První soundbar se Sony 360 Reality Audio. Sennheiser Ambeo získává aktualizaci

První soundbar se Sony 360 Reality Audio. Sennheiser Ambeo získává aktualizaci
, , aktualita
Nová aktualizace pro soundbar Sennheiser Ambeo přidala podporu další technologie prostorového zvuku, tentokrát zaměřené na hudbu. Jedná se o 360 Reality Audio, které je podporováno v některých streamovacích službách.
K oblíbeným
reklama
Sennheiser Ambeo není na trhu žádnou novinkou, ale majitele tohoto velmi drahého soundbaru může těšit, že výrobce ani po dvou letech nezapomíná přidávat nové funkce. Nejnovější aktualizace firmwaru, která byla vypuštěna do světa tento týden, rozšířila nabídku formátů prostorového zvuku o 360 Reality Audio. Tuto technologii představilo Sony již v roce 2019 a primárně je určena pro sluchátka, ale objevuje se také v dalších produktech. Letos japonský výrobce představil bezdrátové reproduktory SRS-RA3000 a SRS-RA5000, ale zároveň umožňuje implementovat podporu 360 Reality Audio také do výrobků třetích stran. K chytrému reproduktoru Amazon Echo Studio nebo AV předzesilovači McIntosh MX123 se nyní přidal také soundbar Sennheiser Ambeo.
 
 
Jedná se o vůbec první soundbar s 360 Reality Audio. Proto překvapí, že si Sony toto prvenství nenechalo pro sebe. Tato technologie umožňuje umístit jednotlivé zdroje zvuku (zpěv, nástroje, publikum aj.) do 360stupňového sférického zvukového pole, čímž by měla při domácím poslechu zajistit zážitek podobný hudebnímu studiu nebo živému koncertu. Počet skladeb v 360 Reality Audio přesahuje čtyři tisíce a zahrnuje produkci od umělců jako Zara Larsson. Alicia Keys, Lil Nas X, Megan Thee Stallion nebo Noah Cyrus. Letos vzniklo i první živé vystoupení, který využíval tuto technologii. V budoucnu by takových koncertů mělo přibývat, neboť Sony plánuje i spuštění první služby pro streamování videí s tímto formátem prostorového zvuku
 
A jaké jsou vaše možnosti nyní, pokud máte Sennheiser Ambeo a chcete vyzkoušet poslech s 360 Reality Audio? Hudbu v tomto formátu nabízí některé streamovací platformy, jako jsou Deezer, Tidal nebo Amazon Music HD, i když v dražších plánech předplatného. Skladby můžete do soundbaru posílat z jiného zařízení přes funkci Chromecast. Ambeo podporuje také další formáty prostorového zvuku, konkrétně Dolby Atmos, MPEG-H a DTS:X, ale ty jsou na rozdíl od 360 Reality Audio primárně určeny pro filmy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik