www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi vede čínský trh s televizory již pátý kvartál v řadě

Xiaomi vede čínský trh s televizory již pátý kvartál v řadě
, , aktualita
Xiaomi upevňuje svou pozici na čínském trhu, kde navzdory koronavirové krizi upevňuje svou pozici. Přesto celosvětový prodej televizorů od této značky poklesl, a to i přes rozšíření dostupnosti na nové trhy.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi vstoupilo na trh s televizory v roce 2013 a zvolilo podobnou strategii jako u svých smartphonů. Modely s výborným poměrem ceny a výbavy si rychle získaly zákazníky na domácím trhu, později Xiaomi se svými televizemi expandovalo také do Indie a na několik dalších asijských trhů. V roce 2018 se Xiaomi, i přes omezenou dostupnost svých modelů, objevilo mezi deseti největšími výrobci televizorů na světě. Potom se dokonce značka stala jedničkou v Číně a tuto pozici si drží již páté čtvrtletí v řadě. Xiaomi to potvrdilo tento týden, kdy také společnost uvedla, že patří mezi pět nejvýznamnějších výrobců televizorů na světě.
 
 
Podle firmy AVI Cloud (AVC) se měly prodeje televizorů na čínském trhu v prvním kvartálu letošního roku propadnout na 9,963 milionů kusů. Příčinu můžeme hledat především v onemocnění COVID-19, které čínský průmysl ovlivňuje od ledna. Krize se dotkla nejen továren, kde muselo dojít k omezení nebo dokonce pozastavení výroby, ale také samotného zájmu zákazníků o nákup nových TV. Xiaomi mělo během prvního čtvrtletí v Číně prodat 1,836 milionů televizí, což znamená 18,4% podíl na domácím trhu. Z celosvětového hlediska údajně Xiaomi ve stejném období prodalo 2,7 milionu televizorů, v prvním čtvrtletí 2019 se přitom jednalo o 2,85 milionu kusů.
 
Z těchto čísel můžeme vyčíst ještě jednu podstatnou informaci. Pro Xiaomi zůstal v posledním kvartále klíčový čínský trh, zatímco v ostatních zemích společnost prodala jen 864 tisíc kusů. Připomeňme, že společnost se svými TV nedávno expandovala na vybrané evropské trhy, kde by chtěla svou působnost ještě rozšířit a v dlouhodobém horizontu je v plánu také zahájení prodeje v USA. I přes koronavirovou krizi se Xiaomi daří ve všech segmentech. Tento týden společnost zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí 2020. Podle nich měla zaznamenat příjmy 49,7 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 13,6 %. Mimočínské trhy k tomu číslu přispěly 24,8 miliardami juanů, tedy bezmála polovinou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV
Majitelé nových Xboxů, kteří 00používají LG OLED TV z roku 2021, mohou jásat. Tento týden totiž začala distribuce aktualizace, která umožňuje hraní ve 4K se 120 Hz a Dolby Vision. Později se update dostane na modely z roku 2020.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
23.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik