www.tvfreak.cz
>
>

Hisense 100 L5F: kříženec televizoru a laserového projektoru

Hisense 100 L5F: kříženec televizoru a laserového projektoru
, , aktualita
Hisense přináší nový laserový projektor, který zvládne vytvořit až 100palcový obraz a měl by sloužit jako náhrada televizoru v domácím kině. K dispozici je podpora streamovacích aplikací, DVB-T2 a rozlišení 4K UHD, i když ne nativně.
K oblíbeným
reklama
V poslední době se na trhu rozšiřuje kategorie projektorů, které jejich výrobci označují jako „Laser TV“. Míří především do domácího kina, kde by měly nahradit televizory. Nabízí totiž úhlopříčku, které se běžné televizory nemohou rovnat. Novinka Hisense 100 L5F zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce až 100 palců neboli 254 cm. Ačkoliv obraz vzniká projekcí na stěnu, většina funkcí se nijak neliší od běžných televizoru. Uživatelé mají k dispozici standardní konektory, integrované reproduktory, operační systémem s podporou aplikací nebo dokonce tuner pro příjem DVB-T2.
 
 
Projektor využívá velmi krátkou projekční vzdálenost – pouze 19 cm od stěny. Hisense tvrdí, že je projektor šetrnější k očím než televizor a obraz by měl být bez problémů viditelný i za denního světla bez nutnosti zatahování závěsů. Navíc můžete počítat se snadnou instalací i manipulací, což se o televizorech s obří úhlopříčkou rozhodně říct nedá. Výrobce se zmiňuje o rozlišení 4K UHD, obraz by tedy měl být složen z více než 8 milionů pixelů. Ve skutečnosti se ovšem nejedná o nativní rozlišení, neboť projektor využívá čipset DLP od Texas Instruments s technologií XPR. Ta posouvá pixely horizontálně i vertikálně ve čtyřech směrech, aby z Full HD vytvořila 4K UHD.
 
 
 V technických parametrech se dále dočteme o kontrastním poměru >1 000:1, svítivosti 2 700 lumenů, podpoře HDR10 a HLG nebo životnosti světelného zdroje 25 000 hodin provozu. Uvnitř projektoru se nachází 30W stereo reproduktory s podporou prostorového zvuku Dolby Atmos, takže uživatel nemusí řešit ozvučení. Projektor využívá operační systém VIDAA U4, který můžeme znát z letošních televizorů od Hisense. Výrobce zmiňuje dlouhý počet předinstalovaných aplikací jako Netflix, YouTube, Facebook Live, UEFA.TV, Televize Seznam, VOYO, Lepší.TV nebo Sledování.TV.
 
 

Dostupnost a cena

 
Laserový televizor Hisense 100L5F-B12 by se měl na český trh dostat příští týden s cenovkou 169 900 Kč včetně DPH. 
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů
Po několika letech od představení se začíná čip Amlogic S805X2 dostávat do prvních zařízení. Odtud máme také technické detaily o tomto nástupci pro S805X a S805Y. Kromě vyššího výkonu nabídne i nový kodek AV1.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik