Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DÁLKOVÉ OVLADAČE

radekhulan (185)|15.6.2008 10:43
PS3 podporováno není, používá totiž Bluetooth dálku, ne IrDA.

Zde se dá pro Harmony ověřit podpora zařízení:
http://myremotesetup.com/
Aliens_II (380)|28.6.2008 20:19
Zdravím, možná že vám příjde můj dotaz zcela masochistický, ale přece se pokusím.
Umí nějaký universální ovladač, třeba Harmony ONE v určitou dobu probudit, zapnout určitá zařízení, která jsou nadefinována v těch makrech, či activities? Když už má člověk mraky zařízení, HTPC + TV + audio dekoder + 5.1 repro a chce se nechat ráno vzbudit zapnutou TV, tak mě napadlo, že by to šlo jen přes universální dálku a přes makro. Ale asi né, co? Napadlo to vůbec někoho, nebo jsem opravdu sám? Nechává se někdo budit jinak než budíkem a nebo rádiobudíkem, nebo mobilem, nebo čím vším ještě? :D
Aliens_II (380)|4.7.2008 12:46
Takže a jelikož zde nikdo nic nenapsal, vše vyřeším jinak. Nicméně.
Pořídil jsem si Harmony One a musím říci je to opravdu špičková záležitost. Jen bych potřeboval poradit, zda-li jde udělat tato startovací frekvence.

Potřeboval bych nutně při zmáčknutí nějaké "Activities" opozdit power up určitého zařízení. Ale v konfiguracích jsem zkoušel všechno, bohužel marně. Vždy se nejprve provede power up všech zainteresovaných komponent a až poté lze další činnosti pozastavovat, pozdržet, plánovat, spouštět a podobně.

Ovšem při vypnutí, tedy zmáčknutí klasického tlačítka na onom ovladači a se spojením v konfiguraci "Activities" toto už lze. Tedy, lze například pozdržet infra či cokoli jiného, v tomto případě pozdržuji signál pro vypnutí TV o 1s.

Uvedl bych zde příklad, jak to vlastně mám a jak bych chtěl, aby to pracovalo.

Jako primární zařízení mám HTPC a to je zapojeno do samostatné el. zásuvky. Kvůli možnosti plánovaného nahrávání a uspání PC, prostě musí být neustále pod proudem.

Jako další stroje mám TV + DA audio převodník + 5.1 repro. Tyto tři zařízení jsou napojena do "vypínatelné" prodlužovažky, kde řídícím strojem je TV. Pro vysvětlenou. Prostě pokud vypnu TV do STANDBY, zařízení dál za TV se vypnou úplně, tak aby zbytečně neodebírala el. proud ve Standby.

No a já bych potřeboval při startu té větve s tou TV, opozdit power up u těch repráků, protože pokud se nahodí hned, "vletí" do nich dost "tvrdá" rána div to nevyrve membrány, bohužel. Stejně tak se to chová i při vypnutí, pokud se nevypnou sami do Standby a potom se může přerušit proud. Ale toto vyřešeno je, bohužel při staru nedokážu nastavit opožděný power on. Lze to vůbec přes ty Activities nějak udělat?
Nebo existuje nějaká finta, jak to pouštět až když třebas všechno běží? Ale chtěl bych to prostě na jeden stisk tlačítka v "activities".
Díky moc za cokoli.

Napadlo mě si pohrát s tím zpožďováním v sekci "Adjust the delays", ale nezaznamenal jsem žádnou změnu. Ale přenastavoval jsem jen položku "power", nebo tak něco.
Roli (137)|5.7.2008 22:25
To asi bude problém když jak píšeš že " řídícím strojem je TV " jedině bys musel ostatní přístroje nechat ve Standby pak by to ovladač zvládal zapínat je postupně.
skipous (1)|18.9.2008 13:53
Pleas sháním kody pro LG mám DO Laudmann, a Vámi nabýzené kody nejsou určené pro LG! Díky moc!!!
Prosím v případě možností ozvěte se na ICQ 488344302 Díky moc
stani (1647)|18.9.2008 15:09
[QUOTE=skipous;192275]Pleas sháním kody pro LG mám DO Laudmann, a Vámi nabýzené kody nejsou určené pro LG! Díky moc!!!
Prosím v případě možností ozvěte se na ICQ 488344302 Díky moc[/QUOTE]

Kody jsou tady, když tak zkusit ještě kody pro Goldstar, popř. použít dle návodu vyhledání kodu.
jaguar000 (123)|23.9.2008 10:59
Co se týká Harmony ONE. Jaká je směrová citlivost tohoto dálkače? Musí být namířený přesně na zařízení?
Aliens_II (380)|23.9.2008 12:45
[QUOTE=jaguar000;192840]Co se týká Harmony ONE. Jaká je směrová citlivost tohoto dálkače? Musí být namířený přesně na zařízení?[/QUOTE]

Vůbec. Jeho pole působnosti je opravdu široké. Toť má odpověď.
jaguar000 (123)|23.9.2008 12:49
Díky za odpověď.
peca (260)|26.9.2008 10:32
vuaras (29)|2.10.2008 15:03
podla mna harmony 525 podporuje vsetky, ide o to, aku ma kniznicu, ale aj ked sa zariadenie nenachadza v kniznici, tak sa da krasne naprogramovat tlacitko po tlacitku. Mam takto spravene dvd a bez jedineho problemu.
Davesil (5)|14.10.2008 11:41
Ahoj, koupil jsem teď LCD TV od Samsungu a díky tomu, že mám i PC LCD monitor od Samsungu ve stejné místnosti, dochází k tomu, že dálkovým ovladačem televize ovládám současně i PC monitor. Dá se někde nastavit, aby ovladač ovládal jen TV ? Případně mě ještě napadlo zaslepit přijímač IrDa na PC monitoru a ovládat ho pouze ručně tlačítky na něm. Poradíte, jaký materiál signál z dálkového ovladače odstíní ? Zkoušel jsem i samolepící hliníkovou folii a ta to neodstínila a mít vždycky před monitorem hrnek s kafem se mi úplně nelíbí :-). Díky předem za info.
bielda (2)|14.10.2008 19:18
Zdravím,
uvažuji o koupi Logitech Harmony One a chtěl bych se zeptat na pár otázek.
V databázi na stránkách Logitechu jsem zjistil, že nepodporují náš televizor (OVP CTV 2542W). Je nějaké jiná možnost, jak ho "naučit ovládat" tuto TV?
A podporuje ovladač češtinu?
Aliens_II (380)|14.10.2008 22:23
Lze naučit.
Čeština mě chodí v pohodě, pokud myslíš přejmenování tlačítek na displaji.
bielda (2)|15.10.2008 12:29
Ano, to jsem měl na mysli.
Díky za odpověď.
Roli (137)|15.10.2008 23:01
Majitelé ovladačů Harmony mám dotaz jde Vám nahrát nové přenastavení z PC do ovladače ? Mě to totiž asi týden nejde a docela bych to potřeboval došlo k výměně DVD a ať dělám co dělám tak nic jde pouze přehrát firmware a při aktualizaci nastavení to píše - Unable to display content - zkoušel jsem to z více PC a pořád stejné.
Roli (137)|29.10.2008 13:36
Lidi fakt nikdo neví zkoušel jsem vypnout firewall i antivir a nic.
peca (260)|31.10.2008 12:44
vcera sem si ho koupil, nainstaloval verzu aplikace tusim 7.5 a jelo to.

[QUOTE=stani;165724]Dotaz:

rozchodil už někdo nějakým univerzálem Genius SW-5.1 Home Theater?[/QUOTE]

ja sem to rozchodil s harmony 525, ale musel sem zvolit novejsi model Genius SW-5.1 5000 a pak naucit povely z puvodniho ovladace - power, mute, volumeup a wolume down. Jednoduseji sem na to zatim neprisel, hral sem si s tim zatim jen 2h.
Takze ovladat bedynky lze, ale u "activitis" se mi zatim nezapinaji dohromady s DVD a TV - když repra zapnu rucne tak uz ostatni fce (volume, mute) slapou...
Roli (137)|18.11.2008 00:33
[QUOTE=Roli;198537]Lidi fakt nikdo neví zkoušel jsem vypnout firewall i antivir a nic.[/QUOTE]

Tak lidi konečně jsem to pořešil, ale že to trvalo ono totiž v době kdy jsem přepisoval to nastavení tak měli u Logitechu na servru nějaké problémy a moje nastavení se nějak zmršilo tak jsem si po zdlouhavém dopisování s technickou podporou na druhé straně zeměkoule vytvořil nový účet a všechno pěkně od začátku ponastavoval, to abych nevyšel z tréninku a už to jde.
konecm39 (80)|18.11.2008 18:20
Mám dálkový ovladač UNIVERSAL 8 in 1 zakoupený v Lidlu, nikde jsem se nedověděl jeho značku nebo výrobce.V návodu je psáno, že ovládá všechny běžné značky TV, DVD přehrávačů, SAT (digitálních satelitních přijimačů) Videorecordérů (VCR) a dále TUNER, CD,TAPE a AUX. Já potřebuji ovládat TV,DVD, VCR.
Nastavit ovládání TV,DVD, a VCR se mně podařilo. Nejde mně však nastavit ovládání DVB-T značky Comag pro digitální vysílání, takže nemohu ovládat digitální vysílání TV. Znamená to, že tento dálkový ovladač, jehož obrázek přikládám, neumí ovládat SetTopBox (DVB-T) anebo já dělám něco špatně. Prosil bych o jakoukoliv odpověď a radu. Díky předem.
408374922f19218639.jpg
peca (260)|20.11.2008 14:00
[QUOTE=petr1234;136238]něco pro méně bohaté-
Universal 8 v 1 URC-L-639 ,250Kč,zakoupeno v lidlu(s možností vrácení)

Univerzální dálkové ovládání 8v 1 ovladač s LCD s funkcemi učení a makro.Předprogramováno pro všechny běžné značky(dokonce mi fachčí i na 13let staré TV OTF pod jedním z kodů philipsu)
Ovládá až 8 zařízení s rozsáhlým předprogramovaným seznamem.Pro televizor,satelitní přijímač a převodník kabelového signálu,DVD přehrávač,videorekordér,tuner,zesilovač a kazetový přehrávač.LCD zobrazení hodin a aktivních funkcí.Integrovaná funkce učení pro přenos kodu z vašeho původního dálkového ovládání.Makro funkce pro programování systému vašeho domácího kina.Tlačítko vypnout vše pro snadné vypnutí všech vašich zařízení.Ukazatel stavu baterie.Funkce rychlé prohlížení pro zobrazení všech uložených ovladačů.Data zůstanou uložena v paměti i při vybití baterií.[/QUOTE]

pristi tyden ma mit lidl zase un. ovladac v nabidce, je to ten stejny?
http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c.o.20081127.p.Univerzalni_dalkove_ovladani
konecm39 (80)|22.11.2008 17:19
Ne je to jiný. Mně jde o to, zda tyto dálkové ovladače slouží i na ovládání DVB-T. Já to nemohu nastavit.
Klusman (6)|22.11.2008 22:12
kentaur6 (19)|29.11.2008 09:46
Uvažuju o koupi ovladače Logitech Harmony One. Potřeboval bych ale zjistit, jestli podporuje následující zařízení:

32" CRT TV Panasonic - 32PS12P
DVB-T STB Mustek - DVB-T350
HDD/DVD Sony - HXD870
Receiver Pioneer - VSX - C301

Další dotaz mám ohledně zapínání televize Panasonic. Četl jsem, že s tím měl někdo problém. Při zapínám originálním ovladačem se musí zapínací tlačítko držet víc než 1 vteřinu. Je to asi pro TV Panasonic normální, ale nevím, jak si s tím poradí ten Logitech.
Jestli někdo tento ovladač máte, napiště mi svoje dojmy a zkušenosti.
Předem díky za odpovědi.
kentaur6 (19)|29.11.2008 10:34
Tak jsem zjistil, že moje zařízení Logitech podporuje. Takže zbývá jen dodaz na zapínání TV Panasonic.
amigo23 (18)|29.11.2008 20:04
Mate nekdo, prosim Vas, zkusenosti s temito DO? A jake popr. jsou? Rozhoduji se meni nimi popr. Harmony One. Jeste bych se chtel zeptat, jestli ma nekdo zkusenost s Vantage 8000S a Harmony, diky!
peca (260)|29.11.2008 22:07
Byl to oříšek, ale povedlo se mi to. Musel sem Harmony nakukat, ze TV panasonic pouziva na zapnuti a vypnuti pokazde jine tlacitko. Pak ovladac naucit zvlazt povel pro zapnuti a zvlast pro vypnuti...
Roli (137)|30.11.2008 18:18
S Harmony není problém stačí na zapnutí konkrétního přístroje nastavit v Activite buď samotný nebo v kombinaci s jiným a pak se používají boční tlačítka kolem displaye aspoň tedy u 525 a jemu podobným. Vypínání se provádí hlavním vypínacím tlačítkem na ovladači a zase buď se vypne ten jeden přístroj nebo i s ním ty ostatní.
kentaur6 (19)|1.12.2008 06:34
Díky za rady. Trochu jsem se toho bál, protože máme doma staršího CRT Panasonika. Ale jak píšete, snad to bude chodit.
Nemá někdo zkušenosti s Harmony One a ovládání HDD/DVD rekodéru? Konkrétně máme Sony HXD870. Jedná se mi třeba o přepínání mezi HDD-DVD nebo nastavování časového nahrávání (timer). Předpokládám, že když tlačítka standardně v nabídce nebudou, budu si moct přidat svoje?
peca (260)|1.12.2008 10:34
jakekoliv tlacitko si muzes pridat, nejlepe primo na displej...
kentaur6 (19)|26.12.2008 15:31
Už mám Logitech Harmony One doma a můžu ho všem jen doporučit. Je super. Jen takový malý dotaz na případné majitele. Povedlo se vám změnit citlivost dotykového displeje? Je tam tuším 5 stupňů, ale připadá mi to, že to na změnu nereaguje. A ovládání je citlivé stále stejně. Ne že by mi to vadilo, ale narazil jsem na to.
RossiD (1271)|26.12.2008 16:33
Co se tyce zmeny citlivosti dotykoveho panelu u H1,tak u mne dle one stupnice reaguje tak jak ma /od slabeho po silny dotek/....
kentaur6 (19)|30.12.2008 09:37
Tak jsem zjistil, že změna citlivosti mi taky funguje. Jen jsem si toho dřív nevšiml. Hodila by se mi ještě volba nižších citlivostí.
Puup (71)|31.12.2008 12:29
Vazeni pratele, potreboval bych poradit s nastaveim Logitech Harmony One, nebot po dvou dnech pokusu mam nervy v haji a pritelkyne mi dava nakup radne sezrat :(

Vec se ma tak, potrebuji rozjet zatim jen tyto veci: TV, DVD a radio.

Devices jsou: TV Samsung LE 46A656, Kino HT-TZ315R a STB CV-7000 HD.

Chci, abych pri Watch TV se pustil jak TV na HDMi1 (kde je pripojen STB), tak soucasne i Kino se vstupem Digital IN, pres ktery mam z STB optikou natazeny zvuk. Cili to tak i nastavim, ovsem ve vysledku se mi zapne TV na HDMI1, zapne se STB, jenze Kino si z nejakeho duvodu zacne projizdet vsechny vstupy nacez se prepne i TV na HDMI3 (kde je Kino pripojeno) a vysledek je ten, ze nehraje nic jak ma, resp. nehraje vubec nic pac TV je na spatnem vstupu a Kino rovnez.

Pri Watch DVD to celkem funguje, jen se obcas spatne prepne vstup na Kine a misto DVD tam mam BT audio.

Pri Listen to radio to funguje taky jak kdy, opet se totiz misty spatne prepinaji vstupy. Resp prepne se to o jeden vstup mene, nez by melo a musim to rucne precvaknout.

Chci se proto zeptat, jak s timto nalozit. Zkousel jsem toho uz hodne, ale nevim, co dal. Dale se nabizi otazka, zda je lepsi Anynet vypnout nebo zapnout atd. Uvitam jakekoliv rady a napady, predem diky vsem, kdo me nenechaji ve stychu.
Pytkin (7947)|31.12.2008 13:18
ja som kedysi pouzival Hamorny ovladanie (potom sa pokazili tlacitka a som rad) .. a tieto activities mi nikdy poriadne nefungovali .. dal som Watch DVD a vyplo mi to televizor a podobne haluze .. Takze som radsej vzdy vsetko robil rucne .. to fungovalo v pohode ..
Puup (71)|31.12.2008 13:45
Jo to mi funguje taky dobre, jenze kvuli toho jsem to nekupoval :P
Pytkin (7947)|31.12.2008 14:02
Puup " no jo .. co narobis .. ja som nad tym dost spekuloval .. a nepodarilo sa mi to rozumne nastavit .. tak som activities nepouzial .. ale je to tak 3 roky do zadu .. dnes to mozno uz ide lepsie nastavit ..
kentaur6 (19)|31.12.2008 15:11
Mě se taky občas špatně přepne vstup na TV. Zatím jsem nezjistil, čím to může být. Pro ty případy jsem si hned nastavil tlačítko na jeho změnu. Ale taky mě to docela štve, přepínat to ručně.
Jen mě tak napadá, jestli nejde nastavit nějaké makro, které by ten vstup po spuštění všech komponent ještě přenastavilo. Ale to jsem ještě nezkoumal.
Aliens_II (380)|6.1.2009 07:47
Anynet vypni a zkus to bez něj.
Pak bych zkusil mít řídící stroj to kino - nejprve zapnout to (přepnout ho do toho správného portu), potom televizi a pak STB, nebo i naopak. Nevím proč to kino scanuje ty porty, neznám ho. Normáně to nedělá? Někde máš něco blbě nastavené, nebo ti to Harmony dává špatné signály. Já s tím nemám vůbec žádný problém a to na tom spouštím 4 zařízení různých druhý a značek.
Aliens_II (380)|6.1.2009 07:54
[QUOTE=kentaur6;209464]Mě se taky občas špatně přepne vstup na TV. Zatím jsem nezjistil, čím to může být. Pro ty případy jsem si hned nastavil tlačítko na jeho změnu. Ale taky mě to docela štve, přepínat to ručně.
Jen mě tak napadá, jestli nejde nastavit nějaké makro, které by ten vstup po spuštění všech komponent ještě přenastavilo. Ale to jsem ještě nezkoumal.[/QUOTE]

U HDMI to problém není, tam se to nastavit dá, tento problém mě dělá jen přepnutí na interní tuner TV, tam ona není schopna poznat, že chci digitální tuner a né analogový a tam si to dělá co chce. Jednou se zapne analog a pak zase digitál. Taky to pak řeším tlačítkem na displaji.
jaguar000 (123)|6.1.2009 15:24
Také mi občas blbne přepínaní vstupů.
Řěším to tak, že po aktivitě s HDMI přidám příkaz posunout se o několik kroků na tv vstup.
Ve všech aktivitach mám nastavenou kolébku na přepínaní vstupů pro všechny případy.
harmony.png
cijazakuom (13)|10.1.2009 15:26
Trochu odbočím
pokud Vám muzu doporučit, tak mám doma od Philipsu SRU7140, a je super. Umí celkem 4 přístroje. Ladí se velmi rychle. Předností je , že je mály, roztahovací,jak mobil. Největší předností je funkce LEARN - učení. Pokud Vám po naladění přístroje tlačítka nevyhovují, tak si je lehce přeprogramujete tak , že vezmete origoš dalkové ovládání, namíříte na univerzální ovládání a zmáčknete tlačítko které je zapotřebí a zjednodušeně je to. atakhle si můžete skoro vše do to univerzálu natáhnout. Má to i funkci shift / takže 2x více tlačítek. A funguje to tak i na neznačkové věci. Hlavně si uděláte dálkové tak, jak chcete,.

H.
cijazakuom (13)|10.1.2009 15:27
N stránkách philipsu je i návod - fakt je to paráda. Pochopí to každy.
harmon3k (207)|7.2.2009 20:25
skoda ze umi ten phil 4 veci

ja potrebuji obslouzit 8 ovladani

chtel sem se optat jestly u tech harmony fungujou i na ps3 na blue ray prehravani pripadne dvd a pripadne jestly i na xboxu.
nebo se da nekde docist jake primo produkty podporuje?nikde sem nic nenasel dik
kentaur6 (19)|11.2.2009 10:43
Tady je odkaz, kde si můžeš ověřit, co Logitech Harmony podporuje:

http://myremotesetup.com/EasyZapper/New/Main.asp?WebProcessAction=Start&ReturnUrl=%2FEasyZapper%2F%2E%2FNew%2FProcSpice%2Flanding%2Easp&ClassId=PrSpice%2EProcSpice&RelativePath=ProcSpice%2F


Nevím, jakým způsobem je dělané ovládání na Xbox, ale PS3 má to originální ovládání tuším přes Bluetooth. Logitech Harmony One má, co mám já, má jen infra přenos. Takže ti ovládat PS3 nebude. A teď nevím, jestli vůbec existuje univerzální dálkové ovládání přes bleutooth.
Roli (137)|11.2.2009 13:52
[QUOTE=kentaur6;209464]Mě se taky občas špatně přepne vstup na TV. Zatím jsem nezjistil, čím to může být. Pro ty případy jsem si hned nastavil tlačítko na jeho změnu. Ale taky mě to docela štve, přepínat to ručně.
Jen mě tak napadá, jestli nejde nastavit nějaké makro, které by ten vstup po spuštění všech komponent ještě přenastavilo. Ale to jsem ještě nezkoumal.[/QUOTE]

U mě stačilo prodloužit prodlevu mezi jednotlivým zapínáním přístrojů a hlavně první se mi zapíná TV a pak to ostatní i to lze nastavit.
kentaur6 (19)|12.2.2009 08:27
Problém s přepínáním vstupů jsem už vyřešil. Byla to moje chyba. U televize to dá na výběr 4 způsoby přepínání. Podle výrobce televize. Zkusil jsem jiný typ přepínání a vše už funguje. Jen jsem ovládání musel trošku obejít, protože po přepnutí vstupu není třeba nic potvrzovat, ale ovladač po mě chtěl nějaké potvrzovací tlačítko. Tak jsem mu tam vložil nepřiřazené, tuším modré tlačítko na teletext, u kterého žádný vstup není nastaven. Stiskne se jen tlačítko, bez funkce, ale ovladači to stačí a vše již funguje :-)
Jinak Harmony One je super ovladač. Nastavení mě stálo nějaký čas, ale když už se všechno nastaví, chodí všechno parádně. Místo 4 ovladačů mám teď jeden. A za 3140,- to byla myslím dobrá koupě.
qatro (1)|1.3.2009 13:19
Mam ovladac Laudman LM 896, televizor Finlux FL 37 BK-2, slape mi vsetko ale neviem prepinat normu BG-DK, vies mi poradit, ako na to? Dakujem
petr__s (3)|6.6.2009 20:00
K CRT televizoru Philips 17PT1565 a přijímači UPC Direct Philips DSX-6010 jsem používal ovládíní od toho DSX-6010 a vše fungovalo skvěle. Jenomže pak mi UPC vyměnili přijímač za novější Philips DSR-4101, a k němu dodávané dálkové ovládání, i když vypadá skoro stejně, tak už televizor ovládat neumí a tak musím používat dvoje.

Je nějaká šance, že nějaké ovládání od Philipse bude umět ovládat obě zařízení současně?

Podle čeho případně vybrat univerzální dálkové ovládání? Asi by mi stačilo i úplně obyčejné, nevím ale, jak se v nabídce zorientovat.
LordGod (1)|10.7.2009 15:08
Zdravím pánové, potřeboval bych poradit s nastavením univerzálního ovladače Laudmann LM-365 k televizoru Philips 32PW9520. Ze všech kódů pro televizory Philips se mi k mé TV jeví nejvhodnější kód 191, jelikož asi jako jediný z nich mi umožní přístup do MENU televizoru, což se mi u ostatních nepodařilo. Jenomže v MENU se nedá hýbat doleva a doprava, neví někdo jaký kód zvolit nebo jak nejlépe nastavit tento ovladač pro mou TV?