Druhý pokus: Xiaomi Mi Box S získává aktualizaci na Android 9.0 Pie

Druhý pokus: Xiaomi Mi Box S získává aktualizaci na Android 9.0 Pie
, , aktualita
Po čtvrt roce vydává Xiaomi novou aktualizaci pro Mi Box S, která přináší Android TV Pie. Předchozí verze softwaru totiž obsahovala chyby a musela být pozastavena. Nový update přináší hlavně opravy některých problémů z předchozích verzí. 
K oblíbeným
reklama
Xiaomi Mi Box S se díky atraktivnímu poměru ceny a výbavy stal jedním z nejprodávanějších multimediálních center s Androidem. Čínský výrobce pro tento model dlouho testoval Android TV 9.0 Pie, který byl dostupný v beta verzi. Začátkem letošního roku byla konečně vydána stabilní verze s číselným označením 2601, která vycházela z předchozí beta verze. Obsahovala ovšem velký počet chyb, který se týkal např. párování s příslušenstvím přes Bluetooth, výběru správného režimu zobrazení nebo dokonce náhodného spuštění připojeného televizoru. Xiaomi proto pozastavilo distribuci aktualizace a uživatelům nabídlo možnost návratu na spolehlivější Android TV 8.1 Oreo.
 
 
V dubnu, tedy po přibližně třech měsících, byla aktualizace na Android TV 9.0 Pie obnovena. Nejprve vyšlo několik beta verzí, které snad pomohly vychytat poslední mouchy. Tento týden proto konečně vyšla nová stabilní verze dlouho očekávaného updatu pro Mi TV Box S. Zdá se, že aktualizace je dostupná jak pro uživatele, kteří přicházejí rovnou z Androidu Oreo, tak uživatele testující beta verze nebo ty, kteří zůstaly na předchozí zpackané verze Androidu Pie. Firmware nese číselné označení 2604 a velikost instalačního balíčku se vyšplhala na 654 MB. Zdá se, že distribuce po celém světě se teprve rozbíhá, pokud vám tedy vaše zařízení nenabídlo možnost aktualizace, vyčkejte pár dnů až týdnů. Dostupnost aktualizace můžete také ověřit v nastavení systému.
 
A co je tedy nového v této aktualizaci? V první řadě je to již zmiňovaný systém Android TV 9.0 Pie, který přináší převážně drobnější změny v uživatelském rozhraní. A potom je to dlouhý seznam opravených chyb na Mi Boxu S:
  • Nefunkční Chromecast
  • Zamrzání přehrávání v některých aplikacích
  • Chyba při dekódování videí H.264
  • Problémy se synchronizací obrazu a zvuku přes Bluetooth
  • Problémy s kompatibilitou HDMI
  • Zvuková notifikace v pohotovostním režimu
  • Nefunkční Gboard po připojení externí Bluetooth klávesnice
Změny, které se do posledního sestavení dostaly z předchozích beta verzí, zahrnují také následující opravy:
  • Nefunkční HDMI CEC (ze sestavení2603)
  • Nestabilní systém po obnovení z pohotovostního režimu (ze sestavení 2596)
  • Podpora více kanálů Wi-Fi v některých regionech (ze sestavení 2596)
Není jasné, zda aktualizace přináší také novější verzi bezpečnostní záplaty od Googlu. Poslední, která se na Mi Box S dostala v rámci chybové aktualizace, byla z listopadu 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik