Android TV lze nově přidat do skupiny reproduktorů Google

Android TV lze nově přidat do skupiny reproduktorů Google
, , aktualita
Google umožňuje vytvoření skupin, kam lze přidat reproduktory a Chromecast pro přehrávání hudby v různých částech domu. Brzy bude možné do této skupiny přidat také zařízení s Android TV. Zatím byla novinka otestována na Nvidia Shield TV.
K oblíbeným
reklama
Google, podobně jako Sonos a někteří další výrobci, umožňuje své reproduktory využívat pro multiroom systém. V takovém případě jsou reproduktory bezdrátově spárovány a lze je tak dálkové ovládat z jednoho místa, např. z mobilní aplikace. Uživatel si také může pustit stejnou hudbu na všech reproduktorech v domě. Google tuto funkci dosud podporoval u chytrých reproduktorů a displejů Home či Nest, zařízení Chromecast (mimo 1. generaci), Chromecast Ultra a Chromecast Audio nebo reproduktorech se zabudovanou funkcí Google Cast. Celkem překvapivě ovšem v seznamu dosud chyběla platforma Android TV, kterou používají některé chytré televizory či multimediální centra. To se ovšem v těchto dnech konečně mění.
 
 
Ačkoliv zatím Google nic oficiálně nepotvrdil, řada uživatelů si všimla, že do skupin reproduktorů v aplikaci Google Home lze nyní přidat také zařízení s Android TV. Tato možnost přibyla s aktualizaci předinstalované aplikace Chromecast na verzi 1.47.207274. Zdá se, že aktualizace je šířena postupně, proto by uživatelé měli počkat, než na jejich zařízení dorazí nejnovější verze. Možností, jak být vždy mezi prvními, je přihlášení do beta programu aplikace, což lze provést na této stránce. Prozatím dostupnost nové funkce hlásí především majitelé Nvidia Shield TV, ale pravděpodobně se brzy dočkají také další multimediální zařízení (např. Xiaomi Mi Box S) nebo televizory na platformě od Googlu.
Pravděpodobně nebude náhoda, že tato funkce se na Android TV dostává právě v těchto dnech. Google totiž podle spekulací připravuje nový Chromecast Ultra s plnohodnotným systémem Android TV, který by mohl být představen v následujících týdnech. Novinku s Android TV chystá také Xiaomi. Mělo by se jednat o miniaturní zařízení Mi TV Stick, které se podobně jako Chromecast připojuje přímo do HDMI vstupu televizoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala