Nový Chromecast bude mít plnohodnotný systém Android TV

Nový Chromecast bude mít plnohodnotný systém Android TV
, , aktualita
Podle uniklých informací se letos představí Chromecast Ultra v nové generaci. Opět by mělo jít o kompaktní zařízení s funkcí streamování, ale tentokrát také se systémem Android TV umožňujícím instalaci aplikací. Chybět by neměl ani dálkový ovladač.
K oblíbeným
reklama
Chromecast byl poprvé představen v roce 2013 a stal se především na americkém trhu velmi populárním. Kompaktní a levné zařízení umožnilo streamovat obsah z internetu na televizory. Za sedm let bylo představeno několik generací běžného Chromecastu, ale také další modely jako Chromecast Ultra podporující videa ve 4K HDR. Ačkoliv Google postupně přidával nové funkce, jako je možnost zrcadlení obrazovky smartphonu, jednou z nejčastěji kritizovaných funkcí zůstávaly právě omezené možnosti. Bez smartphonu, tabletu nebo počítače totiž Chromecast nic neumí, neboť neobsahuje plnohodnotný operační systém. To by se ovšem mohlo změnit v letošním roce.
 
 
Chromecast Ultra
 
Dle uniklých informacích je totiž na cestě nová generace Chromecastu Ultra, která by měla být miniaturním multimediálním centrem s Android TV. Uživatel tedy bude moct z běžného televizoru nebo monitoru vytvořit chytrý televizor, který umožňuje instalovat aplikace z Google Play Store nebo přistupovat na internet. Samozřejmě zůstanou i funkce známé z předchozích modelů, jako je streamování obsahu z telefonu. Z bezdrátových technologií zůstane podpora Wi-Fi a Bluetooth, zařízení si přitom samozřejmě poradí i s videem ve 4K HDR a k televizoru se připojí přes HDMI. Design by přitom měl zůstat podobný jako u současného Chromecastu Ultra, nepůjde tedy o velkou krabičku, ale velmi kompaktní zařízení, které se schová za televizor.
 
A protože se jedná o produkt s logem Googlu, můžeme očekávat také solidní softwarovou podporu. Proti současnému Chromecastu Ultra údajně přinese nástupce kromě Android TV ještě jednu významnou novinku – dálkový ovladač. Z toho, co zatím víme, by mělo jít o jakéhosi křížence mezi ovladači pro VR headset Daydream View a Apple TV. K dispozici by měl být vestavěný mikrofon a dedikované tlačítko pro Google Assistant, takže problémem nebude ani hlasové ovládání. Kromě toho prý půjde s ovladačem i přepínat kanály nebo měnit hlasitost na televizoru. Nový Chromecast Ultra patrně částečně vychází ze zařízení pro vývojáře, které bylo představeno v roce 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář