Záchrana pro Onkyo? Voxx a Sharp chtějí koupit slavnou firmu

Záchrana pro Onkyo? Voxx a Sharp chtějí koupit slavnou firmu
, , aktualita
Japonský výrobce Onkyo, pod kterého patří také značka Pioneer, se dlouhodobě potýká s finančními problémy. Novými zájemci o koupi by měla být společnost Voxx spolu se Sharpem. To by mohla být poslední naděje pro známou japonskou značku.
K oblíbeným
reklama
Dlouhodobě se mluví o tom, že slavný výrobce audio vybavení Onkyo Home Entertainment Corporation, se nachází ve finančních problémech. Koncem loňského roku jsme psali o tom, že se firma ocitla v platební neschopnosti, ale vedení pracuje na restrukturalizaci. Záchranným kruhem by pro Onkyo mohlo být odkoupení jinou společností. A právě k tomu se nyní (opět) schyluje. Americká Voxx International Corporation (dříve známá pod názvem Audiovox), která má ve svém portfoliu např. prémiovou značku sluchátek a reproduktorů Klipsch, potvrdila svým investorům jednání s firmou Onkyo. Voxx si navíc k sobě jako svého partnera vybral Sharp Corporation.
 

Začátkem roku značky Onkyo a Pioneer představily své první AV přijímače s HDMI 2.1
 
Jak poznamenává web Whathifi.com, Voxx a Onkyo k sobě nemají tak daleko. V srpnu 2020 se Voxx se stal distributorem produktů Onkyo na americkém trhu, když po 45 letech nahradil divizi Onkyo USA. A těžké není najít ani spojení se Sharpem. Od roku 2017 vyrábí Sharp ve své malajské továrně produkty se značkami Onkyo a Pioneer, které míří třeba na americký trh. Připomeňme, že pod Onkyo Home Entertainment Corporation patří také značky Pioneer, Pioneer Elite a Integra. Z vyjádření zástupce Voxx International Corporation vyplývá, že jednání jsou na dobré cestě a k dohodě by mohlo dojít již brzy.
Společnost Onkyo byla založena v roce 1946 v japonské Osace a dodnes platí za jednu z předních značek v oblasti audio produktů. Již v roce 2019 se schylovalo k prodeji firmy, a to americkému gigantovi Sound United, který má pod svými křídly značky jako Denon nebo Marantz. Hodnota nákupu měla dosahovat 73 milionů dolarů, ale nakonec z něj sešlo. Spekuluje se, že právě kvůli nezdravým finančním výsledkům firmy. Nepomohla ani pandemie COVID-19, která způsobila zastavení výroby a další pokles tržeb. Aktuálně Onkyo čelí vyřazení z tokijské burzy kvůli porušení pravidel o záporném čistém jmění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala