www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?

CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?
, , aktualita
Korejská média přinášejí spekulace, jaké novinky v oblasti televizorů přivezou na veletrh CES 2018 společnosti Samsung a LG. Těšit se můžeme na modely s více než 100" úhlopříčkou, 8K TV, srolovatelné TV nebo Crystal Sound OLED.reklama
Se spekulacemi přichází jihokorejský web ETNews, který se v minulosti mnohokrát ukázal jako spolehlivý zdroj informací o této dvojici výrobců. Už dříve jsme se dozvěděli, že Samsung by měl na veletrh CES 2018 přivézt 150" microLED TV, u kterých je každý obrazový bod tvořen samostatnou světelnou diodou z anorganického materiálu. Tuto informaci ETNews potvrzují a dodávají, že nepůjde o jediný televizor s obrovskou úhlopříčkou. Představit by se měly také více než 100" QLED TV. Samsung údajně také zdokonalí LCD panely, které používá ve svých QLED TV, aby nabízely hlubší černou a mohly tak lépe konkurovat technologii OLED. Kromě úhlopříčky se bude zvyšovat také rozlišení, v Las Vegas bychom tak mohli spatřit první 8K QLED TV. Úplně první však Samsung nebude, 8K LCD TV už začíná prodávat Sharp a nejspíš to plánuje také Sony.
 
 
LG, hlavní konkurent Samsungu, bude pokračovat v dalším rozvoji OLED. Na CES 2018 bude podle ETNews uvedena tzv. Crystal Sound OLED, což je technologie poprvé využitá v modelech Sony A1. Výrobce v nich používá celý OLED panel jako membránu reproduktoru. LG navíc systém vylepšilo tak, že zvládne rozpoznat, kde sedí divák a podle toho šířit zvuk v příslušném směru. Dále by měly být představeny nové modely tzv. Wallpaper TV, tedy extrémně tenkých televizorů určených k montáži na stěnu. V současné době jsou nabízeny s minimální úhlopříčkou 65", pro rok 2018 si však jihokorejský výrobce nejspíš přichystal zástupce s menšími rozměry a nižší cenou. Ukázán by mohla být také televizor se srolovatelnou OLED obrazovkou.
 
 
Jen některé z představených novinek od Samsungu a LG se však dostanou na trh ještě v příštím roce. V mnoha případech by totiž mělo jít jen o prototypy, které navíc budou ukázány jen pár vyvoleným za zavřenými dveřmi, aby se snížilo riziko okopírování nápadu konkurencí. V roce 2018 by měl pokračovat souboj mezi QLED a OLED televizory, revolučnější změny očekáváme až v roce 2019, kdy by na trh mohly přijít první microLED TV či srolovatelné OLED TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR
Zimní olympiáda v Pchjongčangu se stane první, která bude nahrávána a vysílána ve 4K HDR. Záběry zahajovacího ceremoniálu či vybraných sportů si v tomto formátu vychutnají třeba američtí diváci.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity
Sony přivezlo na CES 2018 prototyp televizoru s 8K rozlišením, HDR a rekordním jasem. Využívá také vylepšený obrazový procesor X1 Ultimate, který zpracovává obraz podle jednotlivých objektů, nikoliv snímků.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta
Sony už dlouho ukazuje, že televizor lze kvalitně nahradit ultra show throw projektorem. Jen zatím takové řešení není pro každého kvůli astronomické ceně. Další novinkou je malý kapesní projektor se 120" obrazem a integrovanou baterií.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio
Na veletrhu CES 2018 ukázali výrobci několik zajímavých soundbarů. Sony představilo dvě novinky s Dolby Atmos, Samsung model pro upevnění na stěnu a Polk Audio první soundbar s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa
Společnost Yi Technology uvedla novou stereoskopickou kameru Horizon VR180, která je určena pro natáčení obsahu pro virtuální realitu. Se 180° úhlem záběru umí natáčet až 5,7K stereoskopické videosekvence.
14.1.2018, aktualita, Milan Šurkala