Evolveo MultiMedia Stick Y2: miniaturní řešení s Androidem přímo do HDMI

Evolveo MultiMedia Stick Y2: miniaturní řešení s Androidem přímo do HDMI
, , aktualita
Česká značka Evolveo představila prostorově úsporné řešení, které přidá chytré funkce jakékoliv televizi. Zapojuje se přímo do HDMI a obsahuje dostatečně výkonný hardware pro 4K i „čistý“ Android.
K oblíbeným
reklama
Na tuzemském trhu se objevilo další zařízení, které pomůže vyřešit třeba problém se zastarávající Smart TV. Jedná se o „tyčinku“, která představuje alternativu k běžným TV boxům. Na rozdíl od nich nezabírá prakticky žádné místo a připojuje se rovnou do vstupu HDMI v televizoru. Evolveo MultiMedia Stick Y2 se chlubí malými rozměry pouze 94 x 31 x 15 mm, ale přesto ukrývá poměrně slušný hardware pro plynulý běh aplikací i přehrávání videa s rozlišením 4K. Konkrétně se jedná o 64bitový procesor se čtyřmi jádry ARM Cortex A53 běžícími na 1,5 GHz, grafický čip Mali-G31 a 2GB operační paměť. Nechybí ani 8GB vnitřní úložiště, které lze rozšířit pomocí paměťové karty.
 
 
Pokud se jedná o již zmiňované rozlišení 4K, dongle k němu přidává ještě snímkovací frekvenci 75 fps a podporu vysokého dynamického rozsahu. Specifikace zmiňují dokonce prémiový formát HDR10+, který se svými partnery vyvíjí Samsung. Problémem nebudou kodeky HEVC/H.265 ani VP9. Operační systém Android je přítomný ve verzi 9.0 Pie, a to údajně bez výrazných úprav a nadstaveb. Nutno dodat, že se nejedná o certifikovanou Android TV, takže chybí podpora některých funkcí jako Chromecast. Streamování obsahu z mobilních zařízení je tedy nutné vyřešit přes Miracast či Apple AirPlay. Díky Google Play Store lze pohodlně stahovat další aplikace.
 
 
Bezdrátovou konektivitu zajistí duální Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Výrobce se zmiňuje také o HDMI 2.1, což by bylo poměrně překvapivé. Jako pravděpodobnější se tedy jeví možnost, že zařízení používá starší verzi standardu s některými funkcemi vypůjčenými z HDMI 2.1. K napájení slouží kabel microUSB. Pomocí volného portu USB lze připojit „flashku“ nebo jiné externí úložiště. Nabízí se také možnost připojení klávesnice, myši a gamepadu. V základním balení se nachází jednoduchý dálkový ovladač (založený na IR). Evolveo MultiMedia Stick Y2 se na českém trhu prodává za 1 490 Kč včetně DPH. Levnější alternativou může být Xiaomi MI TV Stick, který stoji přibližně o třetinu méně.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky
Televizní operátor Telly tento týden spustil novou nabídku pro sportovní fanoušky, která obsahuje přibližně dvě desítky kanálů a lze ji aktivovat na 14, 30 nebo 365 dnů. Z nabídky naopak zmizely stávající denní balíčky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
26.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář