Miniaturní Xiaomi Mi TV Stick přináší Android TV do každé televize

Miniaturní Xiaomi Mi TV Stick přináší Android TV do každé televize
, , aktualita
Xiaomi na evropském trhu představilo Mi TV Stick – malé zařízení, které se připojí rovnou do konektoru HDMI. Obsahuje Android TV a svou cenou neurazí. Oznámena byla zatím pouze verze s Full HD.
K oblíbeným
reklama
Pro naše pravidelné čtenáře nebude žádnou novinkou, že Xiaomi v uplynulých měsících připravovalo miniaturní přehrávač s Android TV. Informace o zařízení Mi TV Stick unikly na internet již několikrát, ale teprve dnes došlo k oficiálnímu představení. Na rozdíl od jiných produktů byla tato novinka oznámena rovnou pro Evropu, takže problém s dostupností snad nehrozí. Mi TV Stick obsahuje většinu funkcí, které známe třeba z modelu Mi TV Box S, místo „krabičky“ ovšem využívá design „tyčinky“. Zařízení o rozměrech 92,4 x 30,2 x 15,2 mm a hmotnosti necelých 29 g můžete snadno vložit do kapsy a vzít si jej kamkoliv s sebou. K televizoru (nebo třeba monitoru) se připojuje přes HDMI.
 
 
MI TV Stick podporuje výstup v rozlišení Full HD (1080p), i když dříve se spekulovalo také o druhé variantě s podporou 4K. Ačkoliv se o ní Xiaomi během dnešní tiskovky nezmínilo a na dotazy novinářů společnost neodpovídá, můžeme předpokládat, že představena bude někdy později. Přehrávač používá operační systém Android TV ve verzi 9.0. Opravdu se jedná o Googlem certifikovaný Android určený pro televizní obrazovky a nikoliv pouze upravenou verzi systému pro tablety, který obsahuje naprostá většina čínských TV boxů. To s sebou kromě přizpůsobeného uživatelského rozhraní přináší také zabudovaný Chromecast pro snadnější posílání obsahu např. ze smartphonu nebo podporu ovládání přes Google Assistant.
 
 
Zařízení podporuje zvukové formáty Dolby Audio a prostorový zvuk od DTS. O pohon se stará čtyřjádrový procesor spolu s 1GB RAM a 8GB vnitřním úložištěm. K dispozici je také dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2, k napájení slouží port micro USB. V balení se nachází dálkový ovladač (funguje přes Bluetooth) s dedikovanými tlačítky pro Netflix, Amazon Prime Video a Google Assistant. Xiaomi Mi TV Stick se na trh dostane brzy a stát bude 40 eur, v přepočtu necelých 1 100 Kč. Ano, na trhu najdeme spoustu levnějších TV boxů z čínských e-shopů, které často nabízejí i vyšší výkon. Hlavní výhodou novinky od Xiaomi ovšem bude oficiální Android TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik