www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?

CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?
, , aktualita
Korejská média přinášejí spekulace, jaké novinky v oblasti televizorů přivezou na veletrh CES 2018 společnosti Samsung a LG. Těšit se můžeme na modely s více než 100" úhlopříčkou, 8K TV, srolovatelné TV nebo Crystal Sound OLED.
reklama
Se spekulacemi přichází jihokorejský web ETNews, který se v minulosti mnohokrát ukázal jako spolehlivý zdroj informací o této dvojici výrobců. Už dříve jsme se dozvěděli, že Samsung by měl na veletrh CES 2018 přivézt 150" microLED TV, u kterých je každý obrazový bod tvořen samostatnou světelnou diodou z anorganického materiálu. Tuto informaci ETNews potvrzují a dodávají, že nepůjde o jediný televizor s obrovskou úhlopříčkou. Představit by se měly také více než 100" QLED TV. Samsung údajně také zdokonalí LCD panely, které používá ve svých QLED TV, aby nabízely hlubší černou a mohly tak lépe konkurovat technologii OLED. Kromě úhlopříčky se bude zvyšovat také rozlišení, v Las Vegas bychom tak mohli spatřit první 8K QLED TV. Úplně první však Samsung nebude, 8K LCD TV už začíná prodávat Sharp a nejspíš to plánuje také Sony.
 
 
LG, hlavní konkurent Samsungu, bude pokračovat v dalším rozvoji OLED. Na CES 2018 bude podle ETNews uvedena tzv. Crystal Sound OLED, což je technologie poprvé využitá v modelech Sony A1. Výrobce v nich používá celý OLED panel jako membránu reproduktoru. LG navíc systém vylepšilo tak, že zvládne rozpoznat, kde sedí divák a podle toho šířit zvuk v příslušném směru. Dále by měly být představeny nové modely tzv. Wallpaper TV, tedy extrémně tenkých televizorů určených k montáži na stěnu. V současné době jsou nabízeny s minimální úhlopříčkou 65", pro rok 2018 si však jihokorejský výrobce nejspíš přichystal zástupce s menšími rozměry a nižší cenou. Ukázán by mohla být také televizor se srolovatelnou OLED obrazovkou.
 
 
Jen některé z představených novinek od Samsungu a LG se však dostanou na trh ještě v příštím roce. V mnoha případech by totiž mělo jít jen o prototypy, které navíc budou ukázány jen pár vyvoleným za zavřenými dveřmi, aby se snížilo riziko okopírování nápadu konkurencí. V roce 2018 by měl pokračovat souboj mezi QLED a OLED televizory, revolučnější změny očekáváme až v roce 2019, kdy by na trh mohly přijít první microLED TV či srolovatelné OLED TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik