Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod Videa z VHS do Pc

Pitomec (10211)|16.1.2008 13:19
Pořád nechápu proč to audio netáhneš přímo do line-in zvukovky a dáváš ho kamsi do TV karty...
konecm39 (80)|16.1.2008 13:41
[QUOTE=Pitomec;162152]Pořád nechápu proč to audio netáhneš přímo do line-in zvukovky a dáváš ho kamsi do TV karty...[/QUOTE]
Já jsem se totiž řídil doporučením z příspěvku na této adrese.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Na můj e-mail mně autor toho příspěvku bohužel neodpověděl.
Na co by jinak byla ke kartě dodávána redukce S-video-3 cinch (+ modrý pro připojení do ZK). Kromě toho nevím, do kterých zdířek na ZK bych měl ty dva audio kablíky (bílý a červený) zapojit. Krom toho zdířky ZKvyžadují jiný typ jacku, než je u kablíků z redukce SCART. Omlouvám se, ale s danou problematikou teprve začínám.
Pitomec (10211)|16.1.2008 15:19
Redukci 2xcinch>>3,5jack koupíš v každým krámu (http://www.xcomputer.cz/redukce-audio-3-5mm-jack-2x-cinch-d65966.htm) a zapojíš ji do line-in zvukové karty (zvuková karta má obvykle 3 konektory jack, přičemž jeden je výstup, druhý vstup na mikrofon a třetí pak právě line-in).
konecm39 (80)|16.1.2008 15:49
Ano, teď jsem již asi doma. Já mám na své kartě 3 konektory jack, z nichž prostřední (světle modrý) je vstupní konektor, do kterého si musím jít koupit zmiňovanou redukci. Potom se uvidí, zda se ten zvuk v přehrávce objeví.
Pořád jsem však z toho vedle, na co slouží dodaná redukce k TV kartě. Jdu na nákup redukce.
konecm39 (80)|16.1.2008 17:10
Redukce 2xcinch>>3,5jack do konektoru line-in zvukové karty vyřešila problém zvuku, takže nyní mně funguje jak barevný obraz tak i zvuk. Všem, kteří mně jakkoliv poradili patří srdečný dík.
Já jsem si bohužel neodzkoušel při přehrávání videa a jeho sledování na PC současné uložení na disk počítače. Když jsem to odzkoušel, objevil se opět problém se zvukem. Při přehrávání uloženého souboru (formát*.mpg) se přehrává jen obraz, zvuk opět nejde. Takže další problém k řešení.
Ukládání záznamů z televizního vysílání funguje bez problémů.
StD (8612)|17.1.2008 07:25
...no protože ti tam ještě chybí to interní propojení ZK na AUX (CDkablíkem), co máš vybráno pro nahrávání/záznam v PVR2... 9-)
Pitomec (10211)|17.1.2008 07:35
No v tom případě by ale musel to audio vést nikoliv přímo line-in zvukovky, ale přece jenom do té TV karty (ze které by to následně šlo tím káblíkem do vstupu ZK a bylo by to slyšet jak při nahrávání, tak při přehrávání). Je to tam ale celý nějaký divný...
StD (8612)|17.1.2008 07:38
Nemusel. Já to tak mám zapojené (ovšem s jinou kartou) a funguje to bezproblemově - když poslouchám jen radio, hraje to přes ZK, jakmile pustím TVprogram a zachytávání, přepne se sám na Aux a bere si zvuk do záznamu přes Aux.
konecm39 (80)|17.1.2008 08:31
[QUOTE=StD;162226]...no protože ti tam ještě chybí to interní propojení ZK na AUX (CDkablíkem), co máš vybráno pro nahrávání/záznam v PVR2... 9-)[/QUOTE]
Zeptám se možná hloupě, ale co je to AUX ? Pokud je myšleno propojení TV karty se zvukovkou na základní desce, tak to mám udělané kablíkem, který jsem dostal s TV kartou - do konektoru CD_IN1 na základní desce. Nebylo by třeba ještě řešení změnit PCI slot pro TV kartu?
StD (8612)|17.1.2008 08:54
AUX = zkratka Auxiliary, ang. pomocný vstup
Pokud to tak zapojené máš, tak to musí fungovat a je to jen otázka správné volby na dvou místech - v mixeru ZK a v PVR - tak jak jsi už dával ty obrázky.
konecm39 (80)|17.1.2008 10:57
[QUOTE=StD;162240]AUX = zkratka Auxiliary, ang. pomocný vstup
Pokud to tak zapojené máš, tak to musí fungovat a je to jen otázka správné volby na dvou místech - v mixeru ZK a v PVR - tak jak jsi už dával ty obrázky.[/QUOTE]
Nastavení ZK- obrázek jsem již poslal a myslím si, že nastavení je správné. Pokud jde o nastavení PVR2, tady si nejsem zcela jistý, že to mám nastavené správně, proto posílám obrázek, jestli by mně někdo nedokázal poradit.
PVR2_1.JPG
StD (8612)|17.1.2008 11:13
Tak zrovna tam, protože jde o "kontrolní" výstup pro nahrávání (tj. příposlech) bych tedy já vybral buďto "Zvukový výstup TV tuneru" nebo LineIn. Nevím PVR nepoužívám, ale to snad není problem vyzkoušet.
konecm39 (80)|17.1.2008 13:13
[QUOTE=StD;162256]Tak zrovna tam, protože jde o "kontrolní" výstup pro nahrávání (tj. příposlech) bych tedy já vybral buďto "Zvukový výstup TV tuneru" nebo LineIn. Nevím PVR nepoužívám, ale to snad není problem vyzkoušet.[/QUOTE]
Po nastavení "kontrolního výstupu pro nahrávání" na "Vstup vnějšího zdroje" v PVR2 funguje zvuk i při přehrávání z uložené nahrávky z VHS (formát *.mpg).
Takže StD díky.
Škoda, že k programu PVR2 neexistuje český překlad, ten existuje k programu PVR a mezi těmito dvěma jsou dost velké rozdíly, takže ten překlad je na nic.
I když je nyní tento můj dílčí problém vyřešen, není mně jasné, proč to se zvukem nefunguje přes redukci dodanou k TV kartě, ale snad se to časem někde objeví.
peetr1 (110)|30.1.2008 17:04
Zdar fšeci.
Tak jsem dočetl až do konce, mno a a poprosil bych někoho nejlépe z okolí Zlína (vlastníka HW canopus), zda-li by byl ochotný za příslušný fin.obnos převést mých 6 VHS kazet do DV formátu. Externí HDD pro přenos dat mám ve vlastnictví. Poněvadž se mě investovat do drahého HW neoplatí.
stayman (12393)|9.4.2008 23:21
Kup si DVD rekorder a nemusis nikoho otravovat, navyse ho vyuzijes aj pre seba na nahravanie TV serialov a rozpravok. Mpeg2 zeditujes aj bez straty kvality v PC.
robinho.alwin (4)|16.4.2008 15:08
Dobrý den, pročetl jsem toho docela hodně a také vyzkoušel a stejně nic neni optimální. Hovořím o zachytávání videa do PC z mé videokamery a videa. Mám TV kartu Leadtek Winfast TV2000 XP Deluxe a PC dvoujadrové 2+2 GHz, pamět 2 GB a grafickou kartu interní x1250 rozsirenou na 250 MB. Myslím, že vše by mělo fungovat dobře, ale nějak mi nejde najít ten správný kodek a nastavení aby se video nesekalo a kvalita byla taková, aby se dalo vypálit na DVD a sledovat na tv, k ničemu jinemu zachytit videokazety nepotrebuji.

V kartě už je zabudovaný formát mp4 ale jen v rozlišení 320x240 nebo nejak podobne a to je malo na sledovani na tv. Potrebuji 720x576. Kdyz jen ten mp4 upravim na pozadovanou velikost tak zacinaji byt problemy v tom, ze video je trosku sekane a pritom na tech 320x240 jede uplne pekne i kvalita je super.

Moc vas prosim o nejakou radu.
Pitomec (10211)|18.4.2008 16:43
Z videokamery do PC rozhodně ne přes TV kartu, ale buď přes FireWire (máš-li kameru DV, HDV nebo D8) nebo USB (kamery s HDD, s paměťovými kartami) nebo HW A/D převodník (analogové kamery a analogové přehrávače/rekordéry). U DVD kamer to přímo načteš v mechanice v PC.
BiOSsCZ (11)|18.4.2008 23:23
Dorbrý den,
mám takový problém..koupil jsem A/V převodník PLAXTOR : PX-AV200U a k němu vedu z VHS videa přes SCART - 3xcinch (pravý - levý audio a composite video) kabel.
Když chci nahrávat video (po spuštění VHS videa) do PC přes přiložený softvare nahraje mi jen "ticho" a černý obraz.

Domnívám se že je to kabelem nebo skartem na VHS videu, prosím poraďte, předem děkuji odborníkům za pomoc.
Pitomec (10211)|19.4.2008 11:43
VHS videorekordér musí mít na SCARTu výstup signálu (což má obvykle jenom SCART1, nikoliv SCART2) a samozřejmě i kabel musí být zapojený tak, aby šel signál ze SCARTu směrem na CINCH (tj. ve SCARTu zapojený pin19-video, pin17-videoZEM, pin3-audioL, pin1-audioR a pin4-audioZEM).