Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou

24.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Redmi začalo jako řada smartphonů nižší až střední třídy od Xiaomi, ale později se z něj stala samostatná divize, která svou nabídku rozšířila o další produkty. Vloni na podzim se k nim přidala první Redmi TV, kterou později doplnil třeba i model s monstrózní úhlopříčkou 98 palců. A nyní si mohou příznivci této značky k televizoru pořídit také příslušné pro vylepšení zvuku. V nabídce se totiž objevil Redmi TV Soundbar, který stojí pouhých 199 juanů, v přepočtu 700 Kč bez DPH. O mezinárodní dostupnosti zatím nepadlo ani slovo, ale soundbar se jistě objeví i v nabídce čínských e-shopů s možností dodání do České republiky. Je ovšem nutné počítat s tím, že cena bude o něco vyšší, ale stále by se mohla udržet pod hranicí tisícikoruny.
 
 
Za dané peníze samozřejmě nelze očekávat žádné zázraky, ale přesto by mohl soundbar uspokojit uživatele, kterým nestačí reproduktory integrované v televizoru. Zvuková lišta obsahuje dvojici 30W reproduktorů o velikosti 45 x 80 mm a s plným rozsahem. K televizoru lze soundbar připojit bezdrátově, neboť podporuje technologii Bluetooth 5.0. Nechybí ovšem ani konektivita prostřednictvím kabelu, která zahrnuje S/PDIF a AUX. V této cenové kategorie nečekejte HDMI ani žádné technologické vychytávky, které by zajišťovaly např. prostorový zvuk. Kvůli nim si uživatel bude muset několikanásobně připlatit.
 
 
Redmi TV Soundbar můžete položit na stůl pod televizor nebo připevnit na stěnu. Vyznačuje se matně černým minimalistickým provedením a měří 78 cm na délku, 6,4 cm na šířku a 6,3 cm na výšku, hmotnost se potom zastavila na 1,5 kg.
 
 

Nové televizory Redmi TV X již příští týden

 
Již v úterý 26. května se představí také televizory z řady Redmi Smart TV X. Tyto modely by měly být vybaveny čtyřmi 12,5W reproduktory a subwooferem, takže po zvukové stránce nepůjde o žádná ořezávátka. Televize budou údajně dostupné ve třech úhlopříčkách (65, 55 a 50 palců), přičemž všechny podle dostupných informací nabídnou 4K rozlišení a technologii MEMC.