www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Prodej 65" OLED TV poprvé překonal 55" modely

Prodej 65" OLED TV poprvé překonal 55" modely
, , aktualita
V minulém čtvrtletí zákazníci nejčastěji sáhli po OLED TV s úhlopříčkou 65 palců. Tyto modely tak vůbec poprvé překonaly prodeje 55" OLED TV- Podle analytiků by měly být důvodem klesající ceny.
K oblíbeným
reklama
Analytická společnost Omdia potvrdila, že mezi zákazníky roste zájem o televizory OLED s vyšší úhlopříčkou displeje. Trhu totiž dosud dominovaly 55palcové modely, ale to se poprvé změnilo ve třetím kvartálu 2020. V tomto období roku totiž měl podíl 65palcových OLED TV na trhu stoupnout na 41,2 %, zatímco 55palcové modely byly zodpovědné za 38,7 % všech prodaných OLED TV. Podle odborníků byla důvodem klesající cena televizorů OLED, která povzbudila k nákupu větší úhlopříčky další zákazníky. Divize LG Display v souvislosti s otevřením své nové továrny v čínském Kantonu zvýšila objem vyráběných panelů OLED, což otevřelo dveře dalšímu poklesu cen televizorů.
 
 
Dlouhodobý trend zvětšujících se úhlopříček televizorů můžeme sledovat na mnoha trzích, proto převaha 65palcových modelů nad 55palcovými byla pouze otázkou času. Není ovšem vyloučeno, že k tento trend ještě neposílila aktuální koronavirová krize. Navzdory černým scénářům ze začátku roku dosahují prodeje televizorů v roce 2020 rekordních hodnot. Řada zákazníků – především na vyspělých trzích – se totiž v uplynulých měsících rozhodla pořídit nový televizor, aby si ukrátila čas strávený doma. A jak se zdá, řada zákazníků při jeho pořízení nešetřila. Mnoho diváků dává přednost větším úhlopříčkám, které poskytují více pohlcující zážitek.

Omdia předpokládá, že v součtu za celý letošní rok ještě těsně vyhrají 55" OLED TV nad 65", a to s výsledkem 43,1 % proti 42,7 %. V roce 2021 by ovšem trhu již měly dominovat větší modely s předpokládaným podílem 48,9% z celkového počtu nově prodaných OLED TV. V roce 2022 by mělo toto číslo vzrůst na 56,1% a v roce 2023 dokonce na 62,7 %. Připomeňme, že letos se na trh vůbec poprvé dostaly také 48" OLED TV, které se ukázaly jako zajímavá volba pro menší obýváky nebo hráče. Můžeme předpokládat, že se modelů s touto úhlopříčkou v roce 2021 objeví na trhu více než letos. V obchodech nalezneme také 75" OLED TV, ale jejich cena zatím zůstává nedostupná.
 
Podle analýzy firmy Omdia ve třetím kvartálu 2020 činila průměrná cena OLED televizí od LG Electronics 2 100 dolarů, v přepočtu asi 46 tisíc korun.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik