www.tvfreak.cz
>
>
>

Domovská obrazovka Android TV se opět mění. Nyní více připomíná Google TV

Domovská obrazovka Android TV se opět mění. Nyní více připomíná Google TV
, , aktualita
Google aktualizuje uživatelské rozhraní Android TV na stávajících zařízeních. Upravená domovská obrazovka obsahuje více návrhů na obsah. I svým rozvržením do tří karet se podobá rozhraní Google TV.
K oblíbeným
reklama
Loňský Chromecast přinesl nové uživatelské rozhraní Google TV, které sice jako základ používá operační systém Android TV, ale přináší několik zásadních vylepšení – především důraz na personalizovaná doporučení obsahu z různých zdrojů. Google TV se objevuje na některých nových televizorech a na vybrané stávající modely zamíří prostřednictvím aktualizace softwaru. Americký gigant ovšem připravil řešení i pro televizory a set-top boxy, které upgrade na Google TV nečeká. Platforma Android TV prochází další proměnou uživatelského rozhraní, které se týká hlavně domovské obrazovky.
 
 
Nejnovější aktualizace rozděluje domovskou obrazovku Android TV na tři karty – Domů, Objevit a Aplikace. Stejné rozdělení využívá také Google TV. Karta „Domů“ se víceméně podobá současné domovské obrazovce Android TV. V horní části zobrazuje řádek s „Oblíbenými aplikacemi“ a pod ním řádek „Přehrát další“, který obsahuje tipy na pořady. Oba tyto řádky obsahují sponzorovaný obsah. Níže potom nalezneme řádky s obsahem z jednotlivých aplikací nainstalovaných v systému (např. YouTube).
 
 
Naopak zcela nová je karta „Objevit“, která asi nejvíce připomíná kartu „Pro vás“ z již zmiňované Google TV. Obsahuje tipy na filmy, seriály a televizní pořady populární mezi ostatními diváky i personalizovaná doporučení založená na historii zhlédnutých titulů. Chybí ovšem funkce „Watchlist“ z Google TV, která umožňuje ukládat pořady ke zhlédnutí ve vyhledávači Google a později k tomuto seznamu přistupovat z jiných zařízení. Poslední karta „Aplikace“ svým obsahem příliš nepřekvapí – obsahuje seznam nainstalovaných aplikací i odkaz do Obchodu Play, odkud lze stáhnout další.
 
 
Aktualizace Android TV byla vydána dnes a v následujících týdnech bude distribuována na televizory a set-top boxy různých značek. Jako první jsou na řadě uživatelé z USA, Austrálie, Kanady, Německa a Francie, později se dočkají i další regiony. Zdá se, že update probíhá na straně serveru a není přitom důležité, o jakou konkrétní verzi Android TV se jedná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik