www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Detaily o nových LG OLED TV: vyšší jas a první 83" modely?

Detaily o nových LG OLED TV: vyšší jas a první 83" modely?
, , aktualita
Na internet se dostaly detaily o připravovaných LG OLED TV pro rok 2021. Podle nich by měla nabídka zahrnovat více 77" modelů a dokonce také jeden 83". Spekuluje se rovněž o vyšším jasu i novém stojanu pro sérii G1.
K oblíbeným
reklama
Do představení LG OLED TV pro rok 2021 nejspíš zbývá posledních pár týdnů. Ačkoliv letos neproběhne veletrh CES 2021 přímo v Las Vegas, výrobci budou mít možnost představit své produkty světu prostřednictvím online prezentací. Zatímco Samsung připravuje nové QLED TV s podsvícením miniLED, konkurenční LG své zákazníky potěší novými OLED TV. Nedávno jsme psali o tom, že výrobce by měl nadcházející generaci označit jedničkou. Jednotlivé řady tedy nejspíš ponesou označení B1, C1, G1, W1 a Z1. Nyní můžeme přidat také první informace o nabídce modelů a výbavě připravovaných televizorů.
 
 
LG WX (2020)
 
Redakce francouzského webu AVCesar.com shromáždila některé detaily o nových OLED TV. I když prozatím musíme následující informace brát s jistou rezervou, neboť nepocházejí z oficiálních zdrojů a některé z nich dokonce můžeme označit jako spekulace. Začněme nabídkou úhlopříček, která dokazuje, že LG chce nabídnout řešení pro každou domácnost. Letos se objevily první 48" OLED TV, v roce 2021 by se na trh mohly dostat modely s úhlopříčkou 83" neboli 211 cm. O nový panel prý projevily zájem i jiné značky, takže 83" 4K OLED TV možná neponesou pouze logo LG.
 
V nabídce zůstanou také 88" 8K OLED TV. A větší prostor patrně získá úhlopříčka 77", která by měla být dostupná i v nejlevnější řadě B1 (nástupce BX). Vzhledem k tomu, že dle posledních dat stoupá mezi zákazníky zájem o větší OLED TV, je to vcelku pochopitelný krok. Pokud je řeč o ceně, objevila se spekulace, že by LG mohlo představit ještě levnější řadu OLED TV než B1 – nabízelo by se označení A1, které by ovšem bylo matoucí vzhledem k televizím Sony A1. Nová série by měla využívat stejný panel jako ostatní, ale šetřit by se mělo na designu a technologiích pro zpracování videa.
 
 
LG OLED TV by v roce 2021 měly přinést i vylepšení obrazu. Konkrétně se mluví o zvýšení maximálního jasu na 1 000 nitů. To je podobná hodnota, kterou nabízí Professional Edition OLED od Panasonicu. Prozatím není jasné, jak se společnosti LG Display povede zvýšit jas panelů. A poslední novinka se týká série G1, která by dle údajů v korejské certifikaci KC měla nabídnout se dvěma různými pozicemi nožiček (viz obrázek výše).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik