www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Zakřivený 48" OLED displej od LG narovnáte stisknutím tlačítka

Zakřivený 48" OLED displej od LG narovnáte stisknutím tlačítka
, , aktualita
LG se chlubí flexibilním 48" OLED displejem, který lze používat v rovném nebo zakřiveném provedení. Své využití by mohl najít hlavně u hráčů, kteří se díky použití systému CSO navíc obejdou bez reproduktorů.
K oblíbeným
reklama
LG pokračuje v přípravě na veletrh CES 2021, který letos proběhne výhradně online. Po QNED TV s podsvícením miniLED a nových příkladech využití průhledných OLED displejů jsme se dočkali další novinky. Divize LG Display představila novou verzi 48palcových OLED panelů z loňského roku, které se objevily v několika televizorech. Tentokrát se ovšem jedná o flexibilní provedení panelu, který lze využívat jako rovný nebo zakřivený. Možná namítnete, že zahnuté televizory na trhu již byly, ale příliš se neuchytily. Při sledování filmů z větší vzdálenosti totiž nedávají příliš smysl. Naproti tomu zakřivené herní monitory zažívají úspěch, neboť hráč sedí výrazně blíže obrazovce.
 
 
Nový 48palcový OLED displej můžete snadno narovnat nebo ohnout jediným stisknutím tlačítka. Mělo by to zabrat jen pár sekund. Zatímco filmy můžete sledovat na rovném displeji, hrát lze na zakřivené obrazovce o poloměru až 1 000 mm. Díky tomu získáte více pohlcující zážitek a lepší přehled o hře bez otáčení hlavy. Právě na hráče cílí displej i dalšími parametry, jako je nízká odezva 0,1 ms nebo obnovovací frekvence 120 Hz. Nechybí ani podpora variabilní obnovovací frekvence (VRR) v rozmezí 40 až 120 Hz. O rozlišení se jihokorejský výrobce nezmiňuje, ale lze očekávat 4K – stejně jako v případě již prodávané 48" OLED TV ze série CX.

Displej využívá také technologii CSO (Crystal Sound OLED), která rozvibruje celý panel a vytvoří z něj jeden velký reproduktor. Kromě toho, že uživatelé ušetří místo na stole, umožňuje tato technologie dosáhnout realističtějšího ozvučení. Zvuk totiž vychází přímo ze scény, nikoliv z reproduktorů umístěných vedle obrazovky. Kromě LG používá podobnou technologii ve svých OLED TV také Sony.
 
Nový flexibilní displej bude prezentován na veletrhu CES 2021, ale není jasné, kdy se objeví na trhu. Divize LG Display totiž své panely dodává LG Electronics a dalším výrobcům elektroniky, kteří je používají ve finálních produktech. Televizor či monitor se 48palcovým flexibilním OLED displejem se tedy letos vůbec nemusí dostat na trh.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik