Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi přichází s průhlednou OLED Mi TV LUX Transparent

12.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Xiaomi v rámci oslav 10letého výročí představilo vskutku působivý produkt, Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition. Jak už název napovídá, jde o průhlednou OLED televizi. Ta se pochlubí 55" úhlopříčkou.
Společnost Xiaomi slaví 10 let a v rámci oslav představila několik nových produktů, které rozhodně nejsou nezajímavé. Velmi působivá je především televize Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition. Rozhodně nejde o běžnou televizi, jakých jsou na trhu desítky. Má technologii OLED a je průhledná. Divák tak může vidět i to, co je za samotným displejem, takže promítaný obraz vypadá, jako by se vznášel ve vzduchu. Veškerá elektronika, která nemusela být u samotného displeje, se totiž přestěhovala do středové kulaté základny. Design je vskutku hodně zajímavý.
 
Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition
 
Tato televize má 55" panel typu OLED se 120Hz obnovovací frekvencí a statickým kontrastem 150000:1. Podporuje také 93 % barevného gamutu DCI-P3. Otázkou ale je, k čemu praktickému se dá něco takového využít. Průhledné displeje samy o sobě praktické být mohou, ale v případě televize je to trochu diskutabilní. V Číně jde do prodeje už 16. srpna za cenu 49.999 čínských juanů (v přepočtu 160 tisíc Kč). Zatím se nedá předpokládat, že by se novinka v dohledné době dostala i do Evropy.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.