www.tvfreak.cz
>
>
>

Optoma CinemaX P2: 4K laserový projektor „vše v jednom“ pro domácí kino

Optoma CinemaX P2: 4K laserový projektor „vše v jednom“ pro domácí kino
, , aktualita
Společnost Optoma oznámila nový laserový projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a nativním rozlišením 4K. Jedná se o řešení, které zvládne plně nahradit televizor, neboť obsahuje i vlastní operační systém a integrovaný soundbar.
K oblíbeným
reklama
Stále více výrobců televizorů věří, že laserový projektor může být solidní náhradou za televizor v obývacím pokoji. Na trhu se nedávno objevila novinka Optoma CinemaX P2, která chce nabídnout kompaktní řešení „vše v jednom“, které pro svou funkci nevyžaduje žádná další zařízení. Projektor totiž obsahuje také operační systém s přístupem k aplikacím streamovacích služeb a integrovaný soundbar NuForce s podporou Dolby Digital. Navíc se ve srovnání s televizorem jedná o kompaktní řešení, které na televizním stolku nezabere mnoho místa. Minimalistický design s bílou povrchovou úpravou a akustickou tkaninou na čelní straně bez větších potíží zapadne do většiny interiérů.
 
 
Optoma se svou novinkou půjde přímo proti nedavno představenému laserovému projektoru Samsung Premiere nebo „Laser TV“ BenQ V6000/V6100. CinemaX P2 byl navržen pro velmi krátkou projekční vzdálenost. Pro vytvoření obrazu o úhlopříčce 120 palců stačí projektor umístit jen pár centimetrů od projekční plochy. Pro nejlepší výsledek lze projektor používat v kombinaci s plátnem Optoma ALR101, ale filmy či sportovní utkání si samozřejmě můžete pouštět i na vhodné bílé stěně. Tento model se může pochlubit nativním rozlišením 4K (3840 x 2160 pixelů), jasem 3 000 lumenů a pokrytím 87 % barevného prostoru DCI-P3. Podporovány jsou také formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG, které pomohou vylepšit kontrast a barvy zobrazovaného obsahu.
 
 
Vzhledem k tomu, že se jedná o laserový projektor, nepřekvapí dlouhá životnost světelného zdroje až 20 000 hodin. K dispozici je konektor HDMI 2.0 pro připojení 4K HDR přehrávače, přes USB-A lze zase pouštět obsah z externího úložiště Inteligentní platforma umožňuje stažení aplikací z Optoma Marketplace. Hlasové ovládání Amazon Alexa a Google Assistant lze používat pouze v kombinaci s kompatibilním reproduktorem či jiným zařízením. Za přednost můžeme považovat také nízkou hlučnost 26 dB (v režimu eko). Optoma CinemaX P2 se na evropských trzích začíná prodávat za 3 099 eur (85 000 Kč) a je tedy výrazně levnější než výše uvedená konkurence, která bude stát okolo 4 000 eur.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik