Miniaturní Xiaomi Mi TV Stick přináší Android TV do každé televize

Miniaturní Xiaomi Mi TV Stick přináší Android TV do každé televize
, , aktualita
Xiaomi na evropském trhu představilo Mi TV Stick – malé zařízení, které se připojí rovnou do konektoru HDMI. Obsahuje Android TV a svou cenou neurazí. Oznámena byla zatím pouze verze s Full HD.
K oblíbeným
reklama
Pro naše pravidelné čtenáře nebude žádnou novinkou, že Xiaomi v uplynulých měsících připravovalo miniaturní přehrávač s Android TV. Informace o zařízení Mi TV Stick unikly na internet již několikrát, ale teprve dnes došlo k oficiálnímu představení. Na rozdíl od jiných produktů byla tato novinka oznámena rovnou pro Evropu, takže problém s dostupností snad nehrozí. Mi TV Stick obsahuje většinu funkcí, které známe třeba z modelu Mi TV Box S, místo „krabičky“ ovšem využívá design „tyčinky“. Zařízení o rozměrech 92,4 x 30,2 x 15,2 mm a hmotnosti necelých 29 g můžete snadno vložit do kapsy a vzít si jej kamkoliv s sebou. K televizoru (nebo třeba monitoru) se připojuje přes HDMI.
 
 
MI TV Stick podporuje výstup v rozlišení Full HD (1080p), i když dříve se spekulovalo také o druhé variantě s podporou 4K. Ačkoliv se o ní Xiaomi během dnešní tiskovky nezmínilo a na dotazy novinářů společnost neodpovídá, můžeme předpokládat, že představena bude někdy později. Přehrávač používá operační systém Android TV ve verzi 9.0. Opravdu se jedná o Googlem certifikovaný Android určený pro televizní obrazovky a nikoliv pouze upravenou verzi systému pro tablety, který obsahuje naprostá většina čínských TV boxů. To s sebou kromě přizpůsobeného uživatelského rozhraní přináší také zabudovaný Chromecast pro snadnější posílání obsahu např. ze smartphonu nebo podporu ovládání přes Google Assistant.
 
 
Zařízení podporuje zvukové formáty Dolby Audio a prostorový zvuk od DTS. O pohon se stará čtyřjádrový procesor spolu s 1GB RAM a 8GB vnitřním úložištěm. K dispozici je také dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2, k napájení slouží port micro USB. V balení se nachází dálkový ovladač (funguje přes Bluetooth) s dedikovanými tlačítky pro Netflix, Amazon Prime Video a Google Assistant. Xiaomi Mi TV Stick se na trh dostane brzy a stát bude 40 eur, v přepočtu necelých 1 100 Kč. Ano, na trhu najdeme spoustu levnějších TV boxů z čínských e-shopů, které často nabízejí i vyšší výkon. Hlavní výhodou novinky od Xiaomi ovšem bude oficiální Android TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik