www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?

CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?
, , aktualita
Korejská média přinášejí spekulace, jaké novinky v oblasti televizorů přivezou na veletrh CES 2018 společnosti Samsung a LG. Těšit se můžeme na modely s více než 100" úhlopříčkou, 8K TV, srolovatelné TV nebo Crystal Sound OLED.
reklama
Se spekulacemi přichází jihokorejský web ETNews, který se v minulosti mnohokrát ukázal jako spolehlivý zdroj informací o této dvojici výrobců. Už dříve jsme se dozvěděli, že Samsung by měl na veletrh CES 2018 přivézt 150" microLED TV, u kterých je každý obrazový bod tvořen samostatnou světelnou diodou z anorganického materiálu. Tuto informaci ETNews potvrzují a dodávají, že nepůjde o jediný televizor s obrovskou úhlopříčkou. Představit by se měly také více než 100" QLED TV. Samsung údajně také zdokonalí LCD panely, které používá ve svých QLED TV, aby nabízely hlubší černou a mohly tak lépe konkurovat technologii OLED. Kromě úhlopříčky se bude zvyšovat také rozlišení, v Las Vegas bychom tak mohli spatřit první 8K QLED TV. Úplně první však Samsung nebude, 8K LCD TV už začíná prodávat Sharp a nejspíš to plánuje také Sony.
 
 
LG, hlavní konkurent Samsungu, bude pokračovat v dalším rozvoji OLED. Na CES 2018 bude podle ETNews uvedena tzv. Crystal Sound OLED, což je technologie poprvé využitá v modelech Sony A1. Výrobce v nich používá celý OLED panel jako membránu reproduktoru. LG navíc systém vylepšilo tak, že zvládne rozpoznat, kde sedí divák a podle toho šířit zvuk v příslušném směru. Dále by měly být představeny nové modely tzv. Wallpaper TV, tedy extrémně tenkých televizorů určených k montáži na stěnu. V současné době jsou nabízeny s minimální úhlopříčkou 65", pro rok 2018 si však jihokorejský výrobce nejspíš přichystal zástupce s menšími rozměry a nižší cenou. Ukázán by mohla být také televizor se srolovatelnou OLED obrazovkou.
 
 
Jen některé z představených novinek od Samsungu a LG se však dostanou na trh ještě v příštím roce. V mnoha případech by totiž mělo jít jen o prototypy, které navíc budou ukázány jen pár vyvoleným za zavřenými dveřmi, aby se snížilo riziko okopírování nápadu konkurencí. V roce 2018 by měl pokračovat souboj mezi QLED a OLED televizory, revolučnější změny očekáváme až v roce 2019, kdy by na trh mohly přijít první microLED TV či srolovatelné OLED TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo 3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo
Mezi diváky dlouhodobě klesá zájem o filmy ve 3D, jak ukazují data z USA a Kanady. Do kina chodí na tento formát stále méně lidí a klesá také počet nabízených filmů. 3D televizory potom dokonce téměř vymizely z trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Televize Philips 5863 se soundbarem získala ocenění za design Televize Philips 5863 se soundbarem získala ocenění za design
Společnost TP Vision se může pochlubit jedním z letošních ocenění Red Dot za design. Získal jej univerzální model Philips 5863, který zajímavě spojuje menší televizor a bezdrátový reproduktor.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Diváci České televize nepřijdou o Sport ani Déčko s Artem Diváci České televize nepřijdou o Sport ani Déčko s Artem
Česká televize mění názor a vrátí divákům dvojkanál ČT :D + Art, stejně tak nedojde k plánovému vypnutí ČT Sport. Na druhou stranu to bude znamenat o něco horší obraz i omezení doplňkových služeb pro všechny kanály z multiplexu 1.
21.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG chce navýšit výrobu OLED panelů skoro šestkrát LG chce navýšit výrobu OLED panelů skoro šestkrát
V roce 2021 chce LG Display údajně vyrobit přes 10 milionů televizních OLED obrazovek. Pro dosažení tohoto cíle plánuje společnost obrovské investice do svých výrobních kapacit. OLED TV začínají dominovat segmentu prémiových modelů.
18.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Sony se pochlubilo obřím 8K microLED displejem Sony se pochlubilo obřím 8K microLED displejem
Sony představilo obří displej Cinema LED, kterým společnost označuje technologii microLED. Vyznačuje se obrovskou úhlopříčkou 440” a rozlišením 8K, složen je přitom z menších modulů. Setkat se s ním bude moct v kinosálech, ale i jinde.
16.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik