Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Xiaomi Mi TV Q1: cenově dostupná 75" QLED televize je určena pro Evropu

, , aktualita
Xiaomi představilo svůj nejnovější televizor pro evropské zákazníky. Mi TV Q1 kombinuje elegantní design, velikou úhlopříčku, solidní kvalitu obrazu a systém Android TV s rozumnou cenu. Do obchodů se dostane v březnu.

Omezená dostupnost televizí Xiaomi pouze v Číně, Indii a na dalších rozvojových trzích už dávno neplatí. Od roku 2019 jsou oficiálně distribuovány také do Evropy, i když českému trhu se zatím spíše vyhýbají. V sousedním Německu si zákazníci mohou pořídit hned několik modelů. Nejnovějším přírůstkem se stala Mi TV Q1, která zamíří do střední třídy a zájemce potěší atraktivním poměrem cena/výbava. Čínský výrobce svou novinku označuje jako QLED TV, což znamená použití panelu LCD vylepšeného o kvantové tečky pro lepší barvy. Televizor vsází na velkou úhlopříčku 75 palců v kombinaci s rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů neboli 4K.
 
 
Xiaomi Mi TV Q1 používá lokální stmívání (FALD) se 192 zónami, které by měly přispět k lepšímu kontrastu. Ve specifikacích najdeme také zmínku o 100% pokrytí barevného gamutu NTSC a obnovovací frekvenci panelu 120 Hz, kterou doplňuje technologie MEMC pro vyhlazení pohybu. Nechybí podpora prémiových formátů vysokého dynamického rozsahu HDR10+ a Dolby Vision. Ani přes zmínku o HDMI 2.1 není jasné, jaké konkrétní funkce televizor podporuje, takže majitelé nových herních konzolí by s nákupem měli počkat do objasnění.
 
 
Pro solidní ozvučení je připraven 30W stereo systém obsahující dva výškové a čtyři basové reproduktory, nebo podpora formátů Dolby Audio a DTS HD. Televizor používá hardwarovou platformu MediaTek MT9611, která pohání operační systém Android TV 10. K dispozici je Chromecast nebo Asistent Google, který používá mikrofony integrované přímo v televizoru. Pokud byste se obávali o své soukromí, lze mikrofony zcela deaktivovat pomocí tlačítka na televizi. Dálkový ovladač funguje přes Bluetooth a obsahuje dedikovaná tlačítka pro Netflix či Amazon Video.
 
Xiaomi Mi TV Q1 se začne na německém trhu prodávat v březnu za 1 299 eur, v přepočtu asi 33 000 Kč. Výrobce svou novinku srovnává se sérií Q80T od Samsungu, která v 75" verzi stojí více než dvojnásobek. Pro třicet nejrychlejších zákazníků si navíc Xiaomi připravilo akční cenu 999 eur.
 
 
Zdroj: Mi.com via 4kfilme.de


reklama
reklama