Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DÁLKOVÉ OVLADAČE

axicom (626)|10.7.2009 18:22
Tak jsem neodolal a poridil Logitech Harmony One, pekna a chytra vecicka.
mila001 (149)|13.8.2009 23:32
Pixmania nabízí v akci Logitech Harmony Remote 1000 za 4600kč a Harmony 885 za 2600kč což mi připadá až neuvěřitelný.
MarianL (54)|17.8.2009 15:01
Podla mna je to ty, ze Harmony 1000 konci a uz sa len dopredava.
Logitech bude preferovat uz iba 1100
axicom (626)|29.8.2009 18:18
Potreboval bych ovladac pro seniora, aby umel TV zanout, vypnout, hlasitost a prepinani programu na TV Sencor 1914. Mel jsem doma Philips 1010 a neumi to. Nevi nekdo o necem?
xbender (46)|1.12.2009 11:09
dobrý den,
rád bych poprosil o radu, jak se popasovat s mnoha ovladači. Plánuju do obývaku nakoupit: LCD TV (Samsung), DVB-S přijímač (Ariva), nejspíš i WD HD TV Live, AV receiver a rádio/dolby zvuk 5.1 a to už mám DVD přehrávač(LG). To jest 5-6 ovladačů.

Rád bych je sjednotil do jednoto s tím, že bych rád dvě varianty. Nejdřív nejspíš nějakou levnou, a do budoucna, až bude trochu víc prostředků, bych zakoupil nejdraději i nějaky dotykovy. Chtel bych spojit TV s externim sitovym HDD (WD HDD My Book World Edition) a na TV si tak mit moznost pres WD HD TV live pustit DivX filmy, BRripy apod. Idealni predstava je, ze adresarova struktura a vyber filmy se provede na ovladani a nasledne se "play" pusti na TV. V levnejsi variante bude samozrejme vyber probihat pres TV. Muzete mi prosim poradit, jak se obecne zbavit problemu 5-6ti dalkovych ovladani a doporucit nejake dobre stroje?
dekuju!!
mph1 (689)|1.12.2009 11:47
Pokud ma vsechno tvoje zarizeni IR ovladani (napr. PS3 ma Bluetooth a IR k ni stoji dost penez), pak ti to vyresi (navzdy) levne Logitech Harmony. Ja mam tak nejak stredni tridu 785 - je to +/- jako Harmony One, ale bez dotykove obrazovky (= stalo polovic).

Neni to trivialni na nastaveni - musis mit PC, konfiguruje se to pres web apod. Ale pokud se s tim smiris, je to vynikajici kousek HW. Na rozdil od beznych univerzalnich DO se tam neprepina mezi zarizenimi (TV, AVR, DVD, HDD...), ale mezi tzv. aktivitami.

Takze napr. aktivita Televize: zapne TV, AVR, Sat, prepne TV na vstup z AVR, prepne AVR na vstup ze Sat. Tlacitka hlasitost ovladaji AVR, tlacitka prepinani programu ovladaji Sat, tlacitko Pause zastavuje obraz na TV.

Aktivita Radio: vypne TV a Sat a prepne AVR na Tuner. Vsechna tlacitka ovladaji AVR (hlasitost, prepinani stanic...)

Tvoje aktivita DivX: Zapne TV, HDD, tv prepne na vstup z HDD (nebo AVR?), tlacitka menu, pohyb, OK budou ovladat HDD, hlasitost TV nebo AVR atd.

Levnym Harmony myslim napr. toto: http://www.alza.cz/logitech-harmony-remote-525-d58797.htm
Pytkin (7947)|1.12.2009 11:49
Ja som si napred kupil daky philips 6 v jednom .. celkom OK lebo sa vedel aj ucit .. ale pokazil sa .. potom som kupil logitech harmony .. ten bol fajn .. ale tiez sa pokazil .. tak uz zase mam naspat 8 ovladacov na stole .. tie sa nekazia ..

Aha .. na harmony ma srali aktivity .. dal som ze POZERAT FILM , tak mi to vyplo telku a podobne .. dost ma to sralo .. vobec som to nevedl pouzivat .. ale fajn bolo ze sa dali editovat veci .. ze pri ovladani videa , som trebars nastavil ze VOLUME +/- ovladat telku .. atd .. to sa mi pacilo ..
mph1 (689)|1.12.2009 11:53
[quote=Pytkin;251855]Ja som si napred kupil daky philips 6 v jednom .. celkom OK lebo sa vedel aj ucit .. ale pokazil sa .. potom som kupil logitech harmony .. ten bol fajn .. ale tiez sa pokazil .. tak uz zase mam naspat 8 ovladacov na stole .. tie sa nekazia ..

Aha .. na harmony ma srali aktivity .. [/quote]Ano, zkonfigurovat to neni trivialni. Ale odmena je sladka ;)

PS: Tobe "se rozbilo" ovladani po zaruce? Jak?
jarino1978 (8045)|1.12.2009 11:55
mne ostal po AVR Onkyo D.O. univerzálny, programovateľný s makro funkciami. Používam ho už asi 7 rokov, stále beží, o zem padol už hádam 100x. Má výdrž ako sviňa, baterky mením 1x za rok. Krásne sadne do ruky, pekné tlačítka. Dokáže ťahať povely z akéhokoľvek IR diaľkového... Dáš 2 ovládače oproti sebe a prenášaš povely. Geniálne....
mph1 (689)|1.12.2009 12:00
Jeste dodam, ze na beznych univerzalech mi hodne vadi nedostatek tlacitek. Na Harmony je to vyborne vyresene, ze tlacitka okolo displeje maji promenlivou funkci - prepina se temi sipkami pod displejem.

Pokud si vedle sebe polozis svych 5 ovladani, zamysli se, jak namapujes vsechna pouzivana tlacitka na ten ktery univerzal...
espat (49)|1.12.2009 12:05
Ja len upresním, že napr. pri Logitech Harmony 785 sa dá v pohode používať aj klasický výber konkrétneho ovládača, a nie je nutné používať tzv. Activity...

Mal som 525-ku, tá mi vydržala 4 roky, asi dva mesiace používam 785-ku.... je to úplne iná kvalita, čo sa týka vonkajšieho spracovania.... Vnútrajšok je tiež o niečom inom... :-) Škoda len, že výdrž akumulátora Li-Ion je len asi 1 týždeň (asi ako u mobilov) a treba ju po víkendových večeroch dobíjať v kolíske, kdežto 525 fungovala na obyčajné AAA monočlánky s výdržou 3-4 mesiace (nabíjateľné 1000 mAh 1,2V NiMh baterky). Ale je to pochopiteľné pri väčšom (a k tomu farebnom) display-i.
mph1 (689)|1.12.2009 12:17
[quote=espat;251862]Ja len upresním, že napr. pri Logitech Harmony 785 sa dá v pohode používať aj klasický výber konkrétneho ovládača, a nie je nutné používať tzv. Activity...[/quote]Ano, spravne, tlacitko Devices. Opet vsechno konfigurovatelne - prirazeni a poradi tlacitek atd.

Mel jsem predtim X univerzalu, od levnych z Lidlu/Kauflandu apod. az po Thomson 650 - 2 makra, 6 zarizeni. Bohuzel, pokud jsem napr. mel zarizeni Sat a chtel jsem pouzit funkce PVR - Play, stop... - tak mi Thomson hbite prepnul na VCR spustil prehravani a zase skocil na Sat. Toto chovani neslo zmenit, pocet nahravanych commandu omezen, nekompatibilita IR (settopboxu poslal vzdy command 2x, neslo zmenit. Harmony mi to udelal u nove TV - ale dal jsem Troubleshooting, vybral problem, zmenil nastaveni - ma na to radiobutton - a vsechno chodi, jak ma).

Takze - Harmony, a DO mas pod kontrolou ;)
miro333 (716)|1.12.2009 12:41
má Harmony aj nejaké muchy okrem cenovky? softvér komunikuje len v angličtine, či už sa naučili aj po česky, či nebodaj slovensky?
mph1 (689)|1.12.2009 12:54
[quote=miro333;251873]má Harmony aj nejaké muchy okrem cenovky? softvér komunikuje len v angličtine, či už sa naučili aj po česky, či nebodaj slovensky?[/quote]Pouze anglictina, myslim (neresim).

Mouchy se meni v poradne masarky ve chvili, kdy nepochopis styl prace (=aktivity). Pak se ti deji takove veci, jakoze se neco vypne/zapne, co necekas. Napr. pokud vlozis do DVD prehravace disk, prehravac se tim zapne, a pak zmacknes aktivitu DVD, prehravac se vypne. Harmony si totiz pamatuje stav zarizeni podle toho, jaky prikaz on/off jim naposledy poslal. A protoze vetsina zarizeni ma PowerToggle - nestesti je hotovo ;)

Ale pokud se s tim srovnas, ujasnis si, jak to chodi, ze cokoliv chces delat s AV, vezmes nejprve Harmony a az pak neco delas (ale pochopi to i manzelka a 5ti lety syn), pak je to fakt pekne. Jinak 785 ma vymenitelnou LiIon baterii, u nas vydrzi 3 dny az tyden. Pak se musi ovladani polozit do kolebky a je za asi 2 hod znovu plne nabite.

Nejvetsi mouchy jsou:
- aktivity - kdo to nepochopi, neuspeje
- konfigurace - prestoze jsou tam wizardy, aby to dobre fungovalo, musi tomu clovek trochu casu a invence venovat
- internet - pro konfiguraci je potreba internetove pripojeni a PC. Nejde ulozit lokalni zalohu napr. v pripade potreby obnovit starsi nastaveni. Vyhodou je, ze pokud zadas zname zarizeni (i velmi nove), stahnou se ti kody tlacitek samy a nemusis DO (skoro)nic ucit. Napr. moje P50G10E - zadal jsem, stahly se mi prikazy a ja uz je jen rozdelil tlacitkum. Donahraval jsem myslim jenom prepnuti na SD kartu pro aktivitu "Fotky na SD" :)

Konfigurace se nastesti dela vetsinou jen s prichodem noveho HW do domacnosti. Ja to delal ted po skoro roce, kdy po lonskych Vanocich jsem tam zadal vsechen HW, vcetne videokamery (kazde Vanoce jsem hledal jeji DO - uz nemusim).
xbender (46)|1.12.2009 13:18
diky chlapy za rady. Harmony vypada fakt dobre, teda alespon jste me hezky naladili, to je pravda :-) tak jak bude potreba snizit pocet DO, tak urcite jeden exemplar koupim!
potkali jste Harmony nekdy v kamenych obchodech a nebo se prodavaji hlavne pres net? docela bych se na to i podival v realu... jak to vypada a funguje...hlavne ty povestne aktivity...
mph1 (689)|1.12.2009 13:28
[quote=xbender;251881]diky chlapy za rady. Harmony vypada fakt dobre, teda alespon jste me hezky naladili, to je pravda :-) tak jak bude potreba snizit pocet DO, tak urcite jeden exemplar koupim!
potkali jste Harmony nekdy v kamenych obchodech a nebo se prodavaji hlavne pres net? docela bych se na to i podival v realu... jak to vypada a funguje...hlavne ty povestne aktivity...[/quote]V obchode to asi moc neuvidis, kdo by se tam s tim konfiguroval?
Kup to pres net a pokud to do tydne nerozchodis, vrat to v ramci 14 denni zkusebni doby. Zaplatis jen postovne.

Totiz jako nove to ovladani neumi NIC. Je to kus solidniho HW, ale bez SW. Musis ho pripojit k PC s internetem a s nainstalovanym ovladacim/konfiguracnim programem. Pak si zadas sva zarizeni (TV, DVD, AVR, HDD...) pokud je nezna, nahrajes commandy z jejich originalnich DO, a PAK teprve zacnes vytvaret aktivity.

Wizard se te zepta na typ aktivity - napr. Watch TV. Pak se pta napr.: Zvuk ovladas na: a radiobutton
- TV
- AVR
Dalsi otazka: programy prepinas na:
- TV
- DVD

atd.

Na konci to nahrajes do DO a ono zacne zit.
jarino1978 (8045)|1.12.2009 14:06
[quote=mph1;251860]
Pokud si vedle sebe polozis svych 5 ovladani, zamysli se, jak namapujes vsechna pouzivana tlacitka na ten ktery univerzal...[/quote]

to je ten najmenší problém. všetko je to aj tak v štýle : menu-exit-volume-P+- - navigačné tlačítka. inak naprogramované mám 6 ovládačov v tom jednom. prepínam si vstupy a ovládam všetko rovnakou logikou. všetko je to o tom, ktoré tlačítko si ako navolíš.
Inak, mne to dokonale vyhovuje fakt už 7 rokov a nemám s tým problém ani ja, ani žena a ani dcéra.
mph1 (689)|1.12.2009 14:36
[quote=jarino1978;251896]to je ten najmenší problém. všetko je to aj tak v štýle : menu-exit-volume-P+- - navigačné tlačítka[/quote]Pokud ovsem mas tlacitek dost - napr. levne univerzaly casto postradaly Guide/Info. K tomu smerovala moje poznamka.

Nicmene porad s klasickym (lepsim) univerzalem musis:
Macro1 = zapne se sestava pro sledovani TV
Hlasitost=prepnout na AVR, Up/Down
Program=prepnout na Sat, Up/Down
Aspect=prepnout na TV, Nx stisknout aspect
Wide= prepnout na Sat, Nx stisknout wide atd.
Macro2 = vypne se sestava

Na Harmony to je:
Activity, Televize
Hlasitost: Vol+/Vol- a ovladam AVR
Program: Ch+/Ch- a ovladam Sat
Aspect: Ovladam TV
Wide: Ovladam Sat
(exoticke prikazy jsou na dalsich obrazovkach, pak je treba jeste pouzit <-/->)
Off: vsechno se vypne

A prechod napr. mezi Sat a DVD:
Univerzal:
Prenout na DVD, zapnout DVD
Prepnout na AVR, zvolit vstup DVD
Prepnout na Sat, vypnout Sat

Harmony:
Activity, DVD (zapne se DVD, AVR se prepne na DVD, vypne se Sat)

Jeste lepsi je TV->Radio ;)

A to ten thomson mel jeste ledky, ktere svitily u aktualne vybraneho zarizeni. Levne univerzaly ne a pak clovek musel na zarizeni "prepnout" vzdycky, aby mel jistotu, ze to bude delat to, co ma.

Diky, ale kdo zkusil a szil se s Harmony, uz asi nikdy nic jineho chtit nebude. Ale jak porad zduraznuji: NENI to pro kazdeho.
Pytkin (7947)|1.12.2009 23:35
[quote=mph1;251857]Ano, zkonfigurovat to neni trivialni. Ale odmena je sladka ;)

PS: Tobe "se rozbilo" ovladani po zaruce? Jak?[/quote]

mozno to aj bolo v zaruke neviem .. prestali fungovat tie bocne tlacitka vedla displeja .. par krat som to vycistil a potom ma to prestalo bavit ..
Pytkin (7947)|1.12.2009 23:39
[quote=espat;251862]Ja len upresním, že napr. pri Logitech Harmony 785 sa dá v pohode používať aj klasický výber konkrétneho ovládača, a nie je nutné používať tzv. Activity...

Mal som 525-ku, tá mi vydržala 4 roky, asi dva mesiace používam 785-ku.... je to úplne iná kvalita, čo sa týka vonkajšieho spracovania.... Vnútrajšok je tiež o niečom inom... :-) Škoda len, že výdrž akumulátora Li-Ion je len asi 1 týždeň (asi ako u mobilov) a treba ju po víkendových večeroch dobíjať v kolíske, kdežto 525 fungovala na obyčajné AAA monočlánky s výdržou 3-4 mesiace (nabíjateľné 1000 mAh 1,2V NiMh baterky). Ale je to pochopiteľné pri väčšom (a k tomu farebnom) display-i.[/quote]

JO .. tiez som to pouzival ako klasicke ovladace .. ja som mal tusim 575 .. alebo take daco .. take umele tlacitka a 3 kryty k tomu boli .. akoze vybava bola fajn .. len tie aktivity ma srali .. ale nepouzival som to a pouzival som tak ze som vzdy ovladal len co bolo treba .. fajn bolo ze na displeji svietilo vzdy co na tlacitkach prave je .. to je vyhoda oproti univerzalo Xin1 .. ze presne vies , aku funkciu to tlacitko prave ovlada .. ja som v tom mal normalne AA a tie tam vydrzali asi rok ..
arturholba (1)|10.12.2009 14:58
zdravim,

urcite dosti lidi resilo stejny problem jako ja - mam HTPC a chtel bych jednim ovladacem ovladat jak MCE, tak byt schopen zapnout a vypnout TV, prepnout na TV mezi HDMI vstupem z HTPC a TV programem v pripade nahravani jineho programu, nez na ktery koukam, resit hlasitost na zesilovaci apod) - muzete mi prosim nekdo doporucit DO splnujici tyto pozadavky?

- primarne urcene k ovladani HTPC (MS MediaCenter na Win7)
- umoznujici ovladat aspon 2 dalsi pristroje (TV a zesilovac)
- idealne s moznosti ovladani kurzoru mysi (neni podminkou)
- s cenou do 2.000 Kc

puvodne jsem mel vytipovany Genius Remote 300, ale je asi uz stazen z prodeje, protoze to byla nekvaltini s****a...

diky

Artur
pavzat (21)|11.12.2009 21:54
zdravim,taky se rozmyslim mezi typem Harmony one a Harmony 885,nemate nekdo zkusenosti?Jaky jsou rozdily mezi temito typy?jestli je jen cenovy a ze one je s dotykovym displejemtak je asi lepsi vzit tu 885ku ne ?Pixmania je prodava za: one 3600kc a 885 za 2300KC,poradite mi nekdo?jestli ma smysl investovat do toho drazsiho ci nema.Budu tim ovladat TV , AV , Bluray , Sat ,pak mam jeste komponenty MD,CD,TAPE,le to uz jsou spise vedlejsi,diky za vsechny rady
miro333 (716)|12.12.2009 05:01
napr. tu: http://eshop.arnet.sk/katalog/21050114/harmony_ENG.pdf je taká stručná tabuľka, kde sú porovnané typy Harmony. Podrobnejšie asi len na stránkach Logitechu.
teraz pozerám, že 885-ka v tej tabuľke nie je, tak potom nič, možno poslúži niekomu inému...
mph1 (689)|12.12.2009 06:42
[quote=pavzat;253816]zdravim,taky se rozmyslim mezi typem Harmony one a Harmony 885,nemate nekdo zkusenosti?[/quote]Ja jsem chtel take Harmony One, ale nechtel jsem za to dat ty penize (v te dobe stal k 6000,-). Takze jsem se smiril, ze Harmony mit nebudu. Jenze manzelka pak nasla a Jezisek prinesl Harmony 785, coz je +/- jako One, ale nema dotykovy display a stalo 3500. Dotykovy display mi nikdy nechybel.

K 885, pokud souhlasi obrazky z Google, mam vyhradu, ze nema barevna tlacitka (pro teletext). Napr. 785 se delala ve 2 verzich, bez nich a s nimi. Ja mam tu druhou. Usporadani tlacitek 885 se mi nelibi, 785 je konzervativnejsi.

Edit: I 885 se dela(la) s barevnymi tlacitky a bez :). Oproti 785 ma vice multifunkcnich tlacitek - kolem displaye (8 vs. 6). To se muze hodit, ale zasadni to IMHO neni

K vyberu obchodu - rozmysli si, jestli ti tech par stovek stoji za nakup na Pixmanii (reklamace se posilaji do Francie). Nekteri lide meli mechanicke problemy s Harmony, nevim jestli to jeste plati, ja zadne problemy nemam (pouzivam 1 rok).
Bez reklamy: http://www.mironet.cz/logitech-harmony-785--univerzalni-ovladac--lcd+dp73143/
miro333 (716)|15.12.2009 12:32
mph1: ktoré tlačidlá sú na Harmony 785 podsvetlené? Pri stláčaní vydávajú nejaké pukanie, alebo sú tiché?
mph1 (689)|15.12.2009 19:06
Hovorime o ovladaci 785 na obrazku v priloze.

Power Off (Activity off): nepodsvicene
Activity: podsvicene dokola pruhem modre, text ne
Gumova (cerna) tlacitka: podsviceny text
Gumova barevna tlacitka: nepodsvicena
Plastova (stribrna) tlacitka: podsviceny text

Vtipne je, ze v uplne tme sviti displej tak jasne, ze podsviceni cernych tlacitek pod nim (<-, ->, Guide, Info...) neni prakticky videt ;) On vubec displej sviti tak, ze kdyz nam vypli proud, tak jsme s Harmony hledali baterku. Podsviceni se aktivuje pohybem (pohybovy senzor lze vypnout v nastaveni DO), doba dosvitu je nastavitelna.

Ja se na podsviceni nespoleham, protoze znam DO po pameti (take vyhoda jednoho univerzalniho DO). Koukam jen na popisky multifunkci.

Co se tyka odezvy, tak gumova (cerna) tlacitka jsou klasicka, bez silne odezvy (neslysny gumovy stisk), plastova (stribrna ) tlacitka lupou (tupy mikrospinac).
Harmony_785.jpg
mph1 (689)|23.12.2009 12:40
Musim se podelit o aktualni zkusenost se svym Harmony. Pro vahavce ;)

Koupil jsem si CD changer Denon DCM-500AE. Bohuzel, jeho DO nema tlacitko PowerOn/Off. Nicmene v DB Harmony byl prikaz PowerToggle, tak jsem ho zkusil, a - nefungoval :(. Zacal jsem se poohlizet po IR zasuvkach - otazka cca 500 Kc.

Nicmene, uz behem vyberu CDCh jsem zjistil, ze DCM-500AE zrejme odpovida americkemu modelu DCM-27. Pridal jsem tedy DCM-27 do Devices v Harmony a zjistil, ze ma v DB prikazy PowerOn a PowerOff. Pouzil jsem je, a - FUNGUJE TO!

Takze muzu vypinat a zapinat CDCh pomoci DO, i kdyz mi to vyrobce neumoznuje :D

Navic DO nema ani tlacitka Disc1 az Disc5, na ktere jsem byl zvykly u sve Aiwy. Nastesti stacilo pridat 5 sekvenci (DiscSelect+1 az DiscSelect+5), priradit je custom tlacitkum (s Eject tak zabraly celou 1 obrazovku) a hotovo.

PS: Abych jen nekriticky nechvalil - co jsem resil Denon, nekolikrat mi spadlo spojeni v Harmony ovladacim programu (session timeout) a to jednou i se ztratou dat. Musel jsem zadavat Custom buttons znovu 9-) Ze se s tim neda pracovat offline, vcetne zaloh na lokalni disk, mne neskutecne toci...
dimensionone (54)|10.1.2010 23:28
Vážne uvažujem o kúpe ovládača Logitech Harmony One.
Chcem sa opýtať, či zvládne aj toto:

Mám set-top box od UPC (Handan 7000) + satelitný príjmač Azbox. Oba sú pripojené k LCD Samsung cez HDMI.

Umožňuje ovládač nastaviť, že napr. program TV Markíza sa má spustiť z Handan 7000 a napr. program Nova z Azboxu?

Alebo výber programov je možný len po výbere Aktivity napr. Zapnúť TV?
Niekde som čítal, že sa dajú do ovládača nahrať aj logá staníc - takže niekde sa to vyberať bude dať.

Ideálne- čo by som chcel ja.
Keď nemám zapnuté nič a zvolím napr. TV Markiza - zapne sa TV, zapne sa set-top box, prepne sa TV na príslušný HDMI vstup a prepne sa program TV Markíza.
Keď prepnem na TV Nova - zapne sa Azbox, TV je už zapnutá, nič sa nedeje a prepne sa HDMI vstup pre Azbox + prepne sa príslušný kanál
Keď prepnem na JOJ (ide z Handanu) - prepne sa len príslušný zdroj HDMI + prepne sa kanál

Dá sa to nastaviť takto s týmto ovládačom?
Alebo je to len fikcia?
mph1 (689)|11.1.2010 12:00
Da se to.

Jedna moznost je zalozit 2 aktivity, jedna "TV Handan", Druha "TV Azbox".
A budes si pamatovat, na ktery pristroj chces pro dany kanal koukat. Vyhodou je, ze pak tlacitka pro pohyb v menu, Guide, Info apod. priradis odpovidajicimu zarizeni a podle toho, v jake budes aktivite, budou fungovat. Take bude zapnute pouze zarizeni, ktere je potreba (ale lze zaridit, ze budou zapnuta i obe, tedy nevypne se "nepouzivane" pri prepnuti aktivity).

Druha moznost, pracnejsi, je vyvorit aktivitu "TV", ktera bude obsahovat obe zarizeni (tzn. ze zvolenim aktivity se obe zapnou).
Pod uzivatelska tlacitka si zadas "Markiza", "Joj", "Nova" a tem priradis sekvenci (tzn. prepnout HDMI, navolit spravny kanal na spravnem zarizeni). Neni jasne, co s tlacitky Menu, Guide, Info...

Treti moznost, nejpracnejsi, je vytvorit aktivity "Markiza", "Joj", "Nova" a vsechny jednotlive nastavit. Vyhodou je, ze nepouzivane zarizeni bude vypnute, pokud nebude potreba, lze priradit bez problemu Menu, Guide, Info... ale IMHO to bude neprehledne. A "nejpracnejsi" v tomto pripade znamena, ze veskere nastaveni tlacitek Harmony budes muset udelat pro KAZDY kanal. A Harmony na toto neumi Copy-Paste.

IMHO nejlepsi je varianta 1.

A samozrejme - napric zarizenimi nebude fungovat prepinani pomoci ChannelUp/ChannelDown.

PS: Na tzv. Favorite channels zapomen. To je vychytavka pro aktivity typu "Sledovani TV", kdy do uzivatelskych klaves se natvrdo na konec prida tato polozka. Zmacknutim se prepnes do seznamu kanalu a ano, kazda polozka (kanal) muze mit svou ikonu a/nebo nazev. Ja to chvili pouzival ne pro jednotlive programy, ale pro skupiny "CT1", "Zpravodajstvi", "Sport", "Hudba"... a ikonu jsem mel prvni kanal dane skupiny. Od prvniho nasledujiciho prerovnani kanalu v settopboxu jsem to uz nepouzil.
Tlacitku ve Favorite channels nelze priradit sekvence, ale jenom cislo programu, popisek a ikona. Aktivita vi, kteremu zarizeni ma cislo poslat.
dimensionone (54)|11.1.2010 16:23
To mph1

Díky za vyčerpávajúcu odpoveď. Aj pre mňa vyzerá asi prvá možnosť lepšie riešenie.

Len sa chcem ešte opýtať:

1) Keď vytvorím samostatnú aktivitu pre napr. TV Handan -a urobím si zoznam favoritných kanálov - tieto sa zobrazia na TV obrazovke alebo len na display ovládača? Predpokladám, že na display.

2) Medzi aktivitami sa je možné, predpokladám, ľubovoľne prepínať - čiže, keď chcem prepnúť napr. z Markiza, ktorú mám pod TV Handan aktivitou na Novu, ktorú mám pod TV Azbox aktivitou, tak si počas sledovania markízy normálne vyberiem v aktivitách TV Azbox a vyberiem Nova a Harmony už vykoná všetky kroky za mňa - čiže vypne Handan, zapne Azbox, prepne vstup pre HDMI a prepne na príslušný kanál

3) Tie kanály sa zadávajú do Harmony ako konkrétne čísla na danom príjmači?

4) Čo je možné všetko zadať do kroku v Aktivite?
Napr. aj kontextovo závislé menu? Napr. keď si chcem pustiť rádio v Azboxe, je to niečo ako favoritné menu, ktoré sa volá Rádio, potom tam mám favoritné menu napr. CS Link, a napr. aj Digi TV - keď som vo favoritnom menu som napr. v DigiTv, tam na rádio sa musím dostať tak, že dám Return - a potom dva krát hore a Enter, no keď som v CSlink, tak len raz Return a potom jeden krát hore a Enter. Dá sa toto nejako v Harmony vyriešiť.
mph1 (689)|11.1.2010 20:14
Ad 1) Pouze na displeji, a jeste po prepnuti uzivatelskym tlacitkem (okolo displeje) "Favorite Channels".

Ad 2) Ano, presne tak. Zmacknes "Activity", zmacknes "TV Azbox". Co se stane dal, naprogramujes. Tj. lze i s prepnutim na nejaky kanal. Prepnout na jinou aktivitu lze kdykoli

Ad 3) Ano. Pri konfiguraci zarizeni se zadava zpusob zadavani cisel, napr. pro 12: 0-0-1-2 nebo 1-2 nebo 1-2-OK nebo 10+, 2 atd.

Ad 4) Muzes zadat libovolny pocet prikazu libovolnemu zarizeni v aktivite pri startu a pri opousteni aktivity. Libovolnemu tlacitku na Harmony (az na systemova: "Activity", "Devices" atd) muzes priradit libovolny prikaz pro libovolne zarizeni v aktivite nebo sekvenci az 5 libovolnych prikazu pro libovolna zarizeni v aktivite.
Pokud existuje pouze relativni cesta k prikazu (neboli kontext), nelze to naprogramovat, protoze Harmony nema zadne uzivatelske registry (moznost ukladat a vyhodnocovat informace).
Ja mam relativni "Aspect Zoom2" a "Aspect Auto" (coz jsou sekvence prikazu pro TV: "Aspect", "Up/Down", "Up/Down", "OK"). Pokud to mackam ve spravnem poradi, funguje to. Zmacknu-li ovsem 2x za sebou Auto, provede se neco jineho. Je to o zvyku.
A pak je jeste moznost, ze existuje prikaz DO pro primy pristup (to ze ho tvoje DO neobsahuje nemusi byt problem - viz muj Denon vyse). Pak vyhravas v loterii a muzes zadat tento prikaz z Harmony database na tlacitko primo. Napr. prepinani TV/Radio byva docela caste.
dimensionone (54)|24.1.2010 22:17
Mám otázku pre majiteľov Harmony a LCT Samsung (ja mám konkrétne LE40B651).
Je možné nejako na Harmony nastaviť, aby keď si dám aktivitu Pozeraj TV na repro - tak sa mi ako súčasť aktivity deaktivuje hlasitosť na TV a po opustení aktivity sa zase aktivuje.
Nemyslím tým Mute - to funguje, no potom počas celého času je na obrazovke znak mute.
V menu je voľba External Speaker, no tento nie je v databáze Harmony, na sekvenciu to nastaviť nie je možné, lebo je treba na to viac klikov ako 5. External nemôžem mať nastavené na stálo, lebo niektorí členovia rodiny pozerajú TV aj bez externého repro, takže v tomto prípade potrebujú zvuk z interných reproduktorov.
j3nda (169)|24.1.2010 23:10
[quote=dimensionone;259303]Vážne uvažujem o kúpe ovládača Logitech Harmony One.
Chcem sa opýtať, či zvládne aj toto:

Mám set-top box od UPC (Handan 7000) + satelitný príjmač Azbox. Oba sú pripojené k LCD Samsung cez HDMI.

Umožňuje ovládač nastaviť, že napr. program TV Markíza sa má spustiť z Handan 7000 a napr. program Nova z Azboxu?

Alebo výber programov je možný len po výbere Aktivity napr. Zapnúť TV?
Niekde som čítal, že sa dajú do ovládača nahrať aj logá staníc - takže niekde sa to vyberať bude dať.

Ideálne- čo by som chcel ja.
Keď nemám zapnuté nič a zvolím napr. TV Markiza - zapne sa TV, zapne sa set-top box, prepne sa TV na príslušný HDMI vstup a prepne sa program TV Markíza.
Keď prepnem na TV Nova - zapne sa Azbox, TV je už zapnutá, nič sa nedeje a prepne sa HDMI vstup pre Azbox + prepne sa príslušný kanál
Keď prepnem na JOJ (ide z Handanu) - prepne sa len príslušný zdroj HDMI + prepne sa kanál

Dá sa to nastaviť takto s týmto ovládačom?
Alebo je to len fikcia?[/quote]

tak takovej ovladac bych taky chtel :D
mph1 (689)|25.1.2010 06:28
[quote=dimensionone;262009]Mám otázku pre majiteľov Harmony a LCT Samsung (ja mám konkrétne LE40B651).
Je možné nejako na Harmony nastaviť, aby keď si dám aktivitu Pozeraj TV na repro - tak sa mi ako súčasť aktivity deaktivuje hlasitosť na TV a po opustení aktivity sa zase aktivuje.
Nemyslím tým Mute - to funguje, no potom počas celého času je na obrazovke znak mute.
V menu je voľba External Speaker, no tento nie je v databáze Harmony, na sekvenciu to nastaviť nie je možné, lebo je treba na to viac klikov ako 5. External nemôžem mať nastavené na stálo, lebo niektorí členovia rodiny pozerajú TV aj bez externého repro, takže v tomto prípade potrebujú zvuk z interných reproduktorov.[/quote]Pri spusteni aktivity jde zarizeni(m) zadat (virtualne) neomezeny pocet prikazu. Ne pouze sekvenci o 5-ti. Sekvence se prirazuji tlacitkum (makro).

Jina vec je, ze pokud zapnes aktivitu a dlouho to trva, muze se stat, ze nektery clen domacnosti nevydrzi cekat a "odlozi" DO v prubehu akce. TV pak muze napr. zustat s otevrenym menu.
Milan C (191)|30.1.2010 15:44
mph1 ahoj. Chcem sa spýtať jednu, možno blbú otázku. Aký DO by si mi poradil na plazmu Panasonic a Vantage 7100 HD.Čiže stačí mi len plazma a sat v jednom DO. Díky.
mph1 (689)|30.1.2010 16:28
Nejsem specialista na DO, mam jen dost dlouho Harmony :)

Pokud mas pouze TV a Sat, pak IMHO neni moc duvod resit DO. TV zapnes, odlozis jeji DO a stejne vsechno jedes pres Sat, ne?

Pokud presto trvas na univerzalu, pak jsou dve moznosti:

a) myslis si, ze to, jake mas AV, ti zustane navzdy, nebudes nic rozsirovat atd. Pak ti staci libovolny univerzal za par kacek, vc. vsech Lidlu a spol., ktery bude tve zarizeni podporovat (ktere DO konkretne to jsou, nevim). Vyber si nejake ucici, pripadne s makry, zkontroluj, ze maji vsechna potrebna tlacitka (vc. Guide, Info a playback pro PVR) - kdyz koukam na ovladac Vantage, budes to mit asi tezke ;)

b) rozumne uvazujes, ze soucasne AV je pouze zacatek, ze prijde casem AVRec, BluRay a co ja vim, co jeste. Pak se vyplati uz dnes investovat cca 1200,- az 1500,- do Logitech Harmony 515, lepe 525 nebo 555. 515 postaci, ale muzes narazit na omezeni 5 zarizeni. 525 s 12 nebo 555 s 15 zarizenimi uz ti urcite vystaci navzdy. Tlacitek maji Harmony hafo v zakladu, plus cokoliv, co ti chybi, si muzes doplnit pomoci custom buttons. Kompatibilitu resit nemusis :D

Ale pozor! Harmony potrebuje nakonfigurovat. To znamena radne rozmyslet a pomoci ovladaciho softu nastavit. Neni to tezke, ale pro nekoho to muze byt potiz. Pokud nejsi s elektronikou a pocitaci kamarad, pak ti Harmony mozna neposlouzi, muze ti byt spise na obtiz. Stejne jako Ferrari pro spatneho ridice.
Je to odlisny koncept, jine uvazovani, na ktere je treba si zvyknout, ale ten komfort, kdy napr. listujes na Satu v EPG a pritom zaroven Vol+/Vol- nebo Mute ovlada radne AVR... Neumim si predstavit nic lepsiho.

A pozor podruhe: Pokud do sve sestavy planujes PS3 nebo napr. Popcorna, ty pouzivaji radiove ovladani a pro pouziti Harmony s nimi je potreba adapter. Ten pro PS3 stoji skoro tolik, co cele Harmony...

Rozumny zpusob je nakup pres web, pohrat si a pripadne vratit. Bude te to stat "jen" postovne.

Tva je volba.
Milan C (191)|30.1.2010 16:34
[QUOTE=mph1;263251]Nejsem specialista na DO, mam jen dost dlouho Harmony :)

Pokud mas pouze TV a Sat, pak IMHO neni moc duvod resit DO. TV zapnes, odlozis jeji DO .....

Díky za vyčerpávajúcu odpoveď. Idem študovať....
mph1 (689)|30.1.2010 17:47
[quote=Milan C;263254][QUOTE=mph1;263251]Nejsem specialista na DO, mam jen dost dlouho Harmony :)[/quote][/quote]Jeste to trochu rozsirim:

Mel jsem nekolik univerzalu. Asi tri "hloupe", kde se nastavovalo pomoci kodu z obrovske plachty se seznamem kodu. Mnohem lepsi byl Thomson ROC-650. Ten mel 2 makra, coz vyresilo zapnuti a vypnuti sestavy - TV, DVD (pouzival jsem jako DVB-T set-top-box) a HiFi vez. Bylo ucici, nicmene napr. pro set-top-box Comag zdvojoval prikazy pro pohyb v menu :( Mel i playback tlacitka, ale pokud jsem byl v rezimu TV a zmackl Rec, prepnul se na VHS(!) a poslal command Record. S mym Panasonic DVR to neslo rozchodit.

S Harmony lze nastavit kazde tlacitko, napr. stop, play, rec atd. pro PVR, ale pause uz treba jako Hold na TV. Zadne prepinani zarizeni, zadne komplikace.

Rozumny postup pro konfiguraci Harmony podle mne:

1) (pred nakupem :)) overit kompatibilitu zarizeni na webu Harmony. Nemate-li exoticka zarizeni, uz tam budou. Pokud mate, porad jeste je Harmony ucici DO ;)

2) pripravit si vsechna DO, ktera chci nahradit

3) rozmyslet aktivity, tj. co s AV delam. Obvykle jsou:
- sledovani TV
- sledovani DVD
- radio
- poslech CD
Ja mam napr. jeste "Fotky (TV SD)", "HDD (DVD)", "Ovladani kamery" aj.

4) pro kazdou aktivitu rozepsat prirazeni tlacitek, tzn. na obrazek Harmony si ke kazdemu tl. napsat, ktere DO a ktere tlacitko bude generovat (neni nutne delat pro vsechny aktivity najednou ;))

5) rozepsat si Custom buttons, tzn. usporadat mene obvykle funkce podle priorit a/nebo pribuznosti do skupin po obrazovkach (v mem pripade po 6 tl., slabsi Harmony po 4 tl.), obrazovky srovnat podle priorit.
Ja mam napr. pro aktivitu "Televize", ktera pouziva TV, Sat a AVR:
- 1. obr: Hold (TV), Pomalu vpred (Sat), Media (Sat), Opt+(Sat), Edit (Sat), Last (Sat)
- 2. obr: Audio (Sat), AV Display (Avr), Game, Stereo, Movie, Music (vse rezimy Avr)
- 3. obr: Dimmer (Avr), Titulky (Sat), V-Format (Sat), AV Audio, AV Setup, AV Video (vse Avr - nastaveni)
- 4. obr: Kurzorove ovladani Avr, tj. AV OK, AV Return, AV Up, Left, Down, Right
- 5. obr: TV, TV AV (prepinani vstupu TV), TV Option, TV Info, TV Menu, TV Exit.
- 6. obr: Kurzorove ovladani TV, tj. TV OK, TV Return, TV Left, Down, Up, Right
- 7. obr: Aspect (TV), Wide (Sat) - format obrazu 4:3/16:9, Auto, Zoom2 - jsou makra pro nastaveni nejpouzivanejsich rezimu Aspect (pres menu Aspect TV)

Je dobre si uvedomit, ze obrazovka prvni a posledni jsou stejne daleko ;-), prepinaji se sipkami pod displejem. Takze nejmene pouzivane funkce nemam na 6. a 7., ale na 3., 4. a 5. obrazovce.

6) Pripojit Harmony k PC a zacit konfigurovat:
i) vlozit vsechna AV zarizeni
ii) vlozit vsechny aktivity (pro zacatek staci 1)
iii) nastavit standardni tlacitka v aktivite, vc. nauceni prikazu, ktere Harmony pripadne neumi
iv) nastavit Custom buttons
v) update, odpojit a zkouset

Krok 6) se pak muze vicekrat opakovat, protoze se ukaze, ze prvni navrh rozlozeni funkci nebyl stoprocentni (neco chybi, neco je spatne dostupne, neco nema logiku). Napr. ja jsem zjistil, ze usporadani Custom buttons pro mne neni dobre zleva doprava, shora dolu, ale spise levy sloupec po 3tl, pravy sloupec po 3tl a pouzivanejsi tl. dole, mene pouzivana tl. nahore ;)
Velky opruz u Custom buttons je, ze nejde Copy/Paste/Insert, poradi prikazu se dela jen presouvanim Up/Down. Proto se vyplati priprava predem. Ani "obrazovky" nejde kopirovat, nerkuli prenaset mezi aktivitami, napr. kurzorove ovladani TV nebo AVR v aktivitach, kde je kurzorovy kriz pouzity jinak (Sat, DVD).
Dalsi opruz je, ze konfigurace potrebuje celou dobu internet - pokud behem setupu spadne spojeni (velmi zridka, ale stava se), nastavujete znovu - a system neumoznuje lokalni zalohu nastaveni. Nastesti tady uz se blyska na casy: existuje projekt pro zalohovani/obnovu nastaveni Harmony na/z lokalniho disku.

Dobre je, pokud uz clovek svou AV sestavu nejaky cas ovlada predtim, nez ma Harmony, protoze pak je analyza presnejsi a neni treba tolikrat prenastavovat. Prvni nastaveni 1 aktivity muze trvat hodinu i vice. Mate-li vice zarizeni a hodne aktivit, bude to jeste dele. Temer urcite se prvnich 14 dnu budete k nastaveni nekolikrat vracet. Cca po mesici uz na konfiguraci sahat moc nemusite, dokud nepridate napr. nove zarizeni a/nebo dalsi aktivity.

A nezapomente naucit s DO zachazet i zbytek domacnosti ;)

Trochu jsem se rozepsal, ale kdyz vsude upozornuji, ze Harmony potrebuje konfiguraci, tak at pripadny zajemce vidi, co to znamena.
miro333 (716)|5.2.2010 18:06
mph1: veľký dík za tvoje obšírne rady, o cca týždeň by som sa mal stať (dúfam) šťastným majiteľom harmony 785, tak sa mi tie tvoje elaborátiky zídu :-)
btw. na svete je nová verzia softu 7.7.0...
no a celkom dobrá diskusia o harmony one:
https://www.czc.cz/logitech-harmony-remote-one_2/53915/produkt/baf1jcvcjih3aaie2lmbumdrg1/diskuse
mph1 (689)|6.2.2010 06:53
[quote=miro333;264449]mph1: veľký dík za tvoje obšírne rady, o cca týždeň by som sa mal stať (dúfam) šťastným majiteľom harmony 785, tak sa mi tie tvoje elaborátiky zídu :-)
btw. na svete je nová verzia softu 7.7.0...[/quote]Blahopreji a nemas zac ;)
SW stejne jako FW se aktualizuje automaticky - to je jedina (pomerne mala) vyhoda nutnosti soustavneho pripojeni k internetu.
BADMOPAR (65)|11.2.2010 23:06
Chtěl bych se zeptat majitelů Harmony One jestli umí i RF,někde sem to čet v diskuzi.Mám totiž počítač v obejváku a druhej monitor v ložnici,tak jestli to půjde ovládat přes zeď.
BTW na eBay sem viděl Logitechy s různejma číslama ( 880,885 atd ) a ty na oficiálních stránkách vůbec nejsou.Jsou to vůbec model od Logitechu,nebo je to nejakej Chinatech ?
kentaur6 (19)|12.2.2010 13:08
Harmony One mám doma a RF neumí. Myslím, že ale existuje novější verze Harmony i s RF. Je ale dražší.
BADMOPAR (65)|12.2.2010 21:15
Asi už vim i model,Harmony 900.vypadá sice skoro stejně,má navíc čtyři barevný tlačítka a vysílá i v RF pásmu.Cena je taky uplně jinde. Ještě bych se rád zeptal,jestli když ho koupim na eBay,bude funkční ten síťovej adapter?
Donuts (26)|16.2.2010 10:26
Existuje nejakej ucici univerzal, ktery krome IR zvladne i bluetooth? Mam tech ovladacu uz nejak moc, ale kdyz uz univerzal tak aby zvladnul i PS3.
Milan C (191)|16.2.2010 15:02
[quote=Milan C;263254][QUOTE=mph1;263251]Nejsem specialista na DO, mam jen dost dlouho Harmony :)

Pokud mas pouze TV a Sat, pak IMHO neni moc duvod resit DO. TV zapnes, odlozis jeji DO .....

Díky za vyčerpávajúcu odpoveď. Idem študovať....[/quote]

Dík.......
mph1 (689)|16.2.2010 15:19
[quote=Donuts;266579]Existuje nejakej ucici univerzal, ktery krome IR zvladne i bluetooth? Mam tech ovladacu uz nejak moc, ale kdyz uz univerzal tak aby zvladnul i PS3.[/quote]Lze s Harmony, pokud si k nemu prikoupis PS3 adapter, ale neni to univerzalni BT. Narozdil od jinych beznych BT/IR reseni pro PS3 umi pry konzoli i zapnout a vypnout.

JPP, vyzkousene to nemam, pac nemam PS3.
Millo78 (122)|17.2.2010 07:48
Majitelia harmony, ako riesite vypnutie zvuku na TV, ked pouzivate AVR. Neviem, ci to tu bolo spomenute, nedari sa mi to najst. Mute je nepouzitelny koli permanentne svietiacej ikonke, na satelite som tiez nic nenasiel. Nie su nejake kody, ktorymi vyslem volume-0 a nasledne po ukonceny aktivity zase nejaku hodnotu? Riesim to zatial, ze posielam x krat volume- a nasledne x krat zase + ale dlho to trva..
miro333 (716)|17.2.2010 09:34
Millo, čo to máš preboha za telku, ktorá v dnešnej dobe domácich kín necháva ikonu na obrazovke? nebolo by lepšie nastaviť mute a potom pridať hlasitosť o jedno? zvuk by mal byť nepočuteľný a ikona zmizne...
btw. som konečne ako-tak nakonfiguroval Harmony 785 a je to skvelá vec, takýto múdry ovládač :-) podsvietenie tlačidiel, pohybový senzor, tlačidlá na rovnakom mieste pri všetkých "aktivitách", jednoduchosť a hlavne "užívateľská prítulnosť" ovládania, ktoré sa konečne naučí aj moja žena :-)
ešte tak zistiť, či sa pri pozeraní TV nedajú oné "Favorite Channels" s logami staníc na displeji ovládača zobraziť hneď po spustení aktivity a nie až po stlačení príslušného tlačidla...
totálna webová závislosť ovládača pri konfigurácii mi spôsobila jednu nervovú chvíľu, keď v nedeľu podvečer zostal vzdialený server zničohonič nedostupný a tým pádom mi nešli uložiť zmeny na ovládači, ale zasa to má výhodu o.i. v tom, že prípadne môžem dopredu nakonfigurovať ovládač a doma to len tam šupnem a vyskúšam.
ešte by som mal jednu otázočku, dajú sa zmeniť tie ikonky pri názvoch aktivít za nejaké iné resp. vlastné?
Millo78 (122)|17.2.2010 11:01
[quote=miro333;266809]Millo, čo to máš preboha za telku, ktorá v dnešnej dobe domácich kín necháva ikonu na obrazovke? nebolo by lepšie nastaviť mute a potom pridať hlasitosť o jedno? zvuk by mal byť nepočuteľný a ikona zmizne...
[/quote]

TV mam v podpise ale robi to i samsung crt a LG tiez, takze nevidim v tom problem, ze to robi len moja TV, presne ta ista ikonka ostane svietit aj pri MUTE na Octagone i Openboxe. To skor asi budes mat jediny TV, ktora ju nezobrazuje :)
miro333 (716)|17.2.2010 11:26
aha, sorry, nevšimol som si podpis, no nič... ale presne toho panasonica som mal cca 5 dní doma, kým som ho nevrátil kvôli šumiacim ventilátorom, už som o tom tu na fóre písal, bolo to vlani koncom novembra. prehrával som na ňom filmy cez eGreat a AV receiver, takže zvuk bol určite na "mute" a žiadnej trvalej ikonky som si veru nevšimol, leda ak pár sekúnd po stlmení, aký tam bol presne firmware neviem...
ináč teraz mám 42" lcd philips 7864 a tam sa po stlmení zvuku objaví ikona pomaly cez pol obrazovky, ale po pár sekundách zmizne. takisto na starom crt tiež philips sa len objaví nápis a po chvíľke zmizne.
no nebudeme sa naťahovať kvôli ikonke, len skús nastaviť na telke mute a potom pridať jeden stupeň na hlasitosti, malo by to fungovať.