Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova

Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
, , aktualita
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
K oblíbeným
reklama
Před pár měsíci se objevila zpráva, že známý výrobce audio produktů Sennheiser chystá změny. V budoucnu se chce soustředit na svou profesionální divizi, proto hledá partnera pro svou obchodní jednotku zabývající se spotřební elektronikou. Legendární německý výrobce tvrdí, že i přes silnou konkurenci a dynamiku trhu vidí v kategorii sluchátek a soundbarů velký potenciál. Týká se to hlavně kategorie bezdrátových sluchátek. Na druhou stranu jsou ovšem pro Sennheiser prioritou divize Pro Audio, Business Communications a Neumann, které přinášejí řešení pro koncertní sály nebo konferenční místnosti.
 
Koncem tohoto týdne Sennheiser navázal tiskovou zprávou, ve které informuje o novém vlastníkovi. Dïvize Sennheiser Consumer bude nově spadat pod skupinu Sonova Holding AG, která sídlí ve švýcarském městě Stäfa. Jde o jednoho z největších hráčů na poli řešení pro péči o sluch, jako jsou sluchadla nebo ušní implantáty. Své produkty a služby nabízí pod značkami Phonak, Unitron, Hansaton, Advanced Bionics nebo AudioNova. Nyní firma poprvé zavítá také do kategorie spotřební elektroniky. Na vývoji produktů bude dále spolupracovat se Sennheiserem. Převod, který již schválily regulační orgány, by měl být dokončen do konce roku 2021.
V současné době pracuje pro Sennheiser Consumer přibližně 600 zaměstnanců, kteří budou mít možnost přejít do Švýcarska. V rámci partnerství se plánuje kompletní převod činnosti divize spotřební elektroniky na společnost Sonova, což by mělo proběhnout pod dohledem společnosti Sennheiser. Oba partneři vidí velký potenciál zejména na trhu chytrých sluchátek s vylepšením řeči a zcela bezdrátových sluchátek či modelů pro audiofily. „Kombinace naší přední technologie na trhu se silnou značkou a dobře zavedenou distribuční sítí Sennheiser vytváří silný základ pro budoucí růst,“ uvedl Arnd Kaldowski, generální ředitel firmy Sonova.
 
Schyluje se také ke změně majitele další známé audio značky – Onkyo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik