Druhý pokus: Xiaomi Mi Box S získává aktualizaci na Android 9.0 Pie

Druhý pokus: Xiaomi Mi Box S získává aktualizaci na Android 9.0 Pie
, , aktualita
Po čtvrt roce vydává Xiaomi novou aktualizaci pro Mi Box S, která přináší Android TV Pie. Předchozí verze softwaru totiž obsahovala chyby a musela být pozastavena. Nový update přináší hlavně opravy některých problémů z předchozích verzí. 
K oblíbeným
reklama
Xiaomi Mi Box S se díky atraktivnímu poměru ceny a výbavy stal jedním z nejprodávanějších multimediálních center s Androidem. Čínský výrobce pro tento model dlouho testoval Android TV 9.0 Pie, který byl dostupný v beta verzi. Začátkem letošního roku byla konečně vydána stabilní verze s číselným označením 2601, která vycházela z předchozí beta verze. Obsahovala ovšem velký počet chyb, který se týkal např. párování s příslušenstvím přes Bluetooth, výběru správného režimu zobrazení nebo dokonce náhodného spuštění připojeného televizoru. Xiaomi proto pozastavilo distribuci aktualizace a uživatelům nabídlo možnost návratu na spolehlivější Android TV 8.1 Oreo.
 
 
V dubnu, tedy po přibližně třech měsících, byla aktualizace na Android TV 9.0 Pie obnovena. Nejprve vyšlo několik beta verzí, které snad pomohly vychytat poslední mouchy. Tento týden proto konečně vyšla nová stabilní verze dlouho očekávaného updatu pro Mi TV Box S. Zdá se, že aktualizace je dostupná jak pro uživatele, kteří přicházejí rovnou z Androidu Oreo, tak uživatele testující beta verze nebo ty, kteří zůstaly na předchozí zpackané verze Androidu Pie. Firmware nese číselné označení 2604 a velikost instalačního balíčku se vyšplhala na 654 MB. Zdá se, že distribuce po celém světě se teprve rozbíhá, pokud vám tedy vaše zařízení nenabídlo možnost aktualizace, vyčkejte pár dnů až týdnů. Dostupnost aktualizace můžete také ověřit v nastavení systému.
 
A co je tedy nového v této aktualizaci? V první řadě je to již zmiňovaný systém Android TV 9.0 Pie, který přináší převážně drobnější změny v uživatelském rozhraní. A potom je to dlouhý seznam opravených chyb na Mi Boxu S:
  • Nefunkční Chromecast
  • Zamrzání přehrávání v některých aplikacích
  • Chyba při dekódování videí H.264
  • Problémy se synchronizací obrazu a zvuku přes Bluetooth
  • Problémy s kompatibilitou HDMI
  • Zvuková notifikace v pohotovostním režimu
  • Nefunkční Gboard po připojení externí Bluetooth klávesnice
Změny, které se do posledního sestavení dostaly z předchozích beta verzí, zahrnují také následující opravy:
  • Nefunkční HDMI CEC (ze sestavení2603)
  • Nestabilní systém po obnovení z pohotovostního režimu (ze sestavení 2596)
  • Podpora více kanálů Wi-Fi v některých regionech (ze sestavení 2596)
Není jasné, zda aktualizace přináší také novější verzi bezpečnostní záplaty od Googlu. Poslední, která se na Mi Box S dostala v rámci chybové aktualizace, byla z listopadu 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik