www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu

Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
, , aktualita
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
K oblíbeným
reklama
Tento týden se značka Redmi, která patří do portfolia Xiaomi, pochlubila několika novými produkty. Mezi nimi i dalším obřím televizorem ze série Redmi Smart TV Max. Zatímco minulý model měl úhlopříčku 98 palců, novinka přináší zmenšení na 86 palců. To je stále dost velká obrazovka na to, aby si divák užil film, ale na druhou stranu se takový televizor vejde do běžných dveří. Instalace původního 98palcového modelu údajně byla v mnoha případech velmi náročná, nebo dokonce nemožná. Společnost uvedla, že bylo nutné televizi v některých případech dokonce vyzvednout oknem. Čínský výrobce navíc upravil balení tak, aby umožnilo snadnější transport stísněnými prostory.
 
 
Co se týče samotné televize, jedná se o 86palcový panel LCD s podsvícením LED, takže žádný výkřik moderních technologií displeje. Rozlišení se zastavilo na 3840 × 2160 pixelech neboli 4K a panel dosahuje obnovovací frekvence 100/120 Hz. Slibováno je 92% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a podpora všech běžných formátů vysokého dynamického rozsahu včetně Dolby Vision či HDR10+. O zvuk se starají stereo reproduktory s celkovým výkonem 25 W a podporou virtuálního prostorového zvuku Dolby Atmos nebo DTS:X. Televizor nabízí široké možnosti konektivity včetně tří portů HDMI, z nichž jeden odpovídá standardu HDMI 2.1. Díky přenosu signálu 4K se 120 Hz se tento model hodí pro použití s konzolemi nové generace, jako jsou PlayStation 5 a Xbox Series X.
 
 
Redmi Smart TV Max 86 používá uživatelské rozhraní MIUI for TV 3.0 založené na Androidu a nabízí přístup k chytrému hlasovému asistentovi Xiao Ai. Toto rozhraní je exkluzivně dostupné v Číně, na mezinárodních trzích Xiaomi používá Android TV. Novinka se značkou Redmi se ovšem za hranice Číny nejspíš nedostane. Prodej na tamním trhu odstartuje začátkem března a cena byla stanovena na velmi lákavých 7 999 juanů, v přepočtu 27 000 Kč bez DPH. Do Evropy vyváží firma pouze vybrané modely. Nedávno byla představena levná Xiaomi QLED TV s velkou úhlopříčkou, která se objeví na pultech obchodů v sousedním Německu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik