www.tvfreak.cz
>
>

Hisense 100 L5F: kříženec televizoru a laserového projektoru

Hisense 100 L5F: kříženec televizoru a laserového projektoru
, , aktualita
Hisense přináší nový laserový projektor, který zvládne vytvořit až 100palcový obraz a měl by sloužit jako náhrada televizoru v domácím kině. K dispozici je podpora streamovacích aplikací, DVB-T2 a rozlišení 4K UHD, i když ne nativně.
K oblíbeným
reklama
V poslední době se na trhu rozšiřuje kategorie projektorů, které jejich výrobci označují jako „Laser TV“. Míří především do domácího kina, kde by měly nahradit televizory. Nabízí totiž úhlopříčku, které se běžné televizory nemohou rovnat. Novinka Hisense 100 L5F zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce až 100 palců neboli 254 cm. Ačkoliv obraz vzniká projekcí na stěnu, většina funkcí se nijak neliší od běžných televizoru. Uživatelé mají k dispozici standardní konektory, integrované reproduktory, operační systémem s podporou aplikací nebo dokonce tuner pro příjem DVB-T2.
 
 
Projektor využívá velmi krátkou projekční vzdálenost – pouze 19 cm od stěny. Hisense tvrdí, že je projektor šetrnější k očím než televizor a obraz by měl být bez problémů viditelný i za denního světla bez nutnosti zatahování závěsů. Navíc můžete počítat se snadnou instalací i manipulací, což se o televizorech s obří úhlopříčkou rozhodně říct nedá. Výrobce se zmiňuje o rozlišení 4K UHD, obraz by tedy měl být složen z více než 8 milionů pixelů. Ve skutečnosti se ovšem nejedná o nativní rozlišení, neboť projektor využívá čipset DLP od Texas Instruments s technologií XPR. Ta posouvá pixely horizontálně i vertikálně ve čtyřech směrech, aby z Full HD vytvořila 4K UHD.
 
 
 V technických parametrech se dále dočteme o kontrastním poměru >1 000:1, svítivosti 2 700 lumenů, podpoře HDR10 a HLG nebo životnosti světelného zdroje 25 000 hodin provozu. Uvnitř projektoru se nachází 30W stereo reproduktory s podporou prostorového zvuku Dolby Atmos, takže uživatel nemusí řešit ozvučení. Projektor využívá operační systém VIDAA U4, který můžeme znát z letošních televizorů od Hisense. Výrobce zmiňuje dlouhý počet předinstalovaných aplikací jako Netflix, YouTube, Facebook Live, UEFA.TV, Televize Seznam, VOYO, Lepší.TV nebo Sledování.TV.
 
 

Dostupnost a cena

 
Laserový televizor Hisense 100L5F-B12 by se měl na český trh dostat příští týden s cenovkou 169 900 Kč včetně DPH. 
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář