Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu

27.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
Tento týden se značka Redmi, která patří do portfolia Xiaomi, pochlubila několika novými produkty. Mezi nimi i dalším obřím televizorem ze série Redmi Smart TV Max. Zatímco minulý model měl úhlopříčku 98 palců, novinka přináší zmenšení na 86 palců. To je stále dost velká obrazovka na to, aby si divák užil film, ale na druhou stranu se takový televizor vejde do běžných dveří. Instalace původního 98palcového modelu údajně byla v mnoha případech velmi náročná, nebo dokonce nemožná. Společnost uvedla, že bylo nutné televizi v některých případech dokonce vyzvednout oknem. Čínský výrobce navíc upravil balení tak, aby umožnilo snadnější transport stísněnými prostory.
 
 
Co se týče samotné televize, jedná se o 86palcový panel LCD s podsvícením LED, takže žádný výkřik moderních technologií displeje. Rozlišení se zastavilo na 3840 × 2160 pixelech neboli 4K a panel dosahuje obnovovací frekvence 100/120 Hz. Slibováno je 92% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a podpora všech běžných formátů vysokého dynamického rozsahu včetně Dolby Vision či HDR10+. O zvuk se starají stereo reproduktory s celkovým výkonem 25 W a podporou virtuálního prostorového zvuku Dolby Atmos nebo DTS:X. Televizor nabízí široké možnosti konektivity včetně tří portů HDMI, z nichž jeden odpovídá standardu HDMI 2.1. Díky přenosu signálu 4K se 120 Hz se tento model hodí pro použití s konzolemi nové generace, jako jsou PlayStation 5 a Xbox Series X.
 
 
Redmi Smart TV Max 86 používá uživatelské rozhraní MIUI for TV 3.0 založené na Androidu a nabízí přístup k chytrému hlasovému asistentovi Xiao Ai. Toto rozhraní je exkluzivně dostupné v Číně, na mezinárodních trzích Xiaomi používá Android TV. Novinka se značkou Redmi se ovšem za hranice Číny nejspíš nedostane. Prodej na tamním trhu odstartuje začátkem března a cena byla stanovena na velmi lákavých 7 999 juanů, v přepočtu 27 000 Kč bez DPH. Do Evropy vyváží firma pouze vybrané modely. Nedávno byla představena levná Xiaomi QLED TV s velkou úhlopříčkou, která se objeví na pultech obchodů v sousedním Německu.
 


reklama
reklama