Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi Mi Smart Projector 2 míří do Evropy. Nabídne Full HD a Android TV

31.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi přinese na evropské trhy další projektor. Tento relativně kompaktní model lze snadno přenášet v bytě a nabízí slušné parametry včetně nativního rozlišení Full HD. Oproti čínské verzi bude k dispozici operační systém Android TV.
Loni v létě byl na čínském trhu představen Mijia Projector 2 Pro, který nás zaujal hned z několika důvodů včetně zajímavého poměru ceny a výbavy. Zdálo se, že Xiaomi na mezinárodní uvedení tohoto projektoru zapomnělo. Tento týden jsme se ovšem dočkali představení globální verze tohoto projektoru, a to pod názvem Mi Smart Projector 2. Výbava zůstala prakticky stejná s výjimkou softwaru. Nová varianta totiž bude dodávána s předinstalovaným operačním systémem Android TV od Googlu.
 
 
Pro uživatele to znamená nejen bezproblémový přístup k široké nabídce aplikací z Obchodu Play, ale také zabudovaný Chromecast pro snadné streamování obsahu z jiných zařízení nebo podporu Asistenta Google, který umožňuje hlasové ovládání i propojení s dalšími inteligentními spotřebiči v domácnosti. Operační systém samozřejmě přináší také tu výhodu, že projektor funguje samostatně, a není tak potřeba připojovat jiné zařízení. Funkce jsou v tomto případě podobné jako u chytrých televizorů. Mi Smart Projector 2 je ovšem výrazně kompaktnější, takže není problém s jeho přenášením po bytě.
 
Nový projektor od Xiaomi zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce 60 až 120 palců (v závislosti na vzdálenosti od plochy). Výrobce slibuje maximální jas 1 300 nitů a podporu formátu HDR10, který yb měl přispět k vyššímu kontrastu a živějším barvám. Pro snadnější instalaci je k dispozici všesměrový korekce lichoběžníkového zkreslení a automatickým ostřením, které by nemělo trvat déle než 2 sekundy.
 
Výrobce integroval 10W audio systém, který sestává z dvojice basových a dvojice výškových reproduktorů. Podporovány jsou zvukové formáty  DTS-HD a Dolby Audio. Projektor lze navíc využít jako bezdrátový reproduktor – stačí připojit třeba smartphone přes Bluetooth 4.1. Samozřejmostí je také Wi-Fi pro připojení k internetu.
 
Xiaomi Mi Smart Projector 2 bude v Evropě dostupný s cenovkou 999 eur, v přepočtu 26 000 Kč. Na některých trzích bude zpočátku nasazena nižší cena 899 eur. To je zlomek toho, kolik stojí Mi 4K Laser Projector 150".