www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Detaily o nových LG OLED TV: vyšší jas a první 83" modely?

Detaily o nových LG OLED TV: vyšší jas a první 83" modely?
, , aktualita
Na internet se dostaly detaily o připravovaných LG OLED TV pro rok 2021. Podle nich by měla nabídka zahrnovat více 77" modelů a dokonce také jeden 83". Spekuluje se rovněž o vyšším jasu i novém stojanu pro sérii G1.
K oblíbeným
reklama
Do představení LG OLED TV pro rok 2021 nejspíš zbývá posledních pár týdnů. Ačkoliv letos neproběhne veletrh CES 2021 přímo v Las Vegas, výrobci budou mít možnost představit své produkty světu prostřednictvím online prezentací. Zatímco Samsung připravuje nové QLED TV s podsvícením miniLED, konkurenční LG své zákazníky potěší novými OLED TV. Nedávno jsme psali o tom, že výrobce by měl nadcházející generaci označit jedničkou. Jednotlivé řady tedy nejspíš ponesou označení B1, C1, G1, W1 a Z1. Nyní můžeme přidat také první informace o nabídce modelů a výbavě připravovaných televizorů.
 
 
LG WX (2020)
 
Redakce francouzského webu AVCesar.com shromáždila některé detaily o nových OLED TV. I když prozatím musíme následující informace brát s jistou rezervou, neboť nepocházejí z oficiálních zdrojů a některé z nich dokonce můžeme označit jako spekulace. Začněme nabídkou úhlopříček, která dokazuje, že LG chce nabídnout řešení pro každou domácnost. Letos se objevily první 48" OLED TV, v roce 2021 by se na trh mohly dostat modely s úhlopříčkou 83" neboli 211 cm. O nový panel prý projevily zájem i jiné značky, takže 83" 4K OLED TV možná neponesou pouze logo LG.
 
V nabídce zůstanou také 88" 8K OLED TV. A větší prostor patrně získá úhlopříčka 77", která by měla být dostupná i v nejlevnější řadě B1 (nástupce BX). Vzhledem k tomu, že dle posledních dat stoupá mezi zákazníky zájem o větší OLED TV, je to vcelku pochopitelný krok. Pokud je řeč o ceně, objevila se spekulace, že by LG mohlo představit ještě levnější řadu OLED TV než B1 – nabízelo by se označení A1, které by ovšem bylo matoucí vzhledem k televizím Sony A1. Nová série by měla využívat stejný panel jako ostatní, ale šetřit by se mělo na designu a technologiích pro zpracování videa.
 
 
LG OLED TV by v roce 2021 měly přinést i vylepšení obrazu. Konkrétně se mluví o zvýšení maximálního jasu na 1 000 nitů. To je podobná hodnota, kterou nabízí Professional Edition OLED od Panasonicu. Prozatím není jasné, jak se společnosti LG Display povede zvýšit jas panelů. A poslední novinka se týká série G1, která by dle údajů v korejské certifikaci KC měla nabídnout se dvěma různými pozicemi nožiček (viz obrázek výše).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik