Zapomeňte na Chromecast. Novinka od Xiaomi nepotřebuje internet

Zapomeňte na Chromecast. Novinka od Xiaomi nepotřebuje internet
, , aktualita
Xiaomi Mijia Paipai na první pohled vypadá jako přímá konkurence Chromecastu. Ve skutečnosti ovšem tento HDMI dongle slouží k bezdrátovému zrcadlení obrazu z počítače do televizoru či projektoru.
K oblíbeným
reklama
Původní Chromecast fungoval na jednoduchém principu – uživatel odeslal obsah do zařízení ze smartphonu nebo počítače připojeného do stejné Wi-Fi sítě. Nejnovější Chromecast ovšem svými funkcemi nabobtnal a získal plnohodnotný operační systém Google TV (postavený na Android TV), který obsahuje uživatelské rozhraní a populární aplikace jako Netflix a YouTube dostupné v Google Play Store. Xiaomi, respektive značka Mijia spadající do stejného ekosystému, uvádí zařízení, které by na první pohled mohlo nahradit Chromecast. Mijia Paipai totiž nabízí podobný oválný design, malé rozměry a rozhraní pro připojení k televizoru.
 
 
Nové zařízení ovšem funguje na trochu jiném principu. Skládá ze dvou částí: vysílače a přijímače. Výrobce uvádí, že vysílač je kompatibilní s Windows 7 nebo novějším a macOS 10.10 či novějším. Není tedy jasné, zda kromě počítačů funguje také v kombinaci se smartphony a tablety, které používají např. Android. Signál je potom bezdrátově přenášen na frekvenci 2,4 GHz nebo 5 GHz do přijímače, který se připojuje do HDMI vstupu televizoru, monitoru či projektoru. K jednomu přijímači lze připojit i více vysílačů najednou a přepínat tak rychle mezi různými počítači. Pro bezproblémový přenos by od sebe zařízení neměla být dále než 10 metrů, takže na přenos přes celý byt zapomeňte.
 
 
Mijia Paipai zvládne přenášet obsah ve Full HD s obnovovací frekvencí 60 Hz. Výrobce se nezmiňuje o odezvě, která může být pro takové zařízení klíčová. Připomeňme, že třeba na Aliexpressu  lze sehnat desítky různých zařízení za zlomek ceny, ale možnosti použití jsou často omezené právě kvůli vysoké odezvě nebo jiným technickým problémům. Pokud máte novější chytrý televizor, pravděpodobně toto zařízení nevyužijete. Většina modelů totiž podporuje nějakou technologii pro bezdrátové zrcadlení obrazu nebo mají zabudovaný Chromecast. Mijia Paipai od Xiaomi se na čínském trhu prodává za 299 juanů, tedy asi 1 000 Kč bez DPH. Při objednání z čínských e-shopů si připlatíte přibližně dvě stovky. Levněji vás vyjde streamovací zařízení Xiaomi Mi TV Stick s Androidem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů
Po několika letech od představení se začíná čip Amlogic S805X2 dostávat do prvních zařízení. Odtud máme také technické detaily o tomto nástupci pro S805X a S805Y. Kromě vyššího výkonu nabídne i nový kodek AV1.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik