www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor

Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
, , aktualita
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
K oblíbeným
reklama
Laserové projektory se pomalu dostávají do obýváků jako náhrada za televizory. Důvodem je vysoká úhlopříčka obrazu, snadná instalace, dlouhá životnost světelného zdroje i slušná kvalita obrazu, která umožňuje použití i během dne. Přece jen existuje jedna velká nevýhoda, která zatím mnoho potenciálních zákazníků odrazuje od nákupu – vysoká cena. To platí především o modelech s rozlišením 4K. Nedávno uvedený Hisense 100L5F-B12 stojí 170 tisíc korun, Optoma CinemaX P2 vyjde asi na polovinu. V podobné cenové hladině se pohybují i další modely od BenQ, LG nebo Samsungu.
 
 
Xiaomi zatím nemá v nabídce laserový projektor se 4K rozlišením, pokud nepočítáme značku Mijia. Aktuální Mi Laser Projector 150”, která se prodával i na českém trhu, si vystačí s rozlišením Full HD. To by ovšem měl změnit nástupce Mi 4K Laser Projector 150”, který zatím nebyl uveden na trh ani formálně představen, ale čínský výrobce se o tomto modelu zmiňuje na svém blogu. Projektor by měl být reakcí na konkurenci, která sice nabízí high-endové projektory, ale za ceny nedostupné pro většiny zákazníků. Xiaomi chce i v tomto případě nabídnout produkt s prémiovými funkcemi, ale za rozumnou cenu. Konkrétní částka ovšem zatím nebyla zveřejněna.
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150” bude používat velmi krátkou projekční vzdálenost, proto nebude problém s jeho umístěním přímo na televizní stolek u stěny. Přesto zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 80 až 150 palců. Kvůli kompaktnímu provedení museli inženýři vyvinout sofistikovaný systém pro odvod tepla a také integrovat 30W reproduktory s podporou DTS-HD a Dolby Audio. Pro snadnější instalaci nechybí automatická korekce lichoběžníkového zkreslení. Dvojice infračervených senzorů zase zvládne detekovat osobu v blízkosti a vypnout laser, aby nedošlo k poškození zraku. Nechybí ani široká nabídka portů včetně HDMI 2.0.
 
 
Projektor také podporuje technologii laserového fluorescenčního zobrazení ALPD 3.0 a obsahuje operační systém Android TV 9.0. Prozatím není jasné, kdy dojde k uvedení na trh.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1 OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1
LG přidalo do své nabídky novou sérii A1, která by měla obsahovat nejlevnější OLED TV na trhu v úhlopříčkách 48" až 77". To se pochopitelně neobejde bez ústupků. K dispozici bude také série B1.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik