Nový Chromecast získal Google TV s podporou aplikací a dálkový ovladač

Nový Chromecast získal Google TV s podporou aplikací a dálkový ovladač
, , aktualita
Streamovací zařízení Chromecast dospělo a získalo plnohodnotný operační systém, který umožňuje instalaci aplikací. Google k němu navíc přidá dálkový ovladač s mikrofonem. Cena se přitom udržela na velmi příjemné částce.
K oblíbeným
reklama
V roce 2013 byl představen první Chromecast – jednoduché zařízení pro streamování obsahu. Ačkoliv se během let dočkalo několika nových generací, jeho podstata zůstávala stejná. Největší přelom přináší dnes představený Chromecast s Google TV. Jedná se totiž o plnohodnotné multimediální centrum, které obsahuje operační systém s možností instalace aplikací. Jak napovídá název, zařízení používá uživatelské rozhraní Google TV, které je založeno na platformě Android TV. Je kompatibilní se stejnými aplikacemi, ale poskytuje nový zážitek při hledání obsahu z různých služeb pro streamování videa.
 
 
Chromecast získal oválný design v několika barevných variantách – modré, růžové a bílé. Stále platí, že jej prostřednictvím HDMI připojíte k televizoru. Obsah můžete do zařízení posílat ze smartphonu, tabletu nebo počítače, ale novinkou je samostatný dálkový ovladač. Pokud vám nevyhovují tlačítka, obsahuje ovladač také mikrofon, takže změnu hlasitosti či vyhledávání obsahu zvládnete i pomocí hlasových povelů – pochopitelně přes Google Assistant. Hlasový asistent má na ovladači své vlastní tlačítko, stejně jako aplikace YouTube a Netflix. Chromecast můžete propojit s kompatibilními reproduktory v domácnosti pro vytvoření multiroom zvuku.
 
 
Nový Chromecast využívá výkonnější procesor, který umožní hladké přehrávání videa ve 4K HDR. Podporován je také formát vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Naopak zatím chybí podpora služby pro streamování her Stadia, ale Google slíbil, že tento nedostatek napraví v první polovině roku 2021. Chromecast s Google TV se již začal prodávat na americkém trhu za 50 dolarů, v přepočtu 1 200 Kč bez DPH. V Evropě bude cena o něco vyšší. Německý Google Store novinku zařadil do nabídky s cenovkou 70 eur, tedy skoro 1 900 Kč s DPH. Na českém trhu můžeme očekávat obdobnou cenu okolo 2 tisíc korun. V prodeji zatím zůstává také Chromecast Ultra, který zvládne pouze streamování obsahu a stojí okolo 1 500 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik