www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi oznámilo levné 4K televizory Redmi Smart TV X

Xiaomi oznámilo levné 4K televizory Redmi Smart TV X
, , aktualita
Značka Redmi, která patří pod Xiaomi, výrazně rozšířila svou nabídku televizorů. V nové řadě nalezneme 4K TV ve třech úhlopříčkách, které se vyznačují nízkou cenou a relativně slušnými parametry. Mimo Čínu si ovšem zatím můžeme nechat zajít chuť.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi působí na trhu s televizory od roku 2013 a minulý rok se připojila i jeho značka Redmi, která začínala jako řada cenově dostupných smartphonů. Čínský výrobce tento týden představil novou sérii Redmi Smart TV X, na kterou lákal fanoušky již dlouho předtím. Její součástí jsou modely se třemi úhlopříčkami, ale jinak stejnými parametry. Ať už zákazník sáhne po 50, 55 nebo 65 palcích, dostane LCD TV s rozlišením 4K a moderním designem, který podtrhují velmi tenké rámečky okolo obrazovky zabírající 97 % čelní plochy.
 
 
Panel zvládne zobrazit 85 % barevného prostoru NTSC, chlubí se pozorovacími úhly až 178 stupňů a podporuje technologii MEMC, která kompenzuje chybějící snímky pro dosažení plynulejšího obrazu se 60 fps. Filmoví fanoušci tolik nadšení nebudou, ale MEMC bude snad možné deaktivovat v nastavení. Televizory jsou vybaveny čtyřmi 12,5W reproduktory a podporují zvukové formáty od Dolby a DTS, které se postarají o virtuální prostorový zvuk. Přikoupit lze samozřejmě také levný soundbar Redmi, který byl představen nedávno.
 
Pohon zajišťuje čtyřjádrový procesor, 2GB RAM a 32GB vnitřní úložiště. K dispozici je blíže nespecifikovaný operační systém (pravděpodobně Android od Googlu), který umožní instalaci aplikací či spárování s dalšími chytrými produkty v domácnosti. K dispozici je také hlasové ovládání, přičemž díky integrovanému mikrofonu v televizoru není nutné používat dálkový ovladač. Nabídka v oblasti konektivity zahrnuje dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 5.0, trojici HDMI portů, dva USB porty a několik dalších konektorů.
 
 
Xiaomi začne prodávat nové televizory z řady Redmi Smart TV X již brzy, ale pouze na čínském trhu. O mezinárodní dostupnosti zatím nepadlo ani slovo, ale připomeňme, že vybrané modely Mi TV jsou k dispozici na evropských trzích. Výrobce slíbil, že nejmenší varianta televizoru bude stát méně něž 2 000 juanů (6 800 Kč bez DPH), i když přesnou částku zatím nezveřejnil. Zbylé dvě velikosti potom vyjdou na 2 300 juanů (7 800 Kč) a 3 300 juanů (11 200 Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik