Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

První soundbar se Sony 360 Reality Audio. Sennheiser Ambeo získává aktualizaci

24.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Nová aktualizace pro soundbar Sennheiser Ambeo přidala podporu další technologie prostorového zvuku, tentokrát zaměřené na hudbu. Jedná se o 360 Reality Audio, které je podporováno v některých streamovacích službách.
Sennheiser Ambeo není na trhu žádnou novinkou, ale majitele tohoto velmi drahého soundbaru může těšit, že výrobce ani po dvou letech nezapomíná přidávat nové funkce. Nejnovější aktualizace firmwaru, která byla vypuštěna do světa tento týden, rozšířila nabídku formátů prostorového zvuku o 360 Reality Audio. Tuto technologii představilo Sony již v roce 2019 a primárně je určena pro sluchátka, ale objevuje se také v dalších produktech. Letos japonský výrobce představil bezdrátové reproduktory SRS-RA3000 a SRS-RA5000, ale zároveň umožňuje implementovat podporu 360 Reality Audio také do výrobků třetích stran. K chytrému reproduktoru Amazon Echo Studio nebo AV předzesilovači McIntosh MX123 se nyní přidal také soundbar Sennheiser Ambeo.
 
 
Jedná se o vůbec první soundbar s 360 Reality Audio. Proto překvapí, že si Sony toto prvenství nenechalo pro sebe. Tato technologie umožňuje umístit jednotlivé zdroje zvuku (zpěv, nástroje, publikum aj.) do 360stupňového sférického zvukového pole, čímž by měla při domácím poslechu zajistit zážitek podobný hudebnímu studiu nebo živému koncertu. Počet skladeb v 360 Reality Audio přesahuje čtyři tisíce a zahrnuje produkci od umělců jako Zara Larsson. Alicia Keys, Lil Nas X, Megan Thee Stallion nebo Noah Cyrus. Letos vzniklo i první živé vystoupení, který využíval tuto technologii. V budoucnu by takových koncertů mělo přibývat, neboť Sony plánuje i spuštění první služby pro streamování videí s tímto formátem prostorového zvuku
 
A jaké jsou vaše možnosti nyní, pokud máte Sennheiser Ambeo a chcete vyzkoušet poslech s 360 Reality Audio? Hudbu v tomto formátu nabízí některé streamovací platformy, jako jsou Deezer, Tidal nebo Amazon Music HD, i když v dražších plánech předplatného. Skladby můžete do soundbaru posílat z jiného zařízení přes funkci Chromecast. Ambeo podporuje také další formáty prostorového zvuku, konkrétně Dolby Atmos, MPEG-H a DTS:X, ale ty jsou na rozdíl od 360 Reality Audio primárně určeny pro filmy.
 


reklama
reklama