Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi oznámilo kompaktní projektor Mijia Projector 2 Pro

22.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na čínském trhu se objevil Mijia Projector 2 Pro, který zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce až 200 palců a podporuje HDR10+. Přesto si zachoval kompaktní design, který usnadňuje přenášení.
Značka Mijia, která spadá do ekosystému Xiaomi, není na trhu s projektory žádným nováčkem. Tento týden rozšířila svou nabídku o další model, který v nabídce doplní třeba nedávno představený Mijia Laser Projector 1S 4K, Proti němu bude novinka stát pouze zlomek ceny, i když se to pochopitelně neobejde bez ústupku. Začíná to již absencí laserové projekční technologie a pokračuje nižším rozlišením. Projektor se vyznačuje kompaktním provedením a spíše minimalistickým designem. Vzhledem k rozměrům 215 x 201 x 143 mm a hmotnosti 3,7 kg by neměl být problém s přenášením reproduktoru po domě, i když pro častější cestování na trhu jistě najdete vhodnější modely.
 
 
Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce až 200 palců, i když ideální kvality bude podle výrobce dosaženo při 60 až 120 palcích. Doporučená projekční vzdálenost činí 2 metry pro 80palcový, 2,5 metru pro 100palcový a 3 metry pro 120palcový obraz. Projekční poměr se zastavil na 1,1:1. Projektor používá nativní rozlišení 1080p (Full HD), i když si poradí také se zpracováním obrazu ve 4K a 8K. Dokonce nechybí ani podpora formátu vysokého dynamického rozsahu HDR10+, v případě zobrazení barev se potom výrobce chlubí 100% pokrytím prostoru Rec709. Použitý LED zdroj světla se postará o jas až 1 300 ANSI lumenů, který umožní použití projektoru i za denního světla.
 
 
K zaostření lze využít technologii TOF, která skenuje prostor před projektorem. Díky funkci Smart Focus, která využívá zabudovaný šestiosý senzor, dojde k automatickému doostření, pokud s projektorem pohnete. Mijia Projector 2 Pro lze používat i samostatně bez připojeného smartphonu či tabletu. Využívá totiž operační systém (nejspíš Android) s uživatelským rozhraním PatchWall a čtyřjádrový procesor Amlogic T972 (Cortex-A55), který najdeme i v některých televizorech od Xiaomi. K tomu se přidává 2GB RAM a 16GB úložiště. Integrovány byly dva 10W reproduktory a integrovaný digitální asistent XiaoAI zpřístupňuje hlasové ovládání. K připojení lze využít HDMI, USB, S/PDIF, Miracast, DLNA nebo Airplay.
 
Xiaomi Mijia Projector 2 Pro je již v předprodeji na čínském trhu za 4 599 juanů, tedy necelých 15 tisíc korun. Dostupnost v Evropě zatím nebyla potvrzena.