Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips doporučuje 5 nejlepších dětských aplikací pro Android TV

2.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Philips se s námi podělil o výběr nejlepších televizních aplikací zaměřených na děti, které slouží k zábavě i poučení. Aplikace si samozřejmě můžete stáhnout na jakýkoliv televizor či multimediální centrum s Android TV.
Uzavřené školy a školky samozřejmě znamení spoustu starostí pro rodiče, jak zabavit své děti. S několika tipy přišla společnost Philips TV, která vybrala pět televizních aplikacích zaměřených na děti. Konkrétně se jedná o aplikaci pro Android, které si můžete stáhnout z Obchodu Google Play nejen pro televizory Philips, ale také zařízení jiných značek na této platformě (kromě televizí také na TV boxy jako Xiaomi Mi Box S).
 
 
Počítání pro děti je česká aplikace obsahující minihry, které naučí děti počítat, přiřazovat čísla k počtu věcí, sčítat či odčítat nebo porovnávat větší a menší čísla. Některé z miniher jsou vhodné již pro děti od 1,5 roku. Polovina aplikace je k dispozici zdarma, za druhou polovinu zaplatíte 49 Kč.
 
Smart-Teacher je série aplikací zaměřená na výuku jazyků. K dispozici je okolo 40 aplikací, každá z nich učí jiný jazyk. Smart-Teacher učí nová slovíčka pomoc kartiček, které obsahují také obrázek a výslovnost. K dispozici jsou rozličná témata slovíček, jako jsou barvy, části lidského těla, zvířata, jídlo, hudební nástroje a mnoho dalších.
 
 
YouTube Kids for Android TV je speciální verze oblíbené aplikace přizpůsobená pro děti. Obsahuje pouze výuková, zábavná či jiná videa, která jsou vhodná pro dětského diváka. V aplikaci lze nastavit kategorie Předškolák (do 4 let), Mladší (5-7 let) či Starší (od 8 let), dětem je potom přizpůsobeno i uživatelské rozhraní aplikace.
 
Pohádky od Seznam.cz obsahují výběr oblíbených pohádek, písniček a říkanek v češtině. Dětem můžete pustit třeba večerníčky, ukolébavky v podání známých osobností nebo tvořivou dílničku podporující dětskou kreativitu. Celá aplikace i obsah jsou zdarma.
 
 
Lego TV obsahuje databázi krátkých videí s postavičkami Lego, která je postupně doplňována o nový obsah. Videa lze procházet podle motivů, věkových kategorií a příběhů. Děti se mohou těšit třeba na dívčí Lego Friends, chytání zlodějů v Lego City nebo akční dobrodružství z Lego Ninjago. Důležitou informací je potom to, že všechna videa jsou k dispozici v češtině.
 
Zdroj: Tisková zpráva