Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Záchrana pro Onkyo? Voxx a Sharp chtějí koupit slavnou firmu

6.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Japonský výrobce Onkyo, pod kterého patří také značka Pioneer, se dlouhodobě potýká s finančními problémy. Novými zájemci o koupi by měla být společnost Voxx spolu se Sharpem. To by mohla být poslední naděje pro známou japonskou značku.
Dlouhodobě se mluví o tom, že slavný výrobce audio vybavení Onkyo Home Entertainment Corporation, se nachází ve finančních problémech. Koncem loňského roku jsme psali o tom, že se firma ocitla v platební neschopnosti, ale vedení pracuje na restrukturalizaci. Záchranným kruhem by pro Onkyo mohlo být odkoupení jinou společností. A právě k tomu se nyní (opět) schyluje. Americká Voxx International Corporation (dříve známá pod názvem Audiovox), která má ve svém portfoliu např. prémiovou značku sluchátek a reproduktorů Klipsch, potvrdila svým investorům jednání s firmou Onkyo. Voxx si navíc k sobě jako svého partnera vybral Sharp Corporation.
 

Začátkem roku značky Onkyo a Pioneer představily své první AV přijímače s HDMI 2.1
 
Jak poznamenává web Whathifi.com, Voxx a Onkyo k sobě nemají tak daleko. V srpnu 2020 se Voxx se stal distributorem produktů Onkyo na americkém trhu, když po 45 letech nahradil divizi Onkyo USA. A těžké není najít ani spojení se Sharpem. Od roku 2017 vyrábí Sharp ve své malajské továrně produkty se značkami Onkyo a Pioneer, které míří třeba na americký trh. Připomeňme, že pod Onkyo Home Entertainment Corporation patří také značky Pioneer, Pioneer Elite a Integra. Z vyjádření zástupce Voxx International Corporation vyplývá, že jednání jsou na dobré cestě a k dohodě by mohlo dojít již brzy.
Společnost Onkyo byla založena v roce 1946 v japonské Osace a dodnes platí za jednu z předních značek v oblasti audio produktů. Již v roce 2019 se schylovalo k prodeji firmy, a to americkému gigantovi Sound United, který má pod svými křídly značky jako Denon nebo Marantz. Hodnota nákupu měla dosahovat 73 milionů dolarů, ale nakonec z něj sešlo. Spekuluje se, že právě kvůli nezdravým finančním výsledkům firmy. Nepomohla ani pandemie COVID-19, která způsobila zastavení výroby a další pokles tržeb. Aktuálně Onkyo čelí vyřazení z tokijské burzy kvůli porušení pravidel o záporném čistém jmění.