Xiaomi připravuje Mi TV Stick, levnější alternativu k Mi Boxu

Xiaomi připravuje Mi TV Stick, levnější alternativu k Mi Boxu
, , aktualita
Již příští měsíc by se na evropské trhy mohl dostat nový produkt od Xiaomi. Mi TV Stick nejspíš nabídne podobné funkce jako Mi Box S, ale v menším provedení. Pozitivně by se to mohlo projevit také na ceně.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi sice nabízí i vlastní televizory, ale ty se zatím na český trh oficiálně nedostaly. Značnou popularitu si ovšem mezi zákazníky získal Mi Box S, který byl navíc tento týden aktualizován na Android 9.0 Pie. Jedná se o multimediální centrum založené na platformě Android TV, které přináší chytré funkce především na starší a „hloupé“ televizory. Zákazníky si tento model získat především atraktivním poměrem ceny a výbavy. Podle uniklého plánu nových zařízení pro evropské trhy ovšem Xiaomi připravuje další produkt do tohoto segmentu, který by měl nést označení Mi TV Stick. Na pulty obchodů by se měla novinka dostat na pulty obchodů v květnu 2020, takže k oficiálnímu představení by mohlo dojít ještě tento měsíc.
 
 
Plán ukazuje také příchod dalších produktů Xiaomi do Evropy, jakou jsou robotické vysavače, elektrické koloběžky, Wi-Fi router nebo mobilní tiskárna
 
Uniklý plán bohužel neprozrazuje žádné technické parametry pro Mi TV Stick, ukazuje pouze podobu připravovaného zařízení. Produkt by měl být o něco větší než běžný USB flash disk a z hlediska kompatibility jej bude možné připojit k jakémukoliv televizoru vybavenému vstupem HDMI. Můžeme očekávat, že na rozdíl od aktuálního Chromecastu, který umožňuje pouze streamovat obsah z jiných zařízení, nabídne Mi TV Stick plnohodnotný operační systém – pravděpodobně Android TV, neboť Google neumožňuje v Evropě instalovat běžnou verzi Androidu do televizních zařízení. Půjde tedy o ideální řešení pro majitele levnějších televizorů bez OS, případně starších modelů, které již ztrácejí podporu výrobce.
 
Platforma Android TV by nabídla přístup k aplikacím z Google Play Store a nechyběla by nejspíš ani podpora funkce Chromecast, která umožňuje snadno streamovat obsah z počítače či smartphonu. To ovšem neznamená, že by Mi TV Stick nabídl všechny funkce z Mi TV Boxu S, vzhledem k menším rozměrům totiž můžeme očekávat také výrazně nižší výkon. Není tedy jasné, zda bude novinka podporovat např. videa ve 4K HDR. Nezodpovězena zůstává také otázka ceny. Zatímco Mi Box S se na českém trhu aktuálně prodává za částku okolo 1 600 Kč, Mi TV Stick patrně bude ještě o stovky korun levnější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik