www.tvfreak.cz
>
>
>
>

S miniLED i bez. Objevilo se značení nových QLED TV od Samsungu

S miniLED i bez. Objevilo se značení nových QLED TV od Samsungu
, , aktualita
Zdá se, že Samsung pro QLED TV v roce 2021 upraví systém značení. Vedle sebe by tak mohly stát řady QNA85 a QA70A. Tato změna by mohla značit přechod na podsvícení miniLED, které bude hlavní novinkou chystané generace televizí.
K oblíbeným
reklama
Veletrh CES 2021 se sice neuskuteční v Las Vegas, ale proběhne alespoň digitální formou. To znamená, že výrobci své novinky představí prostřednictvím online prezentací. Chybět nebude ani Samsung, který si svou keynote naplánoval na 8. ledna. Můžeme předpokládat, že jednou z novinek budou televizory pro rok 2021, ale možná se jejich představení dočkáme ještě o něco dříve. Hlavní kostru portfolia budou opět tvořit QLED TV, ale tentokrát s jednou zásadní inovací. Samsung totiž některým modelům přidá podsvícení miniLED. A zdá se, že tomu bude odpovídat i změna značení.
 
 
V databázi jihokorejské National Radio Research Agency (RRA) se totiž v uplynulých dnech objevilo hned několik certifikovaných televizorů, které se ukrývají pod označeními KQ75QNA90, KQ55QNA90, KQ75QNA85, KQ55QNA85, KQ75QA70A, KQ65QA70A, KQ65QA60A, KQ55QA60A, KQ50QA60A, KQ43QA60A, KQ65LSA03, KQ55LSA03 a KQ32LST03BF. Tato změť písmen a číslic přitom prozrazuje několik novinek o budoucích QLED TV. Při bližším pohledu si můžeme všimnout následujícího rozdělení do sérií:
  • QNA90 a QNA85 budou high-endové modely, které by mohly využívat zmiňované podsvícení miniLED. Můžeme si všimnout, že v názvu najdeme písmeno „N“. Podle některých spekulací by mohl Samsung tyto série odlišit od ostatních obchodním názvem QLED Neo, ale vyloučeno není ani použití jiných, nedávno zaregistrovaných známek jako QLED+, QLED Z nebo QLED Premium.
  • QA70AQA60A budou nejspíš modely střední třídy se standardním podsvícením LED, které používají i letošní QLED TV. Není jasné, proč Samsung za písmeno „N“ přidal ještě „A“ (aktuální generace nesou kratší názvy Q70T a Q60T). Zároveň je zvláštní, že i označení generace za názvem modelu nepokračuje písmenem „U“, případně „V“, ale začíná od „A“.
  • Zbylé názvy potom patrně označují LCD TV bez technologie Quantum Dot, třeba nástupce pro lifestylové modely The Frame.
Změnu značení nejspíš připravuje také konkurenční LG, které by své OLED TV pro rok 2021 mělo pojmenovat jako B1, C1, G1 atd. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik