www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG představuje televize QNED Mini-LED

LG představuje televize QNED Mini-LED
, , aktualita
Ve zkratkách technologií televizních obrazovek začíná být pěkný nepořádek a máme tu druhou technologii QNED. Ta nese přídomek Mini-LED a stojí za ní společnost LG, která představuje 4K i 8K televize.
K oblíbeným
reklama
Technologie QNED bude existovat v několika variantách, které nemají mnoho společného. Jednu z nich vyvíjí společnost Samsung a jde o zkratku pro Quantum Nano Emitting Diode. V tomto případě jde o QD-OLED displeje, kde mají funkci emitorů modrého světla malé LED nanorody s vyšší životností, účinností i nižším vypalování obrazu. Své QNED vyvinula i společnost LG, v jejím případě půjde o QNED Mini-LED. Tentokrát jde tedy o LCD a nikoli o OLED technologii. Změnou je zde velikost diod pro podsvícení.
 
LG QNED Mini-LED TV
 
Místo desítek nebo stovek LED, které se běžně starají o podsvícení displejů, jich zde budou tisíce, ne-li desítky tisíc. Např. 86" varianta s 8K rozlišením má rovnou 30 tisíc takových miniaturních LED, které jsou organizovány do 2500 zón. Součástí je i technologie Nanocell (speciální povrchová úprava LED pro lepší barvy) a Quantum Dot. Celkově bude nová řada zahrnovat 10 modelů s rozlišením 4K nebo 8K. Více bychom se o novinkách měli dozvědět za pár dní na CES 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik