www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi oznámilo levné 4K televizory Redmi Smart TV X

Xiaomi oznámilo levné 4K televizory Redmi Smart TV X
, , aktualita
Značka Redmi, která patří pod Xiaomi, výrazně rozšířila svou nabídku televizorů. V nové řadě nalezneme 4K TV ve třech úhlopříčkách, které se vyznačují nízkou cenou a relativně slušnými parametry. Mimo Čínu si ovšem zatím můžeme nechat zajít chuť.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi působí na trhu s televizory od roku 2013 a minulý rok se připojila i jeho značka Redmi, která začínala jako řada cenově dostupných smartphonů. Čínský výrobce tento týden představil novou sérii Redmi Smart TV X, na kterou lákal fanoušky již dlouho předtím. Její součástí jsou modely se třemi úhlopříčkami, ale jinak stejnými parametry. Ať už zákazník sáhne po 50, 55 nebo 65 palcích, dostane LCD TV s rozlišením 4K a moderním designem, který podtrhují velmi tenké rámečky okolo obrazovky zabírající 97 % čelní plochy.
 
 
Panel zvládne zobrazit 85 % barevného prostoru NTSC, chlubí se pozorovacími úhly až 178 stupňů a podporuje technologii MEMC, která kompenzuje chybějící snímky pro dosažení plynulejšího obrazu se 60 fps. Filmoví fanoušci tolik nadšení nebudou, ale MEMC bude snad možné deaktivovat v nastavení. Televizory jsou vybaveny čtyřmi 12,5W reproduktory a podporují zvukové formáty od Dolby a DTS, které se postarají o virtuální prostorový zvuk. Přikoupit lze samozřejmě také levný soundbar Redmi, který byl představen nedávno.
 
Pohon zajišťuje čtyřjádrový procesor, 2GB RAM a 32GB vnitřní úložiště. K dispozici je blíže nespecifikovaný operační systém (pravděpodobně Android od Googlu), který umožní instalaci aplikací či spárování s dalšími chytrými produkty v domácnosti. K dispozici je také hlasové ovládání, přičemž díky integrovanému mikrofonu v televizoru není nutné používat dálkový ovladač. Nabídka v oblasti konektivity zahrnuje dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 5.0, trojici HDMI portů, dva USB porty a několik dalších konektorů.
 
 
Xiaomi začne prodávat nové televizory z řady Redmi Smart TV X již brzy, ale pouze na čínském trhu. O mezinárodní dostupnosti zatím nepadlo ani slovo, ale připomeňme, že vybrané modely Mi TV jsou k dispozici na evropských trzích. Výrobce slíbil, že nejmenší varianta televizoru bude stát méně něž 2 000 juanů (6 800 Kč bez DPH), i když přesnou částku zatím nezveřejnil. Zbylé dvě velikosti potom vyjdou na 2 300 juanů (7 800 Kč) a 3 300 juanů (11 200 Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik