www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor

Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
, , aktualita
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
K oblíbeným
reklama
Laserové projektory se pomalu dostávají do obýváků jako náhrada za televizory. Důvodem je vysoká úhlopříčka obrazu, snadná instalace, dlouhá životnost světelného zdroje i slušná kvalita obrazu, která umožňuje použití i během dne. Přece jen existuje jedna velká nevýhoda, která zatím mnoho potenciálních zákazníků odrazuje od nákupu – vysoká cena. To platí především o modelech s rozlišením 4K. Nedávno uvedený Hisense 100L5F-B12 stojí 170 tisíc korun, Optoma CinemaX P2 vyjde asi na polovinu. V podobné cenové hladině se pohybují i další modely od BenQ, LG nebo Samsungu.
 
 
Xiaomi zatím nemá v nabídce laserový projektor se 4K rozlišením, pokud nepočítáme značku Mijia. Aktuální Mi Laser Projector 150”, která se prodával i na českém trhu, si vystačí s rozlišením Full HD. To by ovšem měl změnit nástupce Mi 4K Laser Projector 150”, který zatím nebyl uveden na trh ani formálně představen, ale čínský výrobce se o tomto modelu zmiňuje na svém blogu. Projektor by měl být reakcí na konkurenci, která sice nabízí high-endové projektory, ale za ceny nedostupné pro většiny zákazníků. Xiaomi chce i v tomto případě nabídnout produkt s prémiovými funkcemi, ale za rozumnou cenu. Konkrétní částka ovšem zatím nebyla zveřejněna.
 
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150” bude používat velmi krátkou projekční vzdálenost, proto nebude problém s jeho umístěním přímo na televizní stolek u stěny. Přesto zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 80 až 150 palců. Kvůli kompaktnímu provedení museli inženýři vyvinout sofistikovaný systém pro odvod tepla a také integrovat 30W reproduktory s podporou DTS-HD a Dolby Audio. Pro snadnější instalaci nechybí automatická korekce lichoběžníkového zkreslení. Dvojice infračervených senzorů zase zvládne detekovat osobu v blízkosti a vypnout laser, aby nedošlo k poškození zraku. Nechybí ani široká nabídka portů včetně HDMI 2.0.
 
 
Projektor také podporuje technologii laserového fluorescenčního zobrazení ALPD 3.0 a obsahuje operační systém Android TV 9.0. Prozatím není jasné, kdy dojde k uvedení na trh.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář