První soundbar se Sony 360 Reality Audio. Sennheiser Ambeo získává aktualizaci

První soundbar se Sony 360 Reality Audio. Sennheiser Ambeo získává aktualizaci
, , aktualita
Nová aktualizace pro soundbar Sennheiser Ambeo přidala podporu další technologie prostorového zvuku, tentokrát zaměřené na hudbu. Jedná se o 360 Reality Audio, které je podporováno v některých streamovacích službách.
K oblíbeným
reklama
Sennheiser Ambeo není na trhu žádnou novinkou, ale majitele tohoto velmi drahého soundbaru může těšit, že výrobce ani po dvou letech nezapomíná přidávat nové funkce. Nejnovější aktualizace firmwaru, která byla vypuštěna do světa tento týden, rozšířila nabídku formátů prostorového zvuku o 360 Reality Audio. Tuto technologii představilo Sony již v roce 2019 a primárně je určena pro sluchátka, ale objevuje se také v dalších produktech. Letos japonský výrobce představil bezdrátové reproduktory SRS-RA3000 a SRS-RA5000, ale zároveň umožňuje implementovat podporu 360 Reality Audio také do výrobků třetích stran. K chytrému reproduktoru Amazon Echo Studio nebo AV předzesilovači McIntosh MX123 se nyní přidal také soundbar Sennheiser Ambeo.
 
 
Jedná se o vůbec první soundbar s 360 Reality Audio. Proto překvapí, že si Sony toto prvenství nenechalo pro sebe. Tato technologie umožňuje umístit jednotlivé zdroje zvuku (zpěv, nástroje, publikum aj.) do 360stupňového sférického zvukového pole, čímž by měla při domácím poslechu zajistit zážitek podobný hudebnímu studiu nebo živému koncertu. Počet skladeb v 360 Reality Audio přesahuje čtyři tisíce a zahrnuje produkci od umělců jako Zara Larsson. Alicia Keys, Lil Nas X, Megan Thee Stallion nebo Noah Cyrus. Letos vzniklo i první živé vystoupení, který využíval tuto technologii. V budoucnu by takových koncertů mělo přibývat, neboť Sony plánuje i spuštění první služby pro streamování videí s tímto formátem prostorového zvuku
 
A jaké jsou vaše možnosti nyní, pokud máte Sennheiser Ambeo a chcete vyzkoušet poslech s 360 Reality Audio? Hudbu v tomto formátu nabízí některé streamovací platformy, jako jsou Deezer, Tidal nebo Amazon Music HD, i když v dražších plánech předplatného. Skladby můžete do soundbaru posílat z jiného zařízení přes funkci Chromecast. Ambeo podporuje také další formáty prostorového zvuku, konkrétně Dolby Atmos, MPEG-H a DTS:X, ale ty jsou na rozdíl od 360 Reality Audio primárně určeny pro filmy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář