www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První OLED TV pro rok 2021: LG chystá řady C1 a G1

První OLED TV pro rok 2021: LG chystá řady C1 a G1
, , aktualita
LG si u příslušných úřadů zaregistrovalo televizory C1 a G1, které budou jistě OLED TV pro příští rok. Kromě názvu uváděny žádné další informace. Otázkou zůstává, zda ve srovnání s aktuálními modely nabídnou nějaká zásadní vylepšení.
K oblíbeným
reklama
Za pár týdnů se letopočet přehoupne na číslovku 2021 a výrobci začnou představovat své nové televizory. Ačkoliv se sice budeme muset tentokrát obejít bez tradičních veletrhů jako CES v Las Vegas, prezentace nejspíš proběhnou alespoň online. Hned zkraje roku představuje své portfolio tradičně také LG. Databáze dvou certifikačních úřadů – amerického FCC a jihokorejského RRA – nám potvrdily první modely OLED TV pro rok 2021. Jedná se o televizory OLED65C1 and OLED65G1, které budou patřit do řad C1 a G1. V obou případech budou používat úhlopříčku 65 palců.
 
 
LG GX (2020)
 
Záznamy v databázi nám potvrzují označení nové generace OLED TV od LG. Do loňského roku výrobce používal arabskou číslici, která odpovídala poslední číslici v aktuálním letopočtu. To znamená, že v roce 2019 byly řady označovány jako B9, C9… Letos byla použita římská číslovka X – proto názvy BX, CX… Otazník zůstával viset nad tím, jak budou Jihokorejci pokračovat v číslování příští rok. Záznamy prvních modelů v databázích odhalily, že označení modelů budou začínat zase od jedničky, což dává vzhledem k roku 2021 smysl. Jednička přitom v názvu ještě nebyla, neboť tento typ značení používá LG až od roku 2016 (tzn. řad B6, C6…).
 
 
LG tedy zbývá ještě pár let na to, aby přemýšlelo nad změnou číslování. Co se týče modelů pro rok 2021, jistě nezůstane pouze u řad C1 a G1. Nabídku nejspíš doplní také série B1, W1 a Z1, pokud se nabídka proti letošku nezmění. LG OLED TV patří po obrazové kvalitě k tomu nejlepšímu na trhu, proto je otázka, zda nová generace modelů přinese nějaká viditelná vylepšení obrazu. Také podporu HDMI 2.1 nabízí LG již u celého letošního portfolia. Novinky tedy můžeme očekávat spíše v technologií pro vylepšení obrazu. Jistotou je nová verze platformy webOS a možná se dočkáme i kosmetických změn designu.
 
Překvapit by nás neměla ani rozšířená nabídka 48" OLED TV (letos je k dispozici jen jeden model v řadě LG CX) a cenově dostupnějších 77" OLED TV – vzhledem k otevření nové továrny v Číně. LG také nejspíš nabídne nový trojnohý stojan Gallery Stand, který bude určen pro sérii G1.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1 OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1
LG přidalo do své nabídky novou sérii A1, která by měla obsahovat nejlevnější OLED TV na trhu v úhlopříčkách 48" až 77". To se pochopitelně neobejde bez ústupků. K dispozici bude také série B1.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik