www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G

Xiaomi představí svou první 8K TV s mini LED a 5G
, , aktualita
Xiaomi připravuje další inovaci v oblasti televizorů, kterou hodlá představit příští týden. Půjde o novinku z řady Mi TV Lux, která by měla nabídnout rozlišení 8K, zobrazovací technologii mini LED a podporu 5G.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi nechce být pouze výrobce levných televizí, ale svou nabídku rozšiřuje o prémiové modely, které nepostrádají inovace. Stačí vzpomenout na Mi TV Lux Transparent představenou minulý měsíc, která zaujala průhledným OLED displejem. Představení další inovativní televize si čínský výrobce naplánoval na pondělí 28. září. Na novinku Xiaomi láká na sociálních sítích, kde rovněž odhalilo některé klíčové funkce. Velkou nápovědou může být samotný název pro globální trhy, který zní Mi TV Lux Ultra 8K 5G (v Číně by mělo být používáno ještě krkolomnější označení Mi TV Master Series Extreme Commemorative Edition).
 
 
Nový televizor nabídne panel s rozlišením 8K neboli 7680 x 4320 pixelů. Půjde o první 8K TV této značky, i když úhlopříčka zatím potvrzena nebyla. Nedávno se ovšem v souvislosti s Xiaomi objevila zmínka o 82palcovém televizoru s 8K rozlišením, klidně tedy může jít o stejný model jako Mi TV Lux Ultra 8K 5G. Další funkce, která vyplývá přímo z názvu produktu, je podpora připojení přes 5G. Tento standard umožní nerušené streamování obsahu v 8K, tedy jako náhrada Wi-Fi. Zároveň se ovšem s 5G sítěmi počítá jako s možnou alternativou k pozemnímu digitálnímu vysílání – divák v takovém případě přijímá standardní kanály, aniž by potřeboval tuner.
Zatímco předchozí televizory z řady Mi TV Lux používaly panely OLED, nejnovější model by měl vsázet na technologii mini LED. Alespoň tomu nasvědčuje další upoutávka, kterou Xiaomi láká své fanoušky na představení. Mini LED není mezi televizory úplnou novinkou, na trhu jsou modely využívající tuto technologii třeba od TCL. Jedná se stále o panely s podsvícením, ale tentokrát s možností řídit každý jednotlivý pixel. To znamená výrazné zlepšení barev a kontrastu proti běžnému LED podsvícení se stmívatelnými zónami, které používá většina dnešních LCD TV. Žádné předběžné informace o dostupnosti ani ceně Mi TV Lux Ultra 8K 5G zatím nemáme k dispozici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo
Poslední bondovka No Time To Die byla už několikrát odložena a zatím se neukázala ani v kinech, ale ani na žádné streamovací službě. Zájem měla společnost Apple, ale ta byla odmítnuta. 300-400 milionů USD nestačilo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická
Zákazníci mají vůbec poprvé v historii možnost si do obýváku pořídit srolovatelný televizor. Dlouho odkládaný model LG OLED R totiž dorazil do obchodů, i když pouze v Jižní Korei. Cena zájemce rozhodně nepotěší.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře
Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě
V českých obchodech se objevily nejnovější OLED TV s logem Philips. K dispozici jsou v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Ve výbavě najdeme technologii proti „vypalování“ obrazu, čtyřstranný Ambilight nebo zvukový systém 3.1.2 od B&W.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích
Herní novinář vyjádřil na Twitteru zklamání, že PlayStation 5 ani Xbox Series X nepodporují formát Dolby Vision na discích UHD Blu-ray. To znamená komplikaci pro uživatele, kteří chtěli novou konzoli využít pro své domácí kino.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
DVB-T2 v 8K? Španělé provedli první test na světě DVB-T2 v 8K? Španělé provedli první test na světě
Španělské veřejnoprávní médium RTVE společně s partnery vyzkoušelo vysílání v rozlišení 8K přes DVB-T2. Součástí signálu byla také technologie HDR a vícekanálový zvuk. K zobrazování posloužila 8K QLED TV od Samsungu.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik