Nový Chromecast získal Google TV s podporou aplikací a dálkový ovladač

Nový Chromecast získal Google TV s podporou aplikací a dálkový ovladač
, , aktualita
Streamovací zařízení Chromecast dospělo a získalo plnohodnotný operační systém, který umožňuje instalaci aplikací. Google k němu navíc přidá dálkový ovladač s mikrofonem. Cena se přitom udržela na velmi příjemné částce.
K oblíbeným
reklama
V roce 2013 byl představen první Chromecast – jednoduché zařízení pro streamování obsahu. Ačkoliv se během let dočkalo několika nových generací, jeho podstata zůstávala stejná. Největší přelom přináší dnes představený Chromecast s Google TV. Jedná se totiž o plnohodnotné multimediální centrum, které obsahuje operační systém s možností instalace aplikací. Jak napovídá název, zařízení používá uživatelské rozhraní Google TV, které je založeno na platformě Android TV. Je kompatibilní se stejnými aplikacemi, ale poskytuje nový zážitek při hledání obsahu z různých služeb pro streamování videa.
 
 
Chromecast získal oválný design v několika barevných variantách – modré, růžové a bílé. Stále platí, že jej prostřednictvím HDMI připojíte k televizoru. Obsah můžete do zařízení posílat ze smartphonu, tabletu nebo počítače, ale novinkou je samostatný dálkový ovladač. Pokud vám nevyhovují tlačítka, obsahuje ovladač také mikrofon, takže změnu hlasitosti či vyhledávání obsahu zvládnete i pomocí hlasových povelů – pochopitelně přes Google Assistant. Hlasový asistent má na ovladači své vlastní tlačítko, stejně jako aplikace YouTube a Netflix. Chromecast můžete propojit s kompatibilními reproduktory v domácnosti pro vytvoření multiroom zvuku.
 
 
Nový Chromecast využívá výkonnější procesor, který umožní hladké přehrávání videa ve 4K HDR. Podporován je také formát vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Naopak zatím chybí podpora služby pro streamování her Stadia, ale Google slíbil, že tento nedostatek napraví v první polovině roku 2021. Chromecast s Google TV se již začal prodávat na americkém trhu za 50 dolarů, v přepočtu 1 200 Kč bez DPH. V Evropě bude cena o něco vyšší. Německý Google Store novinku zařadil do nabídky s cenovkou 70 eur, tedy skoro 1 900 Kč s DPH. Na českém trhu můžeme očekávat obdobnou cenu okolo 2 tisíc korun. V prodeji zatím zůstává také Chromecast Ultra, který zvládne pouze streamování obsahu a stojí okolo 1 500 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik