www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG přinese transparentní OLED displeje do rámu postelí i restaurací

LG přinese transparentní OLED displeje do rámu postelí i restaurací
, , aktualita
LG před začátkem veletrhu CES 2021 ukázalo několik dalších možností využití 55" transparentního OLED displeje nejen ve veřejných prostorech, ale také v domácnostech, kde by se panel mohl stát součástí chytrých postelí.
K oblíbeným
reklama
LG Display není v oblasti průhledných OLED displejů žádným nováčkem. Firma pravidelně ukazuje možnosti využití této technologie, která sice není levná, ale v mnoha případech dává smysl. Nedávno jsme se mohli podívat na koncept posuvných dveřích, které místo prosklení používají právě transparentní OLED displeje. V posledních letech se objevily i další příklady použití na letištích, v muzeích, výrobních provozech nebo chytrých domácnostech. I pro veletrh CES 2021, který letos proběhne výhradně digitálně, si divize LG Display připravila novinku týkající se této technologie.
 
 
Jedno z využití mohou 55palcové průhledné OLED displeje najít v sushi barech. Čekání na jídlo si mohou zákazníci zkrátit pohledem do kuchyně. Displej může zobrazovat i další informace, jako je přehled objednávky, ale díky transparentnímu provedení nepřijde zákazník ani o vizuální kontakt se zbytkem restaurace.
 
Na virtuálním veletrhu CES 2021 bude k vidění také 55palcový transparentní OLED použitý ve voze metra, kde nahradí běžné okno. Cestující tak nepřijde o výhled, ale zároveň na okně uvidí informace o trase, předpověď počasí nebo reklamy. Tento nápad je již testován v reálném provozu, neboť LG dodalo v loňském roce 55palcové transparentní displeje pro linku 6 pekingského metra.
 
 
Transparentní OLED displej s úhlopříčkou 55 palců bude integrován do rámu chytré postele, odkud se jedním stisknutím tlačítku vysune nahoru. Divák bude mít možnost sledovat televizní vysílání nebo zobrazit jakékoliv informace, aniž by přišel o to, co se děje ve zbytku místnosti. Výrobce navíc slibuje snadnou manipulaci s rámem postele, která umožňuje snadné přestěhování kamkoliv v bytě. Díky systému Cinematic Sound OLED, který vytváří zvuk rozvibrováním obrazového panelu, nejsou potřeba žádné reproduktory.
 
Transparentní OLED displeje od LG Display se vyznačují 40% průhledností, která je výrazně vyšší ve srovnání s transparentními LCD displeji. Firma oznámila, že poptávka po této technologii OLED roste v mnoha kategoriích.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik