www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung ztrácí v kategorii prémiových TV, pomůže mu MicroLED?

Samsung ztrácí v kategorii prémiových TV, pomůže mu MicroLED?
, , aktualita
Samsung podle korejských médií dlouhodobě ztrácí podíl v kategorii dražších televizorů, neboť zákazníci náročnější zákazníci nemají zájem o vylepšené LCD. Alternativou k OLED by se tak mohly stát modely založené technologii MicroLED.
reklama
Dlouhodobě se objevují zprávy, že Samsung ztrácí svou vedoucí pozici na trhu s televizory. V létě jsme tak mohli číst spekulaci, že výrobce byl nucen kvůli nízké poptávce snížit produkci o 10 až 15 %. Možná ještě výraznější pád zažívá Samsung v kategorii prémiových televizorů s cenou nad 1 500 dolarů, kde jsou zákaznici obvykle informovanější a za své utracené peníze chtějí nejlepší dostupnou technologii. A zatímco většina velkých výrobců už má v nabídce alespoň pár OLED TV, Samsung se vydal cestou vylepšování LCD panelů a výsledkem jsou potom technologie SUHD nebo ještě kontroverznější QLED.
 
 
QLED možná není tou nejlepší cestou, jakou se Samsung mohl vydat
 
Jak se však zdá, většina zákazníků shánějících dražší TV se těmto přeznačeným modelům raději vyhne obloukem. Podle dat analytické společnosti IHS Markit měl mít Samsung před dvěma lety v kategorii prémiových televizorů více než 55% podíl na trhu, koncem roku 2016 však mělo toto číslo klesnout jen na 20,3 % a v prvním čtvrtletí 2017 dokonce na 13,2 %. A zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla do konce letošního roku nějak výrazně zlepšit, ba naopak nelze vyloučit další pokles, i když časté marketingové akce na nové QLED TV by mohly pád trochu zpomalit. V kategorii prémiových televizorů vedou Sony a LG, kteří mají oba více než třetinový podíl.
 
Samsungu se před lety vstup do světa OLED TV příliš nevydařil a od té doby tuto technologii v televizorech odmítá. V budoucnu chtěl Samsung pokračovat na vývoji QLED (vytvořil dokonce QLED Alliance), která by se v budoucnu mohla stát samostatnou technologií pro obrazovky, nikoliv jen vylepšeným LCD. Jihokorejský výrobce se však už mnohokrát spletl, jak ukazují dřívější sázky na 3D nebo zakřivené panely, a tak není žádným překvapení, že souběžně probíhá vývoj technologie MicroLED, která na rozdíl od OLED využívá anorganický materiál. Prozatím není jasné, kdy bude připravena pro použití v televizorech, nejdříve by se však mohla objevit v obrazovkách pro kina.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář