Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova

Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
, , aktualita
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
K oblíbeným
reklama
Před pár měsíci se objevila zpráva, že známý výrobce audio produktů Sennheiser chystá změny. V budoucnu se chce soustředit na svou profesionální divizi, proto hledá partnera pro svou obchodní jednotku zabývající se spotřební elektronikou. Legendární německý výrobce tvrdí, že i přes silnou konkurenci a dynamiku trhu vidí v kategorii sluchátek a soundbarů velký potenciál. Týká se to hlavně kategorie bezdrátových sluchátek. Na druhou stranu jsou ovšem pro Sennheiser prioritou divize Pro Audio, Business Communications a Neumann, které přinášejí řešení pro koncertní sály nebo konferenční místnosti.
 
Koncem tohoto týdne Sennheiser navázal tiskovou zprávou, ve které informuje o novém vlastníkovi. Dïvize Sennheiser Consumer bude nově spadat pod skupinu Sonova Holding AG, která sídlí ve švýcarském městě Stäfa. Jde o jednoho z největších hráčů na poli řešení pro péči o sluch, jako jsou sluchadla nebo ušní implantáty. Své produkty a služby nabízí pod značkami Phonak, Unitron, Hansaton, Advanced Bionics nebo AudioNova. Nyní firma poprvé zavítá také do kategorie spotřební elektroniky. Na vývoji produktů bude dále spolupracovat se Sennheiserem. Převod, který již schválily regulační orgány, by měl být dokončen do konce roku 2021.
V současné době pracuje pro Sennheiser Consumer přibližně 600 zaměstnanců, kteří budou mít možnost přejít do Švýcarska. V rámci partnerství se plánuje kompletní převod činnosti divize spotřební elektroniky na společnost Sonova, což by mělo proběhnout pod dohledem společnosti Sennheiser. Oba partneři vidí velký potenciál zejména na trhu chytrých sluchátek s vylepšením řeči a zcela bezdrátových sluchátek či modelů pro audiofily. „Kombinace naší přední technologie na trhu se silnou značkou a dobře zavedenou distribuční sítí Sennheiser vytváří silný základ pro budoucí růst,“ uvedl Arnd Kaldowski, generální ředitel firmy Sonova.
 
Schyluje se také ke změně majitele další známé audio značky – Onkyo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala