www.tvfreak.cz
>
>

Hisense 100 L5F: kříženec televizoru a laserového projektoru

Hisense 100 L5F: kříženec televizoru a laserového projektoru
, , aktualita
Hisense přináší nový laserový projektor, který zvládne vytvořit až 100palcový obraz a měl by sloužit jako náhrada televizoru v domácím kině. K dispozici je podpora streamovacích aplikací, DVB-T2 a rozlišení 4K UHD, i když ne nativně.
K oblíbeným
reklama
V poslední době se na trhu rozšiřuje kategorie projektorů, které jejich výrobci označují jako „Laser TV“. Míří především do domácího kina, kde by měly nahradit televizory. Nabízí totiž úhlopříčku, které se běžné televizory nemohou rovnat. Novinka Hisense 100 L5F zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce až 100 palců neboli 254 cm. Ačkoliv obraz vzniká projekcí na stěnu, většina funkcí se nijak neliší od běžných televizoru. Uživatelé mají k dispozici standardní konektory, integrované reproduktory, operační systémem s podporou aplikací nebo dokonce tuner pro příjem DVB-T2.
 
 
Projektor využívá velmi krátkou projekční vzdálenost – pouze 19 cm od stěny. Hisense tvrdí, že je projektor šetrnější k očím než televizor a obraz by měl být bez problémů viditelný i za denního světla bez nutnosti zatahování závěsů. Navíc můžete počítat se snadnou instalací i manipulací, což se o televizorech s obří úhlopříčkou rozhodně říct nedá. Výrobce se zmiňuje o rozlišení 4K UHD, obraz by tedy měl být složen z více než 8 milionů pixelů. Ve skutečnosti se ovšem nejedná o nativní rozlišení, neboť projektor využívá čipset DLP od Texas Instruments s technologií XPR. Ta posouvá pixely horizontálně i vertikálně ve čtyřech směrech, aby z Full HD vytvořila 4K UHD.
 
 
 V technických parametrech se dále dočteme o kontrastním poměru >1 000:1, svítivosti 2 700 lumenů, podpoře HDR10 a HLG nebo životnosti světelného zdroje 25 000 hodin provozu. Uvnitř projektoru se nachází 30W stereo reproduktory s podporou prostorového zvuku Dolby Atmos, takže uživatel nemusí řešit ozvučení. Projektor využívá operační systém VIDAA U4, který můžeme znát z letošních televizorů od Hisense. Výrobce zmiňuje dlouhý počet předinstalovaných aplikací jako Netflix, YouTube, Facebook Live, UEFA.TV, Televize Seznam, VOYO, Lepší.TV nebo Sledování.TV.
 
 

Dostupnost a cena

 
Laserový televizor Hisense 100L5F-B12 by se měl na český trh dostat příští týden s cenovkou 169 900 Kč včetně DPH. 
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik