Nový Chromecast bude mít plnohodnotný systém Android TV

Nový Chromecast bude mít plnohodnotný systém Android TV
, , aktualita
Podle uniklých informací se letos představí Chromecast Ultra v nové generaci. Opět by mělo jít o kompaktní zařízení s funkcí streamování, ale tentokrát také se systémem Android TV umožňujícím instalaci aplikací. Chybět by neměl ani dálkový ovladač.
K oblíbeným
reklama
Chromecast byl poprvé představen v roce 2013 a stal se především na americkém trhu velmi populárním. Kompaktní a levné zařízení umožnilo streamovat obsah z internetu na televizory. Za sedm let bylo představeno několik generací běžného Chromecastu, ale také další modely jako Chromecast Ultra podporující videa ve 4K HDR. Ačkoliv Google postupně přidával nové funkce, jako je možnost zrcadlení obrazovky smartphonu, jednou z nejčastěji kritizovaných funkcí zůstávaly právě omezené možnosti. Bez smartphonu, tabletu nebo počítače totiž Chromecast nic neumí, neboť neobsahuje plnohodnotný operační systém. To by se ovšem mohlo změnit v letošním roce.
 
 
Chromecast Ultra
 
Dle uniklých informacích je totiž na cestě nová generace Chromecastu Ultra, která by měla být miniaturním multimediálním centrem s Android TV. Uživatel tedy bude moct z běžného televizoru nebo monitoru vytvořit chytrý televizor, který umožňuje instalovat aplikace z Google Play Store nebo přistupovat na internet. Samozřejmě zůstanou i funkce známé z předchozích modelů, jako je streamování obsahu z telefonu. Z bezdrátových technologií zůstane podpora Wi-Fi a Bluetooth, zařízení si přitom samozřejmě poradí i s videem ve 4K HDR a k televizoru se připojí přes HDMI. Design by přitom měl zůstat podobný jako u současného Chromecastu Ultra, nepůjde tedy o velkou krabičku, ale velmi kompaktní zařízení, které se schová za televizor.
 
A protože se jedná o produkt s logem Googlu, můžeme očekávat také solidní softwarovou podporu. Proti současnému Chromecastu Ultra údajně přinese nástupce kromě Android TV ještě jednu významnou novinku – dálkový ovladač. Z toho, co zatím víme, by mělo jít o jakéhosi křížence mezi ovladači pro VR headset Daydream View a Apple TV. K dispozici by měl být vestavěný mikrofon a dedikované tlačítko pro Google Assistant, takže problémem nebude ani hlasové ovládání. Kromě toho prý půjde s ovladačem i přepínat kanály nebo měnit hlasitost na televizoru. Nový Chromecast Ultra patrně částečně vychází ze zařízení pro vývojáře, které bylo představeno v roce 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik