www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi oznámilo kompaktní projektor Mijia Projector 2 Pro

Xiaomi oznámilo kompaktní projektor Mijia Projector 2 Pro
, , aktualita
Na čínském trhu se objevil Mijia Projector 2 Pro, který zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce až 200 palců a podporuje HDR10+. Přesto si zachoval kompaktní design, který usnadňuje přenášení.
K oblíbeným
reklama
Značka Mijia, která spadá do ekosystému Xiaomi, není na trhu s projektory žádným nováčkem. Tento týden rozšířila svou nabídku o další model, který v nabídce doplní třeba nedávno představený Mijia Laser Projector 1S 4K, Proti němu bude novinka stát pouze zlomek ceny, i když se to pochopitelně neobejde bez ústupku. Začíná to již absencí laserové projekční technologie a pokračuje nižším rozlišením. Projektor se vyznačuje kompaktním provedením a spíše minimalistickým designem. Vzhledem k rozměrům 215 x 201 x 143 mm a hmotnosti 3,7 kg by neměl být problém s přenášením reproduktoru po domě, i když pro častější cestování na trhu jistě najdete vhodnější modely.
 
 
Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce až 200 palců, i když ideální kvality bude podle výrobce dosaženo při 60 až 120 palcích. Doporučená projekční vzdálenost činí 2 metry pro 80palcový, 2,5 metru pro 100palcový a 3 metry pro 120palcový obraz. Projekční poměr se zastavil na 1,1:1. Projektor používá nativní rozlišení 1080p (Full HD), i když si poradí také se zpracováním obrazu ve 4K a 8K. Dokonce nechybí ani podpora formátu vysokého dynamického rozsahu HDR10+, v případě zobrazení barev se potom výrobce chlubí 100% pokrytím prostoru Rec709. Použitý LED zdroj světla se postará o jas až 1 300 ANSI lumenů, který umožní použití projektoru i za denního světla.
 
 
K zaostření lze využít technologii TOF, která skenuje prostor před projektorem. Díky funkci Smart Focus, která využívá zabudovaný šestiosý senzor, dojde k automatickému doostření, pokud s projektorem pohnete. Mijia Projector 2 Pro lze používat i samostatně bez připojeného smartphonu či tabletu. Využívá totiž operační systém (nejspíš Android) s uživatelským rozhraním PatchWall a čtyřjádrový procesor Amlogic T972 (Cortex-A55), který najdeme i v některých televizorech od Xiaomi. K tomu se přidává 2GB RAM a 16GB úložiště. Integrovány byly dva 10W reproduktory a integrovaný digitální asistent XiaoAI zpřístupňuje hlasové ovládání. K připojení lze využít HDMI, USB, S/PDIF, Miracast, DLNA nebo Airplay.
 
Xiaomi Mijia Projector 2 Pro je již v předprodeji na čínském trhu za 4 599 juanů, tedy necelých 15 tisíc korun. Dostupnost v Evropě zatím nebyla potvrzena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik