Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod Videa z VHS do Pc

jaromir9909 (269)|5.8.2007 21:57
[QUOTE=dvbtester;147260]ALF:
Samozřejmě díky za zajímavý link.

Ale proč je tedy napsáno u ADVC-1394 - viz příspěvek v threadu výše, že " ...datový tok: cca 3,6 MB/s
..."

Vždyť je to popis parametrů toho převodníku, žádného následného zpracování do MPEG2 - takový pako nejsem a ještě vidím - proto jsem se zeptal, PROČ TO TAM TAKHLE JE ... Logicky jsem se domníval, že to je bitrate výstupního videa převodníku.[/QUOTE]

Je to výsledný bitrate převodníku + zvuk 3,6 MB x 8 = 28,8 Mb
dvbtester (44)|5.8.2007 22:04
[QUOTE=jaromir9909;147261]Je to výsledný bitrate převodníku + zvuk 3,6 MB x 8 = 28,8 Mb[/QUOTE]

Ježíš dík :-) já hlava dubová : já přehlídl u toho Canopusu to velké B !!! Já si nevšiml toho velkého písmene a myslel jsem, že jde o megabity/s ..... Až když jsem viděl, jak násobíš 8-mi se mi rozbřesklo ...
dvbtester (44)|5.8.2007 22:11
Nicméně mám poslední rozhodovací bod před zítřejší koupí :

můj MM počítač nemá FW vstup a protože mi jde v tuto chvíli o peníze - jsem před volbou, zda koupit (zítra) :

a) doplňkovou PCI nebo PCIe firewire kartu a k ní Canopus ADVC-55 (nebo ADVC-50)

nebo

b) Canopus ADVC-1394 (který FW má už v sobě)

Volba b) je dražší - teď jde o to, zda ADVC-1394 nemá něco navíc oproti volbě a), kvůli čemu by stálo JEDNOZNAČNĚ za to, jít do volby b)
Alf (888)|5.8.2007 22:44
Když Ti jde o peníze, tak proč kupuješ Canopus? Ty si opravdu myslíš, že výsledné DVD bude lepší?

Jinak. ADVC-1394 má oproti ADVC-55 zámek A-V
dvbtester (44)|5.8.2007 23:21
[QUOTE=Alf;147266]Když Ti jde o peníze, tak proč kupuješ Canopus? Ty si opravdu myslíš, že výsledné DVD bude lepší?

Jinak. ADVC-1394 má oproti ADVC-55 zámek A-V[/QUOTE]

No pokud vím, tak to není pravda - zámek A/V zámek mají všechny 3 diskutované modely:
a) ADVC-50
b) ADVC-55
c) ADVC-1394

Co jiného má navíc ADVC-1394 ?

Je to někde Pitomec ? Ten to bude vědět ...
Pitomec (10211)|6.8.2007 06:39
[quote=Alf;147235]Plácáš. Z hlediska kvality grabování je úplně jedno, jestli je kodek použitý v softwaru, nebo je napevno vložený v nějakém švábu na kartě (samozřejmě pokud jde o stejný kodek). A grabovat se dá do jakéhokoliv nainstalovaného kodeku. \\/ [/quote]
Che, che - ukaž mně VIVO kartu, která ti bude s nějakým bundlovaným SW grabovat do Canopus DV kodeku (navíc kde ho vůbec vezmeš? Půjdeš si ho koupit? :-D ) a to ani nemluvím o tom, že zvuk budeš mít daný do zvukovky, takže pravděpodobnost rozjetí od obrazu je poměrně vysoká. Nemluvě o zatížení CPU, který to bude muset všechno v reálném čase zvládat. Doporučuješ prostě kraviny, resp. pokud má někdo pár VHS pásek, tak se to dá akceptovat (byť je otázkou, jestli není lepší to nahrát na stolním DVD rekordéru), ale pokud těch pásek má někdo kvanta, tak na VIVO rovnou zapomeň 8-)
Alf (888)|6.8.2007 06:47
[QUOTE=dvbtester;147267]No pokud vím, tak to není pravda - zámek A/V zámek mají všechny 3 diskutované modely:
a) ADVC-50
b) ADVC-55
c) ADVC-1394

Co jiného má navíc ADVC-1394 ?

Je to někde Pitomec ? Ten to bude vědět ...[/QUOTE]
To je možné, ale na stránkách Canopusu se o tom u ADVC-55 nemluví, kdežto u jiných modelů ano (např. u ADVC-110). A moc bych se divil, že by se tím Canopus nepochlubil, pokud by to byla pravda.
Pitomec (10211)|6.8.2007 07:00
Používá to stejný čipy, takže by to mělo být totéž. Ta vyšší cena u ADVC-1394 není daná jenom přítomností FireWire řadiče, ale ještě tím bundlovaným softem.
dvbtester (44)|6.8.2007 15:25
[QUOTE=Alf;147272]To je možné, ale na stránkách Canopusu se o tom u ADVC-55 nemluví, kdežto u jiných modelů ano (např. u ADVC-110). A moc bych se divil, že by se tím Canopus nepochlubil, pokud by to byla pravda.[/QUOTE]

Mají to prý u ADVC-55 uděláno trošku jinak, ale funguje to stejně. Ale není to vypnutelné tím DIP-SWITCHEM, jako u ADVC-50 ... příp. ADVC-1394. Jinak 50-ka a 1394-ka už skončila ... jediná 55-ka jede dál.
dvbtester (44)|6.8.2007 19:20
Tak jsem si díky celé řadě Vašich poznatků a rad - zejména děkuju Pitomcovi :-) - koupil dneska Canopus ADVC-55. Po prvním pokusu (systém mi nabídl MOVIE MAKER) to dopadlo skvěle.

Teď už jenom do čeho zachytávat DV. Samozřejmě SW Canopus nemohu použít, protože tolik fakt nemám.
Co byste mi fachmani doporučili (nejlépe nějaký FREEWARE).

Předem děkuju za Vaše rady.
jaromir9909 (269)|6.8.2007 21:19
[QUOTE=dvbtester;147305]Tak jsem si díky celé řadě Vašich poznatků a rad - zejména děkuju Pitomcovi :-) - koupil dneska Canopus ADVC-55. Po prvním pokusu (systém mi nabídl MOVIE MAKER) to dopadlo skvěle.

Teď už jenom do čeho zachytávat DV. Samozřejmě SW Canopus nemohu použít, protože tolik fakt nemám.
Co byste mi fachmani doporučili (nejlépe nějaký FREEWARE).

Předem děkuju za Vaše rady.[/QUOTE]

Ještě jsem to nedělal, ale měl by to vzít VirtualDub v capture módu.
Nevím ale, zda Ti bude vyhovovat. Je vhodný především pro střih. Já osobně jsem s ním spokojen. Z kamery ovšem stahuji přes WinDV. Oba jsou freeware.
Pitomec (10211)|7.8.2007 14:05
Jasně - z kamery do PC jenom přetáhnout data (http://windv.mourek.cz) a na editaci co je libo :)
mirekv (7169)|7.8.2007 15:22
No... Ve WinDV mi nechodí 16b zvuk, nevím proč, je tam ticho. Ale na nahrávání používám Vegas a tam je to v pohodě.
Pitomec (10211)|7.8.2007 17:01
Mně chodí v pohodě (stejně ani jiný, než 16bit, nepoužívám).
jaromir9909 (269)|7.8.2007 20:00
Z kamery raději WinDV, ale video z VHS netřeba "kouskovat" a VirtualDub ho umí taky jenom "přetáhnout". Určitě bych ho alespoň vyzkoušel. Že by to mělo jít svědčí i toto:
http://www.ics.muni.cz/cgi-bin/toASCII.eng/zpravodaj/articles/544.html
[QUOTE]Grabování. Nejprve je video transformováno z analogového formátu (nejčastěji VHS a S-VHS) do digitálního (DV AVI) za pomoci AD/DA převodníku Canopus ADVC-100 a programu VirtualDub či Sony Vegas Studio.[/QUOTE]
dvbtester (44)|7.8.2007 20:39
[QUOTE=Pitomec;147368]Mně chodí v pohodě (stejně ani jiný, než 16bit, nepoužívám).[/QUOTE]

Netušíte, proč je WinDV při záznamu zticha a v nahraném AVI pak normálně zvuk je ?
Pitomec (10211)|8.8.2007 12:34
WinDV není přehrávač, nýbrž obslužný soft na tahání dat vzájemně mezi PC a kamerou, takže zvuk tam jaksi nemá opodstatnění (teoreticky ani obraz, ale ten je tam kvůli náhledu, aby uživatel viděl, že to funguje jak má).
mirekv (7169)|8.8.2007 14:24
Vidíš Vegas příposlech má. Ale kupovat Vegas jen kvůli tomu je samo blbost.
Pitomec (10211)|8.8.2007 14:39
Ulead Media Studio příposlech taky má, ale to už jsou editační softy, které umí DV i přehrávat. WinDV je čistě soft na tahání dat mezi kamerou a PC, nic jiného nečekat.
dvbtester (44)|9.8.2007 14:22
[QUOTE=Pitomec;147418]Ulead Media Studio příposlech taky má, ale to už jsou editační softy, které umí DV i přehrávat. WinDV je čistě soft na tahání dat mezi kamerou a PC, nic jiného nečekat.[/QUOTE]

Teď jsem objevil novou verzi TMPGEnc DVD Source Creator 4 a ta ten zvuk umí a má velmi příjemné editační prostředí. No a těch 30 Euro je v pohodě ... z toho pak stačí TSUNAMI-MPEG DVD Author a je DVD hotovo.

A s tou dobou kódování z AVI do MPEGu to taky jde - cca 2.5-3 hodiny podle zvoleného systému.

jen se zeptám na tohle :

a) co s volbou prokládání (interlacing) : zapnout nebo ne ? Bude se na to koukat (na to hotové DVD zatím na starém TV, ale v budoucnu to bude asi nějaké lepší LCD ...

b) zvolit raději CBR nebo VBR (dvouprůchodový) ? VBR samozřejmě bude trvat déle ...
(zajímá mne to obecně, ale hlavně se budou dělat převody :

VHS - ADVC25 - TMPGEnc DVD Source Creator - TSUNAMI-MPEG DVD Author - DVD

???
Saxel (2279)|9.8.2007 14:44
[quote=dvbtester;147458]...jen se zeptám na tohle :
a) co s volbou prokládání (interlacing) : zapnout nebo ne ? Bude se na to koukat (na to hotové DVD zatím na starém TV, ale v budoucnu to bude asi nějaké lepší LCD ...

b) zvolit raději CBR nebo VBR (dvouprůchodový) ? VBR samozřejmě bude trvat déle ...
(zajímá mne to obecně, ale hlavně se budou dělat převody :

VHS - ADVC25 - TMPGEnc DVD Source Creator - TSUNAMI-MPEG DVD Author - DVD

???[/quote]
ad a) Prokládání rozhodně zachovat, to se rozumí.
ad b) Záleží na tom, jaký je požadavek na kvalitu, jaká vychází bitrate (podle velikosti média) a kolik je na kódování času. Když tě netrápí velikost, použij CBR a dostatečný datový tok, jinak VBR, a pokud bazíruješ na kvalitě můžeš dvouprůchodově.
dvbtester (44)|9.8.2007 21:47
Mohu ještě radu ?

ten nový soft (verze 4 - TMPGEnc DVD Source Creator) chce zadat při volbě VBR hodnoty min a max.
Max je asi jasný = limit DVD s rezervou = 8000 kb/s, ale jak nastavit MIN ? Na čem to záleží - nebo prakticky dobré hodnoty ... dík :-)
jaromir9909 (269)|9.8.2007 23:37
[QUOTE=dvbtester;147458]

jen se zeptám na tohle :

a) co s volbou prokládání (interlacing) : zapnout nebo ne ? Bude se na to koukat (na to hotové DVD zatím na starém TV, ale v budoucnu to bude asi nějaké lepší LCD ...[/QUOTE]

[QUOTE=Saxel;147460]ad a) Prokládání rozhodně zachovat, to se rozumí.
ad b) Záleží na tom, jaký je požadavek na kvalitu, jaká vychází bitrate (podle velikosti média) a kolik je na kódování času. Když tě netrápí velikost, použij CBR a dostatečný datový tok, jinak VBR, a pokud bazíruješ na kvalitě můžeš dvouprůchodově.[/QUOTE]

Ono taky záleží, co se skrývá pod pojmem VHS. Jestliže to jsou filmy, pak by měly být progresívní, bez prokládání. Pokud to jsou nahrávky z kamery, pak prokládané.
Taky mi není jasné, co myslíš volbou iterlacing( ty softy neznám):
1. zda deinterlaci nebo
2. jenom označení videa.

Dle dotazu soudím bod 1, ale nejedná se náhodou pouze o to označení.
Pitomec (10211)|10.8.2007 10:51
Pokud je primárním zdrojem DV, tak prokládání zachovat vždy a v žádném případě neexperimentovat s kravinama alá deinterlace!

Minimální datový tok se u VBR nastavuje většinou na nulu.
dvbtester (44)|10.8.2007 12:13
[QUOTE=Pitomec;147506]Pokud je primárním zdrojem DV, tak prokládání zachovat vždy a v žádném případě neexperimentovat s kravinama alá deinterlace!

Minimální datový tok se u VBR nastavuje většinou na nulu.[/QUOTE]

Takže když jde o film z televize, kdysi nahraný na normální VHS a pak prohnaný přes Canopus ADVC-55 (takže je t toho AVI-čko), tak v následném editačním programu nechat prokládání zapnuté ?

A ve smyslu předchozího příspěvku jaromira9999 teda vůbec na výstupu Canopuse nerozlišovat, z jakého zdroje to DV vzniklo ? Zda z kamery nebo VHS mašiny z kazety ? Myslím pokud jde o zapnutí či nezapnutí
prokládání ?

Pokud jde o ten min. datový tok : ptal jsem se proto, protože když jsem měl starou verzi TMPGEnc DVD Source Creatoru, kde skoro nic nešlo nastavit, tak mi ta nahrávka (výstupní MPEG2) přišel čistší. Ale nešel mu zvuk (příposlech), takže se to blbě stříhalo.

Teď jsem si koupil TMPGEnc DVD Source Creator 4, který je chytrý jak opice a já pořád nemůžu přijít na to,
jak to nastavit, aby se to z toho slušného vstupního signálu z Canopuse, kde je bitrate obrovskej, zkomprimovalo co nejlépe do formátu DVD VIDEO (tzn. bitrate max. 9800). Furt tam vidím nějaké artefakty,
zejména při pohybu lidí a předmětů. Samozřejmě na to koukám do souboru MPEG ještě před prohnáním TSUNAMI-MPEG DVD Authorem a samozřejmě na velkém rozměru na LCD ....

Takže dilema jako zda-li CBR s nějakými 8000 kbit/s nebo VBR s min. kolem 0 a maximem těch cca 8000, protože se ještě přičte zvuk ...
jaromir9909 (269)|10.8.2007 12:24
Ať nedopadneš jako jeden "umělec", který z progresivního videa dělá prokládané a ještě ho vystavuje na internetu.

http://pc.poradna.net/question/view/129043-zaznam-z-tv-karty
jaromir9909 (269)|10.8.2007 12:32
[QUOTE=dvbtester;147509]Takže když jde o film z televize, kdysi nahraný na normální VHS a pak prohnaný přes Canopus ADVC-55 (takže je t toho AVI-čko), tak v následném editačním programu nechat prokládání zapnuté ?
Furt tam vidím nějaké artefakty,
zejména při pohybu lidí a předmětů. Samozřejmě na to koukám do souboru MPEG ještě před prohnáním TSUNAMI-MPEG DVD Authorem a samozřejmě na velkém rozměru na LCD ....
.[/QUOTE]

Ty artefakty, to by mělo být tom prokládání. V tom souhlasím s Pitomcem a zachoval bych ho.

Nemohl bys dát kratičkou ukázku, pár snímků nahranho filmu prohnaného přes Canopus?
Pitomec (10211)|10.8.2007 12:44
[quote=dvbtester;147509]Takže když jde o film z televize, kdysi nahraný na normální VHS a pak prohnaný přes Canopus ADVC-55 (takže je t toho AVI-čko), tak v následném editačním programu nechat prokládání zapnuté ?

A ve smyslu předchozího příspěvku jaromira9999 teda vůbec na výstupu Canopuse nerozlišovat, z jakého zdroje to DV vzniklo ? Zda z kamery nebo VHS mašiny z kazety ? Myslím pokud jde o zapnutí či nezapnutí
prokládání ?

Pokud jde o ten min. datový tok : ptal jsem se proto, protože když jsem měl starou verzi TMPGEnc DVD Source Creatoru, kde skoro nic nešlo nastavit, tak mi ta nahrávka (výstupní MPEG2) přišel čistší. Ale nešel mu zvuk (příposlech), takže se to blbě stříhalo.

Teď jsem si koupil TMPGEnc DVD Source Creator 4, který je chytrý jak opice a já pořád nemůžu přijít na to,
jak to nastavit, aby se to z toho slušného vstupního signálu z Canopuse, kde je bitrate obrovskej, zkomprimovalo co nejlépe do formátu DVD VIDEO (tzn. bitrate max. 9800). Furt tam vidím nějaké artefakty,
zejména při pohybu lidí a předmětů. Samozřejmě na to koukám do souboru MPEG ještě před prohnáním TSUNAMI-MPEG DVD Authorem a samozřejmě na velkém rozměru na LCD ....

Takže dilema jako zda-li CBR s nějakými 8000 kbit/s nebo VBR s min. kolem 0 a maximem těch cca 8000, protože se ještě přičte zvuk ...[/quote]
Pokud nahráváš film z TV vysílání, tak stejně nevíš, jestli byl pořízen na filmový pás a i kdyby byl, tak je to naprosto fuk, protože samotné TV vysílání je vždy prokládané bez ohledu na to, co se tam vysílá. Takže max. by ty půlsnímky byly stejné. Na deinterlaci se zcela rázně vykašli, je to blbost vymyšlená jenom proto, že si lidi umanuli, že chtějí sledovat filmy v PC (když je mohou mnohem líp a pohodlněji sledovat na TV) a je to prostě hovadina non plus ultra. Samozřejmě progresivní vysílání by bylo něco jiného - to, že je to hovadina, bylo myšleno čistě ve vztahu předělávání prokládaného záznamu na neprokládaný.

Jestli děláš něco se stopáží 60 minut (což by mělo být tak max. u domácí tvorby), tak žádné CBR vs. VBR neřeš a použij rovnou CBR.
jaromir9909 (269)|10.8.2007 13:38
[QUOTE=Pitomec;147512]Pokud nahráváš film z TV vysílání, tak stejně nevíš, jestli byl pořízen na filmový pás a i kdyby byl, tak je to naprosto fuk, protože samotné TV vysílání je vždy prokládané bez ohledu na to, co se tam vysílá. Takže max. by ty půlsnímky byly stejné. Na deinterlaci se zcela rázně vykašli, je to blbost vymyšlená jenom proto, že si lidi umanuli, že chtějí sledovat filmy v PC (když je mohou mnohem líp a pohodlněji sledovat na TV) a je to prostě hovadina non plus ultra. Samozřejmě progresivní vysílání by bylo něco jiného - to, že je to hovadina, bylo myšleno čistě ve vztahu předělávání prokládaného záznamu na neprokládaný.

Jestli děláš něco se stopáží 60 minut (což by mělo být tak max. u domácí tvorby), tak žádné CBR vs. VBR neřeš a použij rovnou CBR.[/QUOTE]

:) :) :) A co by na progresívním vysílání bylo jiného? Max. by ty půlsnímky byly stejné.

Ono právě o ty stejné půlsnímky jde, ikdyž klasické TV je to jedno, a žádný PAL jim časový posun nepřidá, pouze se můžou špatně poskládat. Nechat je tak je podle mne taky hovadina. Prokládané zobrazování končí a pak by už nezbylo nic než real-time deinterlace.
dvbtester (44)|10.8.2007 13:47
[QUOTE=jaromir9909;147511]Ty artefakty, to by mělo být tom prokládání. V tom souhlasím s Pitomcem a zachoval bych ho.

Nemohl bys dát kratičkou ukázku, pár snímků nahranho filmu prohnaného přes Canopus?[/QUOTE]

Tak mi to chvilku trvalo - než jsem našel kousek na filmu a pak to nahrát na WEB.
Jinak je to v AVI v ZIPu ... je to ze starého 3 hlavého SONY VHS stroje ...
dvbtester (44)|10.8.2007 13:47
[QUOTE=dvbtester;147515]Tak mi to chvilku trvalo - než jsem našel kousek na filmu a pak to nahrát na WEB.
Jinak je to v AVI v ZIPu ... je to ze starého 3 hlavého SONY VHS stroje ...[/QUOTE]

Já blb ... ještě link http://members.upc.cz/takypetr/kousicek.zip
jaromir9909 (269)|10.8.2007 14:26
Dík.

Ukázka sice není v DV, ale je zřejmé že i když prošla "prokládaným vysíláním" a uložena byla do "prokládaného DV formátu" zobrazuje se bez inerlacet artefaktů. Takové video můžeš klidně označit jako progresivní. Prokládané video dokáže "vyrobit" pouze převod do NTSC, kdy se převádí framerate. Tam, kde se v této normě vysílá, se dá říct, že mají vše prokládané vlivem prokládaného vysílání.:)
dvbtester (44)|10.8.2007 15:00
[QUOTE=jaromir9909;147521]Dík.

Ukázka sice není v DV, ale je zřejmé že i když prošla "prokládaným vysíláním" a uložena byla do "prokládaného DV formátu" zobrazuje se bez inerlacet artefaktů. Takové video můžeš klidně označit jako progresivní. Prokládané video dokáže "vyrobit" pouze převod do NTSC, kdy se převádí framerate. Tam, kde se v této normě vysílá, se dá říct, že mají vše prokládané vlivem prokládaného vysílání.:)[/QUOTE]

Jak to, že není v DV ? Je to vzatý kousek z výstupního produktu Canopusu (který tento HW A/D převodník
vyrobil z té VHSky) a v tom Virtual Dubu jsem ji jenom linerně kousek ustřihl, aby to šlo poslat WEBem.

No nicméně - co z toho plyne ? Zpracovávat to se zapnutým deinterlace ? To by byl Pitomec asi zásadně proti ...
dvbtester (44)|10.8.2007 15:08
[QUOTE=Pitomec;147512]Pokud nahráváš film z TV vysílání, tak stejně nevíš, jestli byl pořízen na filmový pás a i kdyby byl, tak je to naprosto fuk, protože samotné TV vysílání je vždy prokládané bez ohledu na to, co se tam vysílá. Takže max. by ty půlsnímky byly stejné. Na deinterlaci se zcela rázně vykašli, je to blbost vymyšlená jenom proto, že si lidi umanuli, že chtějí sledovat filmy v PC (když je mohou mnohem líp a pohodlněji sledovat na TV) a je to prostě hovadina non plus ultra. Samozřejmě progresivní vysílání by bylo něco jiného - to, že je to hovadina, bylo myšleno čistě ve vztahu předělávání prokládaného záznamu na neprokládaný.

Jestli děláš něco se stopáží 60 minut (což by mělo být tak max. u domácí tvorby), tak žádné CBR vs. VBR neřeš a použij rovnou CBR.[/QUOTE]

a jak se vůbec pozná (na 100%), je-li nebo není-li zdroj prokládán ?
Pitomec (10211)|10.8.2007 15:24
jaromir9909: Na progresivním vysílání by byl jiný např. počet snímků za vteřinu (tj. nikoliv 25, ale 50) a potom by to mělo význam. Ono celé prokládané vysílání vzniklo hlavně proto, že počet snímků za vteřinu byl omezen kapacitou přenosu (takže nešlo použít rovnou 50, ale muselo se zvolit 25), takže aby obraz neblikal, tak se to rozdělilo na půlsnímky.

Jinak tě vyvedu z omylu - prokládané vysílání vůbec nekončí, používá se jak v DVB-S, tak v nastupujícím DVB-T a nic nenasvědčuje tomu, že by došlo ke změně.
Pitomec (10211)|10.8.2007 15:29
[quote=dvbtester;147529]a jak se vůbec pozná (na 100%), je-li nebo není-li zdroj prokládán ?[/quote]
Poznáš to jedině v nějakým softu, kde se ti zobrazí oba půlsnímky, ale jak jsem už psal - neřeš takový nesmysly (který tady v diskuzi vždycky někdo vytáhne a popíše se pak 10 stran k ničemu). Pokud pracuješ s DV záznamem a převádíš ho do MPEG-2, tak ti to soft automaticky udělá s prokládáním, na stolním přehrávači a TV se to zobrazí správně a to je cíl celýho snažení.
jaromir9909 (269)|10.8.2007 15:31
[QUOTE=dvbtester;147526]Jak to, že není v DV ? Je to vzatý kousek z výstupního produktu Canopusu (který tento HW A/D převodník
vyrobil z té VHSky) a v tom Virtual Dubu jsem ji jenom linerně kousek ustřihl, aby to šlo poslat WEBem.

No nicméně - co z toho plyne ? Zpracovávat to se zapnutým deinterlace ? To by byl Pitomec asi zásadně proti ...[/QUOTE]

Ve Virtual Dubu jsi nedal volbu Direct stream copy a nechal jsi Full processing mode, proto je video nekomprimované.

No nic méně z toho plyne, že kde nic není netřeba nic dělat.

Pozná se to podle proužků a vypadá stejně jako při posunutí půlsnímků. Kdyby bylo prokládané, vypadalo by takhle:
interlace000.jpeg
jaromir9909 (269)|10.8.2007 15:43
jaromir9909 (269)|10.8.2007 15:52
[QUOTE=Pitomec;147534]jaromir9909: Na progresivním vysílání by byl jiný např. počet snímků za vteřinu (tj. nikoliv 25, ale 50) a potom by to mělo význam. Ono celé prokládané vysílání vzniklo hlavně proto, že počet snímků za vteřinu byl omezen kapacitou přenosu (takže nešlo použít rovnou 50, ale muselo se zvolit 25), takže aby obraz neblikal, tak se to rozdělilo na půlsnímky.

Jinak tě vyvedu z omylu - prokládané vysílání vůbec nekončí, používá se jak v DVB-S, tak v nastupujícím DVB-T a nic nenasvědčuje tomu, že by došlo ke změně.[/QUOTE]

Psal jsem zobrazení. A popisuješ taky jen zobrazení. A rozdíl je v záznamu. Žádný soft ti prokládání nevykouzlí.
Pitomec (10211)|10.8.2007 17:32
Abych tu debatu o ničem ukončil - TV vysílání, stejně jako většina home-videokamer pracuje s prokládaným obrazem, takže se není o čem dál bavit. A jiný zdroj signálu běžný uživatel nemá. Zbytečně tady nemystifikuj lidi a neuvrtávej je do uměle vytvářených problémů.
jaromir9909 (269)|10.8.2007 17:57
Ano jsou to uměle vytvářené problémy, se kterými se v TV vysílání, sice zřítka, můžeme setkat a je třeba je opravit. Za mystifikaci považuji to, když se někteří jedinci snaží o deinterlaci progresivního záznamu.

dvbtester
Doporučuji Ti tuto problematiku pořádně nastudovat.
dvbtester (44)|10.8.2007 19:13
Však taky pilně studuju ... a radím se s Vámi zkušenými ... :-)

Za chybu se vzorkem se omlouvám (už jsem na to v mezidobí přišel sám taky ...) a tady je delší
a lepší a fakt DV :

http://members.upc.cz/takypetr/dv2.zip

Jinak ten editor, co bych rád použil a poněkud se nedaří - furt je to ošklivé a já nevím proč) je
tohle : TMPGEnc DVD Source Creator 4 Ver. 4.2.7.199 Retail Version

http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/download/dsc4.html

Pokud ho někdo znáte a máte s ním zkušenost, to bych ocenil (zatím zřejmě dělám furt nějako chybu).
nevím, do jakého bitrate to mám tlačit, aby to k něčemu vypadalo - je-li to vůbec možné a aby se to vešlo na DVD.

Je fakt (má-li to dobře), že ten film, co je z něj ta ukázka (nahraný z analog TV na tu VHS) je asi 2 hodiny dlouhý a pokud se chci vejít na 1 DVD (jednostranné) a udělám zvuk cca 224 kb/s, tak bitrate bvychází cca na 4400 kb/s a je to dost šeredné (není-li ta ošklivost něčím jiným).

Děkuji za Vaši svatou trpělivost při odpovědích atd.
jaromir9909 (269)|10.8.2007 20:22
Není proč se omlouvat.

Ten program neznám, proto Ti nemohu pomoc.
Já používám VirtualDub, AviSynth a HC.
StD (8612)|11.8.2007 10:51
[QUOTE=jaromir9909;147555]...Doporučuji Ti tuto problematiku pořádně nastudovat.[/QUOTE]


...nápodobně. Ale ne u Jecha, ten jen mate pominuté, stejně jako ty teď v tomto threadu. Čest tvé práci! :((
jaromir9909 (269)|11.8.2007 12:21
Až mi ukážeš progresivní video proměněné v prokládané díky TV vysílání, pak Ti uvěřím. A nezapomeň že se bavíme a zachytávání a zpracování na PC.
dvbtester (44)|11.8.2007 18:35
[QUOTE=StD;147623]...nápodobně. Ale ne u Jecha, ten jen mate pominuté, stejně jako ty teď v tomto threadu. Čest tvé práci! :(([/QUOTE]

StD:
Nechci se do toho míchat, i když závěrečnou část tohohle threadu jsem spustil asi já,
jenže si nemyslím, že bych byl "pominutej", pouze se tu snažím získat informace od zkušených,
takže si klidně trochu změň slovník ...
Debata je od toho, aby se něco vyřešilo a já myslím, že lidi jako Pitomec nebo jaromir9999 toho vědí dost, tak si rád jejich názor přečtu (a děkuju za něj).

All:
Spíš bych ocenil, kdyby tu měl někdo zkušenost s tím novým TMPGEnc DVD Source Creator 4 Ver. 4.2.7.199, protože jsem ho teď po dobrých zkušenostech z tou starší verzí tuhle novou verzi 4 koupil
a teď mám trošku pocit, že je někde problém (jde-li o chybu mou nebo SW, zatím nevím).
Zatím mám pocit, že i když je DV z VHS díky Canopusu celkem čisté, výsledek po kompresi do cca
4000-8000 kbit/s je nějakej ošklivej ... Ale protože TMPGEnc považuju za dobrý program (aspoň ty staré verze určitě) a koupil jsem ho, tak se tím snažím prokousat a rozchodit to.

vycházím z logiky, že když slušný originál z 25 Mbit/s zkomprimuju na 4-8000 kbit/s, že by to mohlo ještě slušně vypadat. Teď mám dojem, že zejména v pohyblivých scénách nic moc.

Je správný tento můj předpoklad - viz výše ? Já myslím, že i při 2 hod. filmu na VHS by z toho mohlo být ucházející DVD (jednostranné).


Ta stará verze 2.1.3.8 neuměla audio příposlech, což je při přesné editaci mínus. Jinak byla celkem OK.
jaromir9909 (269)|11.8.2007 19:14
dvbtester

[QUOTE] ...že by to mohlo ještě slušně vypadat.[/QUOTE]

Dal jsem Ti tu ukázu, zdali si takhle představuješ, "že ještě slušně vypadá". Pokud ano, mělo by to jít, ikdyž se všeobecně pokládá 4000 kbits za hraniční pro video z kvalitního zdroje.
Parametry:
průměrný datový tok 4400 kbit/s
max. datový tok 8000 kbit/s
min. datový tok u HC se nenastavuje.
StD (8612)|12.8.2007 07:22
@dvbtester: Já si v případě potřeby vyrábím DVD-video o CBR 6500 přímo do Mpeg2 bez mezikroku DV-AVI a hranice "koukatelnosti" leží tak někde u délky 90 až 100 minut na 4,8GB placku, ale stejně tomu ten "zdroj VHS" (u mne S-VHS kazety i stroj) čouhá jak sláma z bot furt...

Jinak ke kazatelům chytrým jak radio jsem nemilosrdný a slovník měnit nemíním.
jaromir9909 (269)|12.8.2007 08:42
dvbtester
Jj, každý máme svou hranici koukatelnosti, proto jsem dal ukázku, abych zjistil, zda je pro tebe dostačující, či nikoliv. Z VHS to nikdy nebude perfektní, ale něco koukatelného se vyrobit dá.


Kazatel. Tak mě napadá přísloví "Káže vodu, pije víno", že bys připojil i nějaké ukázky abys nebyl pouhým kazatelem?
Pitomec (10211)|12.8.2007 09:48
[quote=jaromir9909;147632]Až mi ukážeš progresivní video proměněné v prokládané díky TV vysílání, pak Ti uvěřím. A nezapomeň že se bavíme a zachytávání a zpracování na PC.[/quote]
TV vysílání je prokládané, takže i kdyby ta televizní stanice měla progresivní záznam, tak ho stejně odvysílá prokládaně, protože jinak to nejde. Samozřejmě se půlsnímky nebudou v takovém případě rozcházet, ale budou stejné, ovšem prokládané to bude...