www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Zakřivený 48" OLED displej od LG narovnáte stisknutím tlačítka

Zakřivený 48" OLED displej od LG narovnáte stisknutím tlačítka
, , aktualita
LG se chlubí flexibilním 48" OLED displejem, který lze používat v rovném nebo zakřiveném provedení. Své využití by mohl najít hlavně u hráčů, kteří se díky použití systému CSO navíc obejdou bez reproduktorů.
K oblíbeným
reklama
LG pokračuje v přípravě na veletrh CES 2021, který letos proběhne výhradně online. Po QNED TV s podsvícením miniLED a nových příkladech využití průhledných OLED displejů jsme se dočkali další novinky. Divize LG Display představila novou verzi 48palcových OLED panelů z loňského roku, které se objevily v několika televizorech. Tentokrát se ovšem jedná o flexibilní provedení panelu, který lze využívat jako rovný nebo zakřivený. Možná namítnete, že zahnuté televizory na trhu již byly, ale příliš se neuchytily. Při sledování filmů z větší vzdálenosti totiž nedávají příliš smysl. Naproti tomu zakřivené herní monitory zažívají úspěch, neboť hráč sedí výrazně blíže obrazovce.
 
 
Nový 48palcový OLED displej můžete snadno narovnat nebo ohnout jediným stisknutím tlačítka. Mělo by to zabrat jen pár sekund. Zatímco filmy můžete sledovat na rovném displeji, hrát lze na zakřivené obrazovce o poloměru až 1 000 mm. Díky tomu získáte více pohlcující zážitek a lepší přehled o hře bez otáčení hlavy. Právě na hráče cílí displej i dalšími parametry, jako je nízká odezva 0,1 ms nebo obnovovací frekvence 120 Hz. Nechybí ani podpora variabilní obnovovací frekvence (VRR) v rozmezí 40 až 120 Hz. O rozlišení se jihokorejský výrobce nezmiňuje, ale lze očekávat 4K – stejně jako v případě již prodávané 48" OLED TV ze série CX.

Displej využívá také technologii CSO (Crystal Sound OLED), která rozvibruje celý panel a vytvoří z něj jeden velký reproduktor. Kromě toho, že uživatelé ušetří místo na stole, umožňuje tato technologie dosáhnout realističtějšího ozvučení. Zvuk totiž vychází přímo ze scény, nikoliv z reproduktorů umístěných vedle obrazovky. Kromě LG používá podobnou technologii ve svých OLED TV také Sony.
 
Nový flexibilní displej bude prezentován na veletrhu CES 2021, ale není jasné, kdy se objeví na trhu. Divize LG Display totiž své panely dodává LG Electronics a dalším výrobcům elektroniky, kteří je používají ve finálních produktech. Televizor či monitor se 48palcovým flexibilním OLED displejem se tedy letos vůbec nemusí dostat na trh.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik