www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung ztrácí v kategorii prémiových TV, pomůže mu MicroLED?

Samsung ztrácí v kategorii prémiových TV, pomůže mu MicroLED?
, , aktualita
Samsung podle korejských médií dlouhodobě ztrácí podíl v kategorii dražších televizorů, neboť zákazníci náročnější zákazníci nemají zájem o vylepšené LCD. Alternativou k OLED by se tak mohly stát modely založené technologii MicroLED.
reklama
Dlouhodobě se objevují zprávy, že Samsung ztrácí svou vedoucí pozici na trhu s televizory. V létě jsme tak mohli číst spekulaci, že výrobce byl nucen kvůli nízké poptávce snížit produkci o 10 až 15 %. Možná ještě výraznější pád zažívá Samsung v kategorii prémiových televizorů s cenou nad 1 500 dolarů, kde jsou zákaznici obvykle informovanější a za své utracené peníze chtějí nejlepší dostupnou technologii. A zatímco většina velkých výrobců už má v nabídce alespoň pár OLED TV, Samsung se vydal cestou vylepšování LCD panelů a výsledkem jsou potom technologie SUHD nebo ještě kontroverznější QLED.
 
 
QLED možná není tou nejlepší cestou, jakou se Samsung mohl vydat
 
Jak se však zdá, většina zákazníků shánějících dražší TV se těmto přeznačeným modelům raději vyhne obloukem. Podle dat analytické společnosti IHS Markit měl mít Samsung před dvěma lety v kategorii prémiových televizorů více než 55% podíl na trhu, koncem roku 2016 však mělo toto číslo klesnout jen na 20,3 % a v prvním čtvrtletí 2017 dokonce na 13,2 %. A zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla do konce letošního roku nějak výrazně zlepšit, ba naopak nelze vyloučit další pokles, i když časté marketingové akce na nové QLED TV by mohly pád trochu zpomalit. V kategorii prémiových televizorů vedou Sony a LG, kteří mají oba více než třetinový podíl.
 
Samsungu se před lety vstup do světa OLED TV příliš nevydařil a od té doby tuto technologii v televizorech odmítá. V budoucnu chtěl Samsung pokračovat na vývoji QLED (vytvořil dokonce QLED Alliance), která by se v budoucnu mohla stát samostatnou technologií pro obrazovky, nikoliv jen vylepšeným LCD. Jihokorejský výrobce se však už mnohokrát spletl, jak ukazují dřívější sázky na 3D nebo zakřivené panely, a tak není žádným překvapení, že souběžně probíhá vývoj technologie MicroLED, která na rozdíl od OLED využívá anorganický materiál. Prozatím není jasné, kdy bude připravena pro použití v televizorech, nejdříve by se však mohla objevit v obrazovkách pro kina.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik