Záchrana pro Onkyo? Voxx a Sharp chtějí koupit slavnou firmu

Záchrana pro Onkyo? Voxx a Sharp chtějí koupit slavnou firmu
, , aktualita
Japonský výrobce Onkyo, pod kterého patří také značka Pioneer, se dlouhodobě potýká s finančními problémy. Novými zájemci o koupi by měla být společnost Voxx spolu se Sharpem. To by mohla být poslední naděje pro známou japonskou značku.
K oblíbeným
reklama
Dlouhodobě se mluví o tom, že slavný výrobce audio vybavení Onkyo Home Entertainment Corporation, se nachází ve finančních problémech. Koncem loňského roku jsme psali o tom, že se firma ocitla v platební neschopnosti, ale vedení pracuje na restrukturalizaci. Záchranným kruhem by pro Onkyo mohlo být odkoupení jinou společností. A právě k tomu se nyní (opět) schyluje. Americká Voxx International Corporation (dříve známá pod názvem Audiovox), která má ve svém portfoliu např. prémiovou značku sluchátek a reproduktorů Klipsch, potvrdila svým investorům jednání s firmou Onkyo. Voxx si navíc k sobě jako svého partnera vybral Sharp Corporation.
 

Začátkem roku značky Onkyo a Pioneer představily své první AV přijímače s HDMI 2.1
 
Jak poznamenává web Whathifi.com, Voxx a Onkyo k sobě nemají tak daleko. V srpnu 2020 se Voxx se stal distributorem produktů Onkyo na americkém trhu, když po 45 letech nahradil divizi Onkyo USA. A těžké není najít ani spojení se Sharpem. Od roku 2017 vyrábí Sharp ve své malajské továrně produkty se značkami Onkyo a Pioneer, které míří třeba na americký trh. Připomeňme, že pod Onkyo Home Entertainment Corporation patří také značky Pioneer, Pioneer Elite a Integra. Z vyjádření zástupce Voxx International Corporation vyplývá, že jednání jsou na dobré cestě a k dohodě by mohlo dojít již brzy.
Společnost Onkyo byla založena v roce 1946 v japonské Osace a dodnes platí za jednu z předních značek v oblasti audio produktů. Již v roce 2019 se schylovalo k prodeji firmy, a to americkému gigantovi Sound United, který má pod svými křídly značky jako Denon nebo Marantz. Hodnota nákupu měla dosahovat 73 milionů dolarů, ale nakonec z něj sešlo. Spekuluje se, že právě kvůli nezdravým finančním výsledkům firmy. Nepomohla ani pandemie COVID-19, která způsobila zastavení výroby a další pokles tržeb. Aktuálně Onkyo čelí vyřazení z tokijské burzy kvůli porušení pravidel o záporném čistém jmění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik