www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG přinese transparentní OLED displeje do rámu postelí i restaurací

LG přinese transparentní OLED displeje do rámu postelí i restaurací
, , aktualita
LG před začátkem veletrhu CES 2021 ukázalo několik dalších možností využití 55" transparentního OLED displeje nejen ve veřejných prostorech, ale také v domácnostech, kde by se panel mohl stát součástí chytrých postelí.
K oblíbeným
reklama
LG Display není v oblasti průhledných OLED displejů žádným nováčkem. Firma pravidelně ukazuje možnosti využití této technologie, která sice není levná, ale v mnoha případech dává smysl. Nedávno jsme se mohli podívat na koncept posuvných dveřích, které místo prosklení používají právě transparentní OLED displeje. V posledních letech se objevily i další příklady použití na letištích, v muzeích, výrobních provozech nebo chytrých domácnostech. I pro veletrh CES 2021, který letos proběhne výhradně digitálně, si divize LG Display připravila novinku týkající se této technologie.
 
 
Jedno z využití mohou 55palcové průhledné OLED displeje najít v sushi barech. Čekání na jídlo si mohou zákazníci zkrátit pohledem do kuchyně. Displej může zobrazovat i další informace, jako je přehled objednávky, ale díky transparentnímu provedení nepřijde zákazník ani o vizuální kontakt se zbytkem restaurace.
 
Na virtuálním veletrhu CES 2021 bude k vidění také 55palcový transparentní OLED použitý ve voze metra, kde nahradí běžné okno. Cestující tak nepřijde o výhled, ale zároveň na okně uvidí informace o trase, předpověď počasí nebo reklamy. Tento nápad je již testován v reálném provozu, neboť LG dodalo v loňském roce 55palcové transparentní displeje pro linku 6 pekingského metra.
 
 
Transparentní OLED displej s úhlopříčkou 55 palců bude integrován do rámu chytré postele, odkud se jedním stisknutím tlačítku vysune nahoru. Divák bude mít možnost sledovat televizní vysílání nebo zobrazit jakékoliv informace, aniž by přišel o to, co se děje ve zbytku místnosti. Výrobce navíc slibuje snadnou manipulaci s rámem postele, která umožňuje snadné přestěhování kamkoliv v bytě. Díky systému Cinematic Sound OLED, který vytváří zvuk rozvibrováním obrazového panelu, nejsou potřeba žádné reproduktory.
 
Transparentní OLED displeje od LG Display se vyznačují 40% průhledností, která je výrazně vyšší ve srovnání s transparentními LCD displeji. Firma oznámila, že poptávka po této technologii OLED roste v mnoha kategoriích.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik