Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Miniaturní Xiaomi Mi TV Stick přináší Android TV do každé televize

15.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi na evropském trhu představilo Mi TV Stick – malé zařízení, které se připojí rovnou do konektoru HDMI. Obsahuje Android TV a svou cenou neurazí. Oznámena byla zatím pouze verze s Full HD.
Pro naše pravidelné čtenáře nebude žádnou novinkou, že Xiaomi v uplynulých měsících připravovalo miniaturní přehrávač s Android TV. Informace o zařízení Mi TV Stick unikly na internet již několikrát, ale teprve dnes došlo k oficiálnímu představení. Na rozdíl od jiných produktů byla tato novinka oznámena rovnou pro Evropu, takže problém s dostupností snad nehrozí. Mi TV Stick obsahuje většinu funkcí, které známe třeba z modelu Mi TV Box S, místo „krabičky“ ovšem využívá design „tyčinky“. Zařízení o rozměrech 92,4 x 30,2 x 15,2 mm a hmotnosti necelých 29 g můžete snadno vložit do kapsy a vzít si jej kamkoliv s sebou. K televizoru (nebo třeba monitoru) se připojuje přes HDMI.
 
 
MI TV Stick podporuje výstup v rozlišení Full HD (1080p), i když dříve se spekulovalo také o druhé variantě s podporou 4K. Ačkoliv se o ní Xiaomi během dnešní tiskovky nezmínilo a na dotazy novinářů společnost neodpovídá, můžeme předpokládat, že představena bude někdy později. Přehrávač používá operační systém Android TV ve verzi 9.0. Opravdu se jedná o Googlem certifikovaný Android určený pro televizní obrazovky a nikoliv pouze upravenou verzi systému pro tablety, který obsahuje naprostá většina čínských TV boxů. To s sebou kromě přizpůsobeného uživatelského rozhraní přináší také zabudovaný Chromecast pro snadnější posílání obsahu např. ze smartphonu nebo podporu ovládání přes Google Assistant.
 
 
Zařízení podporuje zvukové formáty Dolby Audio a prostorový zvuk od DTS. O pohon se stará čtyřjádrový procesor spolu s 1GB RAM a 8GB vnitřním úložištěm. K dispozici je také dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2, k napájení slouží port micro USB. V balení se nachází dálkový ovladač (funguje přes Bluetooth) s dedikovanými tlačítky pro Netflix, Amazon Prime Video a Google Assistant. Xiaomi Mi TV Stick se na trh dostane brzy a stát bude 40 eur, v přepočtu necelých 1 100 Kč. Ano, na trhu najdeme spoustu levnějších TV boxů z čínských e-shopů, které často nabízejí i vyšší výkon. Hlavní výhodou novinky od Xiaomi ovšem bude oficiální Android TV.
 


reklama
reklama