Evolveo MultiMedia Box C4: novinka slibuje i podporu 8K

Evolveo MultiMedia Box C4: novinka slibuje i podporu 8K
, , aktualita
Česká značka Evolveo rozšiřuje svou nabídku multimediálních center o první model, který by měl být připraven na 8K rozlišení. K dispozici je také rozhraní HDMI 2.1 a samozřejmě operační systém Android.
K oblíbeným
reklama
Multimediální centra představují vhodné řešení pro uživatele, kteří nemají Smart TV, případně jim nevyhovuje nabídka funkcí (např. nekompatibilita souborů, nedostatek aplikací). Společnost Evolveo přináší na český trh svůj nejvýkonnější model MultiMedia Box C4, který je také jako první připraven na 8K rozlišení. Nutno podotknout, že se s reálným využitím této schopnosti to zase tak horké nebude, takže obvykle uživateli bude stačit maximálně 4K. K tomu výrobce potvrzuje podporu vysokého dynamického rozsahu (konkrétně uvádí HDR10 a HLG) i aktuálně používaných kodeků jako H.265/HEVC nebo VP9 (na AV1 se zatím nedostalo).
 
 
O pohon se stará čtyřjádrový 64bitový procesor Amlogic S905X3, který obsahuje čtyři jádra Cortex-A55 s frekvencí až 2,0 GHz a grafický čip Mali-G31 podporující OpenGL ES 3.2 Vulkan 1.0 a OpenCL 2.0. K tomu se přidává 4GB operační paměť a 32GB interní úložiště typu eMMC, které lze rozšířit pomocí slotu na paměťové karty. Jako operační systém byl připraven Android 9.0 Pie, který obsahuje virtuální obchod Google Play Store pro stahování aplikací a výrobce dokonce slibuje také budoucí aktualizace firmwaru. K ovládání slouží dodávaný dálkový ovladač s IR a programovatelnými tlačítky, který je možné naučit i funkce pro ovládání televizoru. Bezdrátově (přes pásmo 2,4 GHz) lze potom připojit také myš, klávesnici nebo gamepad.
 
 
Z hlediska konektivity asi nejvíce zaujme podpora HDMI 2.1, Výrobce uvádí, že použitá specifikace umožňuje přenos videa v 8K při 24 fps nebo 4K při 75 fps, takže se nejedná o konektor využívající všechny možnosti HDMI 2.1. Na druhou stranu by to ovšem bylo zbytečné. K dispozici jsou také porty USB 3.0 a USB 2.0, pomocí kterých lze k set-top boxu připojit třeba „flasku“ nebo externí disk. Dále zařízení nabízí ethernetový konektor, optický zvukový výstup či AV video výstup. Z bezdrátových technologií nechybí dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Výrobce tvrdí, že TV box je vhodný i jako domácí DLNA server. Ke zpětnému sdílení obsahu z mobilního telefonu lze využít funkci Miracast.
 
Evolveo MultiMedia Box C4 již naleznete v nabídce českých e-shopů (někdy jako Evolveo MMBX-C4) s cenovkou 2 990 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik