekal, ale že to bude až taková katastrofa...Digi TV hrůza, DVB-T o něco lepší, DVD originál pěkné, přepálené DVD hodně záleží o kolik % to Shrink kompresoval. Věřím, že DVD se ještě vylepší, protože mám propojeno zatím jen scartem. Žádné blikání (které tu bylo na jiném místě tolik diskutováno) nevidím, černá se mě zdá solidní, žádné cukání obrazu (taky si na to tady někdo stěžoval).
Co ale trápí mě je jakoby rozostřování obrazu. Nejvíc je to patrné v záběrech na obličej, kdy se obraz jakoby na okamžik rozostřil a zase zaostřil. Nebo třeba fotbal. Ta tráva je chvilku ostrá, chvilku mázlá. Nemáte někdo stejný problém? Je fakt, že se na to musíte soustředit, ale já to vidím. Může to být chyba nízké komrese mpeg v DVB-T? Protože se mě zdá, že u DVD to nedělá. A fotky jsou úplně perfektní. Jaké máte zkušenosti vy? Je to na reklamaci?
Miche (38)|12.12.2007 12:06
Scaut: Myslim ze je to dan za "digitalizaci", mam CSlink a to same, treba vcera liga mistru, slusna kvalita, ale samozrejme ten efekt, o kterem pises tam byl, kdyz si stoupnes do 50cm od obrazovky, mel bys videt na te trave pri pohybu, jak se ty pixliky honi a delaj ten dojem rozmazani, ja bych to videl na nedostatecny datovy tok .... protoze kdyz je blizsi zaber kamery treba na hrace jak bezi z balonem, neni to videt (naopak, obraz je super), celkovy pohled kamery by tudiz potreboval mnohem vetsi datovy tok na ty male detaily .... ale to se tu resi porad, ze spis se kvalita zhorsuje, protoze i CSlink cpe dalsi a dalsi stanice na uz preplnene satelity .......
scooti (20)|18.12.2007 07:59
Zdravim vsetkych,
tak kedze od vcera mam aj ja tuto plazmu, pridam sem aj ja nejake postrehy.
1. obraz a kvalita je perfektna.. mal som predtym 72cm CRT ale toto je neporovnatelne lepsie.. hlavne ked dostava kvalitny signal
2. analog - kedze nechytam zatial DVB-T tak musi ist na analogu (4 slovenske programy): kvalita oproti CRT je podla mna rovnaka. niektore chyby,ktore sa na malej CRT stracali, tu viacej vidiet, ale zase farebne podanie je ovela lepsie. Najhorsie je na tom JOJ-ka, ale tu som mal hroznu aj na CRT,tak si myslim ze sa to plazmou nepokazilo
3. DVD - neporovnatelne.. tu niet o com diskutovat, neskutocny zazitok ++++
4. upc Direct - je to krajsie, vacsie no trochu viac rozmazanejsie co je asi pochopitelne. ale myslim si ze upc je krajsie nez bolo na crt
5. pc - bez problemov
6. diavkove - velke a nemam k nemu ziadne pripomienky

chybicky krasy:
1. vypalovanie obrazu: po sledovani 30 min programu na Markize po prepnuti na iny kanal, sa v pravom rohu dal z cca 50cm rozoznat vypaleny ten "smajlik" o pristupnosti daneho programu. Po cca 10 minutach to ale zmyzlo. V menu mi chyba nastavenie ochrany pred vypalenim, napr. nejake skoky bodov po urcitom case, pripadne nejaka funkcia na odstranenie jemne vypaleneho obrazu. Zatial som sa tomu snazil predchadzat tak, ze som zmenil aspect na Zoom 1, cim mi orezalo ten vrch.
2. Aspect: chyba mi tam moznost manualneho nastavenia zoom. Vsetko su to len prednastavene hodnoty. Zisla by sa moznost manualneho zoom a posunu obrazu. Asi si na to len musim zvyknut
3. tiez ma vcera prekvapilo, ze po cca 15 minutach pozerania zacalo na telke blikat odpocitavanie asi cca minutu a televizor a potom vypol do rezimu stand-by a nikde v manuale som nenasiel o tomto zmienku
4. pri pozerani som pocitoval bolesti hlavy, ale bude to asi tym ze prechadzam z 50Hz CRT na 100Hz plazmu.

Takze tuto telku mozem vsetkym zaujemcom len a len odporucit. Predcila moje ocakavania
streethawk (85)|18.12.2007 14:41
Vdaka za minirecenziu, prave som si ho doviezol domov, dnes vecer potestujem, som nateseny ako maly chlapec, som velmi zvedavy na obraz a celkovy dojem, caffte zatial

PS: Neviete preco treba tuto TV prenasat iba v stojacej polohe a nie nalezato? Bol som nato pri preberani upozorneni. Je problem zo zlozenim TV, mam na mysli montaz stojana, pretoze pri plasmach odporucaju montaz odbornikom?
scooti (20)|18.12.2007 15:15
[QUOTE=streethawk;158940]Vdaka za minirecenziu, prave som si ho doviezol domov, dnes vecer potestujem, som nateseny ako maly chlapec, som velmi zvedavy na obraz a celkovy dojem, caffte zatial

PS: Neviete preco treba tuto TV prenasat iba v stojacej polohe a nie nalezato? Bol som nato pri preberani upozorneni. Je problem zo zlozenim TV, mam na mysli montaz stojana, pretoze pri plasmach odporucaju montaz odbornikom?[/QUOTE]

no tak presne ti to neviem povedat preco, len viem, ze technologia plazmy to vyzaduje ze sa nesmie davat nalezato. S montazou stajana nebol vobec ziaden problem... na stojan sa primontuju take dva stojaniky a na ne sa "napychne" telka, potom uz len prisrubujes telku k tym stojanikom a vybavene.. robota na max. 5 minut (najviac casu zabere srubovanie spolu 8 srubiek ;) )
Bobanovicz (169)|18.12.2007 15:16
Při transportu má být plazma ve svislé poloze z důvodu velké skleněné plochy, která by mohla vlastní vahou prasknout.
Montáž odborníkem ti doporučují z toho samého důvodu, jistota je jistota.
Lark (365)|18.12.2007 15:22
Zdravím všechny, mám jí asi 3 týdny a maximální spokojenost. Taky jsem měl předtím slušnou 72cm CRT, ale určitě je to (alespoň pro mne) krok dopředu. Chytám jen pozemní analog i DVB-T a fakt je, že analog má sice bledší obraz, ale jemnější detaily. Toho rozmazávání jsem si u digitálu také všiml a mám dojem, že by to mohl dělat taky upscaling obrazu, protože jsem to pozoroval hlavně v části obrazu s pohybem např. fousatej obličej v pohybu. Obličej ostrý, ale fousy po rychlejším pohybu na okamžik uplně slitý.
Chtělo by to porovnat s analogem. Třeba z VHSky po upscalingu obraz vypadá jako bych se díval prěs sklo na které prší. Jak se říká, z hov.. bič neupleteš.

to scooti: Jak máš připojené PC? Já jsem použil zkoušel VGA, ale kvalita nestála za nic, tak mám DVI/HDMI, ale zase mi při sledování z PC nic nahrát na DVD-HDD ani na VCR.
To vypnutí TV jsi asi v menu "Nastavení 1/3" omylem zapnul "časovač vypnutí".
Dálkové ovládání se mě zrovna moc nelíbí, protože je těžké "na předek" a má nešikovně umístěný křížový ovladač nad numerickými tlačítky. A protože mám i DVD-recorder EX77, tak ty ovladače jsou jakoby zrcadlové, což je v šeru docela matoucí. To je ale můj subjektivní dojem.
streethawk (85)|19.12.2007 10:21
Uz ho mam aj jaaaaa :D

Paraaaaaaada, nadherny obrazna DVD, ci uz cez SCART alebo HDMI, aj UPC direct sa da uplne v pohode, som velmi milo prekvapeny s kvality obrazu.
Keby len ten DVD prehravac Ferguson mal kvalitny HDMI vystup (co samozrejme nema)
Nevadi, kupim nejaky Panasonic a hotovo, zatial zdar, po nejakej dobe hodim minirecenziu :)
streethawk (85)|19.12.2007 11:33
[QUOTE=Bobanovicz;158943]Při transportu má být plazma ve svislé poloze z důvodu velké skleněné plochy, která by mohla vlastní vahou prasknout.
Montáž odborníkem ti doporučují z toho samého důvodu, jistota je jistota.[/QUOTE]
A si si isty, ze je to sklo??? Mne sa to moc nezda, vyzera to ako LCD, ale tazky je teda poriadne, ked som ho osadzal do podstavca tak som sa narobil:)
Pikobus (84)|19.12.2007 11:55
[QUOTE=streethawk;159023]A si si isty, ze je to sklo??? Mne sa to moc nezda, vyzera to ako LCD, ale tazky je teda poriadne, ked som ho osadzal do podstavca tak som sa narobil:)[/QUOTE]
Plazmy jsou všechny kryty sklem.Je to jedna z mnoha výhod plazem. Když se odře krycí sklo tak to neni takový problém jako když se odře LCD panel.Ale má to samozřejmě nevýhodu v tom,že když se díváš z krkolomného úhlu,tak můžeš vidět obraz 2x protože se odráží právě v tom skle,mezi obrazovkou a sklem je mezera.Někdy větší a někdy menší.Ale kdo by se díval z tak krkolomného úhlu.(tipnul bych tak 180 a 1/2 stupně :-) )
Jinak plazmy se nesmí převážet ve vodorovné poloze,při velkých úhlopříčkách hrozí mírné prohnutí a tím i poškození elektroniky nebo dokonce prasknutí krycího skla.Osobně bych vodorovně nepřevážel ani větší LCD, ale logicky ani samotnou skleněnou tabuli. Když jí opatrně položíš, např. při montáži stojanu (ten tam např. u Px700 ani jinak nedáš ) tak se nic nestane.Řeč je pouze o převážení!...
scooti (20)|19.12.2007 12:21
[QUOTE=scooti;158921]
chybicky krasy:
1. vypalovanie obrazu: po sledovani 30 min programu na Markize po prepnuti na iny kanal, sa v pravom rohu dal z cca 50cm rozoznat vypaleny ten "smajlik" o pristupnosti daneho programu. Po cca 10 minutach to ale zmyzlo. V menu mi chyba nastavenie ochrany pred vypalenim, napr. nejake skoky bodov po urcitom case, pripadne nejaka funkcia na odstranenie jemne vypaleneho obrazu. Zatial som sa tomu snazil predchadzat tak, ze som zmenil aspect na Zoom 1, cim mi orezalo ten vrch.
2. Aspect: chyba mi tam moznost manualneho nastavenia zoom. Vsetko su to len prednastavene hodnoty. Zisla by sa moznost manualneho zoom a posunu obrazu. Asi si na to len musim zvyknut
3. tiez ma vcera prekvapilo, ze po cca 15 minutach pozerania zacalo na telke blikat odpocitavanie asi cca minutu a televizor a potom vypol do rezimu stand-by a nikde v manuale som nenasiel o tomto zmienku
4. pri pozerani som pocitoval bolesti hlavy, ale bude to asi tym ze prechadzam z 50Hz CRT na 100Hz plazmu.
[/QUOTE]

tak trochu poupravim svoje vycitky k tejto plazme po dvoch dnoch pouzivania:
1. ostava bez zmeny
2. chyba bola v tom ze aj dvd aj sat som mal nastaveny na 4:3 a tak to dost hadzalo pri prepinani a stale skakal obraz a upravoval sa. Po nastaveni dvd aj sat na 16:9 je obraz super az do krajov a perfektne funguje automaticke prisposobovanie ktore v podstate teraz pracuje iba pri analogu.. tam som si zvykol prepnut aspect but na automatiku alebo na zoom1, ktory vsetko paradne zvladne. To manualne posuvanie asi ani nie je potrebne.. mal som to cakat, kedze mam aj digital panasonic lumix tz3 a tam je tiez skoro vsetko dopredu nastavene a plne si s tym vystacim :) takze k aspect nastavovaniu uz nemam vyhradu :)
3. chybicka opravena, robil to usposny rezim ktory som hned na zaciatku zapol
4. oci si zvykli, hlava neboli ;)

Este dodam, ze som vcera skusil magio a obraz je super (neporovnatelne lepsi ako na upc).. este nejako vyriesim kabelaz po dome a analog uplne odstavim ;)

dnes sa dokladne pozriem na komunikaciu s pc.. zatial som to skusil len tak cez d-sub a celkom to islo, no nevrtal som sa v tom.. zapojil som, odskusal ci funguje a vypol som to :)
Xaver (149)|19.12.2007 14:54
To scoti:

Jak je to prosim Te s uspornym rezimem?
To se Ti TV sama vypla pri statickem obrazku po 15 min?
Má tato TV nejaky setřič obrazovky př.letící logo panasonic jako jsou na PC?
scooti (20)|19.12.2007 15:15
[QUOTE=Xaver;159058]To scoti:

Jak je to prosim Te s uspornym rezimem?
To se Ti TV sama vypla pri statickem obrazku po 15 min?
Má tato TV nejaky setřič obrazovky př.letící logo panasonic jako jsou na PC?[/QUOTE]

hmm.. tak neviem ako je to presne... su tam dve moznosti nastavenia:
casovac vypnutia - to som mal vypnute
a usporny rezim - to bolo zapnute.. a po cca 15 minutach mi dole v pravom rohu zacalo blikat cislo 3, po case 2 a nakoniec blikala cislica 1 (asi pol minuty) a telka sa sama vypla do rezimu stand-by.
ked som tuto moznost vypol tak uz to nerobi.
Na telke isiel normalne televizny program, len som nic neprepinal, len som pozeral a asi si myslel ze sa nic nedeje tak sa vypol.. sam doteraz presne neviem preco to urobil, iba viem ze to asi bol ten usporny rezim

Setric: to asi nie. Je pravda, ze ho mam len kratko ale nic take som tam zatial nenasiel
Man5on (661)|19.12.2007 15:26
Mám tuto tv asi tři týdny, sem velmi spokojen, jak obrazově, tak i uživatelsky, ovládání, nastavení perfektní. Jenom z čeho mám obavu je to vypalování obrazu, loga stanic sem si snad ještě nevšimnul, že by tam zůstavalo, ale mám PS3 a když sem hrál fotbal, a to ne nějak extrémně dlouho (1-2 hodiny), zůstaly mě v pravým horní rohu dost viditelně vypálený místa po znacích týmů, sice to po nějaký době zmizelo a teď tam není vůbec žádná stopa, ale přesto mě to vyděsilo. Dřív na starým crt sme s kámošema pařili fotbálek třeba celou sobotu v kuse, to teď asi nerisknu!
Xaver (149)|19.12.2007 16:14
[QUOTE=Man5on;159062]Mám tuto tv asi tři týdny,
...
dost viditelně vypálený místa po znacích týmů, sice to po nějaký době zmizelo a teď tam není vůbec žádná stopa, ale přesto mě to vyděsilo. Dřív na starým crt sme s kámošema pařili fotbálek třeba celou sobotu v kuse, to teď asi nerisknu![/QUOTE]

!...po nějaký době zmizelo..", pro informovanost ostatnich... muzes rict konkretneji ...10 min... 1den?

Asi bych se toho nebal, neni to sice zcela zanedbatelny problem (jak se nam snazi namluvit vyrobci), ale pri lehke opatrnosti viz dale v textu neni co resit!
Byl asi velky problem starych generaci plazem... ted je mensi... ale ne nula..

Sice plazmu nemam, ale co jsem zatim o tomto jevu cetl, tak mi pripada ze pokud to nenechas staticky obrazek na delsi dobu cca nez 3 dny a vice, pak muzes mozna mit trvaly problem...
Nekdo tu psal ze to mel zapnutou plasmu 42PX70 pres noc s teletextem cca 8 hodin a dalsi den po beznem provozu uz nic nevidel...
Tento problem se ASI bude zvetsovat se ubyhajicim casem se starnutim TV - myslim ze je to podobne jako u CRT...(maji podobnou technologii..), pak bude treba davat vetsi pozor...
ale spis budes mit uz novou TV ... :-D
Lark (365)|19.12.2007 18:13
[QUOTE=scooti;159060]hmm.. tak neviem ako je to presne... su tam dve moznosti nastavenia:
casovac vypnutia - to som mal vypnute
a usporny rezim - to bolo zapnute.. a po cca 15 minutach mi dole v pravom rohu zacalo blikat cislo 3, po case 2 a nakoniec blikala cislica 1 (asi pol minuty) a telka sa sama vypla do rezimu stand-by.
ked som tuto moznost vypol tak uz to nerobi.
Na telke isiel normalne televizny program, len som nic neprepinal, len som pozeral a asi si myslel ze sa nic nedeje tak sa vypol.. sam doteraz presne neviem preco to urobil, iba viem ze to asi bol ten usporny rezim

Setric: to asi nie. Je pravda, ze ho mam len kratko ale nic take som tam zatial nenasiel[/QUOTE]

Je to divné. Já ji mám taky asi 4 týdny a ještě se mi nic podobného nestalo.
Časovač vypnutí mám na "Vypnuto" a Úsporný režim na "Zapnuto". Zapnutý úsporný režim TV nevypne, ale jenom sníží jas.
Nebyla ta TV nastavená na některý vstup, kde nebyl žádný signál?
scooti (20)|19.12.2007 18:35
[QUOTE=Lark;159081]Je to divné. Já ji mám taky asi 4 týdny a ještě se mi nic podobného nestalo.
Časovač vypnutí mám na "Vypnuto" a Úsporný režim na "Zapnuto". Zapnutý úsporný režim TV nevypne, ale jenom sníží jas.
Nebyla ta TV nastavená na některý vstup, kde nebyl žádný signál?[/QUOTE]

ved prave to mi bolo divne ze to vyplo pri normalnom sledovani tv programu... proste som pozeral spravy a po nejakom case zacalo to odpocitavanie... s tym ze to skoncilo vypnutim telky. Odvtedy sa to ale nezopakovalo. Este doplnim ze sa to stalo pri uplne prvom zapnuti telky (ked mi ju priviezli z predajne)
Lark (365)|19.12.2007 21:46
Ještě mě napadlo, jak se chová "Časovač vypnutí".
Nefunguje to tak, že když nastavíš nějaký čas vypnutí, tak po provedení vypnutí se ten časovač automaticky vynuluje do stavu vypnuto?
Já to momentálně nevyzkouším, protože mamča by mě zabila :-) :-) :-)
scooti (20)|20.12.2007 07:10
[QUOTE=Lark;159106]Ještě mě napadlo, jak se chová "Časovač vypnutí".
Nefunguje to tak, že když nastavíš nějaký čas vypnutí, tak po provedení vypnutí se ten časovač automaticky vynuluje do stavu vypnuto?
Já to momentálně nevyzkouším, protože mamča by mě zabila :-) :-) :-)[/QUOTE]

nooo.. tak toto je super dotaz! ma to logiku! hned ako pridem domov z prace, skusim to ;)