Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Domovská obrazovka Android TV se opět mění. Nyní více připomíná Google TV

3.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Google aktualizuje uživatelské rozhraní Android TV na stávajících zařízeních. Upravená domovská obrazovka obsahuje více návrhů na obsah. I svým rozvržením do tří karet se podobá rozhraní Google TV.
Loňský Chromecast přinesl nové uživatelské rozhraní Google TV, které sice jako základ používá operační systém Android TV, ale přináší několik zásadních vylepšení – především důraz na personalizovaná doporučení obsahu z různých zdrojů. Google TV se objevuje na některých nových televizorech a na vybrané stávající modely zamíří prostřednictvím aktualizace softwaru. Americký gigant ovšem připravil řešení i pro televizory a set-top boxy, které upgrade na Google TV nečeká. Platforma Android TV prochází další proměnou uživatelského rozhraní, které se týká hlavně domovské obrazovky.
 
 
Nejnovější aktualizace rozděluje domovskou obrazovku Android TV na tři karty – Domů, Objevit a Aplikace. Stejné rozdělení využívá také Google TV. Karta „Domů“ se víceméně podobá současné domovské obrazovce Android TV. V horní části zobrazuje řádek s „Oblíbenými aplikacemi“ a pod ním řádek „Přehrát další“, který obsahuje tipy na pořady. Oba tyto řádky obsahují sponzorovaný obsah. Níže potom nalezneme řádky s obsahem z jednotlivých aplikací nainstalovaných v systému (např. YouTube).
 
 
Naopak zcela nová je karta „Objevit“, která asi nejvíce připomíná kartu „Pro vás“ z již zmiňované Google TV. Obsahuje tipy na filmy, seriály a televizní pořady populární mezi ostatními diváky i personalizovaná doporučení založená na historii zhlédnutých titulů. Chybí ovšem funkce „Watchlist“ z Google TV, která umožňuje ukládat pořady ke zhlédnutí ve vyhledávači Google a později k tomuto seznamu přistupovat z jiných zařízení. Poslední karta „Aplikace“ svým obsahem příliš nepřekvapí – obsahuje seznam nainstalovaných aplikací i odkaz do Obchodu Play, odkud lze stáhnout další.
 
 
Aktualizace Android TV byla vydána dnes a v následujících týdnech bude distribuována na televizory a set-top boxy různých značek. Jako první jsou na řadě uživatelé z USA, Austrálie, Kanady, Německa a Francie, později se dočkají i další regiony. Zdá se, že update probíhá na straně serveru a není přitom důležité, o jakou konkrétní verzi Android TV se jedná.