Zapomeňte na Chromecast. Novinka od Xiaomi nepotřebuje internet

Zapomeňte na Chromecast. Novinka od Xiaomi nepotřebuje internet
, , aktualita
Xiaomi Mijia Paipai na první pohled vypadá jako přímá konkurence Chromecastu. Ve skutečnosti ovšem tento HDMI dongle slouží k bezdrátovému zrcadlení obrazu z počítače do televizoru či projektoru.
K oblíbeným
reklama
Původní Chromecast fungoval na jednoduchém principu – uživatel odeslal obsah do zařízení ze smartphonu nebo počítače připojeného do stejné Wi-Fi sítě. Nejnovější Chromecast ovšem svými funkcemi nabobtnal a získal plnohodnotný operační systém Google TV (postavený na Android TV), který obsahuje uživatelské rozhraní a populární aplikace jako Netflix a YouTube dostupné v Google Play Store. Xiaomi, respektive značka Mijia spadající do stejného ekosystému, uvádí zařízení, které by na první pohled mohlo nahradit Chromecast. Mijia Paipai totiž nabízí podobný oválný design, malé rozměry a rozhraní pro připojení k televizoru.
 
 
Nové zařízení ovšem funguje na trochu jiném principu. Skládá ze dvou částí: vysílače a přijímače. Výrobce uvádí, že vysílač je kompatibilní s Windows 7 nebo novějším a macOS 10.10 či novějším. Není tedy jasné, zda kromě počítačů funguje také v kombinaci se smartphony a tablety, které používají např. Android. Signál je potom bezdrátově přenášen na frekvenci 2,4 GHz nebo 5 GHz do přijímače, který se připojuje do HDMI vstupu televizoru, monitoru či projektoru. K jednomu přijímači lze připojit i více vysílačů najednou a přepínat tak rychle mezi různými počítači. Pro bezproblémový přenos by od sebe zařízení neměla být dále než 10 metrů, takže na přenos přes celý byt zapomeňte.
 
 
Mijia Paipai zvládne přenášet obsah ve Full HD s obnovovací frekvencí 60 Hz. Výrobce se nezmiňuje o odezvě, která může být pro takové zařízení klíčová. Připomeňme, že třeba na Aliexpressu  lze sehnat desítky různých zařízení za zlomek ceny, ale možnosti použití jsou často omezené právě kvůli vysoké odezvě nebo jiným technickým problémům. Pokud máte novější chytrý televizor, pravděpodobně toto zařízení nevyužijete. Většina modelů totiž podporuje nějakou technologii pro bezdrátové zrcadlení obrazu nebo mají zabudovaný Chromecast. Mijia Paipai od Xiaomi se na čínském trhu prodává za 299 juanů, tedy asi 1 000 Kč bez DPH. Při objednání z čínských e-shopů si připlatíte přibližně dvě stovky. Levněji vás vyjde streamovací zařízení Xiaomi Mi TV Stick s Androidem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik