Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Android TV lze nově přidat do skupiny reproduktorů Google

4.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Google umožňuje vytvoření skupin, kam lze přidat reproduktory a Chromecast pro přehrávání hudby v různých částech domu. Brzy bude možné do této skupiny přidat také zařízení s Android TV. Zatím byla novinka otestována na Nvidia Shield TV.
Google, podobně jako Sonos a někteří další výrobci, umožňuje své reproduktory využívat pro multiroom systém. V takovém případě jsou reproduktory bezdrátově spárovány a lze je tak dálkové ovládat z jednoho místa, např. z mobilní aplikace. Uživatel si také může pustit stejnou hudbu na všech reproduktorech v domě. Google tuto funkci dosud podporoval u chytrých reproduktorů a displejů Home či Nest, zařízení Chromecast (mimo 1. generaci), Chromecast Ultra a Chromecast Audio nebo reproduktorech se zabudovanou funkcí Google Cast. Celkem překvapivě ovšem v seznamu dosud chyběla platforma Android TV, kterou používají některé chytré televizory či multimediální centra. To se ovšem v těchto dnech konečně mění.
 
 
Ačkoliv zatím Google nic oficiálně nepotvrdil, řada uživatelů si všimla, že do skupin reproduktorů v aplikaci Google Home lze nyní přidat také zařízení s Android TV. Tato možnost přibyla s aktualizaci předinstalované aplikace Chromecast na verzi 1.47.207274. Zdá se, že aktualizace je šířena postupně, proto by uživatelé měli počkat, než na jejich zařízení dorazí nejnovější verze. Možností, jak být vždy mezi prvními, je přihlášení do beta programu aplikace, což lze provést na této stránce. Prozatím dostupnost nové funkce hlásí především majitelé Nvidia Shield TV, ale pravděpodobně se brzy dočkají také další multimediální zařízení (např. Xiaomi Mi Box S) nebo televizory na platformě od Googlu.
Pravděpodobně nebude náhoda, že tato funkce se na Android TV dostává právě v těchto dnech. Google totiž podle spekulací připravuje nový Chromecast Ultra s plnohodnotným systémem Android TV, který by mohl být představen v následujících týdnech. Novinku s Android TV chystá také Xiaomi. Mělo by se jednat o miniaturní zařízení Mi TV Stick, které se podobně jako Chromecast připojuje přímo do HDMI vstupu televizoru.