www.tvfreak.cz
>
>

Hisense 100 L5F: kříženec televizoru a laserového projektoru

Hisense 100 L5F: kříženec televizoru a laserového projektoru
, , aktualita
Hisense přináší nový laserový projektor, který zvládne vytvořit až 100palcový obraz a měl by sloužit jako náhrada televizoru v domácím kině. K dispozici je podpora streamovacích aplikací, DVB-T2 a rozlišení 4K UHD, i když ne nativně.
K oblíbeným
reklama
V poslední době se na trhu rozšiřuje kategorie projektorů, které jejich výrobci označují jako „Laser TV“. Míří především do domácího kina, kde by měly nahradit televizory. Nabízí totiž úhlopříčku, které se běžné televizory nemohou rovnat. Novinka Hisense 100 L5F zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce až 100 palců neboli 254 cm. Ačkoliv obraz vzniká projekcí na stěnu, většina funkcí se nijak neliší od běžných televizoru. Uživatelé mají k dispozici standardní konektory, integrované reproduktory, operační systémem s podporou aplikací nebo dokonce tuner pro příjem DVB-T2.
 
 
Projektor využívá velmi krátkou projekční vzdálenost – pouze 19 cm od stěny. Hisense tvrdí, že je projektor šetrnější k očím než televizor a obraz by měl být bez problémů viditelný i za denního světla bez nutnosti zatahování závěsů. Navíc můžete počítat se snadnou instalací i manipulací, což se o televizorech s obří úhlopříčkou rozhodně říct nedá. Výrobce se zmiňuje o rozlišení 4K UHD, obraz by tedy měl být složen z více než 8 milionů pixelů. Ve skutečnosti se ovšem nejedná o nativní rozlišení, neboť projektor využívá čipset DLP od Texas Instruments s technologií XPR. Ta posouvá pixely horizontálně i vertikálně ve čtyřech směrech, aby z Full HD vytvořila 4K UHD.
 
 
 V technických parametrech se dále dočteme o kontrastním poměru >1 000:1, svítivosti 2 700 lumenů, podpoře HDR10 a HLG nebo životnosti světelného zdroje 25 000 hodin provozu. Uvnitř projektoru se nachází 30W stereo reproduktory s podporou prostorového zvuku Dolby Atmos, takže uživatel nemusí řešit ozvučení. Projektor využívá operační systém VIDAA U4, který můžeme znát z letošních televizorů od Hisense. Výrobce zmiňuje dlouhý počet předinstalovaných aplikací jako Netflix, YouTube, Facebook Live, UEFA.TV, Televize Seznam, VOYO, Lepší.TV nebo Sledování.TV.
 
 

Dostupnost a cena

 
Laserový televizor Hisense 100L5F-B12 by se měl na český trh dostat příští týden s cenovkou 169 900 Kč včetně DPH. 
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře