www.tvfreak.cz
>
>
>

Optoma CinemaX P2: 4K laserový projektor „vše v jednom“ pro domácí kino

Optoma CinemaX P2: 4K laserový projektor „vše v jednom“ pro domácí kino
, , aktualita
Společnost Optoma oznámila nový laserový projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a nativním rozlišením 4K. Jedná se o řešení, které zvládne plně nahradit televizor, neboť obsahuje i vlastní operační systém a integrovaný soundbar.
K oblíbeným
reklama
Stále více výrobců televizorů věří, že laserový projektor může být solidní náhradou za televizor v obývacím pokoji. Na trhu se nedávno objevila novinka Optoma CinemaX P2, která chce nabídnout kompaktní řešení „vše v jednom“, které pro svou funkci nevyžaduje žádná další zařízení. Projektor totiž obsahuje také operační systém s přístupem k aplikacím streamovacích služeb a integrovaný soundbar NuForce s podporou Dolby Digital. Navíc se ve srovnání s televizorem jedná o kompaktní řešení, které na televizním stolku nezabere mnoho místa. Minimalistický design s bílou povrchovou úpravou a akustickou tkaninou na čelní straně bez větších potíží zapadne do většiny interiérů.
 
 
Optoma se svou novinkou půjde přímo proti nedavno představenému laserovému projektoru Samsung Premiere nebo „Laser TV“ BenQ V6000/V6100. CinemaX P2 byl navržen pro velmi krátkou projekční vzdálenost. Pro vytvoření obrazu o úhlopříčce 120 palců stačí projektor umístit jen pár centimetrů od projekční plochy. Pro nejlepší výsledek lze projektor používat v kombinaci s plátnem Optoma ALR101, ale filmy či sportovní utkání si samozřejmě můžete pouštět i na vhodné bílé stěně. Tento model se může pochlubit nativním rozlišením 4K (3840 x 2160 pixelů), jasem 3 000 lumenů a pokrytím 87 % barevného prostoru DCI-P3. Podporovány jsou také formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG, které pomohou vylepšit kontrast a barvy zobrazovaného obsahu.
 
 
Vzhledem k tomu, že se jedná o laserový projektor, nepřekvapí dlouhá životnost světelného zdroje až 20 000 hodin. K dispozici je konektor HDMI 2.0 pro připojení 4K HDR přehrávače, přes USB-A lze zase pouštět obsah z externího úložiště Inteligentní platforma umožňuje stažení aplikací z Optoma Marketplace. Hlasové ovládání Amazon Alexa a Google Assistant lze používat pouze v kombinaci s kompatibilním reproduktorem či jiným zařízením. Za přednost můžeme považovat také nízkou hlučnost 26 dB (v režimu eko). Optoma CinemaX P2 se na evropských trzích začíná prodávat za 3 099 eur (85 000 Kč) a je tedy výrazně levnější než výše uvedená konkurence, která bude stát okolo 4 000 eur.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář