Android TV lze nově přidat do skupiny reproduktorů Google

Android TV lze nově přidat do skupiny reproduktorů Google
, , aktualita
Google umožňuje vytvoření skupin, kam lze přidat reproduktory a Chromecast pro přehrávání hudby v různých částech domu. Brzy bude možné do této skupiny přidat také zařízení s Android TV. Zatím byla novinka otestována na Nvidia Shield TV.
K oblíbeným
reklama
Google, podobně jako Sonos a někteří další výrobci, umožňuje své reproduktory využívat pro multiroom systém. V takovém případě jsou reproduktory bezdrátově spárovány a lze je tak dálkové ovládat z jednoho místa, např. z mobilní aplikace. Uživatel si také může pustit stejnou hudbu na všech reproduktorech v domě. Google tuto funkci dosud podporoval u chytrých reproduktorů a displejů Home či Nest, zařízení Chromecast (mimo 1. generaci), Chromecast Ultra a Chromecast Audio nebo reproduktorech se zabudovanou funkcí Google Cast. Celkem překvapivě ovšem v seznamu dosud chyběla platforma Android TV, kterou používají některé chytré televizory či multimediální centra. To se ovšem v těchto dnech konečně mění.
 
 
Ačkoliv zatím Google nic oficiálně nepotvrdil, řada uživatelů si všimla, že do skupin reproduktorů v aplikaci Google Home lze nyní přidat také zařízení s Android TV. Tato možnost přibyla s aktualizaci předinstalované aplikace Chromecast na verzi 1.47.207274. Zdá se, že aktualizace je šířena postupně, proto by uživatelé měli počkat, než na jejich zařízení dorazí nejnovější verze. Možností, jak být vždy mezi prvními, je přihlášení do beta programu aplikace, což lze provést na této stránce. Prozatím dostupnost nové funkce hlásí především majitelé Nvidia Shield TV, ale pravděpodobně se brzy dočkají také další multimediální zařízení (např. Xiaomi Mi Box S) nebo televizory na platformě od Googlu.
Pravděpodobně nebude náhoda, že tato funkce se na Android TV dostává právě v těchto dnech. Google totiž podle spekulací připravuje nový Chromecast Ultra s plnohodnotným systémem Android TV, který by mohl být představen v následujících týdnech. Novinku s Android TV chystá také Xiaomi. Mělo by se jednat o miniaturní zařízení Mi TV Stick, které se podobně jako Chromecast připojuje přímo do HDMI vstupu televizoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik