Nový Chromecast bude mít plnohodnotný systém Android TV

Nový Chromecast bude mít plnohodnotný systém Android TV
, , aktualita
Podle uniklých informací se letos představí Chromecast Ultra v nové generaci. Opět by mělo jít o kompaktní zařízení s funkcí streamování, ale tentokrát také se systémem Android TV umožňujícím instalaci aplikací. Chybět by neměl ani dálkový ovladač.
K oblíbeným
reklama
Chromecast byl poprvé představen v roce 2013 a stal se především na americkém trhu velmi populárním. Kompaktní a levné zařízení umožnilo streamovat obsah z internetu na televizory. Za sedm let bylo představeno několik generací běžného Chromecastu, ale také další modely jako Chromecast Ultra podporující videa ve 4K HDR. Ačkoliv Google postupně přidával nové funkce, jako je možnost zrcadlení obrazovky smartphonu, jednou z nejčastěji kritizovaných funkcí zůstávaly právě omezené možnosti. Bez smartphonu, tabletu nebo počítače totiž Chromecast nic neumí, neboť neobsahuje plnohodnotný operační systém. To by se ovšem mohlo změnit v letošním roce.
 
 
Chromecast Ultra
 
Dle uniklých informacích je totiž na cestě nová generace Chromecastu Ultra, která by měla být miniaturním multimediálním centrem s Android TV. Uživatel tedy bude moct z běžného televizoru nebo monitoru vytvořit chytrý televizor, který umožňuje instalovat aplikace z Google Play Store nebo přistupovat na internet. Samozřejmě zůstanou i funkce známé z předchozích modelů, jako je streamování obsahu z telefonu. Z bezdrátových technologií zůstane podpora Wi-Fi a Bluetooth, zařízení si přitom samozřejmě poradí i s videem ve 4K HDR a k televizoru se připojí přes HDMI. Design by přitom měl zůstat podobný jako u současného Chromecastu Ultra, nepůjde tedy o velkou krabičku, ale velmi kompaktní zařízení, které se schová za televizor.
 
A protože se jedná o produkt s logem Googlu, můžeme očekávat také solidní softwarovou podporu. Proti současnému Chromecastu Ultra údajně přinese nástupce kromě Android TV ještě jednu významnou novinku – dálkový ovladač. Z toho, co zatím víme, by mělo jít o jakéhosi křížence mezi ovladači pro VR headset Daydream View a Apple TV. K dispozici by měl být vestavěný mikrofon a dedikované tlačítko pro Google Assistant, takže problémem nebude ani hlasové ovládání. Kromě toho prý půjde s ovladačem i přepínat kanály nebo měnit hlasitost na televizoru. Nový Chromecast Ultra patrně částečně vychází ze zařízení pro vývojáře, které bylo představeno v roce 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů