Xiaomi připravuje Mi TV Stick, levnější alternativu k Mi Boxu

Xiaomi připravuje Mi TV Stick, levnější alternativu k Mi Boxu
, , aktualita
Již příští měsíc by se na evropské trhy mohl dostat nový produkt od Xiaomi. Mi TV Stick nejspíš nabídne podobné funkce jako Mi Box S, ale v menším provedení. Pozitivně by se to mohlo projevit také na ceně.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi sice nabízí i vlastní televizory, ale ty se zatím na český trh oficiálně nedostaly. Značnou popularitu si ovšem mezi zákazníky získal Mi Box S, který byl navíc tento týden aktualizován na Android 9.0 Pie. Jedná se o multimediální centrum založené na platformě Android TV, které přináší chytré funkce především na starší a „hloupé“ televizory. Zákazníky si tento model získat především atraktivním poměrem ceny a výbavy. Podle uniklého plánu nových zařízení pro evropské trhy ovšem Xiaomi připravuje další produkt do tohoto segmentu, který by měl nést označení Mi TV Stick. Na pulty obchodů by se měla novinka dostat na pulty obchodů v květnu 2020, takže k oficiálnímu představení by mohlo dojít ještě tento měsíc.
 
 
Plán ukazuje také příchod dalších produktů Xiaomi do Evropy, jakou jsou robotické vysavače, elektrické koloběžky, Wi-Fi router nebo mobilní tiskárna
 
Uniklý plán bohužel neprozrazuje žádné technické parametry pro Mi TV Stick, ukazuje pouze podobu připravovaného zařízení. Produkt by měl být o něco větší než běžný USB flash disk a z hlediska kompatibility jej bude možné připojit k jakémukoliv televizoru vybavenému vstupem HDMI. Můžeme očekávat, že na rozdíl od aktuálního Chromecastu, který umožňuje pouze streamovat obsah z jiných zařízení, nabídne Mi TV Stick plnohodnotný operační systém – pravděpodobně Android TV, neboť Google neumožňuje v Evropě instalovat běžnou verzi Androidu do televizních zařízení. Půjde tedy o ideální řešení pro majitele levnějších televizorů bez OS, případně starších modelů, které již ztrácejí podporu výrobce.
 
Platforma Android TV by nabídla přístup k aplikacím z Google Play Store a nechyběla by nejspíš ani podpora funkce Chromecast, která umožňuje snadno streamovat obsah z počítače či smartphonu. To ovšem neznamená, že by Mi TV Stick nabídl všechny funkce z Mi TV Boxu S, vzhledem k menším rozměrům totiž můžeme očekávat také výrazně nižší výkon. Není tedy jasné, zda bude novinka podporovat např. videa ve 4K HDR. Nezodpovězena zůstává také otázka ceny. Zatímco Mi Box S se na českém trhu aktuálně prodává za částku okolo 1 600 Kč, Mi TV Stick patrně bude ještě o stovky korun levnější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik