Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Detaily o nových LG OLED TV: vyšší jas a první 83" modely?

21.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet se dostaly detaily o připravovaných LG OLED TV pro rok 2021. Podle nich by měla nabídka zahrnovat více 77" modelů a dokonce také jeden 83". Spekuluje se rovněž o vyšším jasu i novém stojanu pro sérii G1.
Do představení LG OLED TV pro rok 2021 nejspíš zbývá posledních pár týdnů. Ačkoliv letos neproběhne veletrh CES 2021 přímo v Las Vegas, výrobci budou mít možnost představit své produkty světu prostřednictvím online prezentací. Zatímco Samsung připravuje nové QLED TV s podsvícením miniLED, konkurenční LG své zákazníky potěší novými OLED TV. Nedávno jsme psali o tom, že výrobce by měl nadcházející generaci označit jedničkou. Jednotlivé řady tedy nejspíš ponesou označení B1, C1, G1, W1 a Z1. Nyní můžeme přidat také první informace o nabídce modelů a výbavě připravovaných televizorů.
 
 
LG WX (2020)
 
Redakce francouzského webu AVCesar.com shromáždila některé detaily o nových OLED TV. I když prozatím musíme následující informace brát s jistou rezervou, neboť nepocházejí z oficiálních zdrojů a některé z nich dokonce můžeme označit jako spekulace. Začněme nabídkou úhlopříček, která dokazuje, že LG chce nabídnout řešení pro každou domácnost. Letos se objevily první 48" OLED TV, v roce 2021 by se na trh mohly dostat modely s úhlopříčkou 83" neboli 211 cm. O nový panel prý projevily zájem i jiné značky, takže 83" 4K OLED TV možná neponesou pouze logo LG.
 
V nabídce zůstanou také 88" 8K OLED TV. A větší prostor patrně získá úhlopříčka 77", která by měla být dostupná i v nejlevnější řadě B1 (nástupce BX). Vzhledem k tomu, že dle posledních dat stoupá mezi zákazníky zájem o větší OLED TV, je to vcelku pochopitelný krok. Pokud je řeč o ceně, objevila se spekulace, že by LG mohlo představit ještě levnější řadu OLED TV než B1 – nabízelo by se označení A1, které by ovšem bylo matoucí vzhledem k televizím Sony A1. Nová série by měla využívat stejný panel jako ostatní, ale šetřit by se mělo na designu a technologiích pro zpracování videa.
 
 
LG OLED TV by v roce 2021 měly přinést i vylepšení obrazu. Konkrétně se mluví o zvýšení maximálního jasu na 1 000 nitů. To je podobná hodnota, kterou nabízí Professional Edition OLED od Panasonicu. Prozatím není jasné, jak se společnosti LG Display povede zvýšit jas panelů. A poslední novinka se týká série G1, která by dle údajů v korejské certifikaci KC měla nabídnout se dvěma různými pozicemi nožiček (viz obrázek výše).