Evolveo MultiMedia Stick Y2: miniaturní řešení s Androidem přímo do HDMI

Evolveo MultiMedia Stick Y2: miniaturní řešení s Androidem přímo do HDMI
, , aktualita
Česká značka Evolveo představila prostorově úsporné řešení, které přidá chytré funkce jakékoliv televizi. Zapojuje se přímo do HDMI a obsahuje dostatečně výkonný hardware pro 4K i „čistý“ Android.
K oblíbeným
reklama
Na tuzemském trhu se objevilo další zařízení, které pomůže vyřešit třeba problém se zastarávající Smart TV. Jedná se o „tyčinku“, která představuje alternativu k běžným TV boxům. Na rozdíl od nich nezabírá prakticky žádné místo a připojuje se rovnou do vstupu HDMI v televizoru. Evolveo MultiMedia Stick Y2 se chlubí malými rozměry pouze 94 x 31 x 15 mm, ale přesto ukrývá poměrně slušný hardware pro plynulý běh aplikací i přehrávání videa s rozlišením 4K. Konkrétně se jedná o 64bitový procesor se čtyřmi jádry ARM Cortex A53 běžícími na 1,5 GHz, grafický čip Mali-G31 a 2GB operační paměť. Nechybí ani 8GB vnitřní úložiště, které lze rozšířit pomocí paměťové karty.
 
 
Pokud se jedná o již zmiňované rozlišení 4K, dongle k němu přidává ještě snímkovací frekvenci 75 fps a podporu vysokého dynamického rozsahu. Specifikace zmiňují dokonce prémiový formát HDR10+, který se svými partnery vyvíjí Samsung. Problémem nebudou kodeky HEVC/H.265 ani VP9. Operační systém Android je přítomný ve verzi 9.0 Pie, a to údajně bez výrazných úprav a nadstaveb. Nutno dodat, že se nejedná o certifikovanou Android TV, takže chybí podpora některých funkcí jako Chromecast. Streamování obsahu z mobilních zařízení je tedy nutné vyřešit přes Miracast či Apple AirPlay. Díky Google Play Store lze pohodlně stahovat další aplikace.
 
 
Bezdrátovou konektivitu zajistí duální Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Výrobce se zmiňuje také o HDMI 2.1, což by bylo poměrně překvapivé. Jako pravděpodobnější se tedy jeví možnost, že zařízení používá starší verzi standardu s některými funkcemi vypůjčenými z HDMI 2.1. K napájení slouží kabel microUSB. Pomocí volného portu USB lze připojit „flashku“ nebo jiné externí úložiště. Nabízí se také možnost připojení klávesnice, myši a gamepadu. V základním balení se nachází jednoduchý dálkový ovladač (založený na IR). Evolveo MultiMedia Stick Y2 se na českém trhu prodává za 1 490 Kč včetně DPH. Levnější alternativou může být Xiaomi MI TV Stick, který stoji přibližně o třetinu méně.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář