Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DÁLKOVÉ OVLADAČE

Millo78 (122)|17.2.2010 11:47
kombinacia TV+mediaplayer+AVR neni problem (zvuk zeniem optikov do AVR, do TV zeniem len obraz - neni treba nieco mutnut). Mute+volumeup mi sice skrati combo na stlmenie zvuku ale po opusteni aktivity to potrebujem dat nejak na normal a tam mi to nepomoze.. Ikonka mute mi jak na TV, tak na satelite ostava svietit, az pokial ho nevypnem!
mph1 (689)|17.2.2010 13:55
[quote=Millo78;266796]Majitelia harmony, ako riesite vypnutie zvuku na TV, ked pouzivate AVR.[/quote]Jednoduse. Zvuk na TV je trvale na 0 a AVR pouzivam vzdycky. Nezazil jsem pripad, kdy by mi to melo vadit. Dokonce i kdyz prepnu na TV (tj. interni tuner nebo prohlizeni SD karty), prepinam zaroven AVR na vstup z TV (stereo analog) a jedu pres repro. Proto jsem si je koupil, ne?

[quote=Millo78;266796]Nie su nejake kody, ktorymi vyslem volume-0 a nasledne po ukonceny aktivity zase nejaku hodnotu?[/quote]To by musela podporovat tvoje TV, Harmony neumi nic navic. Obavam se, ze je to nerealne.
mph1 (689)|17.2.2010 13:57
[quote=miro333;266809]ešte by som mal jednu otázočku, dajú sa zmeniť tie ikonky pri názvoch aktivít za nejaké iné resp. vlastné?[/quote]Pokud vim, jdou ikonky jenom vypnout. Coz jsem take neprodlene udelal ;)
Millo78 (122)|17.2.2010 14:58
[quote=mph1;266835]Jednoduse. Zvuk na TV je trvale na 0 a AVR pouzivam vzdycky. [/quote]

Tak tomuto som sa zrovna chcel vyhnut, ale ked nebude ina moznost budem to musiet poriesit takto.. :/
jartop (46)|18.2.2010 16:59
[quote=Millo78;266796]Majitelia harmony, ako riesite vypnutie zvuku na TV, ked pouzivate AVR. Neviem, ci to tu bolo spomenute, nedari sa mi to najst. Mute je nepouzitelny koli permanentne svietiacej ikonke, na satelite som tiez nic nenasiel. Nie su nejake kody, ktorymi vyslem volume-0 a nasledne po ukonceny aktivity zase nejaku hodnotu? Riesim to zatial, ze posielam x krat volume- a nasledne x krat zase + ale dlho to trva..[/quote]


Millo. Nemáš pravdu!!! Ikona MUTE zmizne po 1 minutě... Co metoda pokus x omyl?
stanoh (53)|18.2.2010 18:32
[quote=Millo78;266821]TV mam v podpise ale robi to i samsung crt a LG tiez, takze nevidim v tom problem, ze to robi len moja TV, presne ta ista ikonka ostane svietit aj pri MUTE na Octagone i Openboxe. To skor asi budes mat jediny TV, ktora ju nezobrazuje :)[/quote]

Ikona Mute u televizí LG samozřejmě zmizí po několika vteřinách a je to tak u podstatné části dnešních TV.
Millo78 (122)|19.2.2010 08:29
[quote=jartop;267093]Millo. Nemáš pravdu!!! Ikona MUTE zmizne po 1 minutě... Co metoda pokus x omyl?[/quote]

to je pravda, ze minutu sa mi cakat nechcelo :) odskusam, dik
miro333 (716)|19.2.2010 12:45
no ty si mi dobrý žolík, ideš sa naťahovať o telky s ikonou mute a ani si to doma poriadne nevyskúšaš. celkom by som sa stavil, že ti ikona po čase zhasne nielen na telke, ale aj satelite...
no nič, téma je o inom a tak sa chcem opýtať jednu vec: Dajú sa Aktivity kopírovať? napr. ak počúvam satelitný rozhlas a mám aktivitu na pozeranie tv cez sat, môžem ju okopírovať a s miernymi úpravami - prepnutie satu na radio a vypnutie tv - uložiť ako trebárs počúvanie rádia?
Millo78 (122)|19.2.2010 13:24
Este ze tam nesvieti hodinu.. Pre mna je otravne pozerat na krilkavu ikonu, takze som sa pytal na ine moznosti a je pravda ze sa mi nechcelo cakat ani pol minuty a zistovat kedy ju to omrzi :), takze mute je aj tak pre mna nevyhovujuce..

Co sa tyka kopirovania, tak to tu bolo viackrat a ak sa nemylim tak sa neda. Tiez som to hladal ale mam moznost len pridat novu aktivitu..
geronimoh (2327)|20.2.2010 12:34
Mám problém s Logitech Harmony 1000. Nechal jsem se zlákat cenou 3500,00 Kč za nový kus a protože jsem před rokem bezproblémů nakonfiguroval rodičům model 785, tak jsem nečekal větší problémy. Jenže co dělat, když ovladač nekomunikuje s programem Logitech Harmony Remote Software 7.6.0 ? Neustále dokola mi to vyhazuje hlášku : "Step failed Updating region : Unit busy - The information was not sent. Check your USB cable and try again. If the problem persists, contact customer service" . Používám Windows XP, v USB připojeních je ovladač připojen jako : "RemoteControl USB LAN LINK" . Nejprve Logitech Harmony Remote Software 7.6.0 vůbec nenašel připojený ovladač, najde ho jen když ho restartuji vyndáním baterie. Pak ho již registruje, ale každý pokus o update ovladače končí výše uvedenou hláškou. Nevím, kde dělám chybu. Pokud máte někdo s tímto ovladačem zkušenost, prosím o radu.
(Zákaznickou podporu jsem zkoušel, ale všude , i na české technické HOTLINE se mi ozvali jen v angličtině a probírat v angličtině technický problém je na mě moc)
mph1 (689)|20.2.2010 21:21
[quote=geronimoh;267459]...Jenže co dělat, když ovladač nekomunikuje s programem Logitech Harmony Remote Software 7.6.0 ?...[/quote]No, pro zacatek bych zkusil nejnovejsi verzi SW, 7.7.0.
mph1 (689)|20.2.2010 21:23
[quote=miro333;267251]Dajú sa Aktivity kopírovať?[/quote]Ne, doufejme, ze zatim ne. Ale je to vlastne jednorazova zalezitost, takze si holt vyhradit trochu casu a tukat a tukat...
mph1 (689)|20.2.2010 21:25
[quote=Millo78;267258]Pre mna je otravne pozerat na krilkavu ikonu, ... takze mute je aj tak pre mna nevyhovujuce..[/quote]Chapu to spravne, ze ti neprekonatelne vadi, ze se ti na minutu zobrazi ikonka, abys vedel, ze mas TV v Mute?

Tve starosti bych chtel mit...
geronimoh (2327)|20.2.2010 22:40
[quote=mph1;267553]No, pro zacatek bych zkusil nejnovejsi verzi SW, 7.7.0.[/quote]

Díky za radu. Stáhnul jsem a nainstaloval verzi 7.7.0 a zkusil aktualizaci firmare ovladače a výsledek stále tento : "Step failed Updating region : Unit busy - The information was not sent. Check your USB cable and try again. If the problem persists, contact customer service". Druhý stejný kabel nemám, že bych zkusil, jestli by to pomohlo.
geronimoh (2327)|21.2.2010 00:14
Ještě jsem "googlil" a nejsem sám, kdo má takový problém. Naštěstí jsem ho už rozchodil, za pomoci vyndávání akumulátoru během komunikace ovladače se SW 7.7.0.
mph1 (689)|21.2.2010 08:24
Nareportuj to Logitechum jako chybu - primo z toho ovladaciho SW. Jejich Customer Service funguje celkem dobre.
geronimoh (2327)|21.2.2010 08:41
Moje problémy pokračují. Ovladač mám nakonfigurován. Vše funguje včetně ikonky značící , že ovladač vysílá, ale žádné zařízení na něj nereaguje. "Devices" mám zadané správně a ani jedno z deseti mých "devices" na ovladač nereaguje. Tak nevím. Mám kontaktovat Customer support? Nebo reklamovat celé Harmony?
geronimoh (2327)|21.2.2010 09:26
Kontaktoval jsem e-mailem Customer Support, kontaktují mě e-mailem v pondělí. Zobrazily se mi v angličtině nějaké možnosti. Podle jedné z nich by na displeji digitálního fotoaparátu měly být vidět záblesky světla z ovladače při zadávání povelů, což z mého vidět nejsou, takže tam bude asi problém. Učící mód funguje. Ostatní ovladače na displeji digitálního fotoaparátu mi přímo září, takže ovladač vůbec nevysílá.
mph1 (689)|21.2.2010 12:52
To vypada na zmetek. Popravde, tohle mne napadlo jako prvni, ale taky jsem zvykly si to nechat az jako uplne posledni moznost ;)
Hodne stesti a rychly prubeh reklamace.
geronimoh (2327)|21.2.2010 22:37
To zamrzání a nutnost vyndávat akumulátor je asi u tohoto modelu běžné. Ještě uvidím, co mi odepíší na to, že nevysílá. Dám pak vědět.
djh3ll (127)|25.2.2010 08:29
Brej den :)

Zakoupil jsem si dálkový ovladač Logitech Harmony ONE stím, jaký jsem udělal super nákup. V plánu mám, že sním budu ovládat TV (panasonic), repro (Z-5500), HTPC (asrock 330), sat rec. (DB 800 HD). Všechny tyto zařízení vpohodě HO ovládá, ALE! Oproti originálním ovladačům k zařízením, které reagují na opakovaný stisk tlačítka (například v menu) velice rychle, harmony se vleče jak prase. Když například 5x stisknu v menu nahoru, tak to trvá asi 5 sekund než tam dojde a to si to ještě nabuffruje, takže musím čekat :(( Pročítal jsem všemožné fóra jak různě nastavit inter-delay, repeat a podobné nastavení, ale ani jedno nepomohlo. Proste harmony je asi 10x pomalejší než originální ovladač.

Řešil toto již někdo ? Nějaké nápady ?
mph1 (689)|25.2.2010 12:13
Primo v Harmony ovladacim SW je troubleshooting a toto se tam resi. Pokud nepomuze (Me to u TV pomohlo), musis se obratit na Logitech support.
matusco (376)|10.3.2010 11:13
Zdravim

chcem sa podelit o skusenost s univerzalnym dialkovym ovladanim Silvercrest zakupenym v predajni Lidl za cenu 9,99 EUR.

1. Co dokaze (zakladny popis - zvysok vid. manual v prilohe)
- ovladanie 10 zariadeni
- podsvietene tlacidla
- 3 makra (po 10 prikazov)
- ovladanie hlasitosti je mozne nastavit na iny pristroj, ako ten, ktory je prave ovladany
- programovani prostr. kodov
- doprogramovanie pomocou funkcie ucenia tlacidiel
- maly (ale predsa) display
- casovy planovac uloh (paranoici si mozu nastavit spustanie TV v lubovolny cas, pokial su mimo domu :-) )
- ovladanie DVD/VCR bez toho, aby sa prepinalo nastavenie (Stop/Start/Play/Pause funguje na posledny typ pristroja, ktory bol navoleny pred prepnutim na TV)

2. Prve dojmy
- ovladac mi pride dost dlhy. Pokial navolim napr. DVD uplne hore a potom chcem dat PLAY uplne dole, tak musim "preruckovat" cez cely ovladac. Bohuzial toto nie je specifikum tohto ovladaca. Dnesne ovladace su kvoli spuste tlacidiel dost dlhe
- tlacidla su gumove s vysokym zdvihom, co mne osobne vyhovuje. Skusal som stlacanie plastovych tlacidiel a neprijemne cvakanie (to by vecer zobudilo manzelku spiacu vedla v izbe :-) )na ovladacoch Harmony a tomuto trendu vravim NIE (aspon ja osobne). Negativum vsak vidim v tom, ze casom sa popisky gumovych tlacidiel pravdepodobne zmazu :-(
- ovladac je taka mala tehlicka (tvarom), ergonomia drzania je poslabsia, ale nic hrozne
- citatelnost display-a je nastavena tak, ze najvacsi kontrast ma vtedy, ak nim uzivatel mieri priamo na TV. Tzn, pod dost ostrym uhlom. Pri priamom pohlade na display kontrast klesa. Je to umyselne, chapem co tym vyrobca myslel - treba si na to zvyknut.

3. Prakticka skusenost
- vyhladanie spravnych kodov pre stary CRT Daewoo, DVD a VCR Panasonic trvalo dohromady cca 5 min. (nastudovanie manualu 10 min :-) ). Hodnotim ako bezproblemove. (Neskusal som este starsiu vezu AIWA - ked bude cas, skusim)
- doprogramovanie tlacidiel opat bez problemov
- trosicka mi vadi (manzelke napr. nie) blizkost tlacidiel ovladania zvuku a kanalov tesne pri stredovom kruhovom ovladaci. Pre cloveka s vacsimi, resp. necitlivymi prstami to moze predstavovat problem. Zvysne tlacidla su pre takychto ludi ako stavane.
- naprogramovanie a funkcnost makra bez problemov. Je tam limit max. 10 prikazov v jednom makre, niekomu to moze byt velmi obmedzujuce - mne to uplne postacuje
- tlacidla a display su v tme podsvietene. Cas zhasinania sa da nastavit. Po stlaceni volby pristroja dane tlacidlo naviac blikne. Je to prijemny bonus naviac.
- proklamovana funkcia ALL OFF sice funguje, ale nie na 100%. U mna VCR akosi strajkuje, u inych pristrojov to moze byt OK.
- doteraz som sa nedokopal k tomu, co sa stane, ak vyberiem baterky... V manuali sa pise, ze sa "...rezim, cas, datum a doba podsvietenia vratia do tovarneho nastavenia..." Realne som to vsak nevyskusal
- stojan na drzanie je iba kus plastu - nepouzivam. Deti ho vsak don davaju, tak v nom obcas ovladac stoji.

4. Zaver
- ovladac plni presne to, co som od neho ocakaval a co by mi plnil aj napr. Harmony
- bezkonkurencna cena 10 EUR zo zarukou 3 roky. Za danu cenu som ochotny kupovat kazdy rok novy ovladac, pokial sa povodnemu budu suchat napr. popisy tlacidiel (to uvidim casom), alebo dojde k inemu problemu
- ovladac dobre vyzera. Jasne, dizajn je inspirovany Logitech-om, ale to robia aj ini (napr. MAK Oskar a pod.). Kazdopadne to nie je nic, za by ste sa museli hanbit aj vo fajnovejsej obyvacke
- bez funkcie ucenia sa by bol ovladac akymsi donutenim sa ku kompromisu medzi pouzivanim jedneho a 3 ovladacov. Doprogramovanim tlacidiel su povodne ovladace plne nahradene - bez kompromisov.


Pokial bude mat niekto otazky, tak sem s nimi - rad odpoviem.
dimensionone (54)|16.3.2010 11:15
Mám Harmony One. Chcem sa opýtať, či má niekto praktické skúsenosti s tým, ako je možné Harmony naučiť dlhé stlačenie klávesy. (napr. pre vyvolanie vybraných menu). Mám Dreambox DM800 HD.

Na internete som našiel niekoľko návodov:

1) Naučiť RAW príkaz a urobil dlhý stisk na klávese - žiaľ nefunguje
2) Predĺžiť stisk všetkých kláves - no toto mne veľmi nepomôže, keďže tú istú klávesu raz chcem používať na krátky a raz na dlhý stisk.

Nejaké ďalšie nápady?
madjo (8)|25.3.2010 13:32
Zdravim,

vyuzivate niekto Logitech harmony na ovladanie HTPC? Je to vobec mozne?
mph1 (689)|25.3.2010 16:50
Mam to v planu, nevim, proc by to nemelo byt mozne. Pokud budes mit IR receiver a k nemu DO, proste Harmony naucis prikazy tohoto DO a odlozis ho. Jako kazdy jiny DO.

Bude-li to nejake bezne ovladani, bude uz v Harmony databazi. "Google is your friend"
JirkaMa (1)|26.4.2010 16:24
Zdravím
a mám prosbu. Nemá někdo návod na DO Mak Fokus a nemohl by ho poskytnou? Nikde se mi ten návod nepodařilo najít. Nebo alespoň radu, jak vložím kód TV Panasonic. Děkuji
David Lister (405)|4.5.2010 17:03
Předem se přiznávám, že jsem to nepročetl celé, ale při rychlém čtení jsem odpověď nenašel.

Existuje nějaká dálka, která by dokázala obsloužit běžnou elektroniku a přitom by se dala použít i k ovládání PC. Ale takového PC, které předtím nemělo žádné dálkové ovládání a tím pádem ani nemá žádní senzor atd...
Chtěl bych aby to fungovalo pod MCE, ale bylo by fajn, kdyby se to dalo nakonfigurovat i na jiné aplikace. Ale mám obavu, že to asi takhle možné nebude??
Pucmeloud (22)|20.6.2010 20:51
Mám už asi 2 roky Harmony 555...no, trochu mě zklamalo. Některé povely byly pro určené zařízení nestravitelné....měl jsem LCD Myricu a ta se dost dlouho startovala. No a když jsem odeslal "aktivitu" Watch TV tak se AVR zapnul jek měl, když bylo třeba DVD tak to taky, ale TV dostala svou porci příkazů jaksi dřív, než se vzpamatovala a tak jsem to pak musel docvakat "pěšky". Nepomohlo ani prodloužení časů pro zpouštění příkazů.
Teď mám novou LCD od Sharpu a tam zase nefungují povely pro přepnutí vstupu TV. Všechno ostatní ano, ale toto prostě ne a ne...musel jsem nakonec to tlačítko vytvořit ručně a složitě naučit manželku postup zapnutí TV, když se chce dívat na normální kabelovku nebo když chce sledovat program z SetTopBoxu....a DVD nemluvě. Prostě SW je nějaký vadný...je to jediné "tlačítko", které prostě nefunguje a dost to otravuje při přepínání vstupů. Nehledě na to, že TV nejdříve napíše, že "tento příkaz nelze momentálně provést" a po chvíli ho provede...
Zlaté moje historické "dvouruční" DO Philips PRONTO !!! Tvorba vlastní grafiky tlačítek, libovolné konfigurace nejnesmyslnějších povelů na jakékoliv tlačítko, učení "z dálkáče do dálkáče" bez PC...akorát ta velikost a váha:-))) Ale spolehlivost naprostá. Kam se hrabe Harmony...
BADMOPAR (65)|30.6.2010 09:13
O pár stránek dřív sem se dočet , že je možný použít Harmony k ovládání videokamery. Zkoušel sem to asi před čtvrt rokem, ale vůbec sem nemoh zadat zařízení který nebylo v seznamu. Je na to nějaká zvláštní finta?
David Lister (405)|9.7.2010 12:03
Dá se nějakým způsobem vyřešit ovládání přístroje přes zeď.
Jde mi hlavně o ovládání satelitu, který by měl být umístěný za zdí na které bude z druhé strany vyset v ložnici TV. Propojení satelitu s TV bude jednoduše pomocí komponentu přes díru ve zdi, ale potřebuju nějak vyřešit to ovládání.

Nevím zda existuje něco jako vzdušný převaděč signálu, který by v jedné místnosti signál z originálního ovladače přijal, přenesl do jiné místnosti a tam to poslal do přístroje? Nebo nějaká univerzální dálka, která by to uměla. U Harmony One jsem se dočetl o dosahu až 30metrů a možnosti ovládání i přes zdi, jinde o tom zase nebyla zmínka. Tak nevím, zda je to pravda a jak je ten přenos přes zdi zajištěn.
BADMOPAR (65)|9.7.2010 18:46
Tuhle schopnost můžu potvrdit z vlastní zkušenosti u Harmony 900. Vysílá totiž jak infračervený tak i radiový kódy. Jestli ale bydlíš v paneláku, tak s ovládáním přes zdi moc nepočítej, výkon dálkáče je totiž nižší než u běžný wifiny. Já mám čidlo pro příjem povelů v obejváku a z kuchyně to přes jednu zeď funguje jen z určitýho místa.
David Lister (405)|9.7.2010 21:14
Díky za tohle info.
Tohle jsem nikdy neřešil, tak se možná budu ptát doist hloupě, ale: Jestli to chápu správně, tak k dálkáči je ještě čidlo, které převádí rádiový signál na IR a ten dále předává přístrojům (to čidlo asi musí mířit na ty ovládané přístroje).
V paneláku nebydlíme.
Je to tak že ovládané přístoje by byly přímo za tenkou zdí, z druhé strany TV na které bych to chtěl pouštět a naproti TV přímo postel, ze které bych to rád sledoval. Vzdálenost od dálkáče k přístrojům na druhé straně stěny bude maximálně 3-3,5metru, víc určitě ne.

EDIT: už jsem si to dohledal. Takže Harmony 900 by byla jedna možnost, ale už je to dost peněz. Harmony One tohle podle všeho nezvládne, protože nemá IR.

EDIT2: ono to půjde i s originálním ovladačem...
pedrosadc (26)|17.7.2010 13:28
Existuji bez drátové přenašeče audio/video signálu včetně infra. Mám doma
Technisat skyfunk

http://satmarket.cz/SATELITNPOZEMSK-DVB-TECHNIKA/Psluenstv/Bezdrtov-audio-video-penos/SkyFunk-4/

infra přenáší v pohodě vyzkoušeno.
pedrosadc (26)|17.7.2010 13:35
Pořídil jsem programovatelnou dálku Philips SRU6008,musim ho pochválit za dobré zpracování jednoduché programování přes USB a dodaný prográmek, pokud nevyhovuje naučíte co potřebujete.

Umí snad 8 přístroju ovládám sním v pohodě i reciver a Egreat přehrávač.

Stojí cca 1000,delaj samo vyššímodely ale tendle se mi libil klasickým rozložením tlačítek a je jich hodně :-)

http://www.zbozi-philips.cz/index.asp?menu=977&record=10537
homieG (20)|20.7.2010 10:45
Co si lidi myslíte o DO Samsung RMC30C1?Jelikož si budu pořizovat za nějaký čas komplet 3D domácí kino-pozn-.Už ho někdo máte?Prosím o Vaše reakce,za každou zkušenost s tímto ovladačem budu rád.Díky.

Pozn.
(3D plazma Samsung PS50C7000-možná dle data vydání C8000,3D AV Receiver Onkyo TX-SR608B,3D Bluray - tady možná Samsung pustím a nechám jen PS3,u které má být podpora pro 3D také-poku už není tedy,a repro Jamo S 606 HCS 6).
Kikus (9)|20.8.2010 16:20
Zdravím všetkých,ma tu niekto skúsenosť s DO Prestigo SRT8215 od Philipsu?na nete neexistuje žiadna recenzia na tento typ.mňa by zaujímala asi len jedna vec ci sa dá na ňom naprogramovať každé tlačidlo zvlášť,konkrétne len volume control ten by bol na receiver a zvišné na TV
Speed_dead (2)|22.8.2010 14:06
Vzhledem k tomu, že se mě doma množí dálková ovládání jak houby po dešti, tak jsem se rozhodl, že bych si chtěl pořídit nějaké jedno univerzální na všechno. Momentálně jich mám 8 infra +1 "rádiový".

Co bych od něj očekával:
1. Ovládání minimálně přes infra. Lépe včetně i "rádiového".
2. Možnost naučit ovladač pomocí originálního - mám některé přístroje, co v přednastavených režimech nejspíš nebudou
3. Širokou paletu předefinovaných zařízení (víc jak víkend nechci tomu nastavování dát)
4. Velmi uvítám možnost maker (spojování povelů pod jeden)
5. Hodily by se update přes internet
6. Nastavování přes počítač
7. Nabíjecí kolíbka či jiný snadný způsob dobíjení
8. Alespoň nějaký display (to snad ani bez něho nejde)
9. Uvítal bych, kdyby umělo alespoň 10 zařízení. Minimum je 8.
10. Cenový strop do 4000Kč, ale radši něco do 3000-3500Kč

Hledal jsem na internetu a našel jsem zatím tohle: http://www.zkracovatko.cz/y5u Ostatní, na které jsem narazil buď skoro nic neumí či jsou příliš drahé (i nad 10 000kč)

Máte zkušenosti se zmíněný univerzálním ovladačem či s nějakým jiným? Pokud je mnou vybraný DO dobrý, tak kde koupit. Ceny se liší i o 300% a ne všude je k dostání. Vypadá to, že výroba dobíhá.
Panzer.Dragon (1081)|4.10.2010 14:19
nevíte jestli někde nemaj univerzální ovladač silvercrest z lidlu? na Barrandově v lidlu ho nemaj, dokonalej výrobek (zatim jen co sem si přečet)
interfernet422 (1575)|13.10.2010 10:37
Silvercrest z lidlu jsem zkoušel. TV našel, azbox, dvd už ne, tak jsem ho zkoušel učit. Skončil jsem na tom, že zvládl jen 80 naučených povelů. Malá kapacita paměti, tak jsem ho vrátil. Pokud máš zařízení, které umí přímo, tak pak by mohl za tu cenu sloužit dobře.
Pytkin (7947)|13.10.2010 11:57
Vcera som si ho v lidli kupil a dnes idem kupit este dalsie 2 .. za 200 korun to je fakt parada ..
Panzer.Dragon (1081)|20.10.2010 23:31
na slovensku ho maj jo?
Pytkin (7947)|21.10.2010 01:00
za dva dni som tam bol znova a uz nemali ani kus ..
iphone4gik (2)|14.11.2010 11:11
Ahoj.
Dozvedel si sa nieco ja mam tiez doma logitech harmonny tiez by sa mi zislo zdvojit otvladanie niektorych tlacitiek. dokonca som uvazoval o dvoch zariadeniach napr pre TV a setup box by sa mi zislo zdvojene OK. a Tvoj napad mi vnukol myslienku ze toto by bolo riesenie celkom OK.. tak preto sa pytam ci si pokrocil




[quote=dimensionone;272329]Mám Harmony One. Chcem sa opýtať, či má niekto praktické skúsenosti s tým, ako je možné Harmony naučiť dlhé stlačenie klávesy. (napr. pre vyvolanie vybraných menu). Mám Dreambox DM800 HD.

Na internete som našiel niekoľko návodov:

1) Naučiť RAW príkaz a urobil dlhý stisk na klávese - žiaľ nefunguje
2) Predĺžiť stisk všetkých kláves - no toto mne veľmi nepomôže, keďže tú istú klávesu raz chcem používať na krátky a raz na dlhý stisk.

Nejaké ďalšie nápady?[/quote]
-Vl- (366)|14.11.2010 13:14
Já mám sice starší DO od Logitech® Harmony a problém s delším stlačením tlačítka nemám, ale pokud takový problém je u dreamu tak stačí to modré zmáčknout dvakrát a do toho menu se dostane také.
A pro iphone4gik pokud jsem to pochopil správně tak na jeden stisk tlačítka chce aby mu reagovaly dva přístroje, tak i to je možné v aktivitách lze pomocí seqence zadat i více odeslaných kodů pod jedno tlačítko
palimt (42)|15.11.2010 16:50
ahojte,takze uz mi pomaly zacina liezt na nervy ze mam na stole 4 dialkove ovladace.dnes som precital tuto temu a vidim,ze z logitechom ste vo vacsine pripadov spokojní.ked tak pozeram na specifikacie logitech 600,650,700 a ONE,tak by mali dokazat vsetky to iste a lisia sa len v tom,ze jedno z nich ma obycajny lcd,druhe dva farebny a tretie farebny a dotykovy.no a v pocte dialkovych ktore dokazu nahradit.to je asi vsetko co som nasiel.ktore by ste mi teda odporucili.na cene mi az tak nezalezi.skor na Vasej skusenosti a pouzitelnosti.ci je lepsie zobrat model 600 a mat vyssiu vydz baterie,alebo tie vyssie rady.celkom sa mi pozdava ten ONE.je hodny tej ceny,alebo ide len o image,ze mam doma ovladac s farebnym dotykovym lcd?dakujem za rady
este by ma zaujimalo,ci uz komunikuju v sk,alebo cz.aj ci je ten sw cez ktory sa nastavuju v cz,alebo len en.dakujem
Vajda (17)|16.11.2010 11:06
Neví někdo zda-li se jde dostat do servisního menu na LG LD550 s DO Laudmann LM-365? Popřípadě jaký ovaldač to umít? Předem moc děkuji za odpověď
Vajda (17)|2.12.2010 08:45
Právě dnes začla v lidlu akce na http://lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/index_15015.htm , tady v Kroměříži jich mají tak 50, už teda 49, jeden mi leží na stole :-)
panasonic650 (1124)|2.12.2010 17:18
skoda ze nie je aj na slovensku :(
Panzer.Dragon (1081)|3.12.2010 15:29
přidávám svoje info o ovladači silvercrest:

takže pánové všichni rychle do lidlu, konečně mají zase dokonalé univerzální ovládání silvercrest, a teď se podržte do úterý je jen za 169Kč,

ve stručnosti popis hlavních bodů:

6x makro, v každém možnost 16kroků a bacha! možnost nastavit zpoždění mezi krokama když třeba je nějaký zařízení líný třeba receiver nebo tv tak se dá zpoždění třeba 3sekundy a je to ovladač chvíli počká až zařízení plně běží

fce učení , naučí se od vašeho ovladače co je potřeba

pro až deset přístrojů každý má svůj knoflík nahoře pro přepnutí

podsvícený dvouřádkový display a podsvícená tlačítka (moderní modré podsvícení)

fce all off/ all on (5sec podržet tlačítko pro zapnutí, je samozřejmě možné zapínat standardním zmáčknutím tohodle tlačítka jen pro zvolený zařízení)

hodiny a datum na displayi

nastavení kontrastu, podsvícení (délka svícení po zmáčknutí tlačítka)

možnost uzamčení ovládání hlasitosti pro jedno zařízení (receiver)

možnost uzamčení nastavení do menu aby to někdo nerozhasil kdo tomu nerozumí z rodiny atd

a teď další fce o který sem nevěděl ale je hustá, jde nastavit aby se v určitej čas provedlo v podstatě makro, to znamená že třeba v 23:00 (až skončí film ;) ) se nejprve vypne tv pak se vypne receiver a pak se vypne přehrávač (pc *) a tim pádem neni problém u filmu bez problému usnout :!:

*k ovládání pc objednám ještě tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Uploaded with [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Uploaded with [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

obrázky pro ilustraci focení webcou (ikdyž mam dobrou hd webku tak sou nějaký hnusný :| , jen pro ilustraci)

za 169Kč je to podle mě jasná ale úplně jasná koupě

dá se říct že existuje jen jedna konkurence co nabízí totéž a víc a to je logitech harmony one v řádu několika tisíc Kč takže tak, je mi fakt záhadou že tak zajímavej a užitečnej produkt jde sehnat tak levně a ještě to ani neni o kompromisech prostě to je to co je potřeba

na závěr ještě balení obsahuje dvě baterie aaa a na ovladač je tříletá záruka

nevýhody:

to "makro na určitej čas" je super ale bohužel si to nejde uložit napořád a nejde prostě zmáčknout jedno tlačítko třeba pro vypnutí všeho za 2h, je potřeba jít do menu nastavit čas kdy se má sled kroků provést pak nastavit kroky (např tlačítko tv-vypnout-tlačítko avr-vypnout-tlačítko pc-vypnout) a pak dát ok-exit z menu a položit ovladač

jinak zatim nic :shock:

doplnění: ovládá i x360 stačí vybrat mce a jede (ideální dát makro na spuštění x360, receiveru, a odpovídající nastavení tv vstupu a receiveru vstupu)