www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?

CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?
, , aktualita
Korejská média přinášejí spekulace, jaké novinky v oblasti televizorů přivezou na veletrh CES 2018 společnosti Samsung a LG. Těšit se můžeme na modely s více než 100" úhlopříčkou, 8K TV, srolovatelné TV nebo Crystal Sound OLED.
reklama
Se spekulacemi přichází jihokorejský web ETNews, který se v minulosti mnohokrát ukázal jako spolehlivý zdroj informací o této dvojici výrobců. Už dříve jsme se dozvěděli, že Samsung by měl na veletrh CES 2018 přivézt 150" microLED TV, u kterých je každý obrazový bod tvořen samostatnou světelnou diodou z anorganického materiálu. Tuto informaci ETNews potvrzují a dodávají, že nepůjde o jediný televizor s obrovskou úhlopříčkou. Představit by se měly také více než 100" QLED TV. Samsung údajně také zdokonalí LCD panely, které používá ve svých QLED TV, aby nabízely hlubší černou a mohly tak lépe konkurovat technologii OLED. Kromě úhlopříčky se bude zvyšovat také rozlišení, v Las Vegas bychom tak mohli spatřit první 8K QLED TV. Úplně první však Samsung nebude, 8K LCD TV už začíná prodávat Sharp a nejspíš to plánuje také Sony.
 
 
LG, hlavní konkurent Samsungu, bude pokračovat v dalším rozvoji OLED. Na CES 2018 bude podle ETNews uvedena tzv. Crystal Sound OLED, což je technologie poprvé využitá v modelech Sony A1. Výrobce v nich používá celý OLED panel jako membránu reproduktoru. LG navíc systém vylepšilo tak, že zvládne rozpoznat, kde sedí divák a podle toho šířit zvuk v příslušném směru. Dále by měly být představeny nové modely tzv. Wallpaper TV, tedy extrémně tenkých televizorů určených k montáži na stěnu. V současné době jsou nabízeny s minimální úhlopříčkou 65", pro rok 2018 si však jihokorejský výrobce nejspíš přichystal zástupce s menšími rozměry a nižší cenou. Ukázán by mohla být také televizor se srolovatelnou OLED obrazovkou.
 
 
Jen některé z představených novinek od Samsungu a LG se však dostanou na trh ještě v příštím roce. V mnoha případech by totiž mělo jít jen o prototypy, které navíc budou ukázány jen pár vyvoleným za zavřenými dveřmi, aby se snížilo riziko okopírování nápadu konkurencí. V roce 2018 by měl pokračovat souboj mezi QLED a OLED televizory, revolučnější změny očekáváme až v roce 2019, kdy by na trh mohly přijít první microLED TV či srolovatelné OLED TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik