Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova

8.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Před pár měsíci se objevila zpráva, že známý výrobce audio produktů Sennheiser chystá změny. V budoucnu se chce soustředit na svou profesionální divizi, proto hledá partnera pro svou obchodní jednotku zabývající se spotřební elektronikou. Legendární německý výrobce tvrdí, že i přes silnou konkurenci a dynamiku trhu vidí v kategorii sluchátek a soundbarů velký potenciál. Týká se to hlavně kategorie bezdrátových sluchátek. Na druhou stranu jsou ovšem pro Sennheiser prioritou divize Pro Audio, Business Communications a Neumann, které přinášejí řešení pro koncertní sály nebo konferenční místnosti.
 
Koncem tohoto týdne Sennheiser navázal tiskovou zprávou, ve které informuje o novém vlastníkovi. Dïvize Sennheiser Consumer bude nově spadat pod skupinu Sonova Holding AG, která sídlí ve švýcarském městě Stäfa. Jde o jednoho z největších hráčů na poli řešení pro péči o sluch, jako jsou sluchadla nebo ušní implantáty. Své produkty a služby nabízí pod značkami Phonak, Unitron, Hansaton, Advanced Bionics nebo AudioNova. Nyní firma poprvé zavítá také do kategorie spotřební elektroniky. Na vývoji produktů bude dále spolupracovat se Sennheiserem. Převod, který již schválily regulační orgány, by měl být dokončen do konce roku 2021.
V současné době pracuje pro Sennheiser Consumer přibližně 600 zaměstnanců, kteří budou mít možnost přejít do Švýcarska. V rámci partnerství se plánuje kompletní převod činnosti divize spotřební elektroniky na společnost Sonova, což by mělo proběhnout pod dohledem společnosti Sennheiser. Oba partneři vidí velký potenciál zejména na trhu chytrých sluchátek s vylepšením řeči a zcela bezdrátových sluchátek či modelů pro audiofily. „Kombinace naší přední technologie na trhu se silnou značkou a dobře zavedenou distribuční sítí Sennheiser vytváří silný základ pro budoucí růst,“ uvedl Arnd Kaldowski, generální ředitel firmy Sonova.
 
Schyluje se také ke změně majitele další známé audio značky – Onkyo.