Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG přinese transparentní OLED displeje do rámu postelí i restaurací

1.1.2021, Jáchym Šlik, aktualita
LG před začátkem veletrhu CES 2021 ukázalo několik dalších možností využití 55" transparentního OLED displeje nejen ve veřejných prostorech, ale také v domácnostech, kde by se panel mohl stát součástí chytrých postelí.
LG Display není v oblasti průhledných OLED displejů žádným nováčkem. Firma pravidelně ukazuje možnosti využití této technologie, která sice není levná, ale v mnoha případech dává smysl. Nedávno jsme se mohli podívat na koncept posuvných dveřích, které místo prosklení používají právě transparentní OLED displeje. V posledních letech se objevily i další příklady použití na letištích, v muzeích, výrobních provozech nebo chytrých domácnostech. I pro veletrh CES 2021, který letos proběhne výhradně digitálně, si divize LG Display připravila novinku týkající se této technologie.
 
 
Jedno z využití mohou 55palcové průhledné OLED displeje najít v sushi barech. Čekání na jídlo si mohou zákazníci zkrátit pohledem do kuchyně. Displej může zobrazovat i další informace, jako je přehled objednávky, ale díky transparentnímu provedení nepřijde zákazník ani o vizuální kontakt se zbytkem restaurace.
 
Na virtuálním veletrhu CES 2021 bude k vidění také 55palcový transparentní OLED použitý ve voze metra, kde nahradí běžné okno. Cestující tak nepřijde o výhled, ale zároveň na okně uvidí informace o trase, předpověď počasí nebo reklamy. Tento nápad je již testován v reálném provozu, neboť LG dodalo v loňském roce 55palcové transparentní displeje pro linku 6 pekingského metra.
 
 
Transparentní OLED displej s úhlopříčkou 55 palců bude integrován do rámu chytré postele, odkud se jedním stisknutím tlačítku vysune nahoru. Divák bude mít možnost sledovat televizní vysílání nebo zobrazit jakékoliv informace, aniž by přišel o to, co se děje ve zbytku místnosti. Výrobce navíc slibuje snadnou manipulaci s rámem postele, která umožňuje snadné přestěhování kamkoliv v bytě. Díky systému Cinematic Sound OLED, který vytváří zvuk rozvibrováním obrazového panelu, nejsou potřeba žádné reproduktory.
 
Transparentní OLED displeje od LG Display se vyznačují 40% průhledností, která je výrazně vyšší ve srovnání s transparentními LCD displeji. Firma oznámila, že poptávka po této technologii OLED roste v mnoha kategoriích.