www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung ztrácí v kategorii prémiových TV, pomůže mu MicroLED?

Samsung ztrácí v kategorii prémiových TV, pomůže mu MicroLED?
, , aktualita
Samsung podle korejských médií dlouhodobě ztrácí podíl v kategorii dražších televizorů, neboť zákazníci náročnější zákazníci nemají zájem o vylepšené LCD. Alternativou k OLED by se tak mohly stát modely založené technologii MicroLED.reklama
Dlouhodobě se objevují zprávy, že Samsung ztrácí svou vedoucí pozici na trhu s televizory. V létě jsme tak mohli číst spekulaci, že výrobce byl nucen kvůli nízké poptávce snížit produkci o 10 až 15 %. Možná ještě výraznější pád zažívá Samsung v kategorii prémiových televizorů s cenou nad 1 500 dolarů, kde jsou zákaznici obvykle informovanější a za své utracené peníze chtějí nejlepší dostupnou technologii. A zatímco většina velkých výrobců už má v nabídce alespoň pár OLED TV, Samsung se vydal cestou vylepšování LCD panelů a výsledkem jsou potom technologie SUHD nebo ještě kontroverznější QLED.
 
 
QLED možná není tou nejlepší cestou, jakou se Samsung mohl vydat
 
Jak se však zdá, většina zákazníků shánějících dražší TV se těmto přeznačeným modelům raději vyhne obloukem. Podle dat analytické společnosti IHS Markit měl mít Samsung před dvěma lety v kategorii prémiových televizorů více než 55% podíl na trhu, koncem roku 2016 však mělo toto číslo klesnout jen na 20,3 % a v prvním čtvrtletí 2017 dokonce na 13,2 %. A zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla do konce letošního roku nějak výrazně zlepšit, ba naopak nelze vyloučit další pokles, i když časté marketingové akce na nové QLED TV by mohly pád trochu zpomalit. V kategorii prémiových televizorů vedou Sony a LG, kteří mají oba více než třetinový podíl.
 
Samsungu se před lety vstup do světa OLED TV příliš nevydařil a od té doby tuto technologii v televizorech odmítá. V budoucnu chtěl Samsung pokračovat na vývoji QLED (vytvořil dokonce QLED Alliance), která by se v budoucnu mohla stát samostatnou technologií pro obrazovky, nikoliv jen vylepšeným LCD. Jihokorejský výrobce se však už mnohokrát spletl, jak ukazují dřívější sázky na 3D nebo zakřivené panely, a tak není žádným překvapení, že souběžně probíhá vývoj technologie MicroLED, která na rozdíl od OLED využívá anorganický materiál. Prozatím není jasné, kdy bude připravena pro použití v televizorech, nejdříve by se však mohla objevit v obrazovkách pro kina.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik