www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi vede čínský trh s televizory již pátý kvartál v řadě

Xiaomi vede čínský trh s televizory již pátý kvartál v řadě
, , aktualita
Xiaomi upevňuje svou pozici na čínském trhu, kde navzdory koronavirové krizi upevňuje svou pozici. Přesto celosvětový prodej televizorů od této značky poklesl, a to i přes rozšíření dostupnosti na nové trhy.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi vstoupilo na trh s televizory v roce 2013 a zvolilo podobnou strategii jako u svých smartphonů. Modely s výborným poměrem ceny a výbavy si rychle získaly zákazníky na domácím trhu, později Xiaomi se svými televizemi expandovalo také do Indie a na několik dalších asijských trhů. V roce 2018 se Xiaomi, i přes omezenou dostupnost svých modelů, objevilo mezi deseti největšími výrobci televizorů na světě. Potom se dokonce značka stala jedničkou v Číně a tuto pozici si drží již páté čtvrtletí v řadě. Xiaomi to potvrdilo tento týden, kdy také společnost uvedla, že patří mezi pět nejvýznamnějších výrobců televizorů na světě.
 
 
Podle firmy AVI Cloud (AVC) se měly prodeje televizorů na čínském trhu v prvním kvartálu letošního roku propadnout na 9,963 milionů kusů. Příčinu můžeme hledat především v onemocnění COVID-19, které čínský průmysl ovlivňuje od ledna. Krize se dotkla nejen továren, kde muselo dojít k omezení nebo dokonce pozastavení výroby, ale také samotného zájmu zákazníků o nákup nových TV. Xiaomi mělo během prvního čtvrtletí v Číně prodat 1,836 milionů televizí, což znamená 18,4% podíl na domácím trhu. Z celosvětového hlediska údajně Xiaomi ve stejném období prodalo 2,7 milionu televizorů, v prvním čtvrtletí 2019 se přitom jednalo o 2,85 milionu kusů.
 
Z těchto čísel můžeme vyčíst ještě jednu podstatnou informaci. Pro Xiaomi zůstal v posledním kvartále klíčový čínský trh, zatímco v ostatních zemích společnost prodala jen 864 tisíc kusů. Připomeňme, že společnost se svými TV nedávno expandovala na vybrané evropské trhy, kde by chtěla svou působnost ještě rozšířit a v dlouhodobém horizontu je v plánu také zahájení prodeje v USA. I přes koronavirovou krizi se Xiaomi daří ve všech segmentech. Tento týden společnost zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí 2020. Podle nich měla zaznamenat příjmy 49,7 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 13,6 %. Mimočínské trhy k tomu číslu přispěly 24,8 miliardami juanů, tedy bezmála polovinou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik